Χαιρετώ την Ορθολογιστική οικογένεια!

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
SaHaS
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 05 Φεβ 2019 00:05
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλησπέρα σε όλους! Ονομάζομαι Παναγιώτης-Χρήστος Σαχάς και έχω μεγαλώσει στη Μύκονο. Τα τελευταία χρόνια ζω μεταξύ Αθήνας και Μυκόνου. Το ταξίδι μου στην Αθεία ξεκίνησε πριν 10 περίπου χρόνια όταν είδα το “Zeitgeist” και έκτοτε με την συνδρομή της επιστήμης αναζητώ την αλήθεια πίσω από κάθε προσπάθεια χειραγώγησης των Αρχών. Ασχολούμαι επαγγελματικά με τη Μουσική, την Υποκριτική και την Συγγραφή ενώ τελευταία επικεντρώνομαι στην δημιουργία ταινιών μικρού μήκους με ποικίλο περιεχόμενο. Θα χαρώ πολύ να διευρύνω τους ορίζοντές μου μέσω του forum και να συνδράμω στην παγκόσμια κίνηση για την κατάργηση του σκοταδισμού και της αδιαφορίας. Cheers ❤️
Υ.Σ. Θέλω πολύ να αγοράσω το «Η περί θεού αυταπάτη» τις επόμενες μέρες. Όποιος ενδιαφέρεται για το ίδιο βιβλίο ή για κάποιο άλλο του Richard Dawkins θα χαρώ να ξεκινήσουμε μαζί το ταξίδι της γνώσης σε αυτά τα κοσμήματα της παγκόσμιας κληρονομιάς.
Άβαταρ μέλους
Υακίνθη
Δημοσιεύσεις: 1356
Εγγραφή: 30 Οκτ 2012 09:12
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες SaHaS , και καλό ταξίδι. Θα χαρούμε να σε δούμε σε καμία εκδήλωση από κοντά.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Καλώς ήρθες SaHaS.

Προσοχή με το Zeitgeist, περιέχει πολλές ανακρίβειες/αναλήθειες.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς τον Παναγιώτη και εδώ! Αν δεν κάνω λάθος ήσουν στην "τέχνη χωρίς θεό", σωστά;
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση