Καλημέρα σας

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Pardali_Agelada
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Δεκ 2017 14:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Είμαι νέο μέλος στην ένωση και στο φόρουμ και χαίρομαι ιδιαίτερα από τις δημοσιεύσεις και τις δραστηριότητες που βλέπω. Προσδοκώ να συναντηθούμε από κοντά (ίσως στις 26) και να συνδράμω με τις δυνάμεις μου και τον χρόνο μου κατά το δυνατό. Λίγα λόγια για μένα. Καταρχάς, παρά το “kinky” ψευδώνυμο, Παρδαλή Αγελάδα - όπως ίσως πολλοί αναγνωρίσατε – είναι η ονομασία της πόλης στην οποία έζησε για κάποιο διάστημα ο Ζαρατούστρα στο ομώνυμο έργο του Φρίντριχ Νίτσε -όχι από τα καλύτερα του... Είμαι άντρας λοιπόν, μεσήλιξ, χημικός μηχανικός το επάγγελμα με ειδικότητα στην θερμοδυναμική, ζω και εργάζομαι, σε σχετική δουλειά, στα Β. προάστεια της Αθήνας. Μου αρέσει το περπάτημα, η τέχνη, η φιλοσοφία, οι φίλοι, οι καφέδες και τα ποτά. Είμαι άθεος.

Παρεμπιπτόντως, μήπως ξερει κανεις γιατί το όνομα μου εμφανίζεται bold και σε εντονο χρώμα ? :)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Επειδή εκτός από μέλος του φόρουμ είσαι και μέλος της Ένωσης Αθέων κι έχεις πρόσβαση και στον αντιστοιχο κλειστο χώρο συζήτησης.

Καλώς μας ήρθες!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Pardali_Agelada
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Δεκ 2017 14:53
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Επειδή εκτός από μέλος του φόρουμ είσαι και μέλος της Ένωσης Αθέων κι έχεις πρόσβαση και στον αντιστοιχο κλειστο χώρο συζήτησης.

Καλώς μας ήρθες!

Ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα!
ladnerg
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 28 Σεπ 2015 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Επειδή εκτός από μέλος του φόρουμ είσαι και μέλος της Ένωσης Αθέων κι έχεις πρόσβαση και στον αντιστοιχο κλειστο χώρο συζήτησης.

Καλώς μας ήρθες!
Ψήνομαι για να γίνω μέλος, πόσο είναι η εγγραφή και η ετήσια συνδρομή;
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγγραφή είναι δωρεάν, η ετήσια συνδρομή 20, 30 ή 50 ευρώ, ανάλογα με το βαλάντιο και τις επιθυμίες του καθενός. (Αν δεν κάνω λάθος.)
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
parfe
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010 09:52
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες!
Απάντηση