Παΐσιος και θαύματα

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Απάντηση
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Την πηγή την έψαξες καθόλου;
http://whytheconspiracytheoriesarebulls ... d.html?m=1
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Τι να ψάξω; Ο ίδιος ο Ρουσό δεν τα λέει;

Επειδή βρήκες ένα μπλογκ που κάποιος Στηβ έγραψέ την άποψή του ότι όλα αυτά είναι μπούρδες, πρέπει να ακούσω τον Στηβ;΄

Να ακούσω τον Στηβ που μπορεί να δουλεύει σε καμιά εταιρεία του Ροκ για να πει αυτά που είπε, ή να ακούσω τον ίδιο τον Ρουσό;

Το ίδιο το βίντεο είναι η πηγή σαΐνι μου. Στο βίντεο μιλά ο ίδιος ο Ρουσό. Ο Στηβ δεν είναι πηγή. Ο Στηβ είναι σαν τον vesid: θέλει να πιστεύει ότι ο Ροκ είναι αθώα περιστερά.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Η ΟΟΔΕ τι λέει;
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Λέει ότι είσαι ένας πολύ έξυπνος και ενδιαφέρων άνθρωπος.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Κούρε εμένα προσωπικά η Clinton μου εκμυστηρεύτηκε ότι μόλις γίνει πρόεδρος θα κάνει τον Γ παγκόσμιο. Αλήθεια βρε, υπάρχει και ντοκουμέντο. Ένας φίλος έχει βίντεο στο οποίο εγώ παραδέχομαι ότι όντως αυτό μου εκμυστηρεύτηκε η Hillary!
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Ωραία.
Αφού λοιπόν ξεκαθαρίσαμε τη διαφορά της πηγής από το σχόλιο, πάμε τώρα στην νέα σου απορία.

Αυτό που με ρωτάς είναι: "Γιατί να πιστέψω τον Ρουσό και να μην πιστέψω τον Τζον ή τον βεσιντ;".

Λοιπόν σε αυτό το ερώτημα δεν υπάρχει απάντηση. Ότι και να σου πούνε, ότι και να δεις, τελικά θα πιστέψεις αυτό που εσύ επιθυμείς. Είναι συνδυασμός προαίρεσης και υποκειμενικής λογικής.
Πιο συγκεκριμένα:
Εμένα, ο Ρουσό μου φαίνεται πολύ πιο αξιόπιστος και ηθικός από τον Ροκφέλερ. Είχαν γνωριστεί μεταξύ τους, διατηρούσαν στενές κοινωνικές σχέσεις, άρα είχαν κάνει σίγουρα κουβέντες που έφταναν σε πολύ προσωπικές απόψεις, όπως αυτές που αποκαλύπτει ο Ρουσό. Στο κάτω-κάτω ακόμα και τις παραμονές του θανάτου του, επαναλαμβάνει και μας προτρέπει με πατρικό ενδιαφέρον να αγωνιζόμαστε για τις πραγματικές και όχι τις πλασαρισμένες από τα ελεγχόμενα μμε αξίες. Από την άλλη, ζούμε στην πραγματικότητα, δουλεύουμε σαν τα σκυλιά (όταν δεν είμαστε άνεργοι) και γνωρίζουμε από την πείρα μας ότι περιουσίες τρισεκατομμυρίων δολαρίων, δεν αποκτούνται ούτε με το μεροκάματο, ούτε με το σταυρό στο χέρι. Επίσης από την πείρα μας γνωρίζουμε ότι η πλεονεξία ζει και βασιλεύει στους κύκλους της πολιτικοοικονομικής ελιτ.
Δίνω λοιπόν το ηθικό πλεονέκτημα στον Ρουσό και η υποκειμενική μου λογική μου λέει να τον εμπιστευτώ ως αξιόπιστο.

Εσένα, ο Ροκφέλερ σου φαίνεται έντιμος και άνθρωπος που δεν θα έκανε ποτέ τέτοιες σκέψεις. Νομίζω ότι ο μοναδικός λόγος που πιστεύεις κάτι τέτοιο, είναι το γεγονός ότι ένας πρώην άθεος, δηλαδή εγώ, υιοθέτησε πρώτα την άλλη άποψη. Θέλω να πω, δεν έχει λογική η πίστη σου αυτή, αλλά μόνο συναίσθημα "αφού το υιοθετεί ο πρώην άθεος, δεν πρέπει να συμφωνήσω μαζί του". Προφανώς είσαι νεαρός στην ηλικία και έχεις τα δικαιολογητικά σου, αλλά αν το ξανασκεφτείς, θα δεις ότι έχω δίκιο.


Και για να μην ξεφεύγουμε από το θεολογικό κομμάτι του νήματος, θα δώσω ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα πίστης:

Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που κάνουν εγχειρήσεις χωρίς νυστέρι και αναισθητικό, αλλά μόνο με τα χέρια.
Μια τέτοια περίπτωση είναι αυτή:

[youtube]BNuVAi6VRNM[/youtube]

Ο γιατρός του χαρβαρντ, θέλει να παραμείνει άπιστος.
Πρόσεξε μετά το 6ο λεπτό.
Έχει ενδιαφέρον η δύναμη της πίστης και προς το "πνευματικό" (από τον μάγο) και προς την ανυπαρξία του (από τον γιατρό).
Στο 6ο λεπτό και μετά, βλέπουμε ξεκάθαρα την ισχυρότατη τυφλή πίστη του άθεου, δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

:facepalm: μόνο.
Spoiler: Εμφάνιση
έχει κάποια συγκεκριμένη περιγραφή αυτή η κατάσταση που έχετε αρκετοί πιστοί: δεν πιστεύετε μόνο τις χαζομάρες της θρησκείας σας, αλλά κάθε πιθανή ηλιθιότητα που βρίσκετε εκεί έξω αρκεί να εξυπηρετεί τη γενικότερη ιδεοληψία ότι κάποιος σας ελέγχει συνέχεια; Δε ξέρω, σύνδρομο καταδίωξης, κάτι τέτοιο;
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Απελεύθερε, δεν είναι ηλιθιότητα η πραγματικότητα που βλέπεις και βιώνεις, την οποία όπως βλέπεις την παραθέτω με αποδείξεις, πάντα, βεβαίως-βεβαίως.

Ηλιθιότητα μπορεί κάλλιστα να είναι αυτό που έχεις ΜΟΝΟ στο μυαλό σου.
Και η εντύπωση δήθεν μέσω απορίας που εξέφρασες, υπάρχει ΜΟΝΟ στο μυαλό σου.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Πραγματικότητα είναι το ότι κάποιος έκατσε και είπε σε ένα βίντεο κάποια πράγματα, μέχρι εκεί. Οτιδήποτε πέρα από αυτό είναι ερμηνείες. Μία ερμηνεία είναι ότι είναι ο ηθικός φάρος που δεν άντεξε το βάρος της αλήθειας και αποφάσισε να το μοιραστεί με τον κόσμο, και ότι όντως κάποιος του τα είπε. Αυτό θα ήταν λογικό μόνο σε ένα σύμπαν όπου όλοι είναι υποχρεωμένοι/προγραμματισμένοι να λένε μόνο αλήθειες, που κατά τεκμήριο το δικό μας δεν είναι τέτοιο.
Μία ερμηνεία άλλη είναι ότι είναι μυθομανής ηλίθιος, το οποίο τεκμηριώνεται από την έλλειψη πληροφορίας διασταύρωσης των λεγόμενων του με κάποια πιο αξιόπιστη πηγή, καθώς και από την έλλειψη κύρους του, καθώς και από την έλλειψη επαφής με το πως δουλεύει ο κόσμος. Τι είναι πιο πιθανό, ένα μυστικό συμβούλιο τόσο καλά φυλαγμένο να εμπιστεύεται τα μυστικά του σχέδια σε έναν προφανώς ηλίθιο άτομο, ή ο ηλίθιος να λέει ηλιθιότητες;
Το άλλο πολύ ύποπτο που έχουν εγγενώς όλες αυτές οι συνομωσιολογικές ΜΠΟΥΡΔΕΣ είναι το εξαιρετικά απλοϊκό σχέδιο σύλληψης και περιγραφή που έχουν, ακριβώς για να είναι εύπεπτες από τους με χαμηλό επίπεδο νοημοσύνης ανθρώπους στους οποίους απευθύνονται, ή αυτών που τις παράγουν, η και τα δύο.

Πχ, δεν θα συναντήσεις ποτέ οποιαδήποτε τεχνική πληροφορία, είτε οικονομικό όρο, είτε οτιδήποτε. Αντίθετα, θα συναντήσεις κακοποιημένες λέξεις όπως "τσιπ" η κανέναν τεχνικό όρο Out of context πχ rfid, barcode κλπ (αν και τις περισσότερες φορές δεν μπαίνουν καν στον κόπο). Απλοϊκή γλώσσα παιδιών το πολύ δημοτικού, επαναλαμβανόμενη φρασεολογία με συγκεκριμένες λέξεις, ονόματα κλπ.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Ο απελεύθερος έχει πάντα έναν καλό λόγο για όλους αυτούς που δεν συμφωνούν με τις δικές του ερμηνείες.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει, έχεις προσβάλει ήδη πρώτος την νοημοσύνη όλων εδώ μέσα, από τη στιγμή που έφερες αυτή τη μπούρδα ως αποδεικτικό στοιχείο των λεγόμενων σου, και υποθέτοντας ότι πράγματι θα την πάρουμε σοβαρά. Εγώ τουλάχιστον έτσι νιώθω, σαν να λέμε να συζητήσουμε για ένα θέμα και να φέρνεις μίκυ μάους για τεκμηρίωση των επιχειρημάτων σου.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Αυτό όμως είναι μια ακόμα δική σου ερμηνεία. Και ας δούμε την περίπτωσή σου, ευχαρίστως.

Γιατί πιστεύεις ότι ο Ρουσό είναι αναξιόπιστος και οι Ροκφελερ τα θύματα;

Εκτός από το να επαναλαμβάνεις τη λέξη μπούρδα και ηλίθιος σε κάθε σου πρόταση, μπορείς να απαντήσεις λογικά στο ερώτημά μου;
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι δεν διάβασες καν το link που σου παράθεσε ο vesid αρχικά Κούρε. Γιατί αν το είχες διαβάσει θα έπρεπε να σχολιάσεις το ΓΕΓΟΝΟΣ ότι ο "Nick Rockfeller" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ που υποτίθεται ότι "ελέγχει τον κόσμο"...Αυτό και μόνο αρκεί για να σταματήσει κάθε συζήτηση σε σχέση με αυτό το ανόητο και ανύπαρκτο θέμα.

Ορίστε ο πλήρης κατάλογος των μελών της οικογένειας Rockfeller. Βρες μου τον "Nick" και κέρδισε χρυσούν ωρολόγιον.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Κούρος έγραψε:Γιατί πιστεύεις ότι ο Ρουσό είναι αναξιόπιστος
εξαιτίας του απλοϊκού λεξιλογίου συνομοσιωλόγου που χρησιμοποιεί, καθώς γιατί επαναλαμβάνει θεωρίες επιπέδου Λιακόπουλου. Το ερώτημα είναι πιο τεκμήριο υπάρχει για την αξιοπιστία του.

Χωρίς καν να πάμε στα data, ότι το όνομα που αναφέρει δεν ανήκει στην γνωστή οικογένεια.
και οι Ροκφελερ τα θύματα;
αυτό δεν το είπα.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Γιατρος Του Ικα έγραψε:...θα έπρεπε να σχολιάσεις το ΓΕΓΟΝΟΣ ότι ο "Nick Rockfeller" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ
[youtube]2GfOIPVVRNw[/youtube]
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -





οι ανθρωποι ειναι ψευτες ή ηλιθιοι. Πριν απο 20 χρονια χιλιαδες ανθρωποι σε ολο το κοσμο πιστεψαν οτι τα ινδουιστικα αγαλματα επιναν γαλα....τα ταιζαν κιολας και εβλεπαν το γαλα να εξαφανιζεται...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρος Του Ικα έγραψε:ο "Nick Rockfeller" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ που υποτίθεται ότι "ελέγχει τον κόσμο"...Αυτό και μόνο αρκεί για να σταματήσει κάθε συζήτηση σε σχέση με αυτό το ανόητο και ανύπαρκτο θέμα.

Ορίστε ο πλήρης κατάλογος των μελών της οικογένειας Rockfeller. Βρες μου τον "Nick" και κέρδισε χρυσούν ωρολόγιον.
Μα είστε τόσο αφελείς...
Οι γνωστοί Rockfeller βρήκαν έναν Rockfeller με τον οποίο δεν έχουν καμία συγγένεια και του είπαν τα εξής: θα συστηθείς στον φιλαλήθη και πανέξυπνο ερευνητή Russo ως μέλος της οικογένειάς μας και θα γίνετε φίλοι. Έπειτα θα του εκμυστηρευτείς όλη την αλήθεια για τις προθέσεις και τις πράξεις μας, δηλ. ότι ελέγχουμε σχεδόν τα πάντα, σύντομα με τα τσιπάκια θα καταφέρουμε να τους ελέγχουμε όλους, είμαστε όργανα του Σατανά κλπ. Αυτός ήδη τα ξέρει όλα αυτά (αφού είναι πανέξυπνος) αλλά θα πιστέψει ότι βρήκε ατράνταχτες αποδείξεις οπότε θα δημοσιεύσει τη συνομιλία. Στη συνέχεια εμείς θα βάλουμε κάτι όργανά μας που το παίζουν πολέμιοι των θεωριών συνωμοσίας να αποκαλύψουν το γεγονός ότι δεν είσαι μέλος της οικογένειάς μας, όπως ισχυρίζεται ο Russo στις αποκαλύψεις του. Έτσι ο Russo θα χάσει την εμπιστοσύνη των ανθρώπων, οι οποίοι θα νομίσουν ότι και οι αλήθειες που αναφέρει για μας είναι ψέματα! Από δω και πέρα όποιος αναφέρει αυτές τις αλήθειες για μας θα θεωρείται ψεύτης και εμείς θύματα συκοφαντίας, αφού οι άνθρωποι θα λένε "ναι καλά... αυτά τα έλεγε και ο ψεύτης ο Russo. Καημένοι Rockfeller...". Έτσι θα βάλουν όλοι τσιπάκια χωρίς καμία αντίρρηση.
Για αντάλλαγμα, όταν θα πετύχουμε την παγκόσμια κυριαρχία θα σε παντρέψουμε με μια δική μας Rockfeller, οπότε θα γίνεις πραγματικός Rockfeller και θα κυριαρχούμε μαζί όλο τον κόσμο!
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Βλέπω, ο ενθουσιασμός και η χαρά περισσεύει για την δικαίωση των Ροκφέλερ.

Δηλαδή πιστεύετε ότι ο Ρουσό εν γνώση του βγήκε δημόσια και αποκάλυψε ότι είχε σχέσεις με έναν τύπο, που ήξερε από την αρχή ότι δεν υπήρχε;

Στο βίντεο που παρέθεσα, ο ίδιος ο Ρουσό ισχυρίζεται ότι ο Ροκ του το αποκάλυψε στο 0:50, δεν το ισχυρίστηκα εγώ. Δεν είμαι εγώ η πηγή. Ο Ρουσό είναι η πηγή.

Από την αρχή λοιπόν δημοσίευσα ένα βίντεο στο οποίο ένα δημόσιο πρόσωπο (Ρουσό) ισχυρίζεται ξεκάθαρα στο 0:50 ότι ένας εκπρόσωπος των Ροκ του αποκάλυψε πράγματα και θαύματα που έχουν σχεδιάσει.

Εδώ όμως μας αποκαλύπτεται ένα άλλο ψυχολογικά πιο ενδιαφέρον θέμα από την παρέα των 4 μελών:

Φίλοι μου αν σκεφτείτε λίγο τη στάση σας, θα δείτε ότι δεν μείνατε ούτε στιγμή στα γεγονότα, ούτε στην μαρτυρία, ούτε στην πραγματικότητα που διαμορφώνεται ακριβώς όπως την είχε περιγράψει ο Ρουσό ότι θα διαμορφωθεί, αλλά με πόνο ψυχής ψάξατε, και αφού βρήκατε ένα μικρό όνομα που δεν υπάρχει σε δημοσιευμένο κατάλογο (αλλά μπορεί να υπάρχει σε άλλον), παραβλέψατε όλα την ουσία των καταγγελιών του Ρουσό και πανηγυρίσατε διότι, μπορεί μεν αυτά που είχε καταγγείλει να πραγματοποιούνται και να είναι πλέον κοινή αίσθηση, όμως δεν υπάρχει το Νικ!

Δηλαδή, το πρόβλημά σας, δεν είναι ότι αυτά που καταγγέλθηκαν πραγματοποιούνται, αλλά το πως θα βγάλουμε άκυρο έναν άνθρωπο ο οποίος ότι κατήγγειλε είχε νόημα και φαίνεται να βγαίνει 100% αληθινός!
Λυπάμαι αλλά η συμπεριφορά σας είναι καθαρά συμπεριφορά αθέων. Καμία ηθική, μόνο εγωισμός.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κούρος την 06 Αύγ 2016 15:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Το παλεύει πάντως να γίνει ορθόδοξος στη θέση του ορθόδοξου, δεν μπορείτε να πείτε. Κάνει φιλότιμες προσπάθειες και πρέπει να του τις αναγνωρίσω. Απορώ με την υπομονή σας.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Και για να είμαστε πιο προσεκτικοί και ειλικρινείς, ο Ρουσό στο 0:50 ΔΕΝ λέει Νικ, αλλά Ροκφέλερ.. : brrr :
Απάντηση