Θα πάει μακριά η βαλίτσα;

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

viewtopic.php?f=54&p=141936#p141936
viewtopic.php?f=37&p=141938#p141938
viewtopic.php?f=42&t=7153&start=40#p140264

Μπατζανάκης σας είναι ο "γιατρός" και παραμένει στο απυρόβλητο;
Επίσης καλό είναι κάποιος αντμίνης να απαντάει στις Αναφορές μου.
Είναι ξεφτίλα να κάνετε τους ανήξερους.
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Admin δεν είμαι, οπότε μπορείς να προσπεράσεις την απάντηση από τώρα αν δε σ'ενδιαφέρει. Αν όχι, βλέποντας τα ποστ που έκανες λινκ, δε βλέπω για ποιο λόγο περιμένεις να "γίνει κάτι" επειδή διαφωνείς με κάποιον και δεν τα'χετε καλά. Forum είναι, νομίζω, όχι νηπιαγωγείο, οπότε μη σχηματίζεις λάθος εικόνες προσπαθώντας να εκβιάσεις αποτελέσματα που θα ήθελες, ούτε κανένα "απυρόβλητο" βλέπω εκεί, ούτε "μπατζανάκηδες", ούτε και επιβάλλεται απάντηση κάθε φορά που κάποιος δε χαίρεται μ'ένα ποστ, αλίμονο. Όσο μεμπτά είναι τα δικά του ποστ, άλλο τόσο είναι και τα δικά σου. Συνιστάται ψυχραιμία ένθεν και ένθεν. :)
"The very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views."
- The Doctor
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν διαφωνώ.
Αλλά εκτός του ότι αυτό συμβαίνει συνεχώς και εδώ και καιρό, έχουμε και μια επιλεκτική συμπεριφορά.
Ενοχλούνται από τα δικά μου offtopic, αλλά δεν δεν ενοχλούνται από κάποιων άλλων.
Για αυτό και λέω θα πάει μακριά η βαλίτσα με τον εξυπνάκια;
Πριν από αυτό ήταν ο άναρχος που έκανε τέτοια. Μάλλον έχουν πάρει σειρά.
Ένα banάκι για να βάλει μυαλό, δεν χρειάζεται να είναι μεγάλο, αλίμονο, σε φόρουμ είμαστε.
Για να δούμε.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ούτε κι εγώ είμαι (πλέον) αδμίν, ούτε μοδερέιτορ, οπότε ας πω ελεύθερα μια γνώμη.

Το πρώτο ποστ που λινκάρεις δεν έχει τίποτε μεμπτό: μια πλακίτσα είναι, και μάλιστα σε νήμα που είναι στον τομέα της πολιτικής, οπότε τίποτε δεν είναι εκτός θέματος και σχεδόν όλα επιτρέπονται, αρκεί να μείνει ζωντανός ο αντίπαλος (λέμε τώρα).

Το δεύτερο δεν μπορώ να το δω, μάλλον το έχουν σβήσει οι αδμίν. Θες να δώσεις στοιχεία σχετικά;

Το τρίτο όντως μπορεί κανείς να πει ότι χρήζει μιας σύστασης, διότι σου λέει ότι λες ηλιθιότητες (οπότε μπορείς να πεις ότι έμμεσα σε προσβάλλει). Μπορεί και να μην το πήραν πρέφα καν οι μοδεράτορες - ξέρεις, δεν μπορεί κανείς να βλέπει τα πάντα σ' ένα φόρουμ, και μάλιστα στις "δευτερεύουσες" ενότητες (αυτές που δεν αφορούν την κύρια θεματολογία του φόρουμ). Μπορείς να κάνεις μια αναφορά αν θες, να δεις τι θα γίνει. Πάντως δεν είναι και τραγικό, δεν σε λέει και ηλίθιο, χαρακτηρίζει ηλιθιότητες αυτά που λες (είναι μια λεπτή διαφορά, αλλά είναι μια διαφορά: όλοι μας λέμε βλακείες πότε πότε, ακόμη κι εμείς οι πανέξυπνοι 8-) ).
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Οι συντονιστές δεν είμαστε πάνω από το φόρουμ 24/7 ώστε να απαντάμε σε dt όποτε του καπνίσει του καθενός να απαιτήσει κάτι. Είναι φυσιολογικό αφενός κάποια ποστ που ενδεχομένως παραβιάζουν τους κανονισμούς να μας ξεφεύγουν (γι' αυτό εξάλλου υπάρχει και η αναφορά), αφετέρου να υπάρχει κάποια καθυστέρηση στην όποια απάντηση γιατί πρέπει να συννεννοηθούμε μεταξύ μας, ιδίως αν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

Από κει και πέρα, για τα συγκεκριμένα που είπες, για τα δύο πρώτα θα συμφωνήσω με την Μελάνη, για το τρίτο θα υπενθυμίσω ότι ακριβώς πριν το εν λόγω ποστ του Γιατρού υπάρχει ένα δικό σου που ξεκινάει "Άσχετο σχόλιο, ενδεικτικό του επιπέδου σου.", το οποίο μπορεί κάλλιστα να θεωρηθεί εξίσου προσβλητικό με το "λες ηλιθιότητες", μη σου πω και περισσότερο. Επιλέξαμε να μην κάνουμε παρατήρηση σε κανέναν από τους δύο και θεωρήσαμε το θέμα λήξαν, ακριβώς επειδή, όπως λέει και ο snm παραπάνω, δεν είμαστε σε νηπιαγωγείο. Αν χρειάζεστε μπαμπούλα πάνω από το κεφάλι σας για να μπορείτε να συμπεριφερθείτε κόσμια ως ενήλικες, τότε μάλλον δεν πρέπει να συζητάτε σε φόρουμ. Τουλάχιστον όχι σε αυτό το φόρουμ.
Off Topic
Προσωπικές σκέψεις
Προσωπικά, χωρίς να εκφράζω την άποψη όλων των συντονιστών, θεωρώ απίστευτα απογοητευτικό το γεγονός ότι μόλις έληξε ο αποκλεισμός σας εσένα και του Αριστοτέλη, μπήκατε και οι δύο με λυμένο το ζωνάρι για να ζητήσετε εξηγήσεις, επαναλαμβάνοντας ακριβώς τις ίδιες συμπεριφορές που οδήγησαν εδώ. Προφανώς και ο μήνας που αποκλειστήκατε δεν λειτούργησε σωφρονιστικά, και αυτό με βάζει σε σκέψεις για την όλη πολιτική συντονισμού που έχουμε.
It is by will alone I set my mind in motion.
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο άσε τις σοφιστείες.
Ξέρεις και ξέρω ποιοι μπαίνουν και πότε.
Και δεν μιλάμε για κάτι που έγινε μια φορά.
Στο άλλο νήμα απλά του έσβησες το σχόλιο, ούτε καν μια προειδοποίηση, ούτε μια απειλή συμμόρφωσης, τίποτε απολύτως.
Μπατζανάκης σου είναι ο "γιατρός";
Επίσης που εξαφάνισες το νήμα που ο Αριστοτέλης σας ζητούσε ειδική μεταχείριση για την πάρτη του;
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Έχει μετακινηθεί στις γραφικότητες
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Εκεί δηλαδή που ανήκει.
:lol:
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Το νήμα του Αριστοτέλη κακώς μεταφέρθηκε στις γραφικότητες. Έπρεπε να έχει μεταφερθεί στις Απόψεις μελών, όπως και το παρόν. Θέλω να πιστεύω ότι σημειολογικά αυτό δεν έγινε εσκεμμένα.

Από την άλλη, νομίζω παράγινε το κακό με τις τιμωρίες. Ένα μήνα ο ένας, τρεις μήνες ο άλλος, για ψύλλου πήδημα, είναι πολύ. Πάρα πολύ.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Εγώ θυμάμαι τι έλεγαν τα σχόλια που σβήστηκαν Μελάνη.
Spoiler: Εμφάνιση
Ο Μπραΐμης απαντώντας σε ένα γενικό επαινετικό σχόλιο της cornel για τον διάλογο στο νήμα "Ιnterpetations of quantum mechanics" έκανε ένα σχόλιο για το ποιόν και το κυριώτερο (sic) την ταυτότητα των συντονιστών. Του απάντησα (σαφώς ειρωνικά) "Το μαχαίρι να φτάσει στο κόκκαλο" ή κάτι τέτοιο. Αυτό το σχόλιο καθώς και το προηγούμενο του Mπραΐμη σβήστηκαν διότι σαφώς ήταν εκτός θέματος και βέβαια προκλητικά. Το δικό μου σχόλιο πρέπει να είναι το δεύτερο που αναφέρει ο Ιμπραήμ.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Κυρία, Κυρία!!!! Ο Κωστάκης με είπε χαζό...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
truleysi έγραψε:Το νήμα του Αριστοτέλη κακώς μεταφέρθηκε στις γραφικότητες. Έπρεπε να έχει μεταφερθεί στις Απόψεις μελών, όπως και το παρόν.
Πιο πιθανό βλέπω να συμβαίνει το ανάποδο...
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

Επίσης που εξαφάνισες το νήμα που ο Αριστοτέλης σας ζητούσε ειδική μεταχείριση για την πάρτη του;


να αυτα παθαινω τεμπελοσκυλο για να προσεχω την συμπεριφορα του φορουμ

κανωνικα υπο αλλες συνθηκες επρεπε να απαντησω καταλληλα στον συγκεκριμενο κυριο αλλα για χαρη τον κανωνισμων δεν απανταω

ειδικη μεταχειριση δεν ζητησα ποτε να μην υπαρχει υποκρισια και επιλεκτικη συμπεριφορα αυτο ηταν που ειπα
αλλα κλασσικα ο συγκεκριμενος αλλα καταλαβε

αυτα συνεχιζουμε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Kαι σήμερα είχα σκοπό να προτείνω στον Ιμπραίμ να φτιάξει ένα θέμα με τον τίτλο "επιστημονικές ειδήσεις" (ή παρόμοιο) και να δημοσιεύει εκεί ότι θέλει ώστε να είναι συμμαζεμένα και να μην γεμίζει το φόρουμ με ξεχωριστά θέματα. Επίσης να του πρότεινα να κάνει τα κύριά του παράπονα στα αρμόδια θέματα .

Μπορεί να γίνει αναστολή της απόφασης για την τιμωρία του Ιμπραίμ ? Είναι κρίμα πάντως για κάτι τόσο ελαφρύ να υπάρχει τέτοια τιμωρία , όταν κίολας έδειξε την διάθεση πως θέλει να συμμετέχει ξανά στο φόρουμ , και για κάτι που σε τελική ανάλυση νομίζω θα λύνονταν με κάποιες απλές παραινέσεις και με λίγο μεγαλύτερη ανοχή .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stratos την 03 Οκτ 2014 15:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Ποιος έδειξε διάθεση ότι θέλει να συμμετέχει ξανά στο φόρουμ; Διαφορετικά φόρουμ διαβάζουμε; Να περάσει την αποψάρα του και να την πει σε όσους διαφωνούν έδειξε διάθεση, όχι να συμμετέχει κανονικά στις συζητήσεις. Επίσης αν οι παραινέσεις δουλεύανε, δεν θα είχε πάρει καν τον πρώτο αποκλεισμό...
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

stratos έγραψε:όταν κίολας έδειξε την διάθεση πως θέλει να συμμετέχει ξανά στο φόρουμ , και για κάτι που σε τελική ανάλυση νομίζω θα λύνονταν με κάποιες απλές παραινέσεις και με λίγο μεγαλύτερη ανοχή .
Πραγματικά ρε Στράτο το μόνο που είδα κι εγώ, είναι περίσσια διάθεση να επιτεθεί σε όποιον δε συμφωνεί με τις απόψεις του.
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Εννοούσα πως μετά την λήξη της τιμωρίας ήρθε και συμμετείχε στο φόρουμ με θέματα , σχολιασμούς κτλ. και χωρίς καμιά ιδιαίτερη προσβλητική ή επιθετική διάθεση

Έδωσα κάποια παραδείγματα παραινέσεων που δεν βρίσκω λόγο γιατί να μην τα ακολουθούσε ο συγκεκριμένος , κάτι που θα βελτίωνε κατακόρυφα τα υπό συζήτηση .

Μίλησα επίσης για λίγο μεγαλύτερη ανοχή . Όταν κάποιος νιώθει αδικημένος , δεν πειράζει να είσαι για κανά δυο μέρες λίγο πιο ελαστικός μαζί του μέχρι να περάσει η οξεία φάση , πολλώ δε μάλλον όταν δέχεται μετά την είσοδό του και κάποια τσιγλίσματα , και από μέλη που στις μεταξύ τους διαμάχες οφείλονταν και ο αποκλεισμός του σε πρώτη κιόλας φάση .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stratos την 03 Οκτ 2014 15:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Xarxar κατανοώ σε έναν βαθμό αυτό που λες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορούσε να αποφευχθεί η τιμωρία . Δες γύρισε ως επιθετικός Lacidar ... χαλαρά εγώ τα είδα τα πράγματα . Δεδομένου πάντα πως έχουμε καλές προθέσεις προς κάποιον και δεν του την φυλάμε για την επόμενη φορά .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stratos την 03 Οκτ 2014 15:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Συμφωνώ με τον Στράτο και τον truleysi.
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

stratos έγραψε:και χωρίς καμιά ιδιαίτερη προσβλητική ή επιθετική διάθεση
Να αρχίσω να παραθέτω χωρία...

Παραινέσεις του είχαν γίνει πάρα πολλές και το μόνο που είδαμε ήταν ειρωνεία και μηδενική προσπάθεια.
stratos έγραψε:Όταν κάποιος νιώθει αδικημένος , δεν πειράζει να είσαι για κανά δυο μέρες λίγο πιο ελαστικός μαζί του μέχρι να περάσει η οξεία φάση
Δηλαδή ένας μήνας αποκλεισμού δεν του έφτανε;

Εγώ το μόνο που είδα ήταν ότι περίμενε πως και πως να περάσει ο αποκλεισμός για να ξαναμπεί και να αρχίσει τα ίδια. Ο αποκλεισμός του έληξε στις χθες 18.30 και στις 19.30 είχε ήδη ποστάρει offtopic σχόλιο για το ban του...
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Απάντηση