Όριο ηλικίας στο φόρουμ

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.

Ποιο θεωρείτε το κατάλληλο όριο ηλικίας για το φόρουμ;

18
6
16%
17
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
16
6
16%
15
2
5%
14
1
3%
13
1
3%
12
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κανένα όριο
21
57%
 
Σύνολο ψήφων: 37
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
MrWord
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23 Μαρ 2021 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

πέρασα όλη μου την παιδική - εφηβική ζωή μέσα στο κατηχητικό και στην εκκλησιά , δεν πέρασα άσχημα από άποψη ατόμων και διασκέδασης , ωστόσο το να προσπαθείς να δεχτείς μέσα σου πράγματα που δεν ταιριάζουν μεταξύ τους προβάλλονται ως ηθικά ενώ δεν είναι , και να είσαι αναγκασμένος να μένεις σε ένα περιβάλλον άρρωστο (αν όχι άρρωστο , ικανό πολύ ευκολά να γίνει αν δεν "επιτρέπεται" η κριτική σκέψη ) σε κάνει να νιώθεις πολύ χάλια αργότερα όταν δεν υπάρχει άλλη διέξοδος , η απάντηση μου είναι κανένα οριο , το να μπορείς να βλέπεις και άλλες ιδέες από αυτές που ήδη γνωρίζεις, για κάποιους μπορεί είναι σωτήριο
Άβαταρ μέλους
Υακίνθη
Δημοσιεύσεις: 1356
Εγγραφή: 30 Οκτ 2012 09:12
Όνομα Ιστότοπου: -

Ναι, πολύ σωστά τα λες, θα ήταν χρήσιμο έως αναγκαίο να αποκτούν τα παιδιά κριτική σκέψη και να έχουν δική τους άποψη. Αυτό ακριβώς τους στερούν με την κατήχηση και την πλύση εγκεφάλου που υφίστανται .Προσωπικά τα θεωρώ απόλυτα ώριμα και ικανά από πολλούς υποτιθέμενους ενήλικες να κάνουν σοβαρές συζητήσεις. Όμως αυτό που είναι αναγκαίο από την άλλη πλευρά και μας εμποδίζει να βάλουμε ανήλικους στην ένωση και στο φόρουμ είναι οι ποινικές ευθύνες που θα αντιμετωπίσει η γραμματεία της ένωσης αν προβεί σε τέτοια ενέργεια. Ειδικά τώρα με τον GDPR (προσωπικά δεδομένα) σε εξέλιξη δεν θα μας ξεπλένει ούτε το ποτάμι της Καλλιρόης. Θέλει πολύ προσοχή και νομίζω ότι πρέπει απαραίτητα να τηρηθεί το ηλικιακό όριο που ορίζει ο νόμος για την ενηλικίωση, δηλαδή τα 18 χρόνια. Εγώ σαν μέλος της γραμματείας δεν θα ρισκάριζα τίποτα περισσότερο. Έτσι κι αλλιώς μας την έχουν στημένη και ψάχνουν για ευκαιρίες, να μην τους την δώσουμε και στο πιάτο!
Άβαταρ μέλους
Stan
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2013 04:18
Όνομα Ιστότοπου: -

Οριο ηλικιας 25
"Εκείνοι που μπορούν να σας κάνουν να πιστεύετε σε παραλογισμούς, μπορούν να σας κάνουν να διαπράξετε ακρότητες" - Βολταίρος
"Για να γνωρίσεις ποιος σε κυβερνάει, απλά μάθε ποιον δεν επιτρέπεται να επικρίνεις" - Βολταίρος
"Η βία είναι το τελευταίο καταφύγιο των ανίκανων" -Ισαάκ Ασίμωφ
Απάντηση