στου Άναρχου το ουζερί... (ή στου Θωμά το μαγαζί)

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!

Ημέρα

Το δημοψήφισμα λήγει την 21 Φεβ 2014 22:38

Δευτέρα
2
14%
Τρίτη
3
21%
Τετάρτη
2
14%
Πέμπτη
1
7%
Παρασκευή
2
14%
Σάββατο
3
21%
Κυριακή
1
7%
 
Σύνολο ψήφων: 14
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ποιος ψήνεται για τσίπουρα στου Άναρχου την ερχόμενη εβδομάδα;

Λέω για καθημερινή, ώστε να είναι πιο ήσυχα στο μαγαζί.
Ας μας πει όμως και ο ίδιος ο Άναρχος αν είναι σωστή σκέψη αυτή.

Έχω ελαφριά προτίμηση σε Δευτέρα, ύστερα σε Πέμπτη, αλλιώς παίζει Τρίτη και τελευταία η Τετάρτη.
Θα είναι και ο spylab στάνταρ.

Δηλώστε συμμετοχή και μέρα προτίμησης!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Με την ημέρα (εκτός Παρασκευής και Σαββάτου όπου θα χρειασθή συνεννόησι) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Πιο ήσυχα είναι την Δευτέρα και την Τετάρτη, αλλά αυτό δεν είναι ποτέ βέβαιο. :D
Εάν υπάρχουν προτιμήσεις πέραν του καταλόγου ( και ευχαρίστως να προσπαθήσω να τις ικανοποιήσω (εδώ που τα λέμε μπορεί να λείπουν και κάποια πραγματάκια από τον κατάλογο.... οπότε μία αναφορά στην προτίμησί σας δεν βλάπτει έτσι κι αλλιώς).
Κατά τ' άλλα καλώς να ορίσετε... (να σας γνωρίσω και από κοντά επιτέλους :D )
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Τετάρτη δεν μπορώ. Από τις υπόλοιπες προτιμώ Τρίτη, και μετά όλες τις άλλες.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

μιλάμε υποψιάζομαι για σχετικά αργά, οπότε μπορώ όλες τις ημέρες. από 24/2 και μετά θα κωλύομαι Δευτέρες και Τετάρτες πριν τις 22:00.

Κάνω ψηφοφορία την πρώτη ανάρτηση για να μετράμε καλύτερα.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλή η ψηφοφορία, αλλά έχει δύο ελαττώματα:

Το ένα είναι ότι δεν μετράει "προτιμήσεις" αλλά μόνο καθαρά "ναι".
Εγώ ας πούμε μπορώ κάθε μέρα, αλλά προτιμώ Δευτέρα, ενώ η Τετάρτη μου είναι αρκετά δύσκολη.

Το άλλο, πιο σοβαρό, είναι ότι δεν μετρά καθόλου τα "δεν μπορώ".
Πες ότι βγαίνει π.χ. πρώτη σε προτιμήσεις η Τετάρτη και τη διαλέγουμε, αλλά υπάρχει ένα άτομο που δε μπορεί καθόλου, ενώ π.χ. την Τρίτη μπορούν όλοι, έστω κι αν κάποιοι λίγο δυσκολεύονται και έρθουν πιο αργά.

Νομίζω η Τετάρτη πρέπει να βγει ήδη off, γιατί κι εσύ δυσκολεύεσαι και ο Τεμπελόσκυλος δεν μπορεί καθόλου.
Μήπως να βγάζαμε από το δημοψήφισμα τις μέρες που κάποιος δηλώνει ότι δεν μπορεί;
(εκτός κι αν έτσι τις χάσουμε όλες :mrgreen: ).
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
sugoruyo
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013 02:56
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Καλή η ψηφοφορία, αλλά

Use this

EDIT:

Τώρα πρόσεξα ότι η Μελάνη ανέφερε τις προτιμήσεις και αυτό που πρότεινα δεν το κάνει αυτό.
“The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be.” ― Douglas Adams.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ρε παιδιά, δεν είμαστε και χιλιάδες. Δέκα άνθρωποι είμαστε. Ούτε πάμε για γενική συνέλευση. Ένα τσίπουρο είπαμε να πιούμε

Πείτε ο καθένας σε ένα ποστ πότε δεν μπορεί και πότε προτιμάει και εγώ θα κανονίσω.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Τριτη οκ για εμενα
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

ΟΚ κλείνουμε για Τρίτη (σάββατο δε με πολυβολεύει, είναι και οι λόγοι που είπαμε, είναι και που δε θέλω να περιμένω τόσο! 8-) )

Τάκουσες Άναρχε; Ερχόμαστε!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

"Το δημοψήφισμα ισχύει μέχρι Παρ 21 Φεβ 2014 11:38 pm" :?
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

χμ με συγχωρείτε για το αλαλούμ με την ψηφοφορία, εκείνη τη στιγμή μου φάνηκε ότι θα βοηθούσε.
Λέμε για Τρίτη λοιπόν, ..μεθαύριο; Ώρα;
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Μα τι λες, ίσα ίσα, καλή σκέψη ήταν, όπως και το doodle.
Απλώς εγώ ήθελα να κάνω το κουμάντο μου. :twisted:

Εγώ δεν μπορώ πριν τις 9 (δηλαδή θα φύγω από το σπίτι κατά τις 8 με 8 και τέταρτο).
Τώρα αν εσείς θέλετε να βρεθείτε νωρίτερα, νο πρόβλεμ.

Λέω να κάνω event στο facebook (δικό μου προσωπικό, προφανώς, όχι της ένωσης ούτε της ομάδας) να καλέσουμε και από κει κάνα δυο άτομα, αν δεν υπάρχει αντίρρηση. Ή μήπως καλύτερα να καλέσουμε με προσωπικά μηνύματα;
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Claire
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 29 Μάιος 2013 20:20
Όνομα Ιστότοπου: -

Και εγώ θέλω! Τα πάω καταπληκτικά με τα τσίπουρα.
Μέσα για Τρίτη.
Η ιδέα των μηνυμάτων μέσω φέισμπουκ είναι καλή, προσθέστε με, στείλτε μου, αναμένω.
:dance:
kapages έγραψε:

Δεν εχεις δικαιωμα να σε σιτισω αχρηστε ή ατυχε διπλανε μου.
Το κανω επειδη με συμφερει.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

AoratiMelani έγραψε:ΟΚ κλείνουμε για Τρίτη ...
Τάκουσες Άναρχε; Ερχόμαστε!
Καλώς να ορίσετε... Το μόνο που θα ήθελα είναι να έχω μία εικόνα για το πόσοι (κατά προσέγγισιν) θα έλθετε ώστε να κανονίσω για τον χώρο.
...και για γευστικές προτιμήσεις δεν άκουσα τίποτα ακόμη... :D
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Τελικά έφτιαξα ένα κλειστό event.
Claire δώσε μου το facebook σου για να σου στείλω πρόσκληση.

Προς το παρόν είμαστε 6 άτομα, ως Τρίτη πρωί θα σου πω τι υπολογίζω.
Γευστικές προτιμήσεις; Μη μας παραχαϊδεύεις! Φτιάξε εκεί τη σπεσιαλιτέ του μαγαζιού και θα τα βρούμε!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Άναρχε, ποσότητα να υπάρχει και από προτιμήσεις τα βρίσκουμε. : brrr :
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
sugoruyo
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013 02:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Χμμμ, αύριο έχω μια δουλειά το απόγευμα αλλά λογικά θα μπορέσω να περάσω καθώς μένω 15' με τα πόδια από το μαγαζί.
Οπότε count me in για late arrival.
“The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be.” ― Douglas Adams.
Άβαταρ μέλους
Claire
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 29 Μάιος 2013 20:20
Όνομα Ιστότοπου: -

Που είναι το μαγαζί ρε παιδιά και τι ώρα. Έχω αποτύχει στο να εδραιώσω συνομιλία στο φέισμπουκ και θέλω να έρθω.

Αλήθεια σας λέω θα κάνω μπάνιο, δε θα μυρίζω καθόλου. Στο σταυρό που σου κάνω.
kapages έγραψε:

Δεν εχεις δικαιωμα να σε σιτισω αχρηστε ή ατυχε διπλανε μου.
Το κανω επειδη με συμφερει.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Αστυδάμαντος 13, πλατεία Μεσολογγίου, Παγκράτι, κατά τις 9 μ.μ.
https://www.bing.com/maps/default.aspx? ... &mkt=en-US
Το τηλέφωνο του μαγαζιού είναι 2155150449.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Κλαίρη οι πληροφορίες είναι στο λινκ που έβαλα στην πρώτη ανάρτηση. Τώρα βέβαια τις έβαλε και ο Άναρχος και είμαστε κομπλέ.
Στείλε μου αίτημα φιλίας στο https://www.facebook.com/aoratimelani

Προς το παρόν είμαστε 9 άτομα, μαζί με τους φεϊσμπουκικούς και έναν φίλο μου. Άντε να μαζευτούν καμιά 10ριά, όπως το κόβω.
Τους έχω μετρήσει όμως όλους μονούς, αν είναι να έρθετε ζευγαρωμένοι δηλώστε το.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση