Καλώς σας βρήκα!

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Γειά σας και από εμένα.. τυχαία σας ανακάλυψα, ψάχνοντας μπλουζάκια στο διαδίκτυο 8-)
Πολύ χάρηκα που σας βρήκα αν και μέχρι να κάνω εγγραφή χθες το βράδυ σιχτίρισα θεούς και δαίμονες που δεν δεχόταν το password μου και δε μου έλεγε τι ήθελε να του βάλω να τελειώνει η υπόθεση!!! Εν τέλει τα κατάφερα (ναι, ΤΟΣΟ καλή είμαι... :doh: )
Μένω στον τροπικό Βόλο και τέλος του μήνα γίνομαι 30 (%^(%$**$#%).
Δεν πιστεύω στον χριστούλη & στην παναγίτσα (και στον μπαμπούλα επίσης) από τη β' δημοτικού, αν σας ενδιαφέρει η ιστορία θα σας την πω αλλά προς το παρόν ας περιοριστούμε στα τυπικά!
Διάβασα μερικά θέματα και είναι όλα πολύ ενδιαφέροντα, μπράβο για την πολύ καλή προσπάθεια, είστε υπέροχοι όλοι!
Καλώς σας βρήκα!!!
~FIN~

:clap:
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς ήλθες στην παρέα! Και μπλουζάκια έχουμε άμα λάχει! :dance:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

έψαχνα χιουμοριστικά "συγκεκριμένου" περιεχομένου και μου εμφάνισε αυτό
http://www.t-shirtking.com/tshirt-image ... t-5005.jpg
το οποίο το βρίσκω εξαιρετικό γιατί για εμένα έχει διττή σημασία!
Στο διπλανό διαμέρισμα μένει μια κυρία που είναι χειρότερη και από τον Εωσφόρο τον ίδιο :D
Υπάρχει κανείς άλλος από Βόλο άραγε εδώ?
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες...
Η Θεσσαλία δεν έχει ισχυρή παρουσία εδώ. Μόνο δύο από Καρδίτσα είμαστε απ΄ όσο γνωρίζω...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Δε μου κάνει και πολλή εντύπωση, αναμενόμενο ήταν εδώ που τα λέμε!
Δεν ξέρω για σένα Άναρχε, αλλά εγώ όταν αφήνω να εκδηλωθούν οι απόψεις μου περί θρησκευτικής πίστης σε παρέες, συνήθως δέχομαι βολές ακόμα και από μη φανατικούς πιστούς... γιατί όλοι πιστεύουν ότι το κάνω απλώς για να διαφοροποιηθώ από τη μάζα.
Έτσι και εγώ σταμάτησα να μπλέκω σε τέτοιου είδους συζητήσεις έξω, γιατί πολύ απλά δεν έχει νόημα.
Και γιατί δε με ενδιαφέρει τι & αν πιστεύει ο καθένας. Δεν προσπάθησα ποτέ να πείσω κάποιον να σταματήσει να πιστεύει σε παππούληδες με γενειάδες στον ουρανό... γιατί όσο ανόητο κι αν ακούγεται, θεωρώ ότι είναι δικαίωμά του, αρκεί να μην επιβάλει σε εμένα την δική του θρησκεία & να μην αντιτίθεται το δικό μου δικαίωμα του να μην πιστεύω σε καμία ανώτερη δύναμη!
Χμμ... τώρα που το σκέφτομαι ίσως και κατά μια έννοια να τους ζηλεύω γιατί υπάρχει κάτι που τους δίνει ελπίδα... ακόμα κι αν είναι μόνο στην φαντασία τους.... :roll:
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Καλως το τρυφερο -30 (%^(%$**$#%)- κοριτσακι !!
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

spylab έγραψε:Καλως το τρυφερο -30 (%^(%$**$#%)- κοριτσακι !!
Μέσα στη γλύκα είμαι, ναι :twisted:

Αλήθεια.. παιδιά... τα λέτε στο facebook πιο συχνά? Γιατί ενώ τις τελευταίες 2 μέρες έχω διαβάσει αρκετά από τα θέματα του forum, σας βλέπω λίγο "πεσμένους" εδώ το τελευταίο διάστημα... ή απλώς τα έχετε αναλύσει όλα και δεν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον σε συζήτηση πλέον?
Τα forum είναι πιο "ρομαντικό", αλλά το facebook είναι πιο άμεσο μάλλον...
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

PixieMV, καλώς ήρθες, καλές συζητήσεις να έχουμε!

όντως το facebook είναι λίγο πιο ζωντανό τελευταία.

αγαπάμε ιστορίες, αν θέλεις να πεις!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

PixieMV έγραψε:Δε μου κάνει και πολλή εντύπωση, αναμενόμενο ήταν εδώ που τα λέμε!
Δεν ξέρω για σένα Άναρχε, αλλά εγώ όταν αφήνω να εκδηλωθούν οι απόψεις μου...συνήθως δέχομαι βολές ...
Δεν είναι τίποτα. Οι βολές προς το πρόσωπό μου είναι μόνιμες καθώς η κοινωνία της Καρδίτσας είναι μικρή κι εγώ δεν το βουλώνω... :lol:
PixieMV έγραψε:Έτσι και εγώ σταμάτησα να μπλέκω σε τέτοιου είδους συζητήσεις έξω, γιατί πολύ απλά δεν έχει νόημα...
Έχει νόημα. Πάντα υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που είναι χριστιανοί κατά παράδοσιν χωρίς ποτέ να έχουν αμφισβητήσει την πίστι των πατεράδων τους. Ένα τσίγκλισμα θέλουν...
PixieMV έγραψε:Και γιατί δε με ενδιαφέρει τι & αν πιστεύει ο καθένας.
Αρκεί να μη μας τα πρήζει...
PixieMV έγραψε:Χμμ... τώρα που το σκέφτομαι ίσως και κατά μια έννοια να τους ζηλεύω γιατί υπάρχει κάτι που τους δίνει ελπίδα... ακόμα κι αν είναι μόνο στην φαντασία τους.... :roll:
...και οι ναρκομανείς την ίδια ανάγκη έχουν... Δεν είναι αξιοζήλευτοι...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Έχει νόημα. Πάντα υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που είναι χριστιανοί κατά παράδοσιν χωρίς ποτέ να έχουν αμφισβητήσει την πίστι των πατεράδων τους. Ένα τσίγκλισμα θέλουν...
Ναι, απλώς δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα προσπαθήσω να επιβάλω κάτι ή να αλλάξω γνώμη σε κάποιον.
Γιατί θεωρώ ότι ο καθένας είναι άξιος των επιλογών του και δε με ενδιαφέρει καθόλου αν θα πάει χαμένη η ζωή του επειδή υποτάσσεται στα "πρέπει" που του επιβάλει η κάθε θρησκεία. Ας πρόσεχε. :evil:
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:Καλώς την.
Απορία.
To NICKNAME μας και απο που βγηκε?
Pixie φαντάζομαι ξέρετε ότι είναι κάτι σε νεράιδα. Έπαιζα πάντα πολλά online παιχνίδια και αυτό, ήταν πάντα το 1ο συνθετικό του nickname μου γιατί ως κοριτσάκι είχα συνήθως τα elves που ήταν ωραία και θηλυκά :D
Το MV είναι απλώς τα αρχικά από το ονοματεπώνυμό μου! :)
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Αναρχος έγραψε:Έχει νόημα. Πάντα υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που είναι χριστιανοί κατά παράδοσιν χωρίς ποτέ να έχουν αμφισβητήσει την πίστι των πατεράδων τους. Ένα τσίγκλισμα θέλουν...
:text-yeahthat:
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

PixieMV έγραψε:...δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα προσπαθήσω να επιβάλω κάτι ή να αλλάξω γνώμη σε κάποιον.
Γιατί θεωρώ ότι ο καθένας είναι άξιος των επιλογών του και δε με ενδιαφέρει καθόλου αν θα πάει χαμένη η ζωή του επειδή υποτάσσεται στα "πρέπει" που του επιβάλει η κάθε θρησκεία. Ας πρόσεχε. :evil:
Κάπως έτσι θα σκεπτόμουν κι εγώ εάν αυτοί δεν όριζαν την ιστορία, την κοινωνία, την ζωή μου.... Αλλά δυστυχώς τους βρίσκω συνεχώς μπροστά μου...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Κάπως έτσι θα σκεπτόμουν κι εγώ εάν αυτοί δεν όριζαν την ιστορία, την κοινωνία, την ζωή μου.... Αλλά δυστυχώς τους βρίσκω συνεχώς μπροστά μου...
Αυτοί ελπίζουν ότι θα δικαιωθούν στην επόμενη ζωή...Εμείς που ξέρουμε ότι έχουμε μόνο μία, δεν είναι κρίμα να αναλωνόμαστε σε αυτούς;
Και εγώ κάποτε ήθέλα να αλλάξω τον κόσμο, αλλά είμαι μόνη μου... είμαστε λίγοι.
Πάντα θα υπερισχύουν επειδή έχουν τη δύναμη και τα λεφτά και την εύνοια του κράτους και της εκκλησίας. (Μάλλον ηττοπάθεια το λένε αυτό...)
Δεν με ενδιαφέρει πια να τον αλλάξω γιατί ξέρω ότι κάποια στιγμή θα καταστραφεί και τότε θα αρχίσει ξανά η ανάπτυξη & η πρόοδος.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Εντάξει... είναι θέμα φιλοσοφίας ζωής.
Εγώ νοιώθω ότι μπορώ να τους αντιμετωπίσω και ότι έχω υποχρέωσι να το κάνω... Για την αξιοπρέπειά μου ...και για το αύριο που θα έλθη μετά την κατάρρευσι (όπως λες).
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
PixieMV
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Δεκ 2013 02:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Εντάξει... είναι θέμα φιλοσοφίας ζωής.
Εγώ νοιώθω ότι μπορώ να τους αντιμετωπίσω και ότι έχω υποχρέωσι να το κάνω... Για την αξιοπρέπειά μου ...και για το αύριο που θα έλθη μετά την κατάρρευσι (όπως λες).
Μακάρι! Αν καταφέρεις να το κάνεις έστω με δύο εσύ, αύριο αυτοί θα καταφέρουν 4 και αυτοί 8 κ.ο.κ :text-bravo:
Απάντηση