Καλημέρα!!!

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
christina
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 17 Οκτ 2013 12:28
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σας,

με λένε Χριστίνα και αποφάσισα να γραφτώ στο φόρουμ για πολλούς λόγους.

Πρώτον, πιστεύω ότι το να είσαι άθεος/χριστιανός/whatever είναι κάτι το οποίο μας καθορίζει σε πολύ μεγάλο βαθμό σαν ανθρώπους και λέει πάααρα πολλά για τα μυαλά που κουβαλάμε και το πώς ζούμε (αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω ούτε ένα φίλο χριστιανό), οπότε μάλλον θα έχω πολλά κοινά με άτομα από εδώ.
Δεύτερον, νομίζω ότι πάντα είναι καλό να ακους σκέψεις άλλων ανρθώπων και να τις επεξεργάζεσαι, όσο κι αν έχεις καταλήξει σε κάποια 'πιστεύω', ποτέ δεν ξέρεις τι έχεις να αποκομίσεις από μια συζήτηση.
Τρίτον, καθημερινά βρίσκω τον εαυτό μου να νευριάζει με άρθρα/ειδήσεις/καταστάσεις της καθημερινότητας που έχουν να κάνουν με θρησκείες και θεούς, οπότε αυτό το φόρουμ μάλλον θα είναι ένας καλός τρόπος να τα λες και να ξεσπάς!

Αυτά προς το παρόν!
Have a good one :D
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Χριστίνα καλώς ήρθες, καλές συζητήσεις να έχουμε!

...από που μας βρήκες; πες κανένα βιογραφικό στοιχείο αν θέλεις. :)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
christina
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 17 Οκτ 2013 12:28
Όνομα Ιστότοπου: -

Σας είχα βρει παλιότερα και διάβαζα συζητήσεις συχνά αλλά χάθηκα για λίγο καιρό και τώρα είπα να επανέλθω!
Συγκεκριμένα, η αφορμή ήταν ότι μόλις διάβασα ένα άρθρο σας στο φεισμπουκ για μια αποβολή μαθήτριας που αρνήθηκε να προσευχηθεί.
Θυμάμαι κι εγώ ανάλογες περιπτώσεις όπως η ορκομωσία μου στη σχολή, όπου δεν έκανα το γνωστό συμβολισμό με το χέρι και με κοιτούσαν περίεργα...ή ιστορίες που μου έχουν πει οι φίλοι μου στην ορκομωσία του στρατού...ή όταν με ρωτήσαν στο νοσοκομείο αν είμαι χριστιανή πριν από εγχείρηση! Παλιότερα νευρίαζα με κάτι τέτοια, και με τις αντιδράσεις των άλλων (χριστιανών), αλλά τώρα βρίσκω απλά ότι έχουν πλάκα! By the way, είμαι 27, μηχανολόγος μηχανικός, άνεργη!
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Καλωσήρθες και καλές συζητήσεις!

Off Topic
Μία παράκληση μόνο, αν γίνεται μην γράφεις με μπλε ή πράσινο χρωματάκι, γιατί συνήθως με αυτά γράφουν οι διαχειριστές και οι συντονιστές αντίστοιχα, όποτε χρειάζεται να κάνουν παρατηρήσεις ή άλλες παρεμβάσεις. Ευχαριστώ.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Καλως ηρθες ;)
Minds are like para-chutes. They only function when open.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Ψάχνεις εργασία?

Βιογραφικο γρήγορα!

:lol:

Πλακα κανω βρε νασε καλα και καλες συζητησεις ναχεις δω μεσα..
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Απάντηση