Φανερός Δείπνος - όλη η αλήθεια!

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Τους έστειλες πμ; Μη φαντάζεσαι ότι παρακολουθούν όλοι το φόρουμ! Σκούντα τους λίγο, κι αν δεν ξεκουνηθούν, απλώς κανόνισε εσύ. Στη χειρότερη θα πάθεις βαρυστομαχιά από τα πολλά κοψίδια που θα φας μόνος σου. : brrr :
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Με κάποιους έχουμε ανοιχτό διάλογο μηνυμάτων μέσω φβ. Ο Αρίστος, ο truleysi κι ο Στέλιος όμως όχι, οπότε ας το δουν εδώ, νομίζω ότι μπαίνουν πού και πού.

Μελάνη, μόλις σε προσέθεσα στη φεϊσμπουκική συζήτηση.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Στέλιος
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011 14:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Τάσο δε χρειάζεται να κλείσουμε τραπέζι, το μαγαζί είναι αρκετά μεγάλο (έχει και έξω) και τέτοιες ημέρες δεν έχει πολύ κόσμο. Αλλά εάν επιμένεις μου είναι πολύ εύκολο να κλείσω, χαλαρά...
Ποιο από τα δύο: Είναι ο άνθρωπος μια από τις γκάφες του θεού ή ο θεός μια από τις γκάφες του ανθρώπου;
Φρήντριχ Νίτσε
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Οκ, αφού το λες. Πάντως βλέπω να μη γίνεται τίποτα, απ' το φβ οι περισσότεροι προσανατολίζονται για Τρίτη. Αν μπορείς για Τρίτη, μίλα με scifimom, batcic ή betelgeuze που πιθανολογούν να πάνε. Εγώ μόνο Πέμπτη-Παρασκευή θα μπορούσα.

ΕΔΙΤ
Επίσημο, δε, συμβάν μάλλον γιοκ.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Αν γίνει ο φανερός δείπνος στη Θεσσαλονίκη δηλώνω συμμετοχή καθώς κι ενός φίλου. Ελπίζω να γίνει.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Μεγ. Τρίτη στις 8.30 στο κατάστημα "Ελιά Λεμόνι" της Μπότσαρη (19Α) στη Χαριλάου θα βρεθούν κάποιοι και μπορεί να πάει όποιος θέλει. Εγώ δεν θα είμαι. Όποιος έχει φέισμπουκ ας μου στείλει τον λογαριασμό του να τον βάλω στη συζήτηση. Ή μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη scifimom ή τον batcic που θα παραβρεθούν. Δηλώνετε κι εδώ άτομα για να τα μεταφέρω στη συζήτηση.

Γαμώ το, δεύτερη χρονιά που δεν μου κάθεται. :cry: :evil:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση