Ώρα για μπουγατσοφάγεια...

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!
Απάντηση
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Νομίζω πως είναι ώρα οι Σαλονικιοί να βρεθούμε για καφέ,μπουγάτσα, κοψίδια ε τέλος πάντων ότι νάναι. Να γνωρίσουμε τους νέους εκ Θεσσαλονίκης, τους φοιτητές κλπ και να βρεθούμε και με τους παλιούς γιατί καιρό έχω να σας δω.

Προτείνω λοιπόν την διεξαγωγή των Μπουγατσοφάγειων 2012.

Μέρα, Πέμπτη 25 Οκτωβρίου γιατί την επόμενη είναι αργία στα Θεσσαλονίκη και μπορούμε να το ξενυχτήσουμε.

Ώρα, 8:30 για να έχουμε σχολάσει όλοι

Μέρος, αν αρχίσουμε να το συζητάμε δεν θα καταλήξουμε ποτέ, οπότε εντελώς πραξικοπηματικά θα βρεθούμε Στο Τηγανιές και Σχάρες επί της Λεωφόρου Στρατού, που το ξέρουν όλοι και έχει ωραία κοψίδια και είναι και φτηνό (Κρίση έχουμε)

Κανονίστε τις υποθέσεις σας, δηλώστε συμμετοχή εδώ, oh mighty admins κάντε κανένα event στο fatsabook και ενημερώστε με για να κλείσω τραπέζι.

Το κινητό μου το έχετε όλοι πλην των νέων όσοι θέλουν μου στέλνουν πμ και τους το δίνω.

Άντε κουνηθείτε, καιρό έχουμε να χλαπακιάσουμε παρέα.
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
grayish_jedi94
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 07 Σεπ 2011 21:37
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Thessaloniki

Count me in!
Flying with a spaceship, organic like a dandellion seed.
------------------------------------------------------------------------
Life is but a momentary glimpse of the wonder of this astonishing universe, and it is sad to see so many dreaming it away on spiritual fantasy.
Carl Sagan, scientist and science communicator.
Keep the lack of faith everybody!
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγγύηση "Τηγανιές και Σχάρες". Θα είμαι εκεί εκτός απροόπτου.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

:angry-cussingblack: :angry-jumpinganger: :crying-green: :crying-yellow: :romance-ballandchain: :text-imsorry:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Έγινε κι επίσημο.

Σύντομα θα σταλούν ενημερώσεις.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Στέλιος
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011 14:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Θα είμαι κι εγώ εκεί!
Ποιο από τα δύο: Είναι ο άνθρωπος μια από τις γκάφες του θεού ή ο θεός μια από τις γκάφες του ανθρώπου;
Φρήντριχ Νίτσε
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Λοιπόν όσοι αποφασίσετε να έρθετε παρακαλώ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ. Γιατί οι τελευταίες τρεις μαζώξεις που οργάνωσα εγώ ήταν πανωλεθρίες (1 - 1 -3 συμμετέχοντες) και επειδή κουράστηκα να οργανώνω και να μην εμφανίζεται κανείς, παρακαλώ να επιβεβαιώσουν όσοι πραγματικά θα έρθουν. Ευχαριστώ θερμά για την κατανόηση.
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
Στέλιος
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011 14:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Αυτή τη φορά σπάσαμε όλα τα ρεκόρ με 8 συμμετοχές !! :clap:
Ποιο από τα δύο: Είναι ο άνθρωπος μια από τις γκάφες του θεού ή ο θεός μια από τις γκάφες του ανθρώπου;
Φρήντριχ Νίτσε
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Έλα πείτε κι άλλα, παραλειπόμενα, κουτσομπολιά, φωτογραφίες;
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Στέλιος
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011 14:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Η μάζωξη είχε διάρκεια άνω των τριών ωρών και ήταν πραγματικά ενδιαφέρουσα και πολύ ευχάριστη. Παρότι η παρέα ήταν ανομοιογενής και οι περισσότεροι γνωριζόμασταν για πρώτη φόρα, οι συζητήσεις ήταν ζωηρές και με τη συμμετοχή όλων. Ο καθένας είχε να πει κάτι που ήταν προϊόν της δικής του σκέψης κι εμπειρίας κι αυτό ήταν αρκετά όμορφο.
Νομίζω ότι σημείο αναφοράς ήταν ένας κύριος 68 ετών με πολυετή μελέτη πάνω στην αρχαία ελληνική γραμματεία αλλά και τη θρησκεία αφού όπως μας είπε είχε αγοράσει επτά διαφορετικές εκδόσεις της αγίας γραφής για να μπορεί να αντιμετωπίσει όλους τους χριστιανούς που αμφισβητούσαν τα λεγόμενα από κάποια συγκεκριμένη έκδοση.

Βέβαια υπήρξαν κι άλλες συζητήσεις ποικίλου περιεχομένου, το κρασί έρεε άφθονο και η ώρα πέρασε γρήγορα. Έμεινα με την εντύπωση ότι θα το επαναλάβουμε σύντομα, η Scifimom έχει και φωτογραφίες! :)
Ποιο από τα δύο: Είναι ο άνθρωπος μια από τις γκάφες του θεού ή ο θεός μια από τις γκάφες του ανθρώπου;
Φρήντριχ Νίτσε
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Δεν έχω εγώ τις φωτός αλλά ορίστε το δικό μου update. Λοιπόν πήγα στις τηγανιές κατά τις 8 κανόνισα το τραπέζι και περίμενα τους υπόλοιπους, πρώτη ήλθε μια κοπελιά που μας ξέρει μέσω FB και αποδείχθηκε ότι ήταν και συμμαθήτριά μου. Μετά εμφανίστηκε ο Στέλιος που γνωριζόμαστε, ο egore που γνωριζόμαστε, ο κύριος που δεν γνωριζόμαστε αλλά αργότερα μάθαμε ότι είναι 68 ετών και ολίγον από σούπερμαν (θα καταλάβετε αργότερα) ένα ζευγάρι που μας βρήκε από το forum και ένας πρώην συνάδελφος του αδερφού μου που είναι γιατρός. Ήπιαμε μπόλικα κρασιά, φάγαμε ένα σωρό χοληστερίνες και συζητήσαμε για τα πάντα. Στα highlights ο κύριος των 68 Μαΐων που έχει ταξιδέψει σε ολόκληρο τον κόσμο, έχει σπουδάσει τη Νέα Υόρκη έχει παιδιά και σύζυγο και ήταν μέχρι και υποψήφιος βουλευτής. Βασικά στο τέλος το ρίξαμε λίγο στην πλάκα και αρχίσαμε να τον ρωτάμε αν έχει πάει στο φεγγάρι, αν ο μπαμπάς του είναι ο Τζορ Ελ (Ο πατέρας του Σούπερμαν) κλπ. Ένας από τους παρευρισκόμενους δεν είναι ακριβώς άθεος αλλά συμμεριζόταν κάποιες από τις ιδέες μας και εκτός από τα αθεϊστικά μιλήσαμε για τις δουλειές μας, τα παιδιά (μου) μας, τις σχέσεις μας τους γκόμενους πρώην και επόμενους και γενικά. Απουσία αδικαιολόγητη στον Ευθύμη μου μας κρέμασε. Και σε όσους είπαν στο fb ότι θα έρθουν αλλά δεν φάνηκαν. Τάσο αν φταρνιζόσουν σε μελετήσαμε αρκετά, όπως και τη Μελάνη για τα επεισόδια στο Χυτήριο. Λίγο πριν τα μεσάνυχτα το διαλύσαμε με υποσχέσεις να ξαναβρεθούμε. Αυτάαααα. Κάπως καλύτερα αυτή τη φορά αλλά εξακολουθώ να στεναχωριέμαι για τους Θεσσαλονικείς, την επόμενη φορά είπαμε να είναι καφές γιατί οι παρευρισκόμενοι έχουν και θεϊκά κορμιά να φροντίσουν.
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

:cry: Πιάσατε τα μεγάλα φτυάρια; Αιρετικοί, τί 'ν' αυτά που λέτε; Άκου εκεί καφέ!

Αυτό με το φβ αποδεικνύεται κάθε φορά μούφα, δεν είναι να το εμπιστευόμαστε καθόλου.

Ούτε ο κυρ Γιάννης φάνηκε; :o
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Στέλιος
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011 14:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ο δήμαρχος?
Ποιο από τα δύο: Είναι ο άνθρωπος μια από τις γκάφες του θεού ή ο θεός μια από τις γκάφες του ανθρώπου;
Φρήντριχ Νίτσε
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Ο Επικουρίδης.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση