Θα ειμαι τον Αυγουστο Καβαλα- θασο

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

stratos έγραψε: Πόρτες όμως . Τα άλλα έχουν πολύ λίγα στοιχεία τακτικής και τα βαριέμαι . Εν αντιθέσει με το τι πιστεύεται γενικά , οι πόρτες είναι μακράν το πιο δύσκολο και ενδιαφέρον παιχνίδι . Έπειτα είναι το πλακωτό και μετά το φεύγα .
Εεε, ναι, όπως το λες. Εγώ δεν τα καταφέρνω με κανένα. Παίζω απλά σκάκι, που δεν έχει τίποτα δύσκολα πράγματα με ζάρια. Απλά κουνάς κάτι στρατιωτάκια σε τετραγωνάκια.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ πάλι παίζω μπιρίμπα, που είναι πιο gay friendly παιχνίδι. Το τάβλι παραείναι στρέιτ.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Comte de Toulouse έγραψε:...Παίζω απλά σκάκι, που δεν έχει τίποτα δύσκολα πράγματα με ζάρια. ...
Παιδικά παίγνια... Ανδρώνεσαι κτυπώντας τα πούλια στο τάβλι...
Σπανίως παίζω τάβλι απλώς διότι εκνευρίζομαι από την γκρίνια των άλλων... Πάντα φταίει το ζάρι, όχι η ανικανότης. Προτιμώ και αφιερώνω ένα δίωρο την ημέρα στο ζατρίκιο... σαν παιδί κι εγώ...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

ενα διωρο την ημερα; Πρωταθλητισμο κανεις;
και εμεις παιζουμε (καλο) σκακι, αλλα οχι και ετσι...
παιζεις στο διαδικτυο ή συμμετεχεις σε τουρνουα;
ή εχεις στησει καμια γιαφκα απο κομμουνιστας και επιδιδεστε υποπτως στο ανατρεπτικο αυτο σπορ;
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Απλώς έμπλεξα με κακές παρέες :lol: . Είμαστε τρεις τέσσερις σκακιστές που βρισκόμαστε κάθε βράδυ και αγωνιζόμαστε...
Στο διαδίκτυο βαριέμαι... Αγωνίζομαι σε τουρνουά με τον σύλλογό μου όταν ευκαιρώ.
Παρεμπιπτόντως, δεν μου αρέσει το «παίζω» για το σκάκι. Όπως και για το μπρίτζ και την ...πρέφα... :D
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

μπραβο σου, γιατι εγω εχω σταματησει να αθλουμαι με το συλλογο κατι χρονια...
δυστυχως κανενας φιλος μου δεν ξερει αξιοπρεπες σκακι, οποτε...

συμφωνω αφου οτιδηποτε μπορει να ειναι παιγνιο ή αγωνισμα, συμφωνα με το ποση ενεργεια και σεβασμο του δινεις.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

stratos έγραψε:Πόρτες όμως . Τα άλλα έχουν πολύ λίγα στοιχεία τακτικής και τα βαριέμαι . Εν αντιθέσει με το τι πιστεύεται γενικά , οι πόρτες είναι μακράν το πιο δύσκολο και ενδιαφέρον παιχνίδι . Έπειτα είναι το πλακωτό και μετά το φεύγα . Το γκιουλ δεν το έχω παίξει ποτέ αλλά νομίζω ότι είναι το τελευταίο στην σειρά .
Διάβασες τα παραπάνω (και όσα προηγήθηκαν) και έπειτα έκανες αυτό το σχόλιο
Comte de Toulouse έγραψε:Εεε, ναι, όπως το λες. Εγώ δεν τα καταφέρνω με κανένα. Παίζω απλά σκάκι, που δεν έχει τίποτα δύσκολα πράγματα με ζάρια. Απλά κουνάς κάτι στρατιωτάκια σε τετραγωνάκια.
?


:) Σπίρτο ...
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Stratos, really θες εξήγηση;
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

παιζει να ειναι το ποιο ακυρο εκτος θεματος τοπικ που υπαρχει

τρουλεσυ ουτε εγω παιζω ταβλι αν και στην ολυμπιαδα αν εμπαινε θα παιρναμε μεταλια
αλλα μπιριμπα ρε? γενικα δεν ειναι να παιζει ο κοσμος χαρτια
επιτραπεζιο ποδοσφαιρο παιζει κανεις η τα παρατησατε?
βασιλιας στα εκτος θεματος :D
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Κάποτε έπαιζα Subbuteo, μετείχα και σε ερασιτεχνικά τουρνουά.
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Comte de Toulouse έγραψε:Stratos, really θες εξήγηση;
Δεν υπάρχει κανένα θέμα ;)

Απλώς η ειρωνεία σου ήταν άστοχη . Αναφερόμουν ειδικά στο τάβλι και τις παραλλαγές του .
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

το ταβλι θελει υπομονη και η ζωη αμαρτια
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Την σήκωνες την ειρωνεία.
Δεν μπορεί να λες ότι οι πόρτες είναι πιο απαιτητικές από το πλακωτό. Δεν στέκει με τίποτα αυτό.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

καλα παιχτε σεις τα παιγνια σας, να παιξω κιαγω το :angelic-whiteflying:

http://www.youtube.com/watch?v=QnwLumeqBzo

μου
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

και ομως Κομη, το πλακωτο ειναι πολυ πιο στατικο παιχνιδι και προβλεψιμο απο τις πορτες.
Αν και νομιζω οτι το φευγα ειναι το πιο στρατηγικο απο ολα. Μονο σε αυτο βρισκω συχνα τον εαυτο μου προβληματισμενο στο τι πρεπει να κανω τωρα...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

kapages έγραψε:...Αν και νομιζω οτι το φευγα ειναι το πιο στρατηγικο απο ολα.....
Αυτή είναι και η δική μου άποψις. Υπάρχουν ελάχιστοι καλοί παίκτες στο φεύγα... γι' αυτό συνήθως το παίρνω διπλό... :lol:
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Η σύγκριση πλακωτού με φεύγα είναι συζητήσιμη. Οχι όμως οι πόρτες! :naughty:
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Με το τέλος των φοιτητικών μου χρόνων άρχισαν να χειροτερεύουν οι επιδόσεις μου στο τάβλι. Πλέον δε θυμάμαι ούτε τους κανόνες. Την επόμενη φορά που θα είμαι αθήνα να κανονίσουμε τίποτα, είναι κρίμα να χάνονται τέτοιες γνώσεις :p
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Ρε epicourosan τον ουρανό μας δείχνεις, χαμηλά δεν έχει τίποτα? Κάνε και μια βουτιά για μένα (στα ριχά) :obscene-sexualspermblue:
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Comte de Toulouse έγραψε:Την σήκωνες την ειρωνεία.
Δεν μπορεί να λες ότι οι πόρτες είναι πιο απαιτητικές από το πλακωτό. Δεν στέκει με τίποτα αυτό.
Comte de Toulouse έγραψε:Η σύγκριση πλακωτού με φεύγα είναι συζητήσιμη. Οχι όμως οι πόρτες! :naughty:
Δεν φτάνει που λες βλακείες , είσαι και σίγουρος :)

Μπορώ εύκολα να σου αποδείξω ότι αυτό που ισχυρίζομαι είναι το σωστό . Αρκεί να παίξουμε το παιχνίδι (πόρτες) και μέσα από την ανάλυση των λαθών να σε εκθέσω στην θεωρία του .
kapages έγραψε:και ομως Κομη, το πλακωτο ειναι πολυ πιο στατικο παιχνιδι και προβλεψιμο απο τις πορτες.
Αν και νομιζω οτι το φευγα ειναι το πιο στρατηγικο απο ολα. Μονο σε αυτο βρισκω συχνα τον εαυτο μου προβληματισμενο στο τι πρεπει να κανω τωρα...


Όχι :)

Πάμε να παίξουμε όμως άμα έχεις αμφιβολίες
Απάντηση