Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 37 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 09:32
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 09:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Είναι καιρός νομίζω να κανονίσουμε μια συνάντηση, να καταλήξουμε σε οριστικό καταστατικό, να υπογράψουμε επιτόπου και να τελειώνουμε. Ρώτησα τον δικηγόρο πότε θα μπορούσε να είναι παρών, και μου απάντησε ότι θα είναι εκτός Αθηνών και επιστρέφει Δευτέρα, οπότε και θα με ειδοποιήσει.

Με ρώτησε επίσης αν θα μπορούσαμε να πάμε στο γραφείο του, στο Παλαιό Φάληρο. Από εμένα δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά αυτό σημαίνει ότι θα πάμε καθημερινή και όχι ΣΚ, καθώς και ότι δεν θα έχουμε την άνεση να συζητάμε με τις ώρες. Θα τον ρωτήσω βέβαια εγώ αν μπορεί σάββατο ή κυριακή (το παραπάνω σάββατο είναι πρωτομαγιά, μάλλον δεν θα βολεύει... οπότε πάμε για σάββατο 8 μαϊου, αν συμφωνείτε), αλλά σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν είτε να καταλήξουμε διαδικτυακά στο καταστατικό, είτε να συναντηθούμε 2-3 ώρες πριν πάμε στο δικηγόρο, σε κάποιο σπίτι, να τα πούμε μεταξύ μας.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 14:08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Ιστοριούλες πάσης φύσεως
Εδώ φαίνεται πως δουλεύει το doodle.
Γράφεις το όνομά σου και κάνεις τις επιλογές σου. (το κίτρινο είναι "μπορώ αν χρειαστεί").
Απλό και γρήγορο και τσάμπα.
Προτείνω να το χρησιμοποιήσουμε, αλλά αν δεν θέλετε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 14:23
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 14:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Τεμπέλικες Σκέψεις...
Συμπαθητικό το doodle. Εγώ απάντησα ήδη...

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 19:46
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2010 19:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
The Dark Side of the Force and other stories
Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέχρι τις 15 Ιουνίου. Από τις 15 Ιουνίου και μετά θα μπορώ να συμμετάσχω. ¨εχω μία εργασία στις 29 Απριλίου, μία στις 20 Μαϊου και δίνω εξετάσεις στις 15 Ιουνίου. Οπότε τα περιθώρια για μένα είναι λίγο στενά αυτή την στιγμή.

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.

Isaac Asimov έγραψε:
To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2010 07:11
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2010 07:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Darkchilde, καταλαβαίνω ότι έχεις πίεση, αλλά δεν θα μπορούσες ούτε καν να έρθεις να υπογράψεις απλώς το καταστατικό ως ιδρυτικό μέλος; (εννοείται ότι θα το έχουμε συζητήσει από πριν επαρκώς - ήδη έχω προχωρήσει αρκετά το προσχέδιο, αύριο μεθαύριο πιστεύω να το έχω έτοιμο). Μιλάμε για μια απασχόληση 2 ωρών, ίσα να έρθεις στον τόπο συνάντησης, να βάλεις τζίφρα και να φύγεις, αν δεν έχεις χρόνο για κάτι άλλο.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2010 12:42
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2010 12:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
The Dark Side of the Force and other stories
Αυτό ναι, αρκεί να μην είναι καθημερινή πρωϊ, και Τρίτες δεν μπορώ ούτε τα απογεύματα.

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.

Isaac Asimov έγραψε:
To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 08:50
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 08:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Όπως ανέφερα κι εδώ, είπα στο δικηγόρο να κανονίσουμε μια συνάντηση, ει δυνατόν αυτό το Σάββατο, για να συζητήσουμε από κοντά όλα τα θέματα που αφορούν την ίδρυση του φορέα, τη νομική μορφή του κ.ά. Θα με ενημερώσει την Πέμπτη για το αν θα μπορέσει, αν τελικά δεν μπορεί θα το σπρώξουμε μάλλον για το επόμενο Σάββατο.

Εννοείται ότι εμείς έχουμε να συζητήσουμε και άλλα θέματα πλην των νομικών, όπως αυτο της επωνυμίας.

Keep in touch, και τσακιστείτε να έρθετε.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 12:26
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 12:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Iokaste’s Blog
Για τα 2 τελευταία Σαββατοκύριακα του Μαΐου ψήφισα όχι γιατί έχω σχέδια και για τα 2 (και πάλι όμως αν πάτε τότε θα προσπαθήσω να ακυρώσω ή να αλλάξω κάτι και να έρθω). Για αυτό το ΣΚ και το επόμενο είμαι μέσα ό,τι ώρα θέλετε.

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 12:32
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 12:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Τεμπελόσκυλο, βλέπω έγραψες στο doodle ότι δεν μπορείς αυτό το σάββατο, ισχύει ακόμη αυτό?

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 12:55
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 03 Μάιος 2010 12:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Τεμπέλικες Σκέψεις...
Ναι, θα είμαι εκτός Αθηνών αυτό το Σ/Κ. Για τα επόμενα προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα...

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Μάιος 2010 10:10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Μάιος 2010 10:10 
Χωρίς σύνδεση

22-23-24 Μαϊου θα είμαι Αθήνα για τριήμερο. Εκτός από συνάντηση μπορώ και για καφέ-ούζο-μπίρα κλπκλπ

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 11:43
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 11:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Δεδομένου ότι ο δικηγόρος δεν επικοινώνησε μαζί μου την Πέμπτη, όπως είχαμε πει, η συνάντηση δεν θα γίνει αυτό το Σάββατο. Θεωρώ πολύ πιθανό να γίνει το επόμενο, στις 15 του μήνα, και θα το προσπαθήσω. Πείτε μου ποιοι μπορείτε να είστε παρόντες (ή/και δηλώστε το στο poll του doodle που έστησε ο Breadfan - βλέπε σχετικό σχολιο παραπάνω).

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 12:00
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 12:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Iokaste’s Blog
Είχα ξεχάσει ότι είχα κανονίσει για το επόμενο Σάββατο. Αν συναντιόμασταν νωρίς θα μπορούσα άνετα, απλά πρέπει να είμαι κατά τις 9.30 κυψέλη. Αν δεν γίνεται όμως θα το ξεκανονίσω, δεν θέλω να χάσω την συνάντηση...

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 12:30
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 12:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Έλα ρε γαμώτο, είχες πει ότι μπορούσες! Δεν ξέρω τι να σου πω τώρα, γιατί μπορεί και να μην γίνει τελικά αν είναι πολλοί που δεν θα μπορούν. Θα περιμένω λίγες μέρες να δω τι γίνεται και θα αποφασίσω ανάλογα με τη συμμετοχή.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 12:42
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 12:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Iokaste’s Blog
Καλέ μην αγχώνεσαι, θα έρθω αν γίνει!! Θα τα βολέψω κάπως. Απλά θα με βόλευε αν γίνει νωρίς για να μπορέσω να φύγω κατά τις 9. Αλλιώς εντάξει, μια παράσταση είναι, δεν χάθηκε ο κόσμος αν δεν την δω κι ούτε βιάζομαι να μάθω τι θα κάνουμε για να πάρω εισιτήρια ή τίποτα σχετικό, τελευταία στιγμή θα τα έπαιρνα έτσι κι αλλιώς.... (στο προηγούμενο σχόλιο εννοούσα πως την δική μας συνάντηση δεν θέλω να χάσω).

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 14:45
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 14:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Ιστοριούλες πάσης φύσεως
Διόρθωσα τον πίνακα.
Καρακίτσος και Κόμης δεν είχαν κανένα "ναι" στις υπάρχουσες επιλογές, οπότε τους διέγραψα. Φυσικά μπορούν να ξαναψηφίσουν.

Δηλώστε συμμετοχή!

Αυτή τη στιγμή έχουν τοποθετηθεί μόλις 5 άτομα, με τη δημοφιλέστερη επιλογή να έχει πάρει 4 ναι.
Μήπως πρέπει να στείλουμε ένα mail;

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 20:58
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2010 20:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Comte de Toulouse
Το άλλο Σ/Κ θα είμαι εκτός :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Μάιος 2010 17:57
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 08 Μάιος 2010 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Εγώ μάλλον θα είμαι εκτός το ΣΚ 22-23 (για την ακρίβεια το ΠΣΚΔ 21-24).

Breadfan, ας μη στείλουμε mail ακόμη. Θέλω να βεβαιωθώ ότι θα μπορεί ο δικηγόρος (αυτοί είναι σαν χέλια οι άτιμοι, ξεγλιστρούν διαρκώς). Γιατί αν δεν μπορεί αυτός, δεν έχει και μεγάλη χρησιμότητα να βρεθούμε (όχι πως δεν έχει και καθόλου, αλλά είναι σημαντικό να τον έχουμε να μας διευκρινίσει κάποια πράματα).

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Μάιος 2010 21:17
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Μάιος 2010 21:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Υπάρχει το ενδεχόμενο μιας συνάντησης με το δικηγόρο το Σάββατο το πρωί. Ποιοι θα μπορούσαν να έρθουν;

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Μάιος 2010 21:27
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Μάιος 2010 21:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Iokaste’s Blog
Εγώ μπορώ πάντως (το έχω ξαναπεί αλλά είπα να το ξαναπώ :P )..

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 37 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: