Πολιτική αποκλεισμών & τρόπος λειτουργίας του forum (2 σε 1)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ

Οι εκτός θέματος αναρτήσεις διαγράφτηκαν.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

ναι ήταν ένα σημαντικό ζήτημα αυτό και τώρα αποκαταστάθηκε η τάξη των πραγμάτων!
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Μια ερώτηση σε σχέση με τον αποκλεισμό του Αριστοτέλη . Έχω την εντύπωση ότι δεν προηγήθηκε ο συνήθης σταδιακός αποκλεισμός που περνάει από την μία μέρα στην μία βδομάδα και καταλήγει στον ένα μήνα , εντύπωση που δεν μπόρεσα να επιβεβαιώσω όμως με την <Αναζήτηση> . Ισχύει αυτό , και αν ναι , πως δικαιολογείται ? Νομίζω πως τιμωρήθηκε ψιλοάδικα και για λόγους που δεν σχετίζονταν τόσο με παραβατικές πράξεις όσο με την κούραση που προκαλούσαν οι δημοσιεύσεις του .
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος μπούσουλας για τους αποκλεισμούς, οι συντονιστές κρίνουν κατά περίπτωση. Έχεις δίκιο ότι συνήθως οι αποκλεισμοί γίνονται σταδιακά, αλλά αυτό δε σημαίνει αφενός ότι είναι πάντα έτσι, ούτε ότι ο κύκλος ξαναρχίζει από το μηδέν με κάθε νέα παραβίαση των κανονισμών. Πχ αν εσύ βρίσεις κάποιον και αποκλειστείς για μια μέρα, δεν χρειάζεται να ξαναβρίσεις τον ίδιο μόλις γυρίσεις για να αποκλειστείς για περισσότερο, μπορεί μετά από δυο μήνες να μας τρελάνεις στα οφτόπικ και να αποκλειστείς τότε. Δες το καλύτερα σαν ένα σύστημα όπου τα αποκλεισμένα μέλη που επιστρέφουν βρίσκονται "υπό επιτήρηση" και η συμπεριφορά τους ελέγχεται περισσότερο.

Το συγκεκριμένο μέλος τώρα, έχει δεχτεί παρατηρήσεις σε πολλές διαφορετικές περιπτώσεις τις οποίες αγνόησε, έχει δεχτεί ήδη έναν αποκλεισμό σχετικά πρόσφατα, οπότε λογικό ήταν την επόμενη φορά να είμαστε πιο αυστηροί.
It is by will alone I set my mind in motion.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Αφού ο ΓτΙ είναι στο απυρόβλητο ! ΨΕΜΑΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ?
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου: Εγώ δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να διαμαρτυρηθώ αν μου επιβληθεί η οποιαδήποτε κύρωση από τους συντονιστές ακόμη και αν θεωρώ πως είναι άδικη. Οι λόγοι είναι δύο:

α) Δεν θεωρώ πως το forum είναι η εκκλησία του δήμου. Είναι ένας ιδιωτικός χώρος συζήτησης ο/οι ιδιοκτήτες του οποίου επιτρέπουν σε κάποιους ανθρώπους να μπούν και να συμμετέχουν σε συζητήσεις. Από αυτή την άποψη θεωρώ πως είναι αναφαίρετο δικαίωμά τους να διώχνουν όποιον θέλουν όποτε θέλουν και για όποιο λόγο θέλουν. Παρ'όλα αυτά δεν το έχουν κάνει. Αντίθετα έχουν έναν κανονισμό τον οποίο κατά τη γνώμη μου προσπαθούν να εφαρμόσουν σωστά, δηλαδή όχι τυπολατρικά και φετιχίστικα σα να είναι ρομπότ αλλά λαμβάνοντας υπόψη τη συχνότητα συμπεριφορών και το γενικότερο κλίμα που αποπνέει η παρουσία του καθενός εδώ μέσα. Κάνουν λάθη; Υπερβολές;Ίσως ναι, ίσως όχι. Το θέμα είναι πως κατά τη γνώμη μας δε πέφτει σε κανέναν λόγος για το πως διαχειρίζεται ο καθένας το σπίτι του ή το σπίτι που κάποιοι του έχουν εμπιστευτεί να προσέχει.

β)Όσον αφορά εμένα δεν πρόκειται ποτέ να υποκριθώ ή να αυτολογοκριθώ για κανέναν λόγο. Όμως και το κάνω συνειδητά και έχω συναίσθηση του χαρακτήρα των σχολίων μου και δέχομαι πλήρως τις συνέπειες των πράξεών μου. Βέβαια δεν είμαι κοινωνιοπαθής. Προσπαθώ να τηρώ τα όρια της ευπρέπειας όσο μου επιτρέπει ο χαρακτήρας και η ιδιοσυγκρασία μου όχι για να μη φάω ban (που είναι υπόθεση που δεν με αφορά, αφορά καθαρά και πάντα τους συντονιστές και γι'αυτό δεν ξέρω γιατί δεν μου έχουν επιβληθεί ποινές και δε με νοιάζει-το γιατί δηλαδή-κιόλας) αλλά για να διασώζω όσο μπορώ την αξιοπρέπειά μου.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου: Εγώ δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να διαμαρτυρηθώ αν μου επιβληθεί η οποιαδήποτε κύρωση από τους συντονιστές ακόμη και αν θεωρώ πως είναι άδικη...
Πέραν αυτού, Γιατρέ, με το οποίο συμφωνώ απολύτως, εγώ προσωπικώς δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να διαμαρτυρηθώ για οποιαδήποτε δήλωση από οποιονδήποτε κι αν προέρχεται και η οποία (υποτίθεται ότι) με προσβάλει... Διότι ουδείς στον κόσμο είναι ικανός να με προσβάλει...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν θυμάμαι ποιος το είχε πει, αλλά έχει πλάκα: «Έχω το δικαίωμα να σας προσβάλλω όσο θέλω κι έχετε το δικαίωμα να προσβάλλεστε όσο θέλετε». :mrgreen:
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Αναρχος έγραψε:εγώ προσωπικώς δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να διαμαρτυρηθώ για οποιαδήποτε δήλωση από οποιονδήποτε κι αν προέρχεται και η οποία (υποτίθεται ότι) με προσβάλει... Διότι ουδείς στον κόσμο είναι ικανός να με προσβάλει...
Off Topic
Πολύ σοφό αυτό το τελευταίο.
Πρέπει να το λάβω σοβαρά υπόψη μου και να προσπαθήσω να συγχωρήσω κάποιον εδώ μέσα που είπε ευθέως ότι πρέπει να με καταδώσουν γιατί πιδαω την κόρη μου.
Αν θέλω να γίνω σοφός καιγω!
a.... εντωμεταξυ δεν εχει πλακα καθολου! :lol:
Off Topic
sxoizofreneia se olo tis to megaleio
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Πέραν αυτού, Γιατρέ, με το οποίο συμφωνώ απολύτως, εγώ προσωπικώς δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να διαμαρτυρηθώ για οποιαδήποτε δήλωση από οποιονδήποτε κι αν προέρχεται και η οποία (υποτίθεται ότι) με προσβάλει... Διότι ουδείς στον κόσμο είναι ικανός να με προσβάλει...
Off Topic
Άντε ρε ανορθόγραφε που ξέχασες το δεύτερο λ στο πρώτο "προσβάλλει"
: brrr :

Μια χαρά είναι ο συντονισμός του φόρουμ, εγώ απορώ κιόλας που δεν κράζουν όσους γράφουμε συστηματικά μόνο στα Εκτός Θέματος.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Μια χαρα ειναι ο συντονισμος. Το τελειο θα ηταν σε καθε μεγαλο μπαν, (1 μηνα και πανω) να υπηρχε εμπεριστατωμενο σκεπτικο. Να αναλυθει η αποψη των συντονιστων, με συνοδευτικα links.
Αλλα οκ, ο χρονος ειναι περιορισμενο,ς και τελικα ετσι και αλλιως το συζηταμε τοσο πολυ που η οποια περαιτερω αναλυση ειναι περιττη.

Γιατρε του ΙΚΑ αυτο που λες ισοδυναμει με αδιαφορια παρα με σεβασμο στην ιδιωτικη περιουσια.
Εφοσον αγαπας το φορουμ, και γουσταρεις που εισαι εδω, δεν ειναι δυνατον να μην διαμαρτυρηθεις αν σε κοψουν αδικα.
Στο κατω κατω και η διαμαρτυρια εμπιπτει στο Κανονισμο και δεν απαγορευεται. Και χωρις διαμαρτυρια κανεις συντονιστης δεν προκειται να γινει καλυτερος. Απλως θα κανει τα ιδια λαθη, ολοενα σε μεγαλυτερη συχνοτητα και βαθμο.
Σαφως ομως δεν χρειαζεται να ξεκατινιαστεις ή να αρχισεις τις ηλιθιες γενικευσεις όπως τις ζησαμε προσφατα.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Θέλετε να θυμηθούμε πόσοι ήταν παλιότερα οι συντονιστές-διαχειριστές και πόσοι έχουν απομείνει; Πού είναι ο κόμης, η μελάνη, ο γιατρός, ο Ευθύμης, ο καρακίτσος, η Ιοκάστη...*; Οι τρεις είμαστε και μέλη της γραμματείας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Αλλ' ας μιλήσω μόνο για μένα. Σε αυτό το φόρουμ ήρθα πριν χρόνια, εδώ διδάχτηκα κανόνες διαδικτυακής συζήτησης, καθώς ήταν η πρώτη μου τέτοια παρουσία, και αυτά που έμαθα προσπαθώ να εφαρμόζω, και όχι μόνον εδώ. Ο τρίμηνος αποκλεισμός ήταν καθαρά δική μου πρόταση, και την έκανα βάσει υποτροπιασμού, που είναι ισχύουσα αρχή για κάθε πολιτική ποινών οπουδήποτε. Παρ' όλες δε τις αντιρρήσεις κι αντίθετες απόψεις που άκουσα ως τώρα επ' αυτού, εξακολουθώ να πιστεύω ότι του άξιζε και με το παραπάνω και είμαι πεποισμένος ότι μόλις ξανάρθει θα συμπεριφερθεί ακριβώς πανομοιότυπα, μην πω και χειρότερα. Όπως κι ο Αρίστος, που αδυνατεί να καταλάβει καν τους κανονισμούς και το τι συνιστά βρισιά και προσωπική επίθεση και τι όχι.

Γενικότερα, πάντως, και παρότι η συμμετοχή μου ως τώρα σε διαχείριση και κυρίως σε συντονισμό είναι ελάχιστη, πολύ δε περισσότερο απ' τη στιγμή που δεν διαβάζω πολιτικά, διαφαίνεται ότι παράλληλα με την αποχώρησή μου από τη γραμματεία θ' ακολουθήσει κι αυτή από τη διαχείριση. Φυσικά μπορεί να γίνει κι από αύριο, που λέει ο λόγος, το τελευταίο, αν κριθεί ότι υπάρχουν εκ μέρους μου αμεροληψία, υποκειμενικότητα, εμμονές ή οτιδήποτε αντίστοιχο. Ήδη κι απ' τη ζωή και δουλειά μου οι τριβές είναι πολλές και καθημερινές και η αντοχή μου μικραίνει μέρα με τη μέρα. Συγγνώμη αν ακούστηκε δακρύβρεχτο, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου.

*
Off Topic
Επ' ουδενί και για κανέναν δεν αποτελεί μομφή αυτό, απλά μια διαπίστωση.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

tasos_didymoteicho έγραψε:Οι τρεις είμαστε και μέλη της γραμματείας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
γραμματείς και φαρισαίοι :character-oldtimer:
État de siège
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:την έκανα βάσει υποτροπιασμού, που είναι ισχύουσα αρχή για κάθε πολιτική ποινών οπουδήποτε
Αυτό πάντως , και βγαίνοντας από την περιορισμένη σκοπιά του θέματος με τον Ιμπραίμ , γιατί να συμβαίνει και ποια η αξία του ?

Μου θυμίζει την περίπτωση που ένας γονέας για να σωφρονίσει το παιδί του που βρίσκεται σε κατάσταση αμόκ απειλεί με τιμωρία και την οποία είναι διατεθειμένος να κλιμακώσει σε παράλογο βαθμό και χωρίς την κρίση ότι κάτι τέτοιο είναι άσκοπο. Κάτι δηλαδή σαν:
-άμα με ξαναπείς χαζό δεν θα βγεις αύριο βόλτα
-χαζέ
-αν το ξαναπείς δεν βγεις ούτε μεθαύριο
-είσαι χαζός
-ούτε σε τρεις μέρες ...


Εγώ αντιθέτως σκέφτομαι πως αν κάποιος δεδομένων των συνθηκών είναι επιρρεπής προς τον υποτροπιασμό , τότε ακριβώς είναι και ο χειρότερος χρόνος για τιμωρία , δεδομένου πως δεν θέλουμε την τιμωρία αλλά τον σωφρονισμό . Ότι ο σκοπός μας δηλαδή θα έπρεπε να είναι η εκτίμηση της συνολικής κατάστασης και όχι απλώς η καταδικαστική κρίση υποτροπίασε ή όχι .

Επιστρέφοντας τώρα στα της διαχείρισης , γνωρίζω πως μπορεί να υπάρχει πρόβλημα τόσο χρόνου όσο και διάθεσης για να λυθεί κάποιο πρόβλημα , ωστόσο νομίζω πως δύο απλά πραγματάκια όπως μια πιο θετική και ζεστή διάθεση προς έναν άνθρωπο και μια πιο ελαστική στάση προσωρινά , δεν είναι πράγματα που κοστίζουν , και θα συνέβαλαν στην καλύτερη έκβαση και την αποφυγή του αποκλεισμού .
tasos_didymoteicho έγραψε:Φυσικά μπορεί να γίνει κι από αύριο, που λέει ο λόγος, το τελευταίο, αν κριθεί ότι υπάρχουν εκ μέρους μου αμεροληψία, υποκειμενικότητα, εμμονές ή οτιδήποτε αντίστοιχο
Συζήτηση κάνουμε Τάσο , και δεν γίνεται με σκοπό να καταλήξει σε καταδίκη , δική σου ή κάποιου άλλου. Έχουμε ένα πρόβλημα και κοιτάμε μήπως μπορούσαμε να το λύσουμε με καλύτερο τρόπο . Μπορεί να σφάλλω εγώ , αλλά ακόμα και συ να έσφαλλες , το σημαντικό είναι να υπάρχει καλή πρόθεση και από κει και πέρα τα πράγματα συνειδητοποιούνται και αν διορθώνονται διορθώνονται
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Απ' τη στιγμή που το ποινολόγιο ξεκινάει με απλές παρατηρήσεις, είναι όσο χρειάζεται ελαστικό. Γράφει με μπλε ή πράσινα γράμματα ο συντονιστής, το διαβάζουν αυτοί στους οποίους απευθύνεται, τον αγνοούν και συνεχίζουν το ίδιο βιολί. Ε μετά πέφτει καμπάνα.

Ο πιο απλός τρόπος για να μη γράψει κάποιος εν θερμώ είναι να βάλει το μήνυμά του σε προεπισκόπηση ή στα πρόχειρα και να σηκωθεί για λίγο από την οθόνη να πάει τουαλέτα ή να κάνει τσιγάρο ή γενικά να ασχοληθεί λίγα λεπτά με κάτι άλλο περισσότερο ή λιγότερο σημαντικό. Όταν ξανακάτσει στον υπολογιστή, μόνος του θα διορθώσει το μήνυμα. Αν δεν το κάνει, κακό του κεφαλιού του.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

περιμενα απαντησεις στο τοπικ που εφτιαξα αλλα τα λετε σε αυτο

Όπως κι ο Αρίστος, που αδυνατεί να καταλάβει καν τους κανονισμούς και το τι συνιστά βρισιά και προσωπική επίθεση και τι όχι.

τασσο διδυμοτυχο εξυγησα την διαφωρα της βρισιας απο την αποψη για εμενα ειναι χειροτερο να λεει καποιες ακραιες αποψεις απο το να βριζει

τωρα αυτο που λες για ενα μηνα και για τρεις μηνες ειναι λαθος ποιο καλα να πεις σε διαγραφω οριστικα για καποιον λογο

εξυγησα επισης πως το φορουμ δεν ειναι φεισμπουκ να μαζευουμε λαικ και να μην μηλαμε σε φορουμ πρεπει να ακουγονται ΟΛΕΣ οι αποψεις

και οταν ακουγονται ολες οι αποψεις θα υπαρχουν και καποιες κοντρες
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

aristotelis_1 έγραψε:
τασσο διδυμοτυχο εξυγησα την διαφωρα της βρισιας απο την αποψη για εμενα ειναι χειροτερο να λεει καποιες ακραιες αποψεις απο το να βριζει
Αριστοτέλη μου αυτό είναι δίκη σου άποψη, η οποία δεν συνάδει με τους κανονισμούς.
Άλλο τι γίνεται σε μια δημόσια συζήτηση στον δρόμο και άλλο σε ένα φόρουμ που έχει ξεκαθαρίσει τους ορούς επικοινωνίας!
Τους οποίους όρους τους έχεις αποδεχτεί!
Τέλος.

Νομίζω ότι θα συμφωνήσω με τον Τάσο, αν το δω από την πλευρά της διάθεσης, χρόνου, όρεξης κτλ που αφιερώνει κάποιος χωρίς να πληρώνεται.
Αν πλήρωνα για να είμαι άδω μέσα ίσως να είχα και μεγαλύτερες απαιτήσεις.
Αν για κάποιο λόγο δεν μου άρεσε εδώ δεν θα ξαναπάταξα, αυτό ίσως είναι κάλο να το σκεφτούν κάποιοι και να μας βγάλουν από τον κόπο.
Από την άλλη αν υπήρχε περίπτωση δόκιμης θα ήθελα να δω μερικούς να σπαταλούν χρόνο κτλ και έπειτα.....
Έξω απ΄τον χορό πολλά τραγούδια ξέρουν... πολλοί...

Αυτό που είπε ο Ευθύμης τοχω κάνει και μαζί με το καζανάκι της τουαλέτας έφυγαν αρκετά χαζά που θα ήθελα να γράψω :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-torch:
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

για εμενα ειναι χειροτερο να λεει καποιες ακραιες αποψεις απο το να βριζει
σε φορουμ πρεπει να ακουγονται ΟΛΕΣ οι αποψεις


Ουδέν σχόλιον.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ακριβως ολες οι αποψεις οταν μια αποψη ειναι ακραια δεν μετραει σαν αποψη δεν θελει πολυ μυαλο εισαι και μορφομενος τρομαρα σου
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατι δεν μετραει ?

Αν ας πούμε εγώ θεωρώ την άποψη "Ναι μαχαιρώνει η ΧΑ random ανθρώπους αλλα ταΐζουν φτοχους ελληνες" ακραία δεν μετραει ?
Απάντηση