Πολιτική αποκλεισμών & τρόπος λειτουργίας του forum (2 σε 1)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Απάντηση
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Καλημέρα

Διαβάζω ban και υποθέτω τι είναι ,να με συγχωρείται που δεν είμαι τόσο κάλος σαυτα τα κόλπα.
Δεν θα πατήσω ban για κανένα ότι και να γίνει , δεν με νοιάζει αν με βρίσει, αφήνω τον καθένα να βγάλει τα βάσανα του έξω .

Ααα! ξέχασα και τον dtango.

Μόνο λόγοι αντί αθεϊστικοί που έχουν να κάνουν με χρηματικό κέρδος όπως προσωπική διαφήμιση πχ , μόνο τότε θα ειδοποιήσω όπως το έχω κάνει για κάποιον άλλωστε.

Αλλά @Τεμπελόσκυλο

Υπάρχουν κάποια παιδιά εδώ μέσα - δεν τα λέω έτσι για να τα υποτιμήσω η να βγω ρατσιστής – που υπολείπονται σε εμπειρίες και γνώσεις ζωής από παλαιότερους και κορδώνονται περισσότερο από αυτό που αντέχουν εφόσον απολαμβάνουν περισσότερη ανοχή.
Πολλοί από εσάς έχετε διαβάσει αρκετά λογω χρόνου υποθέτω και μεταφέρετε όλη την βικιπεντια για να αποδείξετε τα γραφτά σας.
Οκ εγώ δεν συμμετέχω, αλλά διαφωνώ όταν κάποιος άλλος με όρεξη προσπαθεί να καταρρίψει την βικιπεντια ας πούμε και τρώει frustrating .
Κάλλιστα μπορεί ένας χριστιανός να χρησιμοποιήσει την βικιπεντια εναντίον των άθεων θα το δεχτείτε?
Σένα φόρουμ δικό τους σεχουνε στείλει αδιάβαστο να ωρύεσαι.
Είμαι εναντίον κάθε διαχωρισμού-ρατσισμού-διαγραφής κτλ άσε τους συμμετέχοντες να αποφασίσουν.
Καλή ιδέα θα ήταν ένα ψήφισμα μέσα στο θέμα , αν ένας προσπαθεί με άσχημο τρόπο να πείσει θα τον πετάξουν έξω όχι με διαγραφή η αποκλεισμό, αλλά με το να τον αγνοήσουν.
Η ζωή μου έχει διδάξει ότι την γνώση δεν φτάνει μόνο να την έχεις αλλά kai να την κατέχεις


τότε σιωπάς.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

epicourosan έγραψε:...
Η ζωή μου έχει διδάξει ότι την γνώση δεν φτάνει μόνο να την έχεις αλλά kai να την κατέχεις


τότε σιωπάς.
Υπάρχει και η σχετική (ίσως) ρήσις...
Μη αντιπαρατίθεσαι με έναν βλάκα. Θα αναγκασθής να πέσης στο επίπεδό του ...και εκεί θα σε νικήση λόγω εμπειρίας...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

kapages o nox έχει ήδη δεχτεί δύο προειδοποιήσεις και έναν 24ωρο αποκλεισμό. Οπότε οι ενστάσεις σου είναι άτοπες.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρος Του Ικα έγραψε:kapages o nox έχει ήδη δεχτεί δύο προειδοποιήσεις και έναν 24ωρο αποκλεισμό. Οπότε οι ενστάσεις σου είναι άτοπες.
Γιατρε του Ικα, εγω δεν εχω ενστασεις ως προς τη γενικοτερη αντιμετωπιση του νοξ.
Εχω ενστασεις ως προς τις συγκεκριμενες περιπτωσεις που ανεφερα. Οι οποιες εμειναν ασχολιαστες και ατιμωρητες.
Τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο.
Οταν λεω ασχολιασστες και ατιμωρητες, εννοω αυτη τη παρεμβαση του διαχειριστη μεσα στο Θεμα που προειδοποιει για συγκεκριμενο σχολιο και κανει αναφορα μετα απο επαναληψη.

Θα επαναλαβω για αλλη μια φορα, επειδη μου φαινεται οτι υπαρχει προβλημα κατανοησης παροτι ειμαι ξεκαθαρος απο την αρχη.

Σας κατακρινω επειδη αφηνετε ατιμωρητες και ασχολιαστες προσωπικες επιθεσεις ΓΕΝΙΚΑ. Ετσι δυναμιτιζεται το κλιμα, και παραδειγματιζονται λανθασμενα τα μελη ως προς το τι επιτρεπεται και τι οχι.

Επισης δεν ανεφερα μονο περιπτωσεις του νοξ, αλλα και του stratos. Τον οποιο μπαναρατε.
Αρα η δικη σου σταση και απαντηση ειναι ατοπη και εκτος θεματος.
Αν το θεμα μου ηταν ο νοξ, δεν θα ανεφερα περιπτωση του στρατου.
Αν το θεμα μου ηταν γιατι δεν μπαναρετε γενικα, θα ηταν ατοπη η αναφορα στο στρατο (τον οποιο μπαναρατε).

και επειδη τα εχω γραψει ηδη με προβληματιζει η σταση σου, αφου εισαι εγνωσμενης ευφυιας ανθρωπος.

Επισης, εχουν τεθει και μερικα αλλα θεματακια.

Πχ ο διαχειριστης apeleytheros θεωρει οτι οι περιπτωσεις που ανεφερα του νοξ δεν συνιστουν προσωπικη επιθεση στο προσωπο και οχι στην αποψη. Και αρα καλως δεν σχολιαστηκαν/τιμωρηθηκαν.
Εγω ισχυριζομαι, συμφωνα με τη τεκμηριωση και την επιχειρηματολογια που παρεθεσα οτι ο συγκεκριμενος διαχειριστης ειναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ αν το πιστευει αυτο.

Ακαταλληλος για να εφαρμοσει την πολιτικη του φορουμ. Σαν χρηστης, ειναι ιδιαιερα αγαπητος και ευφυης, και κοσμει το φορουμ. Δεν κανουν ολοι για διαχειριστες.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Εχω ενστασεις ως προς τις συγκεκριμενες περιπτωσεις που ανεφερα. Οι οποιες εμειναν ασχολιαστες και ατιμωρητες.
Aκόμη και αν δεχτούμε για να μην κολλήσει η κουβέντα ότι κάποιες περιπτώσεις δεν έγινε αυτό που έπρεπε αυτό δικαιώνει το συμπέρασμα "θα βρειτε ποσο μα ποσο οικτρα αποτυχημενοι συντονιστες ειστε!";(Και αυτό το είπες πριν πει οτιδήποτε ο apeleytheros με του οποίου την άποψη εγώ προσωπικά συμφωνώ.Το αν η άποψη εφαρμόστηκε σωστά στη μία ή στην άλλη περίπτωση αυτό το συζητάμε, αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας, οι συντονιστές σε ένα ιδιωτικό forum δεν είναι υπάλληλοι των χρηστών...)
Ξέρεις οι συντονιστές είναι άνθρωποι,πολλές φορές μέσα μας υπάρχει αμφιταλάντευση ανάμεσα στην ανάγκη να υπάρχει τάξη στη λειτουργία του φόρουμ και στην αφοσίωσή μας στον ελεύθερο διάλογο. Κάποιες φορές μπορεί κάτι να μας διαφύγει (γιαυτό και η Darkchilde έλεγε "πατήστε το κουμπί της αναφοράς). Μπορεί ακόμη και κάποιος να δείχνει ασυνείδητα μεγαλύτερη ανεκτικότητα σε κάποιον λόγω εγγύτητας απόψεων, όσο αυτό παραμένει σε κάποια συγκεκριμένα όρια.

Οι συντονιστές δεν είναι οι ενσαρκώσεις της αμεροληψίας και της δικαιοσύνης. Είναι άνθρωποι που απλά προσπαθούν να τηρήσουν τις παραπάνω αρχές.

Έτσι οι αφοριστικές και μηδενιστικές κρίσεις όπως είναι αυτές που έχεις εκφράσει στο συγκεριμένο νήμα συνιστούν ίσως μεγαλύτερη πράξη αδικίας από αυτές που καταγγέλεις.

Επιπλέον όταν πρόκειται για την άσκηση οποιουδήποτε είδους εξουσίας (ακόμη και όταν είναι τόσο μηδαμινή όσο διαθέτουν οι διαχειριστές ενός forum) ποτέ δεν είναι γενική αλλά πάντα συγκεκριμένη. Δεν αφορά κάθε μεμονωμένη πράξη αλλά συνολική συμπεριφορά χρηστών. Δεν μπορούμε να αγνοήσουμε δηλαδή στην λήψη μιάς απόφασης το ιστορικό της συμπεριφοράς ενός ανθρώπου.

Τέλος να τονίσω ότι δεν σε κατηγορώ για το ότι ζητάς συνέπεια στην εφαρμογή των κανόνων του forum αλλά για τον υπεροπτικό και μηδενιστικό τρόπο που το κάνεις και για τα γενικότερα συμπεράσματα που βγάζεις.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

@Γιατρέ

εξηγήστε μου σας παρακαλώ πως γίνεται να συμφωνώ και με σενα και με τον kapages.

Πρέπει να είμαι ανώμαλος
Αναρχος έγραψε:
epicourosan έγραψε:...
Η ζωή μου έχει διδάξει ότι την γνώση δεν φτάνει μόνο να την έχεις αλλά kai να την κατέχεις


τότε σιωπάς.
Υπάρχει και η σχετική (ίσως) ρήσις...
Μη αντιπαρατίθεσαι με έναν βλάκα. Θα αναγκασθής να πέσης στο επίπεδό του ...και εκεί θα σε νικήση λόγω εμπειρίας...
Τώρα ακούω το φίλαμε ακόμα………….. moyzoyrakis-maraveyias

Γιαυτό σου απαντώ για τελευταία φορά όχι σε σένα αλλά σε όλους


1. Μπορεί ο βλάκας να είμαι εγώ άρα μην πέφτεις στο επίπεδο της εμπειρίας μου για να νικήσεις
2. Μπορεί ο βλάκας να είσαι εσύ δεν σου απαντώ για να μην με νικήσεις.

Προτιμώ το πρώτο για να τελειώνουμε με αυτά.
Πολύυυυυυύ το παιδεύουμε ρε φίλε.
Θυμήσου ότι έχουμε μια γλώσσα που κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει
Μου έλεγε η
Μαμά μου………………….
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

εξηγήστε μου σας παρακαλώ πως γίνεται να συμφωνώ και με σενα και με τον kapages.
Διότι επί της ουσίας δεν διαφωνούμε, η διαφωνία μας (από την μεριά μου) είναι θέμα ύφους και αξιολόγησης.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

η επιμονη σου να μην αποδεχεσαι ξεκαθαρα οτι οντως οι περιπτωσεις που ανεφερα συνιστουν προσωπικη επιθεση,
σε καθιστα και εσενα ακαταλληλο για διαχειριστη. Ακαταλληλο ειτε επειδη δεν εχεις ικανοτητα αξιολογησης τι συνιστα προσωπικη επιθεση ειτε επειδη δεν εισαι προθυμος να παραδεχτεις την αληθεια.

Ισως να ειχες δικιο στην ενσταση σου για το υπερβολικο της εκφρασης "ποσο μα ποσο οικτρα αποτυχημενοι "
αν ειχατε παραδεχτει αμεσως τη παραλειψη.

Η επιμονη ομως του apeleytheroy να προσπαθει να δικαιολογησει οτι οι περιπτωσεις που ανεφερα δεν συνιστουν προσωπικη επιθεση, καταδεικνυει την αποτυχια σας.
η αδυναμια σας να δεχτειτε κριτικη, να παραδεχετειτε σφαλματα καταδεικνυει την αποτυχια σας.

Αν θεωρεις την κριτικη μου αδικη, get to the point, απαντησε μου πως γινεται με μια απλη αναζητηση της λεξης ¨ηλιθιος" να βρισκω παρα πολλες ατιμωρητες /ασχολιαστες εκφρασεις, και καμια σχολιασμενη.

Ξεφευγει απο την ανθρωπινη παραλειψη το ζητημα ετσι δεν ειναι;
Αν ειχα βρει εστω τις μισες ασχολιαστες, δεν θα ειχα ασχοληθει καν. Αλλα βρε αδερφε, ΚΑΜΙΑ ΣΧΟΛΙΑΣΜΕΝΗ!
Ποια αμφιταλαντευση; Ξεκαθαρη θεση υπερ του να αποκαλουμε τον συνομιλητη ΗΛΙΘΙΟ παιρνετε ετσι!
Εκτος και αν θεωρεις valid το επιχειρημα περι ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΗΣ ΕΓΓΥΗΤΗΤΑΣ ΑΠΟΨΕΩΝ!
χαχαχαχαχαχαχα!
Αν δεν μπορειτε να ελεγξετε το ασυνειδητο σας επανηλλημενα και συνεχως ειστε ακαταλληλοι για διαχειριστες.
Εγω δεν ειπα οτι εισαι η Θεα Αθηνα.
ΑΝθωρπος εισαι και προσπαθεις να επιβαλλεις τις αρχες της δικαιοσυνης. Αποτυχημενα!

τελος, το επιχερημα σου οτι λαμβανεις υποψιν το ιστορικο του ανθρωπου ειναι valid αν προκειται για αποκλεισμο.
Δεν ειναι valid αν προκειται για δημοσια παρατηρηση/σχολιασμο.
Επαναλαμβανω, για πολλοστη φορα, οτι δεν σας κατηγορω επειδη δεν κανατε μπαν το Νοξ.
Σας κατηγορω επειδη δεν παιρνετε εγκαιρως δημοσια θεση εναντιον των προσωπικων του επιθεσεων (και του νοξ και των αλλων που εβαλα στα παραδειγματα) ωστε ΑΚΡΙΒΩΣ να ενεργησετε προληπτικα και να μην χρειαστει να κανετε ΜΠΑΝ καποιον.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Επισης, αν σε πειραζει το υπεροπτικο και υπερβολικο υφος, εμενα με πειραζει το υποκριτικο και ευθυνοφοβο υφος που ψελλιζει δικαιολογιες και ψαχνεται να πιαστει απο καπου για να σωσει προσχηματα.

βασικα σε πειραζει το υπεροπτικο υφος οταν απευθυνεται σε εσενα. Οταν απευθυνεται σε αλλους και μαλιστα με προσωπικες βρισιες, δεν φαινεται να εχεις παντα ιδιαιτερο προβλημα. Guess what? Εισαι διαχειριστης και ειναι η δουλεια σου να εχεις προβλημα λες και απευθυνεται παντα σε σενα.
Αλλιως να γινεις απλος χρηστης.

Ειναι πολυ απλο βασικα. Βαλε τον εαυτο σου στη θεση του αποδεκτη των εκφρασεων που εγραψα και προσπαθησε να φανταστεις αν θα σου αρεσε να σου λεει καποιος οτι εισαι ηλιθιος.

Υποψιαζομαι, απο την ενοχληση σου για το δικο μου υφος που στη τελικη δεν σε αξιολογει σαν ανθρωπο αλλα σαν διαχειριστη, οτι και τοτε δεν θα ειχες και τη καλυτερη εμπειρια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kapages την 22 Μαρ 2011 14:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

kapages, πάτησες το κουμπί της αναφοράς για τα συγκεκριμένα παραδείγματα; Πάτησε κανένας το κουμπί της αναφοράς να αναφέρει καταπάτηση των κανονισμών;

Είμαι συντονίστρια σε ένα forum με χιλιάδες δημοσιεύσεις ανά ημέρα. Μπορεί να έχουμε 500 την μία ημέρα και 2000 την άλλη ίσως και περισσότερες. Οι συντονιστές είμαστε άνθρωποι και έχουμε και ζωή εκτός φόρουμ. Στο συγκεκριμένο φόρουμ είναι αδύνατον να διαβάσουμε όλες τις δημοσιεύσεις, οπότε είναι θέμα αναφορών. Ανα αναφερθεί η δημοσίευση θα την εκτιμήσουμε, και θα προχωρήσουμε στις ανάλογες κυρώσεις αν χρειάζονται. Η απλά θα κλείσουμε την αναφορά χωρίς προηγούμενο.

Κανένας συντονιστής δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάζει όλες τις δημοσιεύσεις ενός φόρουμ. Αν έχεις κάπιο πρόβλημε με μία δημοσίευση, εαν θεωρείς ότι κάποια δημοσίευση παραβιάζει τους κανονισμούς, πάτησε το κουμπί της αναφοράς.

Το είχα πεί και όταν ήμουν συντονίστρια εδώ, ότι δεν θα κάτσω να διαβάσω ότι δεν με ενδιαφέρει μόνο και μόνο για να δώ να μία δημοσίευση παραβιάζει τους κανονισμούς ή όχι. Αυτοί που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα, μπορούν κάλλιστα να πατήσουν το κουμπί της αναφοράς. Ως χρήστες πρέπει να είμαστε και υπεύθυνοι λιγάκι για το φόρουμ.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Εγώ απλά θα σχοληθώ με το τεχνικό του θέματος.
kapages έγραψε:14 Σεπ 2010
-Ε, είσαι ηλίθιος.
Αν σε δυσκολεύει τόσο πολύ η ελληνική γραμματική, δοκίμασε τα αγγλικά:
viewtopic.php?f=82&t=1929&p=40505&hilit ... %82#p40505
3 ποστ παρακάτω
viewtopic.php?f=82&t=1929&p=40505&hilit ... %82#p40569
kapages έγραψε:25 Αύγ 2009
-Όχι εσύ πάντως που τα διεστραβλώνεις έτσι
Βιαστή, Μόνο αν είναι ηλίθιος,τις μαλακοθεωρίες που προβάλλεις
viewtopic.php?f=59&t=324&p=8073&hilit=% ... F%82#p8073
1 ποστ παρακάτω
viewtopic.php?f=59&t=324&p=8073&hilit=% ... F%82#p8081
και ακόμα 1 παρακάτω
viewtopic.php?f=59&t=324&p=8073&hilit=% ... F%82#p8087
kapages έγραψε:05 Ιαν 2011
-Γιατί κάνετε όλοι σα βλαμμένα?
viewtopic.php?f=86&t=2176&hilit=%CE%B2% ... 1&start=40
6 ποστ παρακάτω
viewtopic.php?f=86&t=2176&hilit=%CE%B2% ... =40#p53118


Όχι, απλά για να μη μιλάμε στον αέρα. Και τέλος να αναφέρω ότι υπάρχει η πιθανότητα ένα μέλος να δεχτεί προσωπική παρατήρηση, μέσω πμ. Εξαρτάται από το πώς κρίνει η συντονιστική ομάδα το παράπτωμα.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

darkchilde, τα συγκεκριμενα παραδειγματα ειναι θεματα στα οποια συμμετειχαν ενεργα διαχειριστες.

κανε ενα κοπο να δεις ποιοι ειναι αυτοι.

Πχ στη εκφραση "καλα ηλιθιος εισαι;" στις 30 Ιαν 2011 10:35, απαντησε 4 ποστς μετα, στην ιδια σελιδα ο διαχειριστης χχχχ 31 Ιαν 2011 18:20.
ο ψψψψ 01 Φεβ 2011 00:50 στην ιδια σελιδα.

στην εκφραση "Δε με ενδιαφέρει αν εκφράζουν εσένα ή όχι, ούτε με ενδιαφέρει αν συνειδητοποίησες ότι έκανες πατατιά και προσπαθείς να την πάρεις πίσω. Αν πόσταρες ηλιθιότητες για πλάκα, τότε είσαι ηλίθιος. Αν πόσταρες ηλιθιότητες επειδή τις πιστεύεις, τότε είσαι ηλίθιος" επισης τα ιδια.

κανε μας τη χαρη και μην προσβαλεις τη νοημοσυνη μας με τα κουμπακια.

Και στο φιναλε, εγω τα κουμπακια μου τα εχω πατησει.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελοσκυλο, ως προς το 1ο ποστ ομολογω οτι δεν το ειχα δει. Το παιρνω πισω και το μετραω στα θετικα. ΜΠΡΑΒΟ!

Τι ημερομηνια εχει; Σεπ.2010.

Αρα να υποθεσω οτι καθε νεο υβριστικο σχολιο μετα το Σεπ.2010 απο τους συγκεκριμενους χρηστες θα επρεπε να εχει τυχει αναλογης και βαρυτερης αντιμετωπισης; Μπαααα....


ΣΤο 2ο ποστ, εχουμε μια μαλλον ανευρη παρατηρηση του Γιατρου, η οποια εκ τω υστερων αποδεικνυεται πετυχημενη
(ως προς τις συγκεκριμενες εκφρασεις, δεν ξερω τι εγινε ο χρηστης τελικα)

και στο 3ο ποστ ουσιαστικα μια δικαιωση της εκφρασης περι βλαμμενων.

Η πολιτικη των Pim ειναι επισης κατακριτεα, και μαλλον αποτυχημενη, αν κρινω απο την επαναληψη του φαινομενου. Και δεν φαινεται σε τριτους παρατηρητες η αποστολη Pim ωστε να παραδειγματιστουν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kapages την 22 Μαρ 2011 14:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

epicourosan έγραψε:Καλημέρα

Διαβάζω ban και υποθέτω τι είναι ,να με συγχωρείται που δεν είμαι τόσο κάλος σαυτα τα κόλπα.
Ban = προσωρινός η και μόνιμος αποκλεισμός

Aπό τα αγγλικά, μεταφράζεται ως "απαγορεύω/απαγόρευση"
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

το ξανασκεφτηκα αυτο που μου εγραψε ο Γιατρος,

και οντως ειναι υπερβολικη η εκφραση "ειναι οικτρη η αποτυχια σας ως διαχειριστες" ανεξαρτητως της προσπαθειας σας να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα.
Και γενικα, δε νομιζω οτι ειστε ακαταλληλοι για διαχειριστες γενικα (και τελικα δεν υπαρχει καταλληλος αλλα καταλληλοτερος, και για αυτο δεν υπαρχουν πιστοποιητικα). Και ισως αν εισασταν να ηταν χειροτερα.

Ειναι λογικο οτι σε μια αμεση επιθεση εκ μερους μου θα παιρνατε αμυντικη σταση, ενω με μια περισσοτερο διαλλακτικη σταση θα πετυχαινα περισσοτερα.

Επειδη στοχος μου δεν πρεπει να ειναι να σας τη πω ή να σας ντροπιασω, αφου δεν ειστε εχθροι μου, αλλα διαχειριστες σε ενα φορουμ που γραφω,
προτιμω να αφησω το θεμα ετσι, με δικη μου τελικη απολογια για τη σκληρη εκφραση,

ελπιζοντας οτι θα σκεφτειτε καλυτερα τα οσα σας εγραψα και θα προσπαθησετε να ειστε περισσοτερο συνεπεις και διαφανεις στην εφαρμογη της πολιτικης σας απο εδω και περα.

αν οχι, το ξερω το δρομο, τη περασμενη φορα (με τα περι βλαμμενων) εφυγα εθελοντικα για 2 μηνες, τωρα θα αυτομπαναριστω για πολυ περισσοτερο.

Αυτα και τελος αυτο το θεμα απο μενα. Θα διαβασω προσεκτικα οτι (και αν) μου απαντησετεκαι θα τα πουμε φιλικα στις υπολοιπες συζητησεις.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

ΟΚ
Νομίζω πως κατάλαβα.

1. Kapages έχει δίκιο
2. Γιατρός έχει δίκιο
3. Τεμπελόσκυλο έχει δίκιο
4. Darkchild έχει δίκιο

Έχει σκεφτεί κανένας ότι οι νέοι θέλουν ενθάρρυνση και εμψύχωση?
Ο Απελεύθερος και κάθε Απελεύθερος χρειάζεται χρόνο για να μάθει και στο φινάλε προσφέρει τον ελεύθερο χρόνο του , ας μην είμαστε τόσο αυστηροί.

Πρότεινα ένα τρόπο αποκλεισμού κάποιου δεν ξέρω αν μπορεί να ισχύσει.
Μπορούμε, λεμέ τώρα , αν δεν μας αρέσει κάποιος να φεύγουμε από το θέμα και αστον να φωνάζει μόνος του.
Αν γίνει αυτό από κάποιους αρκετές φορές τον στέλνουμε.
Η πρακτική του διαχωρισμού και αποκλεισμού είναι πολύ επικίνδυνη.

Κάπου εδώ θυμάμαι τον dtanco.
Αν και έχω μαζί άλυτα θεματακια είχε σε αρκετά δίκιο.
Κατέληξε γκρινιάρης γιατί τον βαφτίσαμε έτσι.

Πχ εγώ πρέπει τον επόμενο μηνά σε μια συνεδρίαση να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας .
Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να αμύνεσαι για τα αυτονόητα?
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ

Μετακινήθηκαν αρκετές δημοσιεύσεις εδώ:
Περί προσωπικών χαρακτηρισμών.
viewtopic.php?f=50&t=3086
(Έναρξη διάσπασης)


επειδη θελω να σας γνωρισω τη Μεγ. παρασκευη χωρις στεναχωριες, το αφηνω εδω.
γενικα βαρεθηκα να γραφω για τους συντονιστες. Τα ειπα μια, τα ειπα δυο, οποιος καταλαβε καταλαβε.

Εθεσα 2 θεματα:
α) μετα απο ποσες επαναληψεις της ιδιας συστασης πρεπει να υπαρξει κατι πιο βαρυ; Ποτε δηλαδη αρχιζετε να κουραζεστε;
β) η δηλωση του παραβατη οτι θα συνεχισει να παραβιαζει το κανονισμο, οταν ερχεται αντιμετωπος με ηλιθιους σας απασχολει;

Εμενα με απασχολει, επειδη καποιες φορες, το παραδεχομαι, ειμαι σαν ηλιθιος! Δεν σκεπτομαι σωστα. Γραφω μαλακιες! Και δεν θελω να φαω βρισιδι. Θελω να μου αποδομησει την αποψη ευγενικα. Γραφεις μαλακιες να μου πει. Οχι εισαι μαλακας!
Σε ρωταω Ιοκαστη ευθεως! Σε απασχολει σαν συντονιστρια αυτη μου η επιθυμια που στηριζεται στον Κανονισμο; Εισαι διατεθειμενη να με προστατεψεις; Ή θα κανεις ακομα μια συσταση χωρις αλλες συνεπειες;

Οποιος συντονιστης θελει, απανταει btw.

Αυτα, καληνυχτα σε ολους, και συγνωμη που σας πικραινω συντονιστες μας, αλλα...δυστυχως...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apeleytheros την 17 Απρ 2011 21:33, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Προσθήκη σημείωσης συντονιστή.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Είναι μάλλον ανούσια η συζήτησις... Διαφορετικές νοήσεις, διαφορετικές απόψεις.
Η προσβολή μιας εκφράσεως προσβάλλει ευθέως και τον εκφραστή της.

Γενικώς τίθεμαι κατά των όποιων αποκλεισμών. Ο καθείς είναι υπεύθυνος και υπόλογος των λόγων και πράξεών του και εξ αυτών κρίνεται. Η αγνόησις είναι πολλάκις προτιμοτέρα της προσβολής, πολλώ μάλλον όταν ο συνομιλητής κρίνεται κατώτερος των απαιτήσεων της συζητήσεως.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Αναρχος έγραψε:Είναι μάλλον ανούσια η συζήτησις... Διαφορετικές νοήσεις, διαφορετικές απόψεις.
Η προσβολή μιας εκφράσεως προσβάλλει ευθέως και τον εκφραστή της.

Γενικώς τίθεμαι κατά των όποιων αποκλεισμών. Ο καθείς είναι υπεύθυνος και υπόλογος των λόγων και πράξεών του και εξ αυτών κρίνεται. Η αγνόησις είναι πολλάκις προτιμοτέρα της προσβολής, πολλώ μάλλον όταν ο συνομιλητής κρίνεται κατώτερος των απαιτήσεων της συζητήσεως.
Αποκλεισμοί συνήθως γίνονται όταν ο συγκεκριμένος δεν καταλαβαίνει ούτε με το καλό ούτε με το κακό, και δεν συμμορφώνεται με το τίποτα. Η σε trolls, που έρχονται μόνο και μόνο για να τρολλάρουν και για κανέναν άλλο λόγο.

Αν εσύ θέλεις ένα forum όπου η κάθε συζήτηση θα καταλήγει σε flame war ή παρόμοια, τότε δεν είναι αυτό το forum για σένα. Εγώ προτιμώ ένα forum όπου μπορώ να συζητήσω χωρίς flame wars και παρόμοια.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Όταν χτύπησα αθεΐα στο Google και βγήκε αυτό το φόρουμ χάρηκα.
Έχω τραβήξει πολλά από τις θρησκείες όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα φαντάζομαι.
Είχα ανακατευτεί με τα πολιτικά κομματικά από το 1973 και απογοητεύτηκα οικτρά από τους τσακωμούς χωρίς νόημα.
Μετά κατάλαβα ότι όλα γίνονταν βάσει συμφεροντολογικού σχεδίου και τα παράτησα, επειδή δεν θελω να με ελέγχει κανείς.
Αυτός που χωρίζει την πίτα μοιράζει τα χαρτιά.
Και η τράπουλα ήταν σημαδεμένη.
Λυπάμαι που και εδώ έχω μερικές φόρες αυτή την αίσθηση.
Κουράστηκα να διαβάζω τσακωμούς για το τίποτα , που είναι εγωισμοί και τίποτα άλλο.
Χωρίς να θελω να συνεχίσω την αντιπαράθεση κάποιων θα μπορούσα να ρωτήσω το εξής.
Ο ένας είναι μικρός και ας πούμε ότι είναι ανώριμος
Ο άλλος που είναι μεγάλος και είναι ώριμος γιατί το τραβαει?
Οι υπόλοιποι τι κάνουν ?
Υποδαυλίζουν?
Μόνο όταν έρχονταν κάποιος σαν το διαβολάκι είχαμε ομόνοια , γιατί?
Εδώ εχει κάποια δίκια ο Πάτροκλος για την φυλή μας.
Διαιρεί και βασίλευε
Όλοι φταίμε φίλτατοι.
Αυτοί που δεν φταίνε είναι οι διαχειριστές .
Μπορεί στην αρχή να αισθάνονται κάποιου είδους εξουσίας αλλά μετά από κάμποσο καιρό άστα να πάνε.
Παράδειγμα ο Γιατρός που τα παράτησε και χαίρεται την ζωή περισσότερο.
Όλο αυτό το σκηνικό αν είναι καφενείο προσωπικά δεν με καλύπτει.
Περίμενα να βρω άτομα που θα συμπράξω για να μην με σκίζει ο κάθε τραγόπαπας και το κάθε μαυροκοιλιοδουλο γενειόφορο γλοιώδες θρησκευτικό ανδρείκελο.
Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανένα.
Όσο εχει άξια ένας άθεος επιστήμονας
Άλλη τόσο άξια εχει και ένα σύνδρομα νταουν που είναι άθεο.
Να το θυμόσαστε
εάν νομίζετε ότι κάποιος άνθρωπος εχει άξια μεγαλύτερη από έναν άλλον αυτό είναι καθαρά θρησκευτική αντίληψη περί θεού
Όπως πείστηκα για την αθεΐα εγώ περιμένω κα τον άλλο να εχει καταλάβει και να εχει πειστεί.
Τα προβλήματα μας δεν λύνονται στο φόρουμ
Την ζωή μας φίλοι μου δεν την ζούμε στο φόρουμ .
Η αγωνία μας για επιβίωση δεν είναι στο φόρουμ
Ο σημερινός πόλεμος δεν γίνεται στο φόρουμ
Προσωπικά δεν καλύπτομαι από τη παρούσα κατάσταση
Αποχωρώ σιγά σιγά από το φόρουμ με μικρά πηδηματάκια που λένε
Νάστε καλά όλοι.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Απάντηση