Πολιτική αποκλεισμών & τρόπος λειτουργίας του forum (2 σε 1)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Αριστοτέλη σου έχω εξήγηση 1000 φορες ότι αυτά που λες δεν συνιστούν απάντηση

Λες κάτι

Κάποιος σου λέει γιατί εχής άδικο η γιατί αυτό που λες δεν είναι έτσι

Εσύ ως απάντηση ξανά λες πάλι αυτό που είπες

Αυτό δεν ειναι απάντηση.

Απάντηση είναι να του πεις γιατί όσα σου έθεσε δεν είναι σωστά και εξακολουθη να ισχύ αυτό που είπες. Κάθεσαι εδώ και μας πρήζεις συνεχεια και μας αποκαλείς υποκριτές και μαλακίες και όταν κάποιος κάτσει να κάνει σοβαρό διάλογο μαζί σου και σου προβάλει γιατί εχής άδικο κανεις τον κινέζο και μας το πεζής και ιδεαλιστής υπέρμαχος τις δικαιοσύνης που θέλει "απλά να προβάλλονται όλες η άποψης".

Πειές όλες η άποψης να ακούγουνται μορε ? Να μόλις σου είπε ο απελεύθερος και εγώ πιο πριν γιατί αυτό που λες στερείται οπίου δήποτε νοιματος και κάθεσαι και μας λες ότι "φυσικά δεν θα πεις κάτι τέτοιο", κάτι τέτοιο λες όμως !

Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις με την πρώτη μπορώ να κάτσω να κάνω διάλογο καλή θεληση και να στο εξηγήσω με την δεύτερη και την τρίτη. Αν δεν το καταλαβαίνεις με τίποτα, δεν ειναι δικια μου δουλειά να σε μάθω κατανόηση κειμένου η πως να σκέφτεσαι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος svoin την 06 Οκτ 2014 16:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Έχει δίκιο ο Ρίκτορ.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Κι εμένα μου τη σπάει κάποιες φορές ο Αριστοτέλης, αλλά δεν είναι αυτός λόγος για μπαν. Απ' ό,τι ξέρω, ούτε βρίζει, ούτε προσβάλει, όπως κάνουν άλλοι συστηματικά.
Προσωπικά βλέπω τα ποστ του ως ένα μουσικό διάλειμμα, ως κάτι που έρχεται για να αποφορτίσει την ατμόσφαιρα. Όπως και τα ποστ του Σίμωνα.
Δεν είναι λίγο υποτιμητικό για τον συνομιλητή σου να τον θεωρείς τον τρελό του χωριου ? Ποσο μάλλον όταν ο ίδιος μιλάει απόλυτος σοβαρά
Άλλο να μην θες να συζητήσεις με κάποιον και άλλο να θες να τον διώξεις, επειδή γράφει κάτι που σε ερεθίζει.
Καλά και εγώ δεν είπα να φυγή, είπα ότι είναι στα όρια (για εμενα προσωπικά) και ούτε θεώρησα ότι το μεμπτό είναι αυτα που γραφή αλλα η στάση του στον διάλογο που δημιουργείται από αυτα που γραφή. Ποσο μάλλον όταν αμολάει κατηγοριες δεξιά και αριστερά μετά

Δηλαδή τον έχουμε να λέει ότι να νε κάθε τόσο και μετά να μας πρήζει και ότι είμαστε υποκριτές, ανθέλληνες και δεν ξέρω γω τι άλλο
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

svoin έγραψε:
Κι εμένα μου τη σπάει κάποιες φορές ο Αριστοτέλης, αλλά δεν είναι αυτός λόγος για μπαν. Απ' ό,τι ξέρω, ούτε βρίζει, ούτε προσβάλει, όπως κάνουν άλλοι συστηματικά.
Προσωπικά βλέπω τα ποστ του ως ένα μουσικό διάλειμμα, ως κάτι που έρχεται για να αποφορτίσει την ατμόσφαιρα. Όπως και τα ποστ του Σίμωνα.
Δεν είναι λίγο υποτιμητικό για τον συνομιλητή σου να τον θεωρείς τον τρελό του χωριου ? Ποσο μάλλον όταν ο ίδιος μιλάει απόλυτος σοβαρά
Μπορεί να είναι υποτιμητικό, αλλά προτιμώ να μην παίρνω στα σοβαρά αυτά που γράφει, παρά να θέλω να τον κάνω όμοιο με εμένα ή διαφορετικά να τον διώξω.
Ας τον να λέει ό,τι θέλει. Όταν και αν κάποια στιγμή αντιληφθεί ότι κάποια από αυτά που λέει είναι μπαρούφες, θα αποφασίσει αν θα αλλάξει το σκεπτικό και τον τρόπο έκφρασής του από μόνος του. Αν πάλι, δεν το επιθυμεί, τότε δικαίωμά του και δικαίωμά μου να μην παίρνω στα σοβαρά αυτά που γράφει ο Αρίστος ή ο οποιοσδήποτε άλλος.
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Rictor έγραψε:
Επίγειος έγραψε: Φυσικά και αν διαφωνεί κάποιος με το σύνολο των υπολοίπων μελών, συνεχώς, και στο σύνολο των θεμάτων, πάει να πει ότι δεν "κολλάει". Όταν κάποιος δεν κολλάει,(και ανάλογα με τον χαρακτήρα) του ενδέχεται να :
- φύγει από μόνος του ή
- να προσπαθήσει να φέρει το φόρουμ στα μέτρα του, εκνευρίζοντας το σύνολο των μελών (παρότι μπορεί να μην κάνει κάτι ακριβώς επιλήψιμο, εντούτοις χαλάει την ομαλή λειτουργία του φόρουμ) ή
- Να τρολάρει από αντίδραση, κάνοντας μπάχαλο τα νήματα, περιμένοντας να τον διώξουν ή
- Να αλλάξει και ο ίδιος σταδιακά και αν το επιθυμεί να ενσωματωθεί σωστά.
Και μόλις απολαύσατε έναν πλήρη οδηγό ολοκληρωτισμού. Και εις ανώτερα!
:facepalm:
Ξαναδιάβασε προσεκτικά, κι εσύ κι ο Αριστοτέλης, τι γράφω. Νομίζω ότι καταλαβαίνετε ότι θέλετε να καταλάβετε, ενώ είμαι πολύ σαφής και πολύ μακριά απο αυτά που καταλάβατε στην βιαστική σας ανάγνωση.
Ούτε για δημοκρατία μίλησα γενικά, ούτε για πολιτική. Το ποστ μου αφορά το/τα φόρουμ και τις συνθήκες διαλόγου σε αυτά.
Rictor έγραψε:
Επίγειος έγραψε:Όταν κάποιος επανειλημμένα δημιουργεί πρόβλημα δεν θα αλλάξει χαρακτήρα ούτε απόψεις σε έναν μήνα. [...] Μπαν και όξω, οριστικά [...] Κι όταν λέω πρόβλημα δεν εννοώ ότι κατ' ανάγκη πρόκειται για προβληματικό άτομο. Μπορεί απλούστατα να μην ταιριάζουν οι απόψεις του με το σύνολο των απόψεων των μελών του φόρουμ.
Αυτά δεν θα τα έγραφε έτσι απροκάλυπτα ούτε ένας οπαδός της Μακρονήσου ή των γκούλαγκ.
Κόψε κάτι...
Απαντάς σαν να μην έχεις εμπειρία απο άλλα φόρουμ και πως διαμορφώνονται οι συζητήσεις σε εκείνα. Στο παγκόσμιο διαδίκτυο δεν υπάρχει η στρεβλή άποψη της φορουμικής δημοκρατίας όπως έχω δει να την εννοούν θιγμένα μέλη στα Ελληνικά φόρουμ. Είδες σε κανένα φόρουμ κάποιον που δημιουργεί συνεχώς πρόβλημα να μην τον μπανάρουν; Μόνο στην Ελλάδα αυτά. Συνεχόμενα μαναφούκια για τα αυτονόητα. Σελίδες επι σελίδων για την υπερασπίση του δικαιώματος του τρολαρίσματος. :facepalm:
svoin έγραψε:Επίγειε και εγώ διαφωνώ μαζί σου. Από την στιγμή που η αντιρρήσεις του μπαίνουν χωρίς προσωπικές επίθεσης και υπάρχει θέληση για διάλογο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το πρόβλημα δημιουργείται όταν φέρνει τις αντιρρήσεις του μαζί με προσωπικές επίθεσης και εμμονες και δεν επιθυμεί κανένα διάλογο.
Πρωτον εμένα τα ποστ μου είναι γενικά. Δεν αναφέρθηκα σε κανένα ονόμα. Συμπεριφορές θίγω.
Απο εκει και πέρα σε τι διαφωνείς μαζί μου; Συμφωνώ κι εγώ ότι αν απλά προβάλει μια άποψη κάποιος , να μπορεί να την προβάλει ελέυθερα όσο και αν διαφωνούν όλοι μαζί του. Αν μπορεί να γράψει και τα επιχειρήματα για αυτή την άποψη, ακόμη καλύτερα.

Δεν μιλάμε για κάτι τέτοιο όμως, έτσι δεν είναι;Συνηθως σαν επιχειρήματα κάποιων απόψεων, όταν έρχεται ο αντίλογος, διαβάζουμε αναρθες κραυγές, επιθέσεις, και "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε".

Αυτό στηλιτεύω, όχι το δικαίωμα του καθενός να γράφει την άποψη του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επίγειος την 06 Οκτ 2014 17:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

Δεν μίλησα για φορουμική δημοκρατία. Αλλά για το ανθρώπινο δικαίωμα του να συμμετάσχει κάποιος διαφορετικός σε μια κοινότητα.
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Rictor έγραψε:Δεν μίλησα για φορουμική δημοκρατία. Αλλά για το ανθρώπινο δικαίωμα του να συμμετάσχει κάποιος διαφορετικός σε μια κοινότητα.
Ποιός αφαίρεσε αυτό το δικαίωμα και απο ποιόν;
Ισως δεν εξειδίκευσα επαρκώς την απάντηση με αποτέλεσμα να φαίνεται πολύ γενική, αλλά σαφώς μιλάω για κάποιον που διαφωνεί συνεχώς και με όλα και λόγο της διαφωνίας του δημιουργεί πρόβλημα, και όχι για κάποιον που απλά γράφει την άποψη του χωρίς να τρολάρει μετά στις απαντησεις που λαμβάνει παρακάτω. Ισως έπρεπε να ήμουν πιο σαφής, αλλά νόμισα ότι τα αυτονόητα δεν χρειάζονται να επανατυπωθούν. Κράτα λοιπόν την παρούσα διευκρίνηση για διασαφήνιση. ;)
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε: Δεν είναι λίγο υποτιμητικό για τον συνομιλητή σου να τον θεωρείς τον τρελό του χωριου ? Ποσο μάλλον όταν ο ίδιος μιλάει απόλυτος σοβαρά
O τρελός του χωριού πάντα μιλάει σοβαρά. Αν δεν μιλούσε σοβαρά δεν θα ήταν ο τρελός, αλλά ο τρολάς του χωριού.

Πάντως "υποτιμητικό" για τον συνομιλητή σου είναι να τον θεωρείς τον "τρελό του χωριού" μόνο στην περίπτωση που η θεωρία σου είναι λάθος.
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Θα πω μονο οτι συμφωνω με τον επιγειο ;)
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

σε τι ακριβως συμφωνειτε με τον επιγειο?
μπαινεις και σε αλλα φορουμ επιγειε? πολυ σωστα οταν εισαι σε φορουμ του ολυμπιακου και πεις ειμαι παναθηναικος να σε διαγραψουνε

ΑΛΛΑ ενα φορουμ σοβαρο σαν το δικο σας την στιγμη που λετε πως θελετε να ακουγονται ολες οι αποψεις ειναι απαραδεκτο να λες για διαγραφη οταν ο αλλος εχει μια αντιθετη αποψη

παμε ξανα τα φορουμ δεν ειναι φεισμπουκ στο φεισμπουκ δεν κανεις διαλογο δεν μιλας καν με οσους εχεις απλα τους καινεις λαικ και τους λες μπραβο
προφανος ετσι γινεται και στην σελιδα του φορουμ εκει και για αυτο δεν εχω μπει ουτε μια φορα

αλλα στο φορουμ θελεις να μαθεις μερικα πραματα που δεν τα ξερεις και θελεις να κανεις συζιτηση οχι να μαλωσεις απλα να μαθεις

ρικτορ νομιζω οτι το ξανα ειπα ειναι τιμητικο για εμενα οταν με κραζεις εσυ τωρα με θεωρεις κατοτερο σου νομιζω οτι και αυτο με κανει καλο

απο εκει και περα επειδη και εσυ και εγω ειμαστε μεσα απο την δεξια απλα εχουμε παρει διαφωρετικους δρομους νομιζω πως συμφωνεις να ακουγονται ολες οι αποψεις οπως λεω και εγω

σβοιν μου παλικαρι μου και καλε μου ανθρωπε [διχως ειρωνια τα λεω]
εχω εξαντιλισει και εγω οτι απαντηση μπορεσα να σε δωσω και εξακολουθεις να μην μενεις ευχαριστιμενος και να ρωτας
ε συγγνωμη δεν εχω την απαντηση στην ερωτιση αν η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα ουτε γιατι η μερα να εχει 24 ωρες
εγω ειπα την αλλη αποψη σε καποια θεματα που κανενας δεν τα αναφερει καν

και ξερετε γιατι το λεω? γιατι οι περισσοτεροι δεν γνωριζεται καν τι λεει ο μεσος ελληνας πολιτης
θα με πεις δεν σε νοιαζει τι λεει ο μεσος ελληνας πολιτης ουτε η πλειοψηφια
αλλα καλος η κακος πρεπει να ξερεις τι λενε οι πολλοι ασχετο αν δεν τους σεβεσαι
απλα να ξερεις για να μην νομιζεις πως ο κοσμος ειναι αυτος που ξερεις μεσα απο την παρεα σου
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

:violin:
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε: μπαινεις και σε αλλα φορουμ επιγειε? πολυ σωστα οταν εισαι σε φορουμ του ολυμπιακου και πεις ειμαι παναθηναικος να σε διαγραψουνε
Ναι μπαίνω, σε περίπου 20 φόρουμ διαφορετικών θεματολογιών που με ενδιαφέρουν. Σε δύο μάλιστα από αυτά έχω και συντονιστικό ρόλο (που τα τελευταία χρόνια περιόρισα στο ελάχιστο λόγω κούρασης από τέτοιες καταστάσεις αλλά ο "τίτλος" έμεινε). Αυτό, από δημιουργίας των Ελληνικών φόρουμ στα τέλη της χιλιετίας. 15+ χρόνια σε διάφορες διαδικτυακές κοινότητες, πίστεψε με, έχω δει όλων των τύπων τα μέλη. Δεν μου κάνει τίποτα πια εντύπωση, πέρα από το πόση ανοχή μπορεί να δείξει κάποιος νέος συντονιστής για να μην χαρακτηριστεί "φασίστας" από όσους νιώθουν θιγμένοι που δεν τους αφήνουν να σπαμάρουν, να τρολάρουν ή να δημιουργούν πρόβλημα.
aristotelis_1 έγραψε:
ΑΛΛΑ ενα φορουμ σοβαρο σαν το δικο σας την στιγμη που λετε πως θελετε να ακουγονται ολες οι αποψεις ειναι απαραδεκτο να λες για διαγραφη οταν ο αλλος εχει μια αντιθετη αποψη
Δεν είπα για διαγραφή της αντίθετης άποψης. Ακόμη και αν φάνηκε έτσι στο πρώτο ποστ, επειδή δεν τα έκανα ψιλά για να τα καταλαβαίνουν όλοι, διευκρίνισα σε επόμενο ποστ ποιους εννοώ. Προφανώς βαριέσαι να διαβάσεις ή δεν μπορείς να κατανοήσεις τι γράφω.


Από εμένα κλείνει εδώ. Θεωρώ ότι έχω ολοκληρώσει την σκέψη μου πάνω στο θέμα.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

και αφου μίλησαν ολοι θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:


τι γίνετε οταν καποιο μελος επιλεξει για κάποιο αλλο μέλος την επιλογή φίλος και εχθρός.? οταν επιλέγει κάποιος ως εχθρός μας δεν βλέπει τις αναρτήσεις ούτε και τις παραθέσεις που κάνει.
δηλαδή αν δημιουργήσω ένα θέμα ο εχθρός μου δεν θα βλέπει μονο το αρχικο ποστ?

μπορώ κατόπιν άδειας από τους συντονιστές να δημιουργήσω ένα θέμα που να αποκλείει κάποιους ή να επιτρέπει μονο μερικούς?
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Εάν κανεις κάποιον "εχθρό" (πραγματικά δεν μου αρέσει αυτή η λέξη, μπορούμε να την αλλάξουμε σε "Αγνοήσε" η κάτι αντίστοιχο ?) τότε μπορείς να δεις ότι έχει κάνει κάποιο post αλλα το post του είναι κρυμμένο σε tags τα οποια πρέπει να πατήσεις για να αποκαλυφθεί
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Όταν βάλεις κάποιον στη λίστα εχθρών, οι δημοσιεύσεις του εμφανίζονται κρυμμένες (σαν το spoiler ένα πράμα). Αντί για τη δημοσίευση, εμφανίζεται ένα μηνυματάκι που λέει ότι η δημοσίευση έγινε από τον Τάδε που είναι στη λίστα εχθρών, πατήστε εδώ αν θέλετε να την δείτε. Κατά τα άλλα, το άτομο αυτό εμφανίζεται κανονικά στο φόρουμ, δηλαδή όταν βλέπεις τα ενεργά θέματα φαίνεται πχ αν ξεκίνησε αυτός ένα θέμα, ή αν έβαλε αυτός το τελευταίο ποστ σε ένα θέμα. Επίσης οι παραθέσεις που κάνουν οι υπόλοιποι απ' αυτόν, φαίνονται κανονικά.

Να δημιουργηθεί θέμα στο οποίο να έχουν ή να μην έχουν πρόσβαση συγκεκριμένα μέλη του φόρουμ, δεν είναι εφικτό από τεχνικής απόψεως. Ακόμα και να συμφωνούσαν οι διαχειριστές στο να ανοίξεις ένα τέτοιο θέμα, τα δικαιώματα των μελών είναι σε επίπεδο ενότητας του φόρουμ (πχ. Αθεΐστικά Θέματα, Πολιτική, Γενικές Συζητήσεις ΈνΑ κλπ) και όχι ανά θέμα. Δηλαδή αν κάποιος μπορεί να βλέπει και να γράφει στην ενότητα Χ, τότε θα βλέπει και θα γράφει σε οποιοδήποτε θέμα της ενότητας Χ.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Επίγειος έγραψε:Εγώ νομίζω ότι οι συντονιστές παραείναι ελαστικοί κιόλας. Τι θα πει ένας μήνας μπαν ή τρεις μήνες;
Σωστά πρέπει να μαστιγώνονται με 100 βουρδουλιές στην πλατεία του χωριού ...εε του φόρουμ :mrgreen:
État de siège
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

σημερα ειναι η μερα μου
μετα το ευχαριστω στον χαρχαρ θα δωσω συγχαριτιρια και στον σιμωνα για αυτο που ειπε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Σίμων Resurrected έγραψε:
Επίγειος έγραψε:Εγώ νομίζω ότι οι συντονιστές παραείναι ελαστικοί κιόλας. Τι θα πει ένας μήνας μπαν ή τρεις μήνες;
Σωστά πρέπει να μαστιγώνονται με 100 βουρδουλιές στην πλατεία του χωριού ...εε του φόρουμ :mrgreen:
Δεν υπάρχει λόγος για οποιαδήποτε μορφή βίας, σωματικής ή και λεκτικής. Η οριστική απομάκρυνση (αφου έχουν προηγηθεί κάποιες συστάσεις χωρίς αποτέλεσμα) είναι αρκετή.
Οταν δεν γίνεται αυτό είναι που έχουμε το μαστίγωμα. Αυτομαστίγωμα του υπο απομάκρυνση να δικαιολογήσει γιατί έκαναν λάθος που τον απομάκρυναν για έναν μηνα. Αυτομαστίγωμα των συντονιστών για να αποδείξουν σε όλους τους λόγους που το έκαναν, και τέλος μαστίγωμα όλων των μελών που υπομένουν νήματα που δεν έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο, αλλά έχουν ως μοναδικό σκοπό την δημιουργία εντάσεων.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

viewtopic.php?f=43&t=7050&start=80

αντε να ελεγα εγω την απαντηση που ειπε για εμενα ο σβοιν τι θα γινοτανε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Αποδέχομαι οποια δήποτε τιμωρία
Off Topic
Μετά θα σας κάνω και thread "ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ"
Απάντηση