Πολιτική αποκλεισμών & τρόπος λειτουργίας του forum (2 σε 1)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ νομίζω ότι οι συντονιστές παραείναι ελαστικοί κιόλας. Τι θα πει ένας μήνας μπαν ή τρεις μήνες; Όταν κάποιος επανειλημμένα δημιουργεί πρόβλημα δεν θα αλλάξει χαρακτήρα ούτε απόψεις σε έναν μήνα. Γιατί για τον χαρακτήρα του καθενός πρόκειται. Και κατά πόσο θέλει ετσιθελικά να επιβάλει την δική του γραμμή στο τι πρέπει να γράφεται και τι όχι στο φόρουμ. Μην θεωρείτε ότι είναι κάτι περισσότερο από αυτό.

Μπαν και όξω, οριστικά, σε όποιον δημιουργεί πρόβλημα. Κι όταν λέω πρόβλημα δεν εννοώ ότι κατ' ανάγκη πρόκειται για προβληματικό άτομο. Μπορεί απλούστατα να μην ταιριάζουν οι απόψεις του με το σύνολο των απόψεων των μελών του φόρουμ. Χωρίς απαραίτητα να έχει κάποιος το απόλυτο δίκαιο ή άδικο. Όπως δεν έχει νόημα η ύπαρξη ενός Ολυμπιακού σε φόρουμ Παναθηναικών, έτσι κάποιοι θα πρέπει μόνοι τους να αντιληφθούν ότι όταν βρίσκονται συνεχώς σε αντιπαράθεση με το σύνολο των μελών για διαφορετικά πράγματα κάθε φορά, δεν είναι στραβός ο γιαλός, ούτε στραβά αρμενίζουν. Απλά βρίσκονται σε λάθος γιαλό.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

δημοκρατικος και ο επειγιος διαφωνεις μαζι μας? εξω πολυ δημοκρατικη αποψη

σβοιν προφανος αν λες για μαχαιροματα να ειναι ακρο και δεν πρεπει να υπαρχουν τετοιες κουβεντες
και τοτε μπορεις να τον βρισεις αυτον

επειδη και εσυ εισαι εξυπνος καταλαβαινεις τι ηθελα να πω

να ακουγονται ολες οι αποψεις οχι τα ακρα

εγω δεν γραφω για να παρω μπραβο και λαικ θελω να κανω διαλογο ομορφα και σωστα μαζι σας

οταν καταλαβω πως εχω λαθος το αναγνωριζω αλλα να καταλαβουν και οι αλλοι τα δικα τους

αυτα για την ωρα ελπιζα να τα πω στο τοπικ που ανοιξα αλλα κλασσικα το αγνωισανε οι περισσοτεροι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Ναι να ακούγονται όλες η άποψης. Εάν λοιπόν εγώ θεωρώ την άποψη "Πλακώνουν άσχετο κόσμο αλλα...", που πιπίλας εσύ, ακραία τι γίνετε ?
Off Topic
Πάντως όλος περίεργος εσύ όλο την άλλοι άποψη συγκεκριμένων πολιτικών χορoν θέλεις να λες και όχι άλλον που υποεκπροσωπούνται εδώ. Στο έχω πει ιδιωτικά στο λέω και δημοσια, δεν λες απλά την άλλη άποψη χάριν κάποιου ιδεαλιστικού αισθήματος δικαιοσύνης, το κανεις επειδή θέλεις να την δικαιολόγησης και υποστήριξης, έστω και έμμεσα, το παραδέχε η όχι
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

για λογαριασμο τον αντμιν μηλας σβοιν? οχι οτι ειναι κακο απλα λεω

σβοιν Ναι να ακούγονται όλες η άποψης. Εάν λοιπόν εγώ θεωρώ την άποψη "Πλακώνουν άσχετο κόσμο αλλα...", που πιπίλας εσύ, ακραία τι γίνετε ?

ποτε ειπα κατι τετοιο? ποτε υποστηριξα δημωσιος καποια επιθεση?

προφανος οταν βαλεις ειδηση ο φουφουτος εδειρε τον κυριακο χωρις την λεπτομερια οτι ο κυριακος τον ειχε κλεψει το κινητο δε πρεπει να σου πω την συνεχεια?
οχι να την υποστηριξω απλα να την πω?

απο ολα οσα ειπα πες με λιγο αυτο μονο κρατησες?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:για λογαριασμο τον αντμιν μηλας σβοιν?
Μπατζανάκης μου κι αυτός... :facepalm:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

ποτε ειπα κατι τετοιο? ποτε υποστηριξα δημωσιος καποια επιθεση?

προφανος οταν βαλεις ειδηση ο φουφουτος εδειρε τον κυριακο χωρις την λεπτομερια οτι ο κυριακος τον ειχε κλεψει το κινητο δε πρεπει να σου πω την συνεχεια?
οχι να την υποστηριξω απλα να την πω?

απο ολα οσα ειπα πες με λιγο αυτο μονο κρατησες?
Υποθέτω τότε έχεις κάνει ερευνα και έχεις διαπίστωση ότι όλοι όσοι φάγανε ξύλο από την ΧΑ ήταν κλεφτρόνια φονιάδες ? Για πες μου ο πακιστανός που τον κυνήγαγε ο άλλος στην ομόνοια με το μαχαίρι μετά την δολοφονία αυτού με την κάμερα, τι έγκλημα βρήκες ότι είχε διάπραξη βάση τις ερευνας σου ? εκτος του ότι ήταν πακιστανός

Όχι Αριστοτέλη, δεν λες την συνεχεια. Πλακώνουν/μαχαιρώνουν έναν άκυρο κύριο Χασαν και εσύ έρχεσαι να μας πεις ότι ο ένας άλλος άκυρος Μοχαμεντ έκλεψε μια γριούλα.

Αλλα το καταλαβαίνω βεβαια, αφού μέσα στο μυαλό σου ο Χασαν που δεν έχει καμια σχέση και ο Μοχαμεντ που έκλεψε την γριούλα είναι το ίδιο πράμα αφού και οι δυο είναι "πακιδες", άρα άμα ο ένας κάνει κάτι φταίει και ο άλλος ο άσχετος.

[youtube]hT1OKo1rT84[/youtube]
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

τασσο και λοιποι αντμιν συνεχιζεται την αδιαφωρια σας ετσι?

οχι σβοιν δεν ειμαι δημοσιογραφος να κανω ρεπορταζ προφανος οταν καποιος βαραει εναν ξενο επειδη ειναι ξενος ειναι καταδικασικο απο ολους

αλλα εσυ εκτος απο αυτες της ειδησεις δεν αναφερεις αλλες ειδησεις

συνεχιζουμε τα εκτος θεματος ετσι?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Αριστοτέλη σου έχω ήδη απαντήσει στο άλλο νήμα που άνοιξες, το "Ας μιλήσουμε λοιπόν". Αγνόησες την απάντηση και επαναλαμβάνεις τα δικά σου. Να κάνεις μια συγκεκριμένη ερώτηση για να λάβεις μία συγκεκριμένη απάντηση, αν θέλει κάποιος να σου απαντήσει. Όσο δεν είσαι συνεπής με τους κανόνες του διαλόγου, την τήρηση των κανονισμών (πχ να μην πετάγεσαι σε άσχετα θέματα συζήτησης και να γκρινιάζεις) μην περιμένεις ανταπόκριση.

Η ελαστικότητα μας απέναντι σου έχει όρια.
Off Topic
Για την απάντηση σου «λένε τη μισή αλήθεια: λένε ότι μαχαίρωσαν τον τάδε, αλλά δε λένε ο τάδε πριν είχε κλέψει κινητό» είναι εξωφρενικό τρολάρισμα, καθώς προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα μαχαιρώματα με πράγματα που τα βγάζεις από το κεφάλι σου.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ΔΕΝ δικαιολογισα τιποτα απλα παντα λεω να λεμε ΟΛΕΣ της μεριες να μην ακουγεται μονο η μια

δεν μπορεις εσυ απελευθερε να λες μονο για τον αλλοδαπο που εδειρε ενας μαλακας φασιστας [καλα κανεις και το λες]
αλλα να μην αναφερεις τα τοσα αλλα κακα στους συνελληνες που δεχτικαν και απο αλλοδαπους

τυχαιο το παραδειγμα για να δεις ποσα τοπικ εχεις φτιαξει για ασχετα και δεν αναφερεις για τα αλλα

και επειδη θα το αναφερω εγω να με λες εκτος θεματος και τρολ δεν με αρεσει η επιλεκτικη συμπεριφορα αυτο λεω

αυτα
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Αριστοτέλη, κακώς νομίζεις ότι όλοι είναι υποχρεωμένοι παντού να αναφέρουν όλες τις «απόψεις». Ο κάθε ένας αναφέρει ότι του φαίνεται σημαντικό. Για κάποιους, το ότι «εκλεγμένοι βουλευτές της βουλής συναινούν και καλύπτουν μαχαιρώματα» κλπ είναι πολύ πιο σημαντική πληροφορία απ ότι «εξαθλιωμένοι μετανάστες κλέβουν κινητά». Η διαφορά είναι στο ότι είναι αναμενόμενο ο εξαθλιωμένος να κλέψει ενώ δεν είναι αναμενόμενο ο εκπρόσωπος μιας μερίδας του πληθυσμού να καλύπτει μαχαιρώματα. Και Έλληνες κλέβουν, αλλά δεν ακούγεται. Ο λόγος είναι επίσης ότι είναι αναμενόμενο, και δεν προσθέτει κάτι στην υπάρχουσα γνώση η αναφορά του.

Off Topic
Edit: ένα παράδειγμα αυτού που κάνεις θα ήταν να κάνει κάποιος ένα θέμα για ένα καινούριο διαστημόπλοιο που πάει στον Άρη και εσύ να πετάγεσαι από κάτω και να γκρινιάζεις ότι ναι αλλά πάνε και αεροπλάνα στην Αμερική και εσείς δεν το λέτε. Η διαφορά τους είναι οτι το δεύτερο το ξέρουμε, δεν αλλάζει κάτι. Όμως δε μένεις εκεί: δεν το λες απλώς, απαιτείς να αναφέρεται σε κάθε θέμα αστρονομίας, πτήσης η οτιδήποτε, πράγμα που είναι πολύ κουραστικό. Γίνεται ακόμα κουραστικότερο όταν επιτίθεσαι στους άλλους με διάφορους χαρακτηρισμούς γιατί δε λένε αυτό που έχεις εσύ στο κεφάλι σου, αλλά λένε αυτό που έχουν στο δικό τους κεφάλι. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

δηλαδη ρε Αριστοτελη, και παραβιαζω τη σιωπη μου μετα απο πολυ καιρο, αν καποιος κατηγορησει τους βιαστες γυναικων,
εσυ θα ερθεις και θα πεις "δεν μας ειπες ομως ομως και τι π..νες ειναι οι γυναικες μερικες φορες..."

δεν εχει σχεση ρε το ενα με το αλλο.

Αν θες να συσχετισεις την ραγδαια αυξηση της εγκληματικοτητας με την ραγδαια αυξηση της λαθρομεταναστευσης, σαφως και μπορεις.

Αυτο ομως δεν ειναι καποια "αλλη αποψη" σε αντιδιαστολη με τους φονους που διενεργει η Χρυση Αυγη.
Δεν εχει καν σχεση.
Θα συζητηθει σε αλλο θεμα.
Αν προσπαθεις να τα μπλεξεις, να τα συνδεσεις, τοτε, θελοντας και μη, προσφερεις αλλοθι στους φονους.

Αν προκειται για λαθος, οκ, ζητα συγνωμη για τη παρεξηγηση να τελειωνουμε.
Αν το κανεις επιτηδες, ε τραγουδα μονος σου...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:δημοκρατικος και ο επειγιος διαφωνεις μαζι μας? εξω πολυ δημοκρατικη αποψη
Ποιος σου είπε ότι τα φόρουμ είναι δημοκρατίες; Εδώ οι δημοκρατίες δεν είναι καν δημοκρατίες.

Φυσικά και αν διαφωνεί κάποιος με το σύνολο των υπολοίπων μελών, συνεχώς, και στο σύνολο των θεμάτων, πάει να πει ότι δεν "κολλάει". Όταν κάποιος δεν κολλάει,(και ανάλογα με τον χαρακτήρα) του ενδέχεται να :
- φύγει από μόνος του ή
- να προσπαθήσει να φέρει το φόρουμ στα μέτρα του, εκνευρίζοντας το σύνολο των μελών (παρότι μπορεί να μην κάνει κάτι ακριβώς επιλήψιμο, εντούτοις χαλάει την ομαλή λειτουργία του φόρουμ) ή
- Να τρολάρει από αντίδραση, κάνοντας μπάχαλο τα νήματα, περιμένοντας να τον διώξουν ή
- Να αλλάξει και ο ίδιος σταδιακά και αν το επιθυμεί να ενσωματωθεί σωστά.

Τώρα για τα περί δημοκρατίας και λοιπά φιλοσοφικά, προσωπικά δεν τα καταλαβαίνω όταν κάποιος μου τα φέρνει ως παράδειγμα σε ένα φόρουμ.
Εσύ κάνεις παρέα με όσους γνωρίζεις και συνομιλείς μαζί τους με ίσους όρους, είτε τους γουστάρεις είτε όχι, για να είσαι δημοκρατικός;
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

εσεις υποστηριζεται τον θεσμο της δημοκρατιας και τωρα λες οτι δεν θελεις δημοκρατια? δηλαδη οταν διαφωνουμε σβηστε τον αν δεν φυγει μονος του επειγιε? τι να πω


απελευθερος Για κάποιους, το ότι «εκλεγμένοι βουλευτές της βουλής συναινούν και καλύπτουν μαχαιρώματα» κλπ είναι πολύ πιο σημαντική πληροφορία απ ότι «εξαθλιωμένοι μετανάστες κλέβουν κινητά». Η διαφορά είναι στο ότι είναι αναμενόμενο ο εξαθλιωμένος να κλέψει ενώ δεν είναι αναμενόμενο ο εκπρόσωπος μιας μερίδας του πληθυσμού να καλύπτει μαχαιρώματα. Και Έλληνες κλέβουν,

φυσικα και το ξερω και φυσικα και δεν ειναι το ιδιο ο ενας να κλεψει επειδη δεν εχει να φαει και ο αλλος που κλεβει εκατομμηρια δεν κατεβηκα στην γη χτες

καπαγες αν καποιος κατηγορησει τους βιαστες γυναικων,
εσυ θα ερθεις και θα πεις "δεν μας ειπες ομως ομως και τι π..νες ειναι οι γυναικες μερικες φορες..."

φυσικα και δεν θα πω κατι τετοιο το αλλο το παραδειγμα δεν ειναι αυτο αυτα ειναι τα ακρα που ειπα οτι σωστα δεν ακουγονται

τα παραδειγματα και τον δυο σας ητανε απλα ακυρα και υποτιμανε την νοημοσινη μου

αλλα επειδη εγω δεν ειμαι ουτε της ειρωνιας ουτε του να μην απανταω θα σας πω τι ακριβως ηθελα να πω

σαφεστατα ο καθε ενας θα ασχολιται με αυτο που τον ενδιαφερει και θα τα φτιαχνει ετσι για να πειστεψουνε τα νεα οπως εκεινος θα τα πει

ομως αυτο πες μου ειναι σωστο?

παραδειγμα 1 αποκαλεις ευκολα χριστιανοταλιμπαν και θρησκολιπτο οποιον θα πει κατι και δεν θα εισαι συμφωνος και θα φωναζεις για ανεξαθρησκεια

την ιδια στιγμη ζητας να γινει τζαμι στην ελλαδα και κανεις και αγωνες υπερ τους

οταν και αν θα γινει αυτο μηπως θα υπαρξει καποιο προβλημα οταν θα μαζευτουνε 100-200 μουσουλμανοι σε καποια γειτονια μαζι?
αυτο προσπαθησα να πω και αμεσος με την ειπατε

παραδειγμα 2 λες για ελευθερια και για δημοκρατια [ενω ποιο πανω καποιος λεει δεν θελει δημοκρατια] να μπορεις να σατηριζεις καθε τι θρησκευτικο συμβολο-θεσμο
ναι αλλα γιατι δεν αναφερεις μονο χριστιανικο και λες θρησκευτικο?

τολμησες ποτε να σατηρισεις αλλη θρησκεια σε αλλους θρησκευομενους? προφανος οχι
η κλασσικη απαντηση ειναι ναι αλλα στην ελλαδα με τους χριστιανους εχω προβλημα οχι με τους μουσουλμανους
και εγω δεν πρεπει να σου πω οτι στην αντιστιχη μουσουλμανικη χωρα δεν θα σε αφεινανε ουτε καν αποψη να εχεις οτι εισαι αθεος οχι οτι θελεις να τους σατηριζεις και ολας?

παραδειγμα 3 πολιτικη
θα πεις χιλλια κακα εναντιων της χα, και πολυ καλα θα κανεις
οταν ομως θα αρχισεις να ριχνεις καταρες σε ψηφοφορους τους δεν θα πρεπει να σε πω εγω οτι αναφερεσαι σε ελληνες πολιτες ακομα και γνωστους σου και δεν ειναι λογικο να τους καταριεσαι?

παραδειγμα 4 ανοιγουνε καποιοι πολλα τοπικ με λιγες σελιδες και πανω κατω ιδια θεματα
αυτο δεν ειναι κουραστικοτερο απο το να γραφει καποιος πολλα ασχετα οπως λες?
με κατηγωρισαν οτι ενωχλω επειδη μιλαω πολυ και στελνω και πμ
απο το να ανοιγω τοπικ καθε τι ηλιθια απορια μου δε θα ηταν ποιο καλα να πω
ρε απελευθερε εχω μια απορια να σε ρωτησω?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

Επίγειος έγραψε: Φυσικά και αν διαφωνεί κάποιος με το σύνολο των υπολοίπων μελών, συνεχώς, και στο σύνολο των θεμάτων, πάει να πει ότι δεν "κολλάει". Όταν κάποιος δεν κολλάει,(και ανάλογα με τον χαρακτήρα) του ενδέχεται να :
- φύγει από μόνος του ή
- να προσπαθήσει να φέρει το φόρουμ στα μέτρα του, εκνευρίζοντας το σύνολο των μελών (παρότι μπορεί να μην κάνει κάτι ακριβώς επιλήψιμο, εντούτοις χαλάει την ομαλή λειτουργία του φόρουμ) ή
- Να τρολάρει από αντίδραση, κάνοντας μπάχαλο τα νήματα, περιμένοντας να τον διώξουν ή
- Να αλλάξει και ο ίδιος σταδιακά και αν το επιθυμεί να ενσωματωθεί σωστά.
Και μόλις απολαύσατε έναν πλήρη οδηγό ολοκληρωτισμού. Και εις ανώτερα!
:facepalm:
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν το πιστεύω αυτό το πράγμα ! Μπήκα σε μια παράλληλη πραγματικότητα ! Σε αυτό το σύμπαν δεν έχουμε απάντηση ακόμα 100 φορες τις κατηγοριες του αριστοτέλη περί τζαμι και "δεν λέτε τίποτα για τις άλλες θρησκείες" ? Γιατί από αυτό που ήρθα τα έχουμε πει 100 φορες και δεν έχει φέρι κάποιον αντίλογο ακόμα.

Για δημοκρατία στο forum είπε ο επιγιος όχι για δημοκρατία γενικά και αόριστα. Τα forum δεν λειτουργούν δημοκρατικά. Όπως δημοκρατικά δεν λειτουργούν η δημόσιες υπηρεσίες, τα καταστήματα που πας να ψωνίσεις, ο χορός εργασίας και πολλά αλλα πράματα που δεν είναι κτήμα ολοκληρου του ελληνικού λαου.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Ήρθε και ο Rictor τώρα να βρει σοσιαλισμό και στην σειρά που μπαίνουν τα αβγά στην αβγοθήκη
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

Επίγειος έγραψε:Όταν κάποιος επανειλημμένα δημιουργεί πρόβλημα δεν θα αλλάξει χαρακτήρα ούτε απόψεις σε έναν μήνα. [...] Μπαν και όξω, οριστικά [...] Κι όταν λέω πρόβλημα δεν εννοώ ότι κατ' ανάγκη πρόκειται για προβληματικό άτομο. Μπορεί απλούστατα να μην ταιριάζουν οι απόψεις του με το σύνολο των απόψεων των μελών του φόρουμ.
Αυτά δεν θα τα έγραφε έτσι απροκάλυπτα ούτε ένας οπαδός της Μακρονήσου ή των γκούλαγκ.
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Επίγειε και εγώ διαφωνώ μαζί σου. Από την στιγμή που η αντιρρήσεις του μπαίνουν χωρίς προσωπικές επίθεσης και υπάρχει θέληση για διάλογο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το πρόβλημα δημιουργείται όταν φέρνει τις αντιρρήσεις του μαζί με προσωπικές επίθεσης και εμμονες και δεν επιθυμεί κανένα διάλογο.

Για εμενα ο Αριστοτέλης είναι στα όρια του μονιμου ban καθώς επαναλαμβάνει συνεχεια τα ίδια πράγματα και κάθε φορα που κάποιος του φέρνει αντιρρήσεις δεν φέρνει κανέναν αντίλογο και απλά τα ξανά επαναλαμβάνει μετά από λίγο
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

σβοιν εχω απαντησει σε ΟΛΕΣ της ερωτισεις που με γινανε και εχω δωσει πολλα παραδειγματα
[ναι καποια τα ιδια και ισως κουραστικα αλλα τα θεματα ηταν πανω κατω τα ιδια]

να το ξαναπω εγω δεν θελω να παρω μπραβο θελω κουβεντα χαλαρη
αν θεωρεις εσυ και οι περισσοτεροι πως δεν κανω για το φορουμ σας αποχωρω μονος δεν χρειαζομαι μπαν
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

Κι εμένα μου τη σπάει κάποιες φορές ο Αριστοτέλης, αλλά δεν είναι αυτός λόγος για μπαν. Απ' ό,τι ξέρω, ούτε βρίζει, ούτε προσβάλει, όπως κάνουν άλλοι συστηματικά.
Προσωπικά βλέπω τα ποστ του ως ένα μουσικό διάλειμμα, ως κάτι που έρχεται για να αποφορτίσει την ατμόσφαιρα. Όπως και τα ποστ του Σίμωνα.

Άλλο να μην θες να συζητήσεις με κάποιον και άλλο να θες να τον διώξεις, επειδή γράφει κάτι που σε ερεθίζει.
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Απάντηση