Πολιτική αποκλεισμών & τρόπος λειτουργίας του forum (2 σε 1)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Οι αποφάσεις για τιμωρία λαμβάνονται συλλογικά, όχι μονομερώς.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:Ευχαριστω για τη συσταση να βαλω και ημερομηνιες.

δηλαδη το Φεβρουαριο 2011 επιτρεποταν η προσωπικη επιθεση με υβρεις
Όχι δεν επιτρέπονταν ηθικά, αλλα τότε (εφόσον αυτά που παρέθεσες είναι πριν την δημοσίευση τον
κανονισμών) αρκούμασταν/αρκούσαστε (αφού απείχα για πολύ καιρό) στην "καλή θέληση" τον χρηστών και να ακουλουθήσουν τους άγραφους κανόνες "καλών τρόπον"

Όταν φάνηκε ότι η καλή θέληση δεν έφτανε έγινε και εγγράφως κανόνας

Προφανώς και δεν μπορούμε να πούμε σε κάποιον ότι τον banαρουμε επειδή δεν ακουλουθεί κανόνα που δεν υπάρχει. Εκτος αν προσυμφωνήσουμε ότι δεν υπάρχουν κανόνες και όλα εννοούνται με βάση την "ηθική" τον διαχειριστών
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

δηλαδη πριν τη δημοσιοποιηση του κανονισμου δεν μπαναρονταν χρηστες αλλα αφηνατε "στην "καλή θέληση" τον χρηστών και να ακουλουθήσουν τους άγραφους κανόνες "καλών τρόπον" .
σε αλλο φορουμ μπηκα;


Απελευθερε, ζητω συγνωμη αν αφησα να εννοηθει οτι εσυ προσωπικα και μονο εισαι υπευθυνος και δεν ειναι συλλογικη η ευθυνη.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Έχει πλάκα που τα περισσότερα παραδείγματα του kapages είναι από posts μου.
:shifty:

Πάντως, εφόσον λέμε απόψεις, ας πω και τη δική μου. Πιστεύω ότι το permaban είναι κάτι αντίστοιχο της θανατικής ποινής στην πραγματική ζωή. Πρέπει να κάνεις κάτι πολύ πολύ κακό για να επιβληθεί. Τα προσωρινά bans είναι οκ.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:Δεν του είπε «προφανώς είσαι ηλίθιος.» και να πάει παρακάτω (όπως έκανε ο stratos για 3η φορά σχεδόν σε ένα μήνα), αλλά αιτιολόγησε μια χαρά τη συμπεριφορά του και την απόγνωση μπροστά στην απίστευτης έμπνευσης αντιμετώπιση που είχε.
Τα μέλη κρίνονται συλλογικά για την συμπεριφορά τους, και όχι με κάποιο λεξικό απαγορευμένων λέξεων.
Επιπλέον, στο συγκεκριμένο παράδειγμα ο θιγόμενος (biologist) έφαγε πρώτος ban ως 3ος 4ος λογαριασμός (έχω χάσει το μέτρημα) ενός συγκεκριμένου ατόμου με επαναλαμβανόμενη συμπεριφορά troll. Και εγώ δυσκολεύομαι να βρω κατάλληλο όρο να περιγράψω την άποψη κάποιου που αναρωτιέται γιατί κάποιος που έχει συμφέρον από μια έρευνα βγάζει μόνο αποτελέσματα που τον συμφέρουν.

.
-δηλαδη αν αιτιολογησει καποιος επαρκως την προσωπικη επιθεση, τοτε ειναι οκ;
αν δυσκολευεσαι να βρεις καταλληλο ορο να περιγραψεις καποιον ωστε να μην τον προσβαλλεις, υπαρχει και αλλη λυση! DONT FUCKING DESCRIBE HIM! SIMPLE!
Μπορεις απλα να χαρακτηρισεις τις αποψεις του, οπως πολυ ευγλωττα περιεγραψες εσυ ο ιδιος παραπανω. Γιατι πρεπει ντε και καλα να τον περιγραψεις;
-Τι σημασια εχει αν εφαγε πρωτος μπαν ο biologist στο συγκεκριμενο ποστ;
Οι κανονες συμπεριφορας ισχυουν προσωπικα, οχι σε συνδυασμο με τη συμπεριφορα τριτων.
-Βεβαιως και τα μελη κρινονται συλλογικα για τη συμπεριφορα τους.
για αυτο και οπβως εγραψες, δεν μπαναρονται αμεσως, αλλα προειδοποιουνται.
εγω ομως εγραψα οτι δεν σχολιαστηκαν οι παραπανω προσωπικες επιθεσεις, οχι οτι δεν μπαναρατε τον υβριστη. Δεν σας εγραψα κατι τετοιο.


οσο συνεχιζεις να ψαχνεις για δικαιολογιες τοσο επιβαρυνεις τη θεση σου, και μαλιστα τη συλλογικη θεση των διαχειριστων, αφου σιγουρα, οπως μας ειπες, συλλογικα παιρνεις τις αποφασεις με τους αλλους.
Αρα για να τα λες αυτα, τα εχεις δει να εφαρμοζονται.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

noxteryn έγραψε:Έχει πλάκα που τα περισσότερα παραδείγματα του kapages είναι από posts μου.
:shifty:

Πάντως, εφόσον λέμε απόψεις, ας πω και τη δική μου. Πιστεύω ότι το permaban είναι κάτι αντίστοιχο της θανατικής ποινής στην πραγματική ζωή. Πρέπει να κάνεις κάτι πολύ πολύ κακό για να επιβληθεί. Τα προσωρινά bans είναι οκ.
νοξ, οπως εγραψα, μην το παρεις προσωπικα (ευτυχως δεν εισαι μαλακας και δεν θα το παρεις). Σου αρεσει να χρησιμοποιεις τη λεξη "ηλιθιος" την οποια εψαξα. Δεν σημαινει τιποτα αυτο. Υπαρχουν και αλλες λεξεις που δεν εψαξα.
γενικοτερα θεωρω τη παρουσια σου ιδιαιτερα αξιολογη, και διαβαζω με μεγαλη ευχαριστηση τα ποστ σου. Αλλα, ειναι θεμα αρχης. Αν επιτρεπουμε τις προσωπικες επιθεσεις σε εναν, οσο εξυπνος και ευφραδης και να ειναι αυτος, τις επιτρεπουμε σε ολους.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Sure, dude, no offense taken, απλώς το βρήκα όντως αστείο.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:δηλαδη πριν τη δημοσιοποιηση του κανονισμου δεν μπαναρονταν χρηστες αλλα αφηνατε "στην "καλή θέληση" τον χρηστών και να ακουλουθήσουν τους άγραφους κανόνες "καλών τρόπον" .
σε αλλο φορουμ μπηκα;


Απελευθερε, ζητω συγνωμη αν αφησα να εννοηθει οτι εσυ προσωπικα και μονο εισαι υπευθυνος και δεν ειναι συλλογικη η ευθυνη.

Προφανώς γίνονταν ban, απλά τα πράματα ήταν πιο "ρευστά" ως προς το τι ήταν αποδεκτό και τι όχι.
Η ακόμα και αν δεν ήταν ρευστά μεταξύ τον διαχειριστών δεν ήταν ανάμεσα στα μελόι

Εξέτασες ποιος έφαγε ban πριν ?

Έχεις κάποιο αντίστοιχο παράδειγμα αφού η κανονισμοί έγιναν πιο συγκεκριμένη ?

Σημείωση, δεν αντιπροσωπεύω κανέναν συντονιστή η την ομάδα διαχείρισης. Μιλάω μονο για τον εαυτό μου
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Προσωπική υποκειμενική θεώρησις.
Τάσσομαι κατά των οποιωνδήποτε τιμωριών με αφορμή προσωπικές επιθέσεις ή και ύβρεις. Θεωρώ ότι δεν με αφορά -και δεν με προσβάλει βεβαίως- η υποκειμενική κρίσις του ενός, πολλώ δε μάλλον η απρεπώς εκφραζομένη.
Κατόπιν της ανωτέρω δηλώσεώς μου.... Ιτε παίδες ...βγάλτε τ' απωθημένα σας πάνω μου... να ξεθυμάνετε...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Προσωπική υποκειμενική θεώρησις.
Τάσσομαι κατά των οποιωνδήποτε τιμωριών με αφορμή προσωπικές επιθέσεις ή και ύβρεις. Θεωρώ ότι δεν με αφορά -και δεν με προσβάλει βεβαίως- η υποκειμενική κρίσις του ενός, πολλώ δε μάλλον η απρεπώς εκφραζομένη.
Κατόπιν της ανωτέρω δηλώσεώς μου.... Ιτε παίδες ...βγάλτε τ' απωθημένα σας πάνω μου... να ξεθυμάνετε...
Ηλίθιε

:P




Αστειάκι
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε:Προφανώς γίνονταν ban, απλά τα πράματα ήταν πιο "ρευστά" ως προς το τι ήταν αποδεκτό και τι όχι. Η ακόμα και αν δεν ήταν ρευστά μεταξύ τον διαχειριστών δεν ήταν ανάμεσα στα μελόι
Εξέτασες ποιος έφαγε ban πριν ?
Έχεις κάποιο αντίστοιχο παράδειγμα αφού η κανονισμοί έγιναν πιο συγκεκριμένη ?
Σημείωση, δεν αντιπροσωπεύω κανέναν συντονιστή η την ομάδα διαχείρισης. Μιλάω μονο για τον εαυτό μου
Νο dude, εσυ εγραψες οτι "αρκούμασταν/αρκούσαστε (αφού απείχα για πολύ καιρό) στην "καλή θέληση" τον χρηστών και να ακουλουθήσουν τους άγραφους κανόνες "καλών τρόπον"
Προφανώς και δεν μπορούμε να πούμε σε κάποιον ότι τον banαρουμε επειδή δεν ακουλουθεί κανόνα που δεν υπάρχει. "

δηλαδη εγραψες μια θεωρια χωρις καν να εισαι στο φορουμ απο το οποιο απειχες πολυ καιρο. και μαλιστα μια θεωρια αντιφατικη. δεν μπορουν να ισχυουν ταυτοχρονα και οι δυο καταστασεις που εγραψες.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

kapages έγραψε:αν δυσκολευεσαι να βρεις καταλληλο ορο να περιγραψεις καποιον ωστε να μην τον προσβαλλεις, υπαρχει και αλλη λυση! DONT FUCKING DESCRIBE HIM! SIMPLE!
Μπορεις απλα να χαρακτηρισεις τις αποψεις του, οπως πολυ ευγλωττα περιεγραψες εσυ ο ιδιος παραπανω. Γιατι πρεπει ντε και καλα να τον περιγραψεις;
μπερδευόμαστε λίγο. δεν τον «περιέγραψα», (ούτε και ο νόξ στο παράδειγμα που ανέφερες) έγινε μπάν κάποιος που έκανε ακριβώς αυτό lol!
kapages έγραψε:-Βεβαιως και τα μελη κρινονται συλλογικα για τη συμπεριφορα τους.
για αυτο και οπβως εγραψες, δεν μπαναρονται αμεσως, αλλα προειδοποιουνται.
Η προειδοποίηση είναι μέρος της κλίμακας ποινών.
kapages έγραψε:εγω ομως εγραψα οτι δεν σχολιαστηκαν οι παραπανω προσωπικες επιθεσεις, οχι οτι δεν μπαναρατε τον υβριστη. Δεν σας εγραψα κατι τετοιο.
Απο αυτές που έχεις αναφέρει παραπάνω η μόνη που πληροί τις προδιαγραφές είναι αυτή του Nox (και οι άλλες είναι του stratos). Λοιπόν εγώ σαν χρήστης δεν θεωρώ προσβλητική τη διατύπωση του nox παραπάνω, οπότε δε βλέπω λόγο για να σχολιαστεί.

Από την άλλη. αν κάνεις μια αναζήτηση στις δημοσιεύσεις του stratos θα δείς οτι διαχρονικά τα σχόλια του απέχουν από το «πολιτισμένα», με συχνές υποτιμητικές αναφορές στους συνομιλητές του και ελάχιστα ως καθόλου στοιχεία να υποστηρίζουν τις απόψεις του. Μόλις πριν μερικές ημέρες είχε αποκλειστεί για μια ημέρα για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Σε αντίθεση, για να βρεις το σχόλιο του nox έκανες αναζήτηση και βρήκες ένα.. Χωρίς αυτό να είναι κανόνας, νομίζω ότι είναι λογικό να βλέπουμε γενικά τη συμπεριφορά κάποιου για να κρίνουμε το ύφος του. Λόγω πρότερου έντιμου βίου, ας πούμε. Ενδεικτικά ο stratos έχει μαζέψει αρκετές αναφορές για εξύβριση σε αντίθεση με τον nox (όσο είμαι mod και τις βλέπω δηλαδή).

kapages έγραψε:Αρα για να τα λες αυτα, τα εχεις δει να εφαρμοζονται.
Κάνεις υποθέσεις. ότι λέω είναι προσωπικές μου απόψεις και αποτελούν προσωπικές σκέψεις, και τα λέω αυτά ως μέλος που επίσης χρησιμοποιεί πολύ το φόρουμ. Ως χρήστη λοιπόν, οι εξυβρίσεις και το ύφος του stratos μου εμπνέουν προσβλητική διάθεση, σε αντίθεση με του nox.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Από ότι θυμάμαι δεν έφαγε ban κάποιος επειδή έβριζε όταν ήμουν τακτικό μέλος. Όση έφαγαν ban ήταν για λόγους flame.

Μετά από κάποια στιγμή άρχισε να εμφανίζεται το πρόβλημα κάποιον που χρησιμοποιούσαν έντονα προσωπικές επίθεσης και άρχισαν να γίνονται ban. Αλλα το "τα πράματα ήταν ρευστά" το γράφω με το σκεπτικό ότι αυτοί που φάγανε ban εκείνη την περίοδο (για προσωπικές επίθεσης) ήταν κάποια άτομα που "φώναζαν" τόσο πολύ που "ακούγονταν" (πχ radical) ενώ η υπόλοιπη ήταν πιο χαμηλότονη. Θυμάμαι μια φορα που και εγώ είχα ξεφύγει κάπως έλαβα μια παρατήρηση.

Υποθέτω ότι από εκείνη την στιγμή και στον χρόνο που απουσίαζα η κανόνες γίνανε πιο συγκεκριμένη.

Για την αντίφαση έχεις δίκιο, κακή διατύπωση. Το σκεπτικό μου ήταν ότι δεν μπορούσαμε να απαιτούμε (με βάση κάποιους κανόνες) αυτό το πράμα και να επικαλεστούμε κάποιους συγκεκριμένους κανόνες εκτος από αυτούς τους "άγραφους".

Έτσι υπήρχε κάποια "αυθαιρεσία" ίσος αφού τιμωρούνταν όση τραβάγανε την προσοχή με πολύ έντονη συμπεριφορά και όχι όση είχαν πιο ήπια. Υποθέτω άλλωστε για αυτό και η κανόνες γίνανε πιο συγκεκριμένη, αφού διαπιστώθηκε το σχετικό έλλειμμα

Μπορεί να κάνω και λάθος :)
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Έχω δει το έργο πολλές φορές στο παρελθόν.
Δεν έχω πολύ χρόνο για να ψάξω πίσω , το θεωρώ και κουτσομπολίστικο.
Απελεύθερε σαφώς υπάρχει γύρισμα της ζυγαριάς εκεί που υπάρχουν συμπάθειες.
Έχω διαβάσει τους πιο πολλούς αποκλεισμούς και πως έγιναν.
Το παρόν φόρουμ - χωρίς να είμαι θιασώτης άλλων φόρουμ – είναι από τα πιο ελεύθερα και δημοκρατικά που έχουν πέσει στην αντίληψη μου.
Ο kapages έχει δίκιο σχεδόν σε όλα και συμφωνώ μαζί του.
Κάτι για ηλίθιους και έτσι ξεπεραστήκαν στο φιου φιου. :whistle:
Και επειδή αναφερόμαστε σε κάποιους δεν νομίζεις ότι ο Νοχ έχει σε πολλές των περιπτώσεων το απυρόβλητο? Ερώτηση,
Καμία σχέση εάν συμπαθώ η όχι τον kapages, απλά συμφωνώ με αυτά που γράφει και τα γραφόμενα αν τα ψάξεις αντικειμενικά σου λένε πολλά.
Ο Στράτος είναι δύσκολος αντίπαλος για πολλούς εδώ μέσα και οργανώνονται παρασκηνιακά για τις απαντήσεις τους.
Μην μου ζητήσετε αποδείξεις,
έχω αυτή την αίσθηση ,
το λάθος του είναι που δεν μπορεί να παίξει χωρίς να ξεπεράσει τα όρια και γιαυτο πιστευω αποκλείστηκε.
Εγώ επίσης έχω φτάσει στα όρια μου από προβοκάτορα παίχτη και έτσι ανακάλυψα την διαστροφή μου να πείσω άλλους.
Ο Στράτος δεν προσπάθησε να πείσει κανένα και όταν γινόταν πιεστικός και εριστικός είχε τσιμπήσει στην παγίδα της προβοκάτσιας.
Είναι πολλοί που αναδιπλώνονται εδώ μέσα.
Έχει αποδειχτεί από πολλούς άλλους άλλωστε.
Η γνώμη μου περί αποκλεισμών είναι ότι χρειαζόμαστε τους Στράτους , Radicals , Πυθέους και λοιπούς περισσότερο από άλλους με αρνητική έως απαθή στάση ως προς τα καθημερινά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε σαν πολίτες άθεοι αυτού του τόπου.
Μπορούμε να αποδεχόμαστε περισσότερα αν υπάρχει ΚΟΙΝΟΣ ΣΚΟΠΟΣ.
Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleythere ειναι πραγματικη λυπηρη η προσπαθεια σου να συμμαζεψεις τα ασυμμαζευτα.

Δεν με ενδιαφερει εσυ σαν χρηστης τι θεωρεις προσβλητικο και τι οχι.
Με ενδιαφερει σαν διαχειριστης εσυ και οι υπολοιποι τι θεωρειτε συλλογικα προσβλητικο.
>Εσυ προσωπικα, βασει των αποψεων που εκΦραζεις ΕΙΣΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΓΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ!

-Η εκφραση "καλα ηλιθιος εισαι;" ειναι προσβλητικη αντικειμενικα. Η αποψη κατακρινεται οχι ως ηλιθια, αλλα ως προιον ηλιθιου ανθρωπου.
Αν αυτο το αμφισβητεις εισαι ακαταλληλος για διαχειριστης. period!
-H εκφραση ". Αν πόσταρες ηλιθιότητες για πλάκα, τότε είσαι ηλίθιος. Αν πόσταρες ηλιθιότητες επειδή τις πιστεύεις, τότε είσαι ηλίθιος. " ειναι αντικειμενικα προσβλητικη. Καποιος μπορει να πιστευει κατι ηλιθιο χωρις να ειναι ηλιθιος, ή να κανει ηλιθιες πλακες χωρις να ειναι ηλιθιος. Αν ισχυει η λογικη συνεπαγωγη, τοτε καταρριπτεται το επιχειρημα σου οτι μπορουμε να χαρακτηριζουμε την αποψη και οχι το προσωπο.
-Η εκφραση "Ε, είσαι ηλίθιος.Αν σε δυσκολεύει τόσο πολύ η ελληνική γραμματική, δοκίμασε τα αγγλικά:" ειναι αντικειμενικα προσβλητικη απεναντι στο τροπο γραφης του καθενος και τις γνωσεις που εχει ή οχι στο τροπο εκφρασης.
-Η εκφραση "Καλά, ηλίθιος είσαι? Εφόσον αποδέχεσαι ότι υπάρχουν και τέτοιες, τότε εξ ορισμού δεν είναι 100% σίγουρη η αγάπη της μάνας." ειναι προσβλητικη. Χαρακτηριζεται ως ηλιθιος καποιος επειδη εκανε λαθος λογικο συλλογισμο.

Οι παραπανω 4 εκφρασεις (1,2,3,4 και οχι 1) τυχαινει να προερχονται απο το χρηστη νοξ, και δεν ειναι μια αλλα πολλες.
Συνεπως, αυτο που γραφεις "Απο αυτές που έχεις αναφέρει παραπάνω η μόνη που πληροί τις προδιαγραφές είναι αυτή του Nox (και οι άλλες είναι του stratos). "
ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΕΣ περα απο λαθος.

"αν κάνεις μια αναζήτηση στις δημοσιεύσεις του stratos θα δείς οτι διαχρονικά τα σχόλια του απέχουν από το «πολιτισμένα», με συχνές υποτιμητικές αναφορές στους συνομιλητές του και ελάχιστα ως καθόλου στοιχεία να υποστηρίζουν τις απόψεις του."

δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω. ισα ισα εβαλα και σχολιο του stratos στα παραδειγματα μου για να καταδειξω την ανεπαρκεια σας.
Δεν εκανα αναζητηση stratos, εκανα αναζητηση "ηλιθιος".
Δεν εψαξα τον νοξ. Και αν εχετε αφησει το στρατο να παρεκτρεπεται, εσεις φταιτε, που δεν ενεργησατε νωριτερα. Οταν καποιος βλεπει οτι η φραση "ηλιθιε" ειναι επιτρεπτη, δεν μπορει να μπει στο μυαλο σου και να καταλαβει τι θεωρεις εσυ επιτρεπτο και τι οχι.

Αν δεν καταλαβες ακομα, σας κρινω επειδη αφηνετε απαραδεκτες συμπεριφορες ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΕΣ!Οχι επειδη δεν μπαναρατε το νοξ.
Σας κρινω επειδη αφηνετε συμπεριφορες (του νοξ, του στρατου, κλπ) οι οποιες παραδειγματιζουν αρνητικα, δυναμιτιζουν το κλιμα και τελικα υπονομευουν το εργο σας ως διαχειριστες.
Αρα οσα γραφεις για τον νοξ, ειναι ΠΕΡΙΤΤΑ! Το ξερω οτι ο νοξ ειναι γαμω τα παιδια, ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

Αλλα ο νοξ πρεπει να μαζευει αναφορες ανεξαρτητα απο το προτερο εντιμο βιο.
Δηλαδη εγω μπορω να σε βρισω και επειδη εχω καλο προτερο βιο δεν θα παρω αναφορα;
Ή αντιστροφα, επειδη ειμαι γενικα ευγενικος, δεν εχω δικαιωμα να βρισω, αλλα ο νοξ, που εχει επιθετικο υφος, επιτρεπεται που και που να ξεφευγει; ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Δεν θα πω κάτι για τον αποκλεισμό, γιατί με έχουν καλύψει πλήρως ο απελεύθερος και ο svoin. Θα σχολιάσω όμως αυτό
epicourosan έγραψε:Η γνώμη μου περί αποκλεισμών είναι ότι χρειαζόμαστε τους Στράτους , Radicals , Πυθέους και λοιπούς περισσότερο από άλλους με αρνητική έως απαθή στάση ως προς τα καθημερινά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε σαν πολίτες άθεοι αυτού του τόπου
Νομίζεις ότι ο στράτος π.χ. με την ωμοφαγία ή ο ράντικαλ με την ομοιπαθητική, προσφέρει κάτι στα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε ως άθεοι πολίτες αυτού του τόπου; Για πήγαινε δες τις δημοσιεύσεις τους και πες μου πόσες είναι σχετικές με την αθεΐα και πόσες είναι στα Εκτός Θέματος...
It is by will alone I set my mind in motion.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

χα!
χα!
χα!
:D
Νασε καλά ρε Kapages!
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

epicourosan έγραψε:χα!
χα!
χα!
:D
Νασε καλά ρε Kapages!
καλυφθηκε και ο "Τεμπελοσκυλο" απο τα γραφομενα του apeleytheroy και του svoin!

Μα τον αντιΘεο μου, αν περασει ετσι αυτο, εγω θα μιλαω ακριβως οπως ο νοξ απο δω και περα.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΜΕ!
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Τεμπελόσκυλο,
Όχι
Αλλά δεν κάνουν περισσότερο κακό από άλλους για τον ίδιο λόγο.
Επαψα να παίρνω μέρος στις διαμάχες λογω πολλών καθημερινών προβλημάτων.
Θα συμμετάσχω μόνο σε πρακτικές κινήσεις ενάντια στην καταστολή και καταπίεση που εισπράττω από την πολιτεία και που θα αποφασίσω εγώ.
Είναι ηλίθιο ας πούμε ,όταν ένας τοπικός άρχοντας ,πρωθυπουργός πχ , να σκύβει να φιλήσει το χέρι ενός παπά και μετά να ωρύεται υπέρ της φορολόγησης της εκκλησίας.
Μας δουλεύουν ψιλό γαζί και εμείς μαλώνουμε για ψήλους σταχυρα.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
drakuul
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2011 19:51
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν ξέρω αν είναι εκτός θέματος, αλλα έχω δει σε κάποια φόρουμ να βάζουν ένα χώρο "flame pit" ή κάτι παρόμοιο, όπου μετακινούνται αλλά συνεχίζονται οι υπο παρεκτροπή συζητήσεις.

Είναι ένας καλός τρόπος να προστατεύονται οι χρήστες που δεν επιθυμουν να χαραμίσουν τον on-line χρόνο τους με αντιδικίες και ταυτόχρονα να διαφυλάσσεται μια ελευθερία διαλόγου .
noxteryn έγραψε:
Έχει πλάκα που τα περισσότερα παραδείγματα του kapages με τη λέξη βλάκας είναι από posts μου.

Πάντως, εφόσον λέμε απόψεις, ας πω και τη δική μου. Πιστεύω ότι το permaban είναι κάτι αντίστοιχο της θανατικής ποινής στην πραγματική ζωή. Πρέπει να κάνεις κάτι πολύ πολύ κακό για να επιβληθεί. Τα προσωρινά bans είναι οκ.
Συμφωνώ με τον noxteryn σε αυτό, ένα αθεϊστικό φορουμ πρέπει να έχει ανοχή στην 'βλασφημία'.
Απάντηση