Θα πάει μακριά η βαλίτσα;

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Εγώ αν είχα δικό μου forum δεν θα banαρα κανέναν εκτός από ακραίες περιπτώσεις υβριστών του στυλ αυτών που βρίζουν χυδαία μανάδες, πατεράδες γαμάνε δέρνουνε κλπ. Αλλά είπαμε ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ forum.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Κι αυτό το φόρουμ δικό σου είναι Γιατρέ. Και δικό μου και όλων μαζί. Δεν είναι;
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Όχι. Η διαχείριση του forum ανήκει στη Ένωση Άθεων. Ο συντονισμός σε αυτούς που έχει επιλέξει η διαχείριση. Εγώ είμαι απλά φιλοξενούμενος εδώ.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

stratos έγραψε: πολλώ δε μάλλον όταν δέχεται μετά την είσοδό του και κάποια τσιγλίσματα , και από μέλη που στις μεταξύ τους διαμάχες οφείλονταν και ο αποκλεισμός του σε πρώτη κιόλας φάση .
Αν αυτό πάει στο σχόλιο που έκανα για την φωτεινή πλευρά της Σελήνης, το σχόλιο αφορούσε την μαλακία που δέρνει τον ΔΟΛ και τις μπούρδες που γράφουν στις επιστημονικές ειδήσεις. Φυσικά, όπως είπε και κάποιος άλλος, ο καθένας έχει το δικαίωμα να προσβάλλεται όσο θέλει.

Επίσης, σχετικά με την τελευταία φράση, να επισημάνω ότι αν και it takes two to tango, το πως συμπεριφέρεται ο καθένας είναι τελικά προσωπική επιλογή και σε κάποιους αρέσει να χορεύουν μόνοι τους.
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Vagelford η αναφορά στα τσιγκλίσματα δεν έγινε για να κατηγορήσω αυτούς που τα κάνανε , αλλά για να δικαιολογήσω και να προτρέψω προς μια ελαστικότερη στάση από πλευράς διαχείρισης .
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

Ναι, το ξέρω. Απλά εγώ επισήμανα ότι δεν έκανε κάποιος κάποιο τσίγκλισμα. Απλά κάποιοι μυγιάζονται από μόνοι τους.

Και για να μην παρεξηγηθώ Στράτο, το ότι μπορεί να μυγιάστηκε έτσι αθώα και χωρίς άλλες προεκτάσεις είναι κάτι που είμαι διατεθειμένος να σου το χαρίσω ως υπόθεση στην μεταξύ μας συζήτηση, αλλά στην πραγματικότητα δεν το πιστεύω ότι ισχύει.

Να πω πάντως ότι συμφωνώ με τον Γιατρό σχετικά με την πολιτική του ban.
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Συνεχίστε, συνεχίστε...
Συνημμένα
smiley popcorn.png
smiley popcorn.png (6.46 KiB) Προβλήθηκε 2654 φορές
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατί ρε Μελάνη , που το είδες το drama ? :) Μια απλή συζήτηση δεν κάνουμε ?
Vagelford έγραψε:Ναι, το ξέρω. Απλά εγώ επισήμανα ότι δεν έκανε κάποιος κάποιο τσίγκλισμα. Απλά κάποιοι μυγιάζονται από μόνοι τους.
Ε πως , έγιναν . Από τον Γιατρό και λιγότερο απ' τον Σίμωνα . Και αν και δεν συμπεριλάμβανα και το δικό σου σχόλιο στην αρχική αναφορά , επρόκειτο για σχόλιο που είχε και, "ο ιμπραίμ έγραψε", και φέισπαλμ , και μεγάλη ειρωνική εικόνα . Δεν χρειάζεται και τίποτα άλλο σοβαρό το τσίγκλισμα . Ξανά σημειώνω όμως πως δεν βρίσκω τίποτα μεμπτό σε αυτό και μου είναι αδιάφορο .
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

stratos έγραψε:"ο ιμπραίμ έγραψε"
Έτσι δουλεύει το κουμπί με το quote όμως. Τα σχόλια του Γιατρού και του Σίμωνα δεν τα είδα, αλλά και να έγιναν ο αποκλεισμός ήρθε για άλλο λόγο, αν κατάλαβα σωστά δηλαδή.
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
Επίγειος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Εγώ αν είχα δικό μου forum δεν θα banαρα κανέναν εκτός από ακραίες περιπτώσεις υβριστών του στυλ αυτών που βρίζουν χυδαία μανάδες, πατεράδες γαμάνε δέρνουνε κλπ. Αλλά είπαμε ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ forum.
Θα μπάναρες. Αλλιώς μετά από λίγο καιρό δεν θα είχες φόρουμ. Όλοι όσοι ξεκινάνε φόρουμ έχουν το ίδιο σκεπτικό με αυτό που γράφεις (άλλωστε γι' αυτό τα ξεκινάνε οι περισσότεροι, μιας και οι "φασίστες συντονιστές" δεν τους αφήνουν να εκφραστούν στα φόρουμ που έγραφαν πριν), αλλά στην πορεία διαπιστώνουν ότι δεν γίνεται να υπάρξει φόρουμ χωρίς συντονισμό. Εστω και υποτυπώδη, έστω και με ban της μιας μέρας για να αποσυμπιεστούν οι πιο θερμοκέφαλοι.
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Αυτό εδώ είναι θεμιτό;
viewtopic.php?f=37&t=4549&start=560#p147805
Εντάξει offtopic θα βρει κανείς παντού στο φόρουμ, αλλά ο συγκεκριμένος τρολάρει συνεχώς στο συγκεκριμένο νήμα.
Καραγκιοζάκος και τρολάκι.
Έχω κάνει αναφορά, αλλά παραδόξως οι αναφορές μου δεν απαντώνται ποτέ και δεν επεξεργάζονται ποτέ από τους αντμίνηδες.
Αναφέρομαι κυρίως σε δύο άτομα που κάνουν ό,τι γουστάρουν, apeleytheros και Τεμπελόσκυλο, και που ο ένας από αυτούς με έχει απειλήσει μάλιστα με pm πριν λίγο καιρό με περισσότερο αποκλεισμό.
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

Το ποιος είναι καραγκιόζης στο συγκεκριμένο θέμα φαίνεται από αυτά που σχολιάζεις. Αν δεν νιώθεις να καταλάβεις τι γράφουν οι άλλοι δεν σου φταίει κανένας.
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Ιμπραήμ, το τρολ της παρέας είσαι εσύ. Η ανάρτηση και αναφορά σου έγινε μόλις πριν 21 λεπτά, και σε πληροφορώ ότι πραγματικά, έχουμε πολύ σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε από τα πληγωμένα σου συναισθήματα.
Ο «συγκεκριμένος» παρεμπιπτόντως έχει τα ακαδημαϊκά διαπιστευτήρια να προσφέρει τεκμηριωμένη άποψη επί του συγκεκριμένου θέματος, και εν αντιθέσει με τις πηγές τις wiki με τις οποίες χρησιμοποιείς, τεκμηριώνει τις απόψεις του. Αν δεν θέλεις να τρολάρεσαι, να μην κυκλοφορείς με ύφος χιλίων καρδιναλίων και απαξιωτικό ύφος στους συνομιλητές σου. Η αν το κάνεις, μην κλαίγεσαι μετά επειδή σε παίρνουν στο ψιλό, γίνεσαι κουραστικός δις.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Vagelford έγραψε:Το ποιος είναι καραγκιόζης στο συγκεκριμένο θέμα φαίνεται από αυτά που σχολιάζεις. Αν δεν νιώθεις να καταλάβεις τι γράφουν οι άλλοι δεν σου φταίει κανένας.
Ενώ εσύ καταλαβαίνεις αυτά που γράφουν οι άλλοι.
Άσε ρε τρολ της φάπας.
Άβαταρ μέλους
Vagelford
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 25 Απρ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: [ΜΑΥΡΟ - ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ]
Επικοινωνία:

lol
"You are a spherical ungalvanized tin... You are an ungalvanized tin any way you look at it."

Εικόνα Vagelford's Channel
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:Ο «συγκεκριμένος» παρεμπιπτόντως έχει τα ακαδημαϊκά διαπιστευτήρια να προσφέρει τεκμηριωμένη άποψη επί του συγκεκριμένου θέματος
Ναι το βλέπω:
viewtopic.php?f=37&t=4549&start=560#p147805
Ακούστηκε;
Α, ξέχασα, συντρώγετε κιόλας, οπότε να μην χαλιέστε.
Ρε άντε ρίξτου κάνα ban μπας και βάλει μυαλό. Κότσια θέλει.
Πάντως γιατί οι αναφορές μου δεν απαντώνται και δεν επεξεργάζονται παραμένει ένα ερώτημα.
Ποιος νομίζεις ότι είσαι;
Και τολμάς και γράφεις πιο πάνω ότι όλοι είμαστε το φόρουμ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ibraim Bielidopoulos την 28 Ιαν 2015 12:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Vagelford έγραψε:lol
Δεν πας να πουλήσεις κάνα βιβλίο;
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

έχεις δίκαιο πρέπει να το διορθώσω και να εξαιρέσω ρητά τα τρόλ.
Off Topic
Δυστυχώς δεν συντρώγωμεν πλέον, κάνει ακαδημαϊκή καριέρα εις τας ευρώπας και δυσκολευόμαστε.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Ibraim Bielidopoulos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013 00:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Ναι πουλάει βιβλία.
Ρε κακομοίρη τι σχέση έχει τι σπουδάζει ή τι είναι;
Νομίζεις ότι είσαι έξυπνος.
Γιατί δεν επεξεργάζονται και δεν απαντώνται οι αναφορές μου;
Γιατί δύο μέτρα και δύο σταθμά;
Γιατί κάποιοι εδώ μέσα φαίνεται να έχουν ασυλία;

(Κάνει ακαδημαική καριέρα και μπαίνει εδώ μέσα σε φόρουμ που δεν εξειδικεύεται σε φυσική και δεν είναι αμφιθέατρο φυσικής και ποστάρει physics journals που δεν τα διαβάζει κανείς, ενώ τα δικά μου link μπορεί σχεδόν ο οποιοσδήποτε να τα διαβάσει και να κρίνει και ακόμα να τα αμφισβητήσει. Καλά είστε για γέλια. Ακούστηκε;)
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Δεν επεξεργάζονται γιατί δεν προλάβαμε να τη δούμε ακόμα. ξεκινάς να διαμαρτύρεσαι 21 λεπτά μετά την αναφορά σου, έχουμε και δουλειές λέμε.
Off Topic
Το πουλάει βιβλία προφανώς είναι η δική σου άποψη για το τι σημαίνει ακαδημαική καριέρα, ότι ναναι....
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Απάντηση