Χρονικό όριο επεξεργασίας αναρτήσεων

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Θα πρότεινα να υπάρχει χρονικό όριο στους χρήστες για την επεξεργασία μηνυμάτων, ουτοσώστε να αποφεύγονται συμβάντα όπως αυτά με τον Πιστό, όπου έχει σβήσει όλα τα μηνυματά του, και κάποιες απαντήσεις μένουν στον αέρα.

Είναι απαράδεκτο αυτό που έκανε ο Πιστός.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Συγγνώμη για το εκτός θέματος αλλά άνθρωπος που μπαίνει στη διαδικασία να σβήσει όλες τις καταχωρήσεις του προφανώς δε σέβεται τις ίδιες τις απόψεις του άρα δε βρίσκω λόγο να μας απασχολήσει. Υπάρχουν κι ένθεοι με μεγαλύτερο αυτοσεβασμό.

Συμφωνώ πάντως με την πρόταση και προτείνω πιο συγκεκριμένα να μπορούμε να επεξεργαστούμε μια καταχώρησή μας μόνο αν αυτή είναι η τελευταία που γράφτηκε. Μόλις γραφτεί απάντηση, θα χάνουμε αυτόματα το δικαίωμα για επεξεργασία.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Βασικά, αυτό είχα δει παλιότερα να κάνουν σε κάποια φόρουμ είναι να χάνει ο συγγραφέας τη δυνατότητα επεξεργασίας όταν κάποιος προσθέσει απάντηση από κάτω. Δηλαδή να μπορείς να κάνεις αλλαγές, όσο η εγγραφή είναι στον πάτο.
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Άβαταρ μέλους
founder
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 13 Δεκ 2008 21:22

EvanT έγραψε:Βασικά, αυτό είχα δει παλιότερα να κάνουν σε κάποια φόρουμ είναι να χάνει ο συγγραφέας τη δυνατότητα επεξεργασίας όταν κάποιος προσθέσει απάντηση από κάτω. Δηλαδή να μπορείς να κάνεις αλλαγές, όσο η εγγραφή είναι στον πάτο.
Μέχρι να βρεθεί το προτεινόμενο αντίστοιχο, η επεξεργασία των αναρτήσεων καταργείται.
Άβαταρ μέλους
founder
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 13 Δεκ 2008 21:22

founder έγραψε:
EvanT έγραψε:Βασικά, αυτό είχα δει παλιότερα να κάνουν σε κάποια φόρουμ είναι να χάνει ο συγγραφέας τη δυνατότητα επεξεργασίας όταν κάποιος προσθέσει απάντηση από κάτω. Δηλαδή να μπορείς να κάνεις αλλαγές, όσο η εγγραφή είναι στον πάτο.
Μέχρι να βρεθεί το προτεινόμενο αντίστοιχο, η επεξεργασία των αναρτήσεων καταργείται.
Οι αναρτήσεις πλέον μπορούν να επεξεργαστούν μόνο στα πρώτα 30 λεπτά μετά την ανάρτηση.
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

:clap: :clap: Σωστός ο ιδρυτής. Για να μην παραχαράσσεται η ιστορία του φόρουμ!
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Ένα από τα βασικά πλεονεκτήματα του φόρουμ το καταργήσατε.
Ρε παίδες σκεφτείτε λίγο ρε γαμwτο.
Στα περισσότερα φόρουμ είναι διάρκειας 24 ωρών και εσείς το πετσοκόψατε στο μισάωρο.
Ούτε περιτομή να κάνατε.
ΕΛΕΟΣ!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tactical την 25 Αύγ 2009 22:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

EvanT έγραψε:Βασικά, αυτό είχα δει παλιότερα να κάνουν σε κάποια φόρουμ είναι να χάνει ο συγγραφέας τη δυνατότητα επεξεργασίας όταν κάποιος προσθέσει απάντηση από κάτω.
Αυτό το θεωρείς λογικό;
Ξέρεις πόσες φορές έχω κάνει edit; Αμέτρητες.
Παραλογίζεστε.
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Γράψε δεύτερο μήνυμα από κάτω. Γιατί όχι;
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Σε σοβαρές συζητήσεις με συνοδεία σεντονίων αυτό δεν πιάνει. :naughty:

Βάλτε ένα ανθρώπινο όριο, τουλάχιστον 48-72 ώρες.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Συμφωνώ με τη τροποποίηση αν και σκεφτόμουν για 15 λεπτά που είχα δει σε άλλο forum και μου άρεσε.
:O
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιώργος έγραψε:Συμφωνώ με τη τροποποίηση αν και σκεφτόμουν για 15 λεπτά που είχα δει σε άλλο forum και μου άρεσε.
Καλά εντάξει, τα έχετε χάσει μου φαίνεται.
Ρε σεις τί είναι τα post; SMS;
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical έγραψε:Σε σοβαρές συζητήσεις με συνοδεία σεντονίων αυτό δεν πιάνει. :naughty:

Βάλτε ένα ανθρώπινο όριο, τουλάχιστον 48-72 ώρες.

ama ine afto pu egrapse o alos na to alaksi meta apo 2-3 meres, zito pu kaikame !
tote tha prepi na alazune ke oli tis apantisis tus meta apo 2-3 meres, ke na ta ksanadiavazume apo tin arxi. I kapios na min proseksi kapia alagi pu egine ke na theorisi oti apantise eno den apantise. To 30lepto emena mu akugete ok.
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical έγραψε:Σε σοβαρές συζητήσεις με συνοδεία σεντονίων αυτό δεν πιάνει. :naughty:

Βάλτε ένα ανθρώπινο όριο, τουλάχιστον 48-72 ώρες.
Γιατί όχι; Εγώ με το δεύτερο μήνυμα λειτουργώ και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα σε άλλα φόρα. Τελοσπάντων, δε νομίζω ότι θα αλλάξει ο χαρακτήρας του φόρουμ αν ο περιορισμός είναι μισή ώρα ή μισή βδομάδα, απλά θα αποφύγουμε τώρα πια φαινόμενα τύπου Πιστού.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε:
tactical έγραψε:Σε σοβαρές συζητήσεις με συνοδεία σεντονίων αυτό δεν πιάνει. :naughty:

Βάλτε ένα ανθρώπινο όριο, τουλάχιστον 48-72 ώρες.

ama ine afto pu egrapse o alos na to alaksi meta apo 2-3 meres, zito pu kaikame !
tote tha prepi na alazune ke oli tis apantisis tus meta apo 2-3 meres, ke na ta ksanadiavazume apo tin arxi. I kapios na min proseksi kapia alagi pu egine ke na theorisi oti apantise eno den apantise. To 30lepto emena mu akugete ok.
Χοντρές ανοησίες. Όσο καιρό δεν υπήρχε όριο συνέβαινε αυτό που λες;
Προφανώς όχι.
Κόψτε τις ανοησίες, κανείς δεν προλαβαίνει σε μερικές μέρες να γεμίσει το φόρουμ με εκατοντάδες σχόλια και μετά να τα σβήσει. Είναι ποτέ δυνατόν επειδή ένα παλιοτρόλ διέγραψε σχόλιά του, να μπει μισάωρο όριο;
Τί στο καλό κάνουμε εδώ, ανταλλάζουμε sms;
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευθύμης έγραψε:
tactical έγραψε:Σε σοβαρές συζητήσεις με συνοδεία σεντονίων αυτό δεν πιάνει. :naughty:

Βάλτε ένα ανθρώπινο όριο, τουλάχιστον 48-72 ώρες.
Γιατί όχι; Εγώ με το δεύτερο μήνυμα λειτουργώ και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα σε άλλα φόρα. Τελοσπάντων, δε νομίζω ότι θα αλλάξει ο χαρακτήρας του φόρουμ αν ο περιορισμός είναι μισή ώρα ή μισή βδομάδα, απλά θα αποφύγουμε τώρα πια φαινόμενα τύπου Πιστού.
Και μία εβδομάδα να είναι ακόμα καλύτερα.
Ποιος μου λέει ότι θα ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο; Κανείς. Άδικα λαμβάνετε τέτοια μέτρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tactical την 25 Αύγ 2009 23:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Diladi otan kapios exi grapsi kati ke to exume diavasi oli ke exume apantisi pano se afto, meta apo mia domada aftos tha mpori na alaksi kati ke emis tha prepi na psaxnomaste ke na ksana apantame ?
Ke afu opos les kanis den prokite meta apo mia domada na thimithi kati pu ksexase i pu egrapse lathos pio to noima tis mias domadas orio i ton 2-3 imeron.

Ama kapios thimithi kati pu ksexase i theli na diorthosi kati nomizo ta 30 lepta ine iper arketa oste na elenksi afto pu egrapse ke na to diorthosi i na prosthesi afto pu ixe ksexasi.

ektos ama theli na grafi me dosis, miso tora miso avrio :P



Sorry gia ta greeklish ala logo diasinis

EDIT: Episis den nomizo oti exi noima na prosthesis kati kenurgio se ena palio post meta apo 2-3 meres afu to post su tha exi pai 100 selides piso ke den tha to di kanis. An vriskete akoma sin teleftea selida pu fenete apla apantas apo kato etsi oli tha kserune oti kati kenurgio mpike apo tin idio xristi ,afu tha fenete apo tin imerominia, ke tha to tsekarun ksana .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος svoin την 25 Αύγ 2009 22:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Σταματήστε να ποστάρετε ανίσχυρα επιχειρήματα.
Η διοικητική ομάδα τί κάνει, γιατί έβαλε τόσο μικρό όριο;
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Οκ να το θέσω αλλιώς.

Μπορείς να μου εξηγήσεις (tactical) τι στο καλό χρειάζεσαι μια ολόκληρη βδομάδα τη δυνατότητα να επεξεργαστείς μια δημοσίευση;
:O
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Δες τα προηγούμενα σχόλιά μου, εκεί αναφέρω πολλούς λόγους: sms, σοβαρότητα, σεντόνια, άτομα που κάνουν συχνά edit, φοβία από πιστούς κ.λπ.
Αυτά δεν καταρρίπτονται με επιχειρήματα του στυλ και το 30' καλό είναι.
Χαίρω πολύ και εγώ σας λέω: ότι παίρνεις καλό είναι!
Απάντηση