Χρονικό όριο επεξεργασίας αναρτήσεων

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Κάνουμε την τρίχα τριχιά μού φαίνεται...
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Μου φαίνετε ότι παραλογίζεστε.
Πώς είναι δυνατόν από εκεί που δεν υπήρχε όριο, να δεχτούμε μισάωρο περιορισμό.
Επίσης όταν γράφεις βράδυ, όλα κινούνται πιο αργά, ο άλλος μπορεί να κάνει edit και μετά από μερικές ώρες.
Πού είναι η ΔΟ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tactical την 25 Αύγ 2009 23:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
founder
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 13 Δεκ 2008 21:22

Μέχρι νεοτέρας ισχύει το 30λεπτο.

Το θέμα έχει τεθεί και θα αποφασίσει επισήμως η ΔΟ.

Οπότε ηρεμία...
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical έγραψε:Σταματήστε να ποστάρετε ανίσχυρα επιχειρήματα.
Η διοικητική ομάδα τί κάνει, γιατί έβαλε τόσο μικρό όριο;

Orea tha su theso ena isxiro epixirima. Edo ke 30 xronia pu iparxi to internet etsi ginete ke oli ine eftixismeni !
vevea to apo pano ine ligo gelio...ala ta sovara epixirimata mu den saresane :P

Epanalamvanome

pio to noima na alaksis kati se ena post meta apo 2-3 meres efoson afto tha vriskete 10 selides piso ? ektos vevea ama kanis neo post oti alakses kati sto palio...ala ama ine etsi kanis katethian kenurgio post me oles tis alages ! Ke ama ena post vriskete akoma stin teleftea selida pu fenete meta apo 2-3 meres i 1 domada afto praktika simeni oti to thema exi pethani, me to na kanis kapia alagi den tha to mathi pote kanis...ektos ama kanis neo post apo kato oti ekanes alagi sto apo pano...ala ama ine etsi kanis kenurgio me oti itheles na pis, etsi vlepune ke i xristes tin kenurgia imerominia ke kserune oti egrapses kati kenurgio.

To noima tis epeksergasias enos post ine na diorthosis kati i na prosthesis kati pu ksexases. Meta apo 3 meres afto den exi kanena noima.

ke pali sorry gia ta greeklish
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Προσωπικά σε φόρουμ με όριο μικρότερο από 24ωρο δεν έχω μπει.
Ακόμα και το 24ωρο είναι σαν θηλιά στο λαιμό.
Εντάξει, κάποιοι εδώ μέσα είναι 20άρηδες και έχουν συνηθίσει το στυλ του SMS.
Υπάρχουν και threads που πάνε με ρυθμό χελώνας, αυτά δεν καλύπτονται ρε άνθρωπε.
Δεν καλύπτει όλες τις ανάγκες αυτός ο περιορισμός, πως να το κάνουμε δηλαδή...
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Διάβασα όλα τα σχόλια πριν γράψω. Δεν κατάλαβα όμως ποιο είναι το πρόβλημα σου.

Αναλυτικά λοιπόν.
Στα περισσότερα φόρουμ είναι διάρκειας 24 ωρών και εσείς το πετσοκόψατε στο μισάωρο.
Ούτε περιτομή να κάνατε.
ΕΛΕΟΣ!
Αυτό είναι το πρώτο πράγμα που έγραψες. Είναι επιχείρημα και εγώ δεν το κατάλαβα;

Μετά λες "Ξέρεις πόσες φορές έχω κάνει edit; Αμέτρητες." Σε αυτό πάει η ερώτησή μου που επαναλαμβάνω: Σε τι ακριβώς σου χρησιμεύει να κάνεις edit τα post σου; Ορθογραφία; Νόημα; Προσθήκη περιεχομένου;

Αυτό με τα σεντόνια sorry δεν το έπιασα. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί παρομοιάζεις το φορουμ με περιορισμένο edit με sms.

Αν θες, μπορείς να εξηγήσεις τι ακριβώς δεν σου αρέσει στα 30 λεπτά και γιατί θεωρείς ότι δεν πρέπει αυτό να εφαρμοστεί;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιώργος την 25 Αύγ 2009 23:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
:O
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Το συμπέρασμα είναι απλό από τα όσα ανέφερα: δεν καλύπτει όλες τις ανάγκες το 30λεπτο, πώς να το κάνουμε δηλαδή.
Πώς στο καλό αποφασίστηκε τόσο γρήγορα το πετσόκομμα.
Παραλογίζεστε.
Επίσης το χρονικό όριο επεξεργασίας είναι στρατηγικό χαρακτηριστικό ενός φόρουμ, δεν το πετσοκόβεις επειδή έτσι σου ήρθε. Χeστήκαμε για το τί έκανε ο πιστός, χάρη μας έκανε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tactical την 25 Αύγ 2009 23:28, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical έγραψε:Δεν καλύπτει όλες τις ανάγκες το 30λεπτο, πώς να το κάνουμε δηλαδή.
Εμένα με καλύπτει γαμάτα.
Σε ξαναρωτάω όμως 3η φορά με διαφορετική διατύπωση: Ποιες είναι αυτές οι ανάγκες σου που δεν καλύπτονται στο 30λεπτο;
:O
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιώργος έγραψε:
tactical έγραψε:Δεν καλύπτει όλες τις ανάγκες το 30λεπτο, πώς να το κάνουμε δηλαδή.
Εμένα με καλύπτει γαμάτα.
Σε ξαναρωτάω όμως 3η φορά με διαφορετική διατύπωση: Ποιες είναι αυτές οι ανάγκες σου που δεν καλύπτονται στο 30λεπτο;
Σου ξαναπαντώ, αν δεν μπορείς να τις δεις στα όσα έχω αναφέρει μέχρι τώρα και θεωρείς ότι δεν υπάρχουν, είναι δικό σου πρόβλημα.
Από όλους εσάς τους προκομένους δεν βλέπω κάτι που να στέκει γερά για το 30λεπτο, μόνο επαναλαμβάνετε συνεχώς ότι σας καλύπτει.
Εσάς μπορεί να σας καλύπτει, αλλά δεν καλύπτει όλες τις ανάγκες. Πάλι τα ίδια θα λέμε;
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Ορίστε γιατί χρειαζόμαστε περιορισμό.
Γράφεις, σου απαντάω και πας ΜΕΤΑ και προσθέτεις δύο προτάσεις ενώ έχω σχολιάσει μόνο αυτό που έγραψες αρχικά. Μαλακία δεν είναι. Δε λέω ότι το έκανες σκόπιμα, αλλά αν δεν μπορούσες να το επεξεργαστείς θα σκεφτόσουν καλύτερα πριν μιλήσεις και θα τα έλεγες όλα με τη πρώτη. Ή απλά δεν θα τα έλεγες καθόλου :D .

Βασικός λόγος για να γίνει και αυτό που ειπώθηκε νωρίτερα, να μπορείς να επεξεργαστείς δημοσίευσή σου μόνο αν είναι η τελευταία.
:O
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Μήπως όλη αυτή η συζήτηση που κάνουμε για το χρονικό όριο είναι μια ανησυχητική ένδειξη ότι δίνουμε στο φόρουμ περισσότερη σημασία απ'όση χρειάζεται και πως έχουμε γίνει "αυτάρεσκοι πληκτρολόγοι" (δε βγάζω την ουρά μου απ'έξω, σε μερικές μέρες έκανα 100 δημοσιεύσεις και ούτε εγώ το πίστευα); Έχω αντιρρήσεις σε αυτά που λέει ο tactical αλλά θεωρώ το ζήτημα υπερβολικά μικρό για να είναι... ζήτημα.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευθύμης έγραψε:θεωρώ το ζήτημα υπερβολικά μικρό για να είναι... ζήτημα.
Θα συμφωνήσω. Στα @@ μου όπως και να έχει και σε ότι καταλήξουμε να έχουμε. Απλά προσπαθώ να καταλάβω την θέση του tactical. :think:
:O
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

θα συμφωνήσω μαζί σου. Έγραψα γιατί πιστεύω ότι το 30 λεπτό είναι λογικό όριο (αφού τέθηκε ως θέμα) αλλα προσωπικά κάντε το και 1 χρόνο, δεν θα πεθάνουμε και όλας :P
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιώργος έγραψε:Ορίστε γιατί χρειαζόμαστε περιορισμό.
Γράφεις, σου απαντάω και πας ΜΕΤΑ και προσθέτεις δύο προτάσεις ενώ έχω σχολιάσει μόνο αυτό που έγραψες αρχικά. Μαλακία δεν είναι. Δε λέω ότι το έκανες σκόπιμα, αλλά αν δεν μπορούσες να το επεξεργαστείς θα σκεφτόσουν καλύτερα πριν μιλήσεις και θα τα έλεγες όλα με τη πρώτη. Ή απλά δεν θα τα έλεγες καθόλου :D .

Βασικός λόγος για να γίνει και αυτό που ειπώθηκε νωρίτερα, να μπορείς να επεξεργαστείς δημοσίευσή σου μόνο αν είναι η τελευταία.
Καλά κρασιά.
Αυτό είναι επιχείρημα υπέρ μου, όχι εναντίον μου.
Εσύ μπορείς να λειτουργείς έτσι, ρώτα όμως και τον άλλο αν μπορεί ή αν θέλει.
Παίδες να λειτουργεί και λίγο η κοινή λογική, το ότι είσαστε 10 και εγώ ένας δεν μου λέει απολύτως τίποτε. Αν θυμάστε τα ίδια είχαν γίνει και τότε που κάποιοι μου είχαν βάλει χέρι για ότι έλεγα στο τρίο στούτζες (πιστός, lonewolf, critical).

Ο άλλος μπορεί να παρεξηγήσει κάτι που έγραψες, άσχετα αν το διόρθωσες με δεύτερο post και να αρχίσει μία στοιχομυθία άνευ λόγου, από το πουθενά.

Ποια ιστορία του φόρουμ μου λέτε; Με δουλεύετε;
Η ιστορία δεν γράφεται σε 5'. Εγώ μπορεί να θέλω να αλλάξω μία φώτο που πόσταρα το επόμενο πρωί, διότι δεν μου καλοκάθεται η προηγούμενη. Από πού και ως πού θα τρέχω στους mods να παρακαλάω να την αλλάξουν.
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

ΟΚ. Το ζήτησες, θα το συζητήσουν και θα έχουμε ενημέρωση αν αλλάξει κάτι.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Ενοχλούμαι που γεμίσαμε τόσες σελίδες για το αυτονόητο...

H Darkchilde καλά έκανε και έθεσε το ζήτημα του ορίου επεξεργασίας.
Αλλά μην είστε και πονάει κεφάλι κόβω κεφάλι, στο τσακ σας πρόλαβα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tactical την 25 Αύγ 2009 23:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

1ον Εγώ δεν είπα τπτ για ιστορία του forum οπότε δεν το σχολιάζω.
2ον Εγώ δεν είπα ότι είσαι ένας και είμαστε πολλοί άρα έχεις άδικο οπότε επίσης δεν σχολιάζω

Επί της ουσίας
tactical έγραψε: Ο άλλος μπορεί να παρεξηγήσει κάτι που έγραψες, άσχετα αν το διόρθωσες με δεύτερο post και να αρχίσει μία στοιχομυθία άνευ λόγου, από το πουθενά.
Αν ο άλλος παρεξηγήσει αυτό που έγραψες αυτό συμβαίνει για δύο λόγους:
α) Επειδή δεν ξέρει να διαβάζει (οπότε δεν μας ενδιαφέρει)
β) Επειδή δεν έχεις εκφραστεί σωστά.

Στην περίπτωση (β), αν ο άλλος έχει ήδη απαντήσει δεν βοηθάει να πας και να αλλάξεις το αρχικό post γιατί ο τρίτος που θα το δει μετά δεν θα καταλάβει το χριστό του και θα ψιλογαμηθεί η συζήτηση. Νομίζω (άποψη μου εδώ) ότι είναι χρησιμότερο να απαντήσεις εκ νέου και να εξηγήσεις ότι είσαι υπερβολικά τεμπέλης να κάτσεις να σκεφτείς 2 λεπτά πριν μιλήσεις και να ξαναδιαβάσεις αυτό που έγραψες (εντελώς υποθετικό παράδειγμα)

Οπότε γενικά αν το επιχείρημα σου είναι ότι χρειάζεται να διορθώσεις κάτι που δεν έγραψες όπως το ήθελες η απάντησή μου είναι σκέψου πριν μιλήσεις.
:O
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιώργος έγραψε:Αν ο άλλος παρεξηγήσει αυτό που έγραψες αυτό συμβαίνει για δύο λόγους:
α) Επειδή δεν ξέρει να διαβάζει (οπότε δεν μας ενδιαφέρει)
β) Επειδή δεν έχεις εκφραστεί σωστά.
γ) Θεωρεί ότι το δεύτερο (διορθωμένο) post δεν τον καλύπτει και επιτίθεται κανονικά στο πρώτο!
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν είμαι σίγουρος ότι σε κατάλαβα.
Βασικά, δε σε κατάλαβα.
:O
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιώργος έγραψε:Ορίστε γιατί χρειαζόμαστε περιορισμό.
Γράφεις, σου απαντάω και πας ΜΕΤΑ και προσθέτεις δύο προτάσεις ενώ έχω σχολιάσει μόνο αυτό που έγραψες αρχικά. Μαλακία δεν είναι. Δε λέω ότι το έκανες σκόπιμα, αλλά αν δεν μπορούσες να το επεξεργαστείς θα σκεφτόσουν καλύτερα πριν μιλήσεις και θα τα έλεγες όλα με τη πρώτη. Ή απλά δεν θα τα έλεγες καθόλου :D .
Απαιτείς από τον άλλο να τα πει όλα με την πρώτη.
Χαα, δεν ξέρεις προφανώς πώς λειτουργεί το ανθρώπινο μυαλό. Γεννάει ιδέες συνέχεια, αναιρεί καταστάσεις και τρόπους έκφρασης, ανακαλύπτει ότι αν αλλάξει ένα κόμμα αλλάζει εντελώς και η σημασία της έκφρασης.
Τί άλλο να σου πω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tactical την 26 Αύγ 2009 00:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση