Διαγραφή δημοσίευσεων απο διαχειριστές

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Μην κολλάς στην κατά γράμμα εφαρμογή. Κατ' αναλογία το ανέφερα, ως φιλοσοφία και σκεπτικό προσμέτρησης ποινών.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Μα όλη αυτή η συζήτηση ξεκίνησε από την μη κατά γράμμα εφαρμογή του κανονισμού στην περίπτωση του Λεο, την οποία κάποιοι κρίναν από απλώς λανθασμένη εώς ύποπτη και προβοκατόρικη. Τεσπα, το μάθαμε το μάθημά μας (τουλάχιστον εγώ), πλέον θα πάω με το σταυρό στο χέρι (sic).
It is by will alone I set my mind in motion.
KickAndSnare
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011 16:35
Όνομα Ιστότοπου: http://theSurrealSanctuary.blogspot.com

apeleytheros έγραψε:Σημαντικότατο ποσοστό των μελών της Ένωσης Άθεων είναι άτομα συντηρητικής φιλοσοφίας. Σε πληροφορώ ότι είναι 100 φορές πιο ακτιβιστές από τον επαναστάτη του πληκτρολογίου φίλο σου. Για εμένα, είναι και γενίκευση κατηγοριών και τρολάρισμα.
Ξερεις τον Λεο ? Αν οχι πως μιλας? Αν ναι, τι ακτιβισμο και 'επανασταση' εχετε κανει ?
The past inside the present ....
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν έχω ιδέα αν είναι καλό για την κοινότητα να μπαναριστεί -πάλι- ο Μιχάλης aka radical και δεν συμμαζεύεται.

Νομίζω όμως πως το permaban είναι ενοχλητικό για τον διαχειριστή στην περίπτωση του.

Αν του αρέσει τόσο να είναι μέλος εδώ, ας του επιτρέπεται, κάθε δεύτερη μέρα :mrgreen:
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Ώσπου να τελειώσει αυτή η συζήτηση, θα τον έχετε ξανακολυμπήσει. Κάντε το θέμα, πλυντήριο (Ραντικαλ, Λεο, ……..)
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

εγινε το θαυμα επεστρεψε ο βασιλιας [ο λεο21]

λοιπον στο θεμα που λετε δεν ηθελα να μιλησω αλλα θα μιλησω ο λεο τον τελευταιο καιρο εχει παθει μια ψυχοση μπορω να πω μαζι μου και οτι και αν γραψω θα πει την εξυπναδα του ΑΛΛΑ ποτε δεν εχω κανει κανενα παραπονο ουτε κλαιγομαι και δεν θελω να τον διαγραψεις γιατι ετσι οπως εχει γινει το φορουμ αν δεν υπαρξουν και καποιες αντιπαραθεσεις αναμεσα στην δεξια και την αριστερα ε δεν εχει και νοιμα να συμφωνουμε[συμφωνειτε] ολοι μεταξυ μας
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Σας έλειψα αγαπούλες;

Πρώτον, χαρά στο στομάχι των συντονιστών, εγώ το παράτησα το άθλημα γιατί δεν άντεχα και γιατί αποκλείεται να έδειχνα τόσο μεγάλη υπομονή και ανοχή όσο αυτοί. Δεύτερον, μη μολύνετε με πολιτικές προκαταλήψεις τον κοινό σκοπό, ανεξάρτητα αν είμαστε μέλη της ΕΝ.Α. ή όχι, που είναι ο θρησκευτικός αποχρωματισμός του κράτους. Τα κόμπλεξ σας και σ' άλλη παραλία αν νομίζετε ότι άτομα της μίας ή της άλλης ιδεολογίας είναι "λιγότερο" άθεοι. Ναι ναι δεν είναι τσιφλίκι σου το φόρουμ κτλ χαίρω πολύ αλλά η αλαζονεία εκνευρίζει τον κόσμο και φυσικά θα ίσχυε το ίδιο για μένα αν έλεγα ότι πχ οι αριστεροί άθεοι είναι "λιγότερο" άθεοι. Τρίτον, το σύστημα ποινών είναι μια χαρά για όποιον άργησε αλλά τελικά μπήκε στο πνεύμα του φόρουμ. Για τους αμετανόητα σαλιάρηδες υπάρχουν τα κατάλληλα μέτρα.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
ήμουν πολύ απασχολημένος να μαζεύω μανιτάρια και να τα συντηρώ αυτές τις μέρες, μεταξύ άλλων για να απαντήσω. σε κάποια φάση έμαθα οτι με κάναν ξε-ban στο μπαμ-μπαμ [τέλειος στίχος αυτός για ΒΘ btw] αλλα και πάλι δεν είχα χρόνο. γενικά θεωρώ οτι ήταν κακή τακτική αυτή που ακολουθήθηκε, αλλα μου αρέσει η σχέση που έχουμε, αυτό το Love-hate. ας το εξηγήσει κάποιος στον απελεύθερο
βρε ευθύμη δεν τέθηκε κανένα ζήτημα ποιος ειναι πιο άθεος

δεν αμφισβήτησα τον αθεϊσμό του απελεύθερου

απλά , μεταξύ άλλων τόνισα με 2-3 ποστς,[ μπορεί και περισσότερα, ούτως ή άλλως δε μου δινόταν και αναφορά για κάθε διαγραφή ποστ μου απο τον απελεύθερο σε αντίθεση με το Τεμπελόσκυλο που φέρεται πολιτισμένα], οτι ειναι μια αντίθεση να το παίζεις ακτιβιστής του αθεϊσμού και να ψηφίζεις τους συντηρητικούς - και αυτο το τόνισα σε θέματα που φαίνεται οτι οι συντηρητικοί παραδοσιακά, δλδ η ΝΔ, προσπαθεί να μας γυρίσει στο μεσαίωνα, βλέπε δήλωση Πολύδωρα, αυτού του ανεκδιήγητου τύπου!

Πολύ απλά δε μπορει να επιτρέπεις σε κάποιον να χρησιμοποιεί το φόρουμ και να του διαγράφεις, επιλεκτικά μόνο αυτού ποστ χωρίς να ενημερώνεις τον ίδιο ή/και το φόρουμ με ανακοίνωση.

Απο οτι κατάλαβα,

θελετε να πειτε οτι δε σβήστηκε σχόλιό μου που ανέφερε οτι ο απελεύθερος ψήφισε ΝΔ ? [ και οτι η ψήφος στη δεξιά ειναι θάνατος για τα "αθεϊστικού" ενδιαφέροντος θέματα, όπως και ισχύει το ίδιο και για ένα σωρό μειονότητες, οτι η δεξιά φέρνει συντηρητικές και φιλο-θρησκευτικές θέσεις κτλ κτλ κτλ]

=====

τέλος πάντων εγώ δεν ειναι σε πολεμική διάθεση.

για να χαλαρώσουμε λίγο

έχει σαφώς δίκιο ο Αρίστος [άντε ρε άρχοντα, είπες φιλοσοφία μέγιστη, τον τελευταίο καιρό είχες χαζέψει τελείως - εεε, φιλικά αυτά ε? ]

η σύνθεση, η εξέλιξη, το νέο, το επόμενο, το μέλλον, ερχεται απο την αντίθεση, συνδημιουργείται απο αυτήν

κακώς με Banάρατε τόσο λίγο - σαν τακτική για την εικόνα σας

αλλα στην ουσία με Baνάρατε επειδή 'έβρισα' τον απελεύθερο που μου σβήνει τα ποστ , έτσι απο μόνος του, ε?

peace

παραθέτω, γιατι το ακούω τώρα και εχω εκστασιαστεί , το τραγούδι που με έφτασε τόσο ψηλά που αποφάσισα οτι θα προσπαθήσω να κάνω και γώ "ραπ" , κάπου στα 2008

[youtube]tBUWOAGPOfY[/youtube]
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Leo21 έγραψε:κακώς με Banάρατε τόσο λίγο - σαν τακτική για την εικόνα σας
Είδατε που ενισχύει τη δική μου άποψη; Αν ήταν μέλος, μπορεί και να με ψήφιζε. :mrgreen:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
nor
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 22 Απρ 2012 23:03
Όνομα Ιστότοπου: -

Λεο καλως ηρθες. Στεναχωρηθηκα που ελειπες και χαιρομαι που γυρισες.
-God is black.
-Yes, she is.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

KickAndSnare έγραψε:Ξερεις τον Λεο ?
Ναι. Τουλάχιστον δύο μέλη μας τον έχουν γνωρίσει προσωπικά.
KickAndSnare έγραψε:Αν ναι, τι ακτιβισμο και 'επανασταση' εχετε κανει ?
Αυτήν και αυτήν και αυτήν, έτσι προχείρως απ' όσο θυμάμαι.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
KickAndSnare
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011 16:35
Όνομα Ιστότοπου: http://theSurrealSanctuary.blogspot.com

AoratiMelani έγραψε:
KickAndSnare έγραψε:Ξερεις τον Λεο ?
Ναι. Τουλάχιστον δύο μέλη μας τον έχουν γνωρίσει προσωπικά.
Εγω ειπα αν τον εχει γνωρισει ο απελευθερος οχι αλλα μελη και πως βγαζει συμπερασμα για το τι κανει στη ζωη του και με τι τροπους προσπαθει να φτιαξει καποιες φασεις γυρω του
AoratiMelani έγραψε:
KickAndSnare έγραψε:Αν ναι, τι ακτιβισμο και 'επανασταση' εχετε κανει ?
Αυτήν και αυτήν και αυτήν, έτσι προχείρως απ' όσο θυμάμαι.
Γελανε οι πετρες ... :facepalm:
The past inside the present ....
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

@KickAndSnare
Activism consists of efforts to promote, impede, or direct social, political, economic, or environmental change. Activism can take a wide range of forms from writing letters to newspapers or politicians, political campaigning, economic activism such as boycotts or preferentially patronizing businesses, rallies, street marches, strikes, sit-ins, and hunger strikes.
http://en.wikipedia.org/wiki/Activism
KickAndSnare
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011 16:35
Όνομα Ιστότοπου: http://theSurrealSanctuary.blogspot.com

Λες να μην ξερω τον ορισμο? Πολυ γενικο βεβαια.. Ακτιβισμος ειναι και τα Legalize it τοτε

Ειναι αστειο να λεει ο απελευθερος οτι τα μελη της ενωσης ειναι συντηρητικα σε γενικες γραμμες αλλα ταυτοχρονα πιο ακτιβιστες και ... επαναστατες απο τον λεο επειδη εχουν βρεθει σε 5 συγκεντρωσεις διαμαρτυριες για θεματα διαχωρισμου εκλησσιας κρατους και παστιτσιους (αλλα ταυτοχρονα παραμενουν συντηρητικοι στη ζωη τους και ψηφιζουν συντηρητικα κομματα)

Κατα τα αλλα ο Λεο21 ειναι επαναστατης του πληκτρολογιου ενω η ενωση αληθινοι επαναστατες (...).
The past inside the present ....
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Για να είμαι ειλικρινής, δεν μου καίγεται καρφί τι κάνει ο Leo21 στη ζωή του. Με απασχολεί περιστασιακά τι κάνει σε αυτό το χώρο, και αυτό που κάνει το συγκεκριμένο άτομο είναι ακτιβισμός του πληκτρολογίου. Δεν έχει συμμετάσχει στο παραμικρό με εποικοδομητική διάθεση (εξαιρώ μία η δύο αναρτήσεις όπου δεν είπα «τις ίδιες μαλ λέει πάλι», ήταν τόσο συναρπαστικό που τις θυμάμαι).

Προφανώς δεν υπάρχει κάποιο συνεισφερόμετρο στις συζητήσεις, αλλά όταν το 90% των αναρτήσεων σου είναι εκτός θέματος και αφορούν τις συγκεκριμένες 5-6 εμμονές που έχεις όπως και να το κάνεις...

Η έκφραση «ακτιβισμός του πληκτρολογίου» δεν είναι τυχαία, προκύπτει από δηλώσεις που έχει κάνει το ίδιο άτομο στο παρελθόν για τους επιστημονοταλιμπάν που πρέπει να επαναφέρει στον ίσιο δρόμο (του παραλογισμού).
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Kickandsnare, δε μπορώ να ξέρω αν και πόσο ακτιβιστής είναι ο Λεο, αλλά το σίγουρο είναι ότι οι συγκεκριμένες δράσεις των μελών είναι ακτιβισμός.
Επίσης πιο πάνω εξήγησα ότι το επιχείρημα του Λεο "τι υποκρισία, κάποιος να ψηφίζει σαμαρά για να μη βγείο ο τσίπρας και να μου κάνει facepalm με τις μαλακίες του πολύδωρα." είναι τελείως άκυρο.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

KickAndSnare έγραψε:Ειναι αστειο να λεει ο απελευθερος οτι τα μελη της ενωσης ειναι συντηρητικα σε γενικες γραμμες αλλα ταυτοχρονα πιο ακτιβιστες και ... επαναστατες απο τον λεο επειδη εχουν βρεθει σε 5 συγκεντρωσεις διαμαρτυριες για θεματα διαχωρισμου εκλησσιας κρατους και παστιτσιους (αλλα ταυτοχρονα παραμενουν συντηρητικοι στη ζωη τους και ψηφιζουν συντηρητικα κομματα)

Κατα τα αλλα ο Λεο21 ειναι επαναστατης του πληκτρολογιου ενω η ενωση αληθινοι επαναστατες (...).
O Leo ικανοποιεί κάποια συμπλέγματά του με το να πιστεύει ότι είναι "επαναστάτης". Είναι επαναστάτης με την ανώριμη πλευρά του όρου, που σχεδόν ταυτίζεται με τον σπαζαρχίδη. Σπάς τα παπάρια του άλλου και νομίζεις ότι κάνεις επανάσταση.
Από την άλλη, η ώριμη οπτική λέει ότι η επανάσταση για να τα κάνουμε όλα μπουρλότο για να γεννηθεί το (απρόβλεπτο) "νέο" είναι πολύ επικίνδυνη. Και ο ακτιβισμός παλεύει για να αλλάξουν τα πράγματα και όχι να γκρεμιστούν. Εκεί έγκειται η συντηρητικότητα που αναφέρεις, ότι υπάρχει προτίμηση σε ελεγχόμενα πράγματα και όχι σε απρόβλεπτα.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Να βγαλουμε τους ακτιβισμους μας να τους μετρησουμε; Κι εγω λυπαμαι που η ΕΝ.Α. δεν εχει "ταξικο χαρακτηρα", δηλ εχει μελη που δεν ειναι αναρχικοι και αριστεροι ή... "ανενταχτοι", αλλα επιβιωνω χωρις να κοιταω αφυψηλου αυτα που εχει κανει λες και με ορισε κανεις κριτη και αγα, ειδικά μάλιστα αν σκεφτώ τη δική μου, πολύ φτωχή συνεισφορά που αποτελείται κυρίως από ατυχήματα.

Τα πολιτικα κολληματα και η αποψη οτι ρε αδερφε ακτιβισμος χωρις διαδηλωση και ξυλο με μπατσους ξερωγω δε λεει τιποτα διχαζουν ατομα που εχουν εναν κοινο παρονομαστη, το θρησκευτικο αποχρωματισμο του κρατους. Σεβαστες οι πολιτικες προτεραιοτητες αλλα ειναι πιο παραγωγικο να επικεντρωνεται κανεις στα κοινα σημεια.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
KickAndSnare
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011 16:35
Όνομα Ιστότοπου: http://theSurrealSanctuary.blogspot.com

Τα πολιτικα κολληματα και η αποψη οτι ρε αδερφε ακτιβισμος χωρις διαδηλωση και ξυλο με μπατσους ξερωγω δε λεει τιποτα διχαζουν ατομα που εχουν εναν κοινο παρονομαστη, το θρησκευτικο αποχρωματισμο του κρατους.
Εχετε συχνα ενα προβλημα εδω, διαβαζεις και νομιζεις πραγματα που δεν λεω. Που ειπα εγω οτι δε νοειται ακτιβισμος χωρις διαληλωσει και ξυλο με τους μπατσους?
Να βγαλουμε τους ακτιβισμους μας να τους μετρησουμε;
Αυτο ακριβως ειναι που θελω να κατακρινω.

@απελευθερος
Για να είμαι ειλικρινής, δεν μου καίγεται καρφί τι κάνει ο Leo21 στη ζωή του. Με απασχολεί περιστασιακά τι κάνει σε αυτό το χώρο, και αυτό που κάνει το συγκεκριμένο άτομο είναι ακτιβισμός του πληκτρολογίου. Δεν έχει συμμετάσχει στο παραμικρό με εποικοδομητική διάθεση (εξαιρώ μία η δύο αναρτήσεις όπου δεν είπα «τις ίδιες μαλ λέει πάλι», ήταν τόσο συναρπαστικό που τις θυμάμαι).

Προφανώς δεν υπάρχει κάποιο συνεισφερόμετρο στις συζητήσεις, αλλά όταν το 90% των αναρτήσεων σου είναι εκτός θέματος και αφορούν τις συγκεκριμένες 5-6 εμμονές που έχεις όπως και να το κάνεις...
Ψευδεσαι,μια χαρα συνεισφερει σε συζητησεις απο πολιτικη και ψυχολογια μεχρι φιλοσοφια , ακομα και αν τα ποστ του ειναι καυστικα και ενιοτε προκλητικα...

Τελοσπαντων πολυ το κουρασαμε οπως ξανανεφερα υπαρχει μια ταση να βγει ο Λεο21 ο τρελος/απροσαρμοστος/ανισορροπους του χωριου, οκ οπως σας βολευει και οπως θελετε

PS. Το 'επιστημονοταλιμπαν' μια χαρα στεκει ως ορος στις μερες μας (δυστυχως)
The past inside the present ....
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Είδα να "γελάνε και οι πέτρες" στα ενδεικτικά παραδείγματα της ΑΜ.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Απάντηση