Συμπεριφορά μελών του φόρουμ

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

είμαι διατεθημένος να συμφωνήσω και να υιοθετήσω αν κριθεί σκόπιμο καλόπιστη κριτική, όχι βεντέτες. Ωστόσο κρίνω σκόπιμο να απαντώ σε οτιδήποτε επιδέχεται απάντησης. Λυπάμαι που οι απαντήσεις δεν είναι αυτές που θα ήθελες. Για ότι ζήτησες, θα ακολουθήσει email.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Yianis έγραψε:Εντυπωσιακό…
Τρομερές αναζητήσεις και συζητήσεις στο νήμα «Δημόσιος διάλογος αθέων με πιστεύοντες.».
Βέβαια το ότι δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά ανάμεσα στον χριστιανικό θεό, ή κάθε θεό, με το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας δεν φαίνεται να ενοχλεί κανέναν.
Δηλαδή κανείς δεν έχει τον παραμικρό ενδοιασμό να μιλήσει σοβαρά περί αιώνιας τιμωρίας στην κόλαση όπου θα πίνεις χαλασμένη μπύρα και τον παράδεισο της αστακομακαρονάδας ας πούμε.
Γιάννη μην κολλάς, παιχνίδι είναι που αφορά στο αν μπορείς να στηρίξεις μια υπόθεση με βάση κάποιες παραδοχές. Μην κολλάς, παιχνίδι είναι.

γι' αυτό άλλωστε είπα και ότι:
Ούτε να ξεκινήσει κανείς δεν μπορεί την προσπάθεια με το να βρει λόγους να προσβάλει την θέση του άθεου "δεν πιστεύω ότι υπάρχει θεός". Αλλά εντάξει μπορεί η συζήτηση να αφορά άλλες θέσεις όπως "πιστεύω ότι δεν υπάρχει θεός"ή "δεδομένου ότι υπάρχει θεός, είναι παράλογο να τον εφοδιάζουμε με την τάδε ή την δείνα ιδιότητα" οπότε ίσως αλλάζει κάπως, αλλά και πάλι.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

@Πάντως πουθενά στο καταστατικό της Ένωσης δεν βρήκα σαν στόχο τον προσηλυτισμό των χριστιανών στις αθεϊστικές αρχές μέσω συζητήσεων.

ευτυχως, αλλιως δεν θα ημουν εδω. Το ειχα ξεκαθαρισει στο πρωτο μου σχολιο το 2010...

viewtopic.php?f=33&t=2572&p=51623&hilit ... %82#p51623

" Προφανως δεν με ενδιαφερει ενα ζηλωτικο κινημα αθεων με κομπλεξ ανωτεροτητας, που εχει βαλθει να φερει το φως στο σκοτεινο κοσμο των πιστων. Με ενδιαφερει μια μετριοπαθης οργανωση για τη προστασια των δικαιωματων μου ως αθεος πολιτης."

Ευτυχως λιγοι ειναι οι αθεοι που περασαν εκτοτε απο το φορουμ με τετοιο κομπλεξ...Ακομα λιγοτεροι, αυτοι που το διατυμπανιζαν κιολας... :lol: :lol:
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Η συλλογική κρίση των άλλων δεν είναι απαραίτητα σωστή αλλά αρκετές φορές, και ειδικά όταν η πραγματικότητα επιβεβαιώνει την υπόθεση, αποδεικνύεται πλήρως ορθή.

Έχεις ποτέ αναρωτηθεί πως είναι δυνατόν σε ένα ψηφοδέλτιο με εννέα ονόματα, όπου ο εκλογέας μπορεί να βάλει πέντε σταυρούς, εσύ παίρνεις σχεδόν μόνο την δική σου ψήφο;

Μήπως όλοι έχουν αντιληφθεί την πλήρως αλλοπρόσαλλη προσωπικότητα με την οποία ντύνεσαι κάθε πρωί που ξυπνάς, αν ξυπνάς;

Φυσικά σε ένα δημόσιο forum, το οποίο έχει στοχευμένη διαχείριση, δεν σου απαγορεύει κανείς να έρχεσαι και να βγάζεις τα απωθημένα σου.
Επομένως έλα εδώ να με πεις ξανά loser όπως με αποκάλεσες, ανάμεσα σε άλλα, σε ένα από τα παραληρήματα σου, το οποίο ο Μέγας Δάσκαλος δεν θεώρησε ως επιθετικό και επομένως δεν το διέγραψε.
Και μετά να πας πάλι για δέκατη φορά να κάνεις join το club του Μεγάλου Δάσκαλου, ο οποίος ένιωσε δύο φορές την ανάγκη να δηλώσει δημόσια ότι δεν διαβάζει τις δημοσιεύσεις μου, γεγονός από το οποίο προκύπτει το εύλογο ερώτημα: «ρε Δάσκαλε… πως ακριβώς διαγράφεις τις δημοσιεύσεις μου ως επιθετικές από την στιγμή που δεν τις έχεις διαβάσει;»

Ψιλά γράμματα στην ούγια…
Απάντηση