Τεχνική υποστήριξη-οδηγίες χρήσης σε αρχάριους (=πρήχτες)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Συγγνώμη και πάλι, αλλά επειδή τίποτα δεν εξυπακούεται κι ούτε είναι αυτονόητο, ευνόητο, απλό κ.ο.κ. αν δεν έχεις εντρυφήσει, θα ήταν εύκολο στο παρόν νήμα (και συγχωρήστε με για πολλοστή φορά αν υπάρχουν κάπου σαφείς οδηγίες και σας αναγκάζω να μου απαντήσετε ευθαρσώς: "Άνοιξε τα γκαβά σου, άνθρωπέ μου, επιτέλους") να με (ή ίσως και μας, ποιος ξέρει;) διευκολύνετε στη χρήση του φόρουμ; Πρώτη μου, για παράδειγμα, δημιουργηθείσα απορία, είναι αν και πώς μπορούμε να ανεβάσουμε μία εικόνα-φωτογραφία απευθείας εδώ μέσα (σημ. στο όποιο κείμενο-μήνυμα-θέμα-παράθεσή μας), ή, αν όχι, πώς και πού μπορούμε να την ανεβάσουμε στο διαδίκτυο ώστε να τη φέρουμε ως σύνδεσμο. Επίσης, επειδή δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος, τα παραπάνω εικονίδια (Spoiler, Vted, center κ.ο.κ) μου είναι παντελώς άγνωστα, και μάλιστα στα Vted και youtube οι οδηγίες, όταν είναι πάνω τους ο κέρσορας, δε φαίνονται ολόκληρες, αφού υπερβαίνουν τα όρια της γραμμής. Αυτή τη στιγμή δε μού 'ρχεται κάτι άλλο στο μυαλό, αλλά ενδεχομένως να ήταν χρήσιμο το συγκεκριμένο θέμα να μένει μονίμως ανοιχτό για οποτεδήποτε δημιουργούνται, τόσο σε μένα όσο και σε άλλους, παρόμοιας μορφής ερωτήματα, ή ίσως και να αποτελέσει ξεχωριστή υποενότητα. :pray:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Σε τι ανάλυση έχεις την οθόνη σου και υπερβαίνουν το μέγεθος της γραμμής οι οδηγίες;!;!;!
Τάσο, υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες χρήσης για διάφορα θέματα σε αυτή την ενότητα. Λεπτομέρειες για εικόνες και βίντεο θα βρεις εκεί. Όσον αφορά αυτά που δεν καλύπτονται (ακόμα) εκεί, επί τροχάδην:

το Vted ενσωματώνει βίντεο από το TED

το center κεντράρει το κείμενό σου
Παράδειγμα με center


και το spoiler "κρύβει" το κείμενό σου ώστε να πρέπει να κλικάρεις για να το δεις
Spoiler: Εμφάνιση
Παράδειγμα με spoiler
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:"Άνοιξε τα γκαβά σου, άνθρωπέ μου, επιτέλους"
Πολύ το φοβόμουν ότι θα είχα δίκιο στο παραπάνω :(
Ευχαριστώ πολύ πάντως, θα το προσπαθήσω κάποια στιγμή.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση