Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 51 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 17:17
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Γιατρος Του Ικα έγραψε:
Είχα εμπλακεί εκεί σε κάτι epic discussions με κάτι ανθρωπόμορφα ταλιμπανίδια, τα οποία όταν έμαθα ότι είμαι άντρας και όχι γυναίκα αφρίσανε!

Στο εν λόγω φορουμ έμαθες ότι είσαι άντρας και όχι γυναίκα ?

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 17:47
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 17:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όλοι υβρίδια είμαστε, εκεί που διαφέρουμε είναι στο αν το ξέρουμε ή όχι. Είδες ένα (ν) τι σου κάνει;

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 20:55
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Μια που το πάει κατά εκεί η κουβέντα, αξίζει να αναφέρουμε την περίπτωση της Μαρία Πατίνιο για όσους δεν την ξέρουν. Καρυότυπος άντρα, φαινότυπος γυναίκας, σύνδρομο έλλειψης ευαισθησίας στα ανδρογόνα. Λέγεται από ορισμένους μελετητές ότι η Ελισάβετ Α ενδεχομένως να έπασχε από το ίδιο σύνδρομο, και ότι ίσως αυτός να ήταν ο λόγος για τον οποίο δεν παντρεύτηκε.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 21:16
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 06 Ιούλ 2012 21:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Υπήρξε «θύμα» του sex control, το οποίο την εποχή εκείνη γινόταν μόνο στις γυναίκες αθλήτριες (οι άνδρες αθλητές με περισσότερες θηλυκές ορμόνες λ.χ., δεν απειλούσαν κανέναν, αντίθετα βρίσκονταν σε μειονεκτική θέση έναντι των αντιπάλων τους).

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιούλ 2012 08:52
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιούλ 2012 08:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Έλα, ρε νοξ, δείξε λίγη επιείκεια, όχι μόνο ήταν η πρώτη μου διαδικτυακή παρουσία, αλλά, όπως εξήγησα και στο παρόν νήμα, μου αρέσει να μου απευθύνονται με το μικρό μου όνομα, δημιουργεί την ψευδαίσθηση του προφορικού λόγου και δίνει τόνο φιλικότητας.

Εντάξει, στην πορεία απέκτησα κι εγώ ένα δυο ψευδώνυμα, πιο πολύ από ανάγκη, και όχι επειδή το ήθελα.

"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιούλ 2012 09:13
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Ιούλ 2012 09:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
noxteryn
Sure, it was good-hearted, really.
:handgestures-thumbupright:

Πλάκα πλάκα, το έχω παρατηρήσει αυτό σε άτομα που πρωτοχρησιμοποιούν τη λειτουργία του register. Θυμάμαι όταν ήμουν επιτηρητής στο "εργαστήριο" ηλεκτρονικών υπολογιστών της σχολής μου, και έρχονταν φοιτητές για να γραφτούν στο forum της σχολής, ρωτούσαν ερωτήσεις του τύπου: "Στο username να βάλω 'Γιώργος' ή 'Γεώργιος'?" Ίσως η επισημότητα της φόρμας να τους φέρνει στο μυαλό γραφειοκρατία, και να μη σκέφτονται ότι μπορούν να γράψουν ό,τι θέλουν. It's still weird, though.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιούλ 2012 09:30
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιούλ 2012 09:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Δεν παρεξήγησα, καλοπροαίρετα, εύθυμα και φιλικά μιλάω κι εγώ (χαμογελώντας).

"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Ιούλ 2012 21:18
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Ιούλ 2012 21:18 
Χωρίς σύνδεση

Βέβαια, αφού το δείχνει και η φωτογραφία δίπλα. :shhh:

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Ιούλ 2012 16:00
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 19 Ιούλ 2012 16:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Ενώ εκείνες του νοξ (ιδίως η αρχική που είχα πρωτοπετύχει)... : brrr :

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Οκτ 2016 17:40
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Οκτ 2016 17:40 
Χωρίς σύνδεση

έγραψε ο apeleytheros

λάθος επιχείρημα (να γράφει κανείς πιστεψέ με), μου άρεσε αυτό, γέλασα
απ' την άλλη, μήπως όμως έτσι γίνεται άθελα η θεοποίηση ενός ανθρώπου.
Εγώ σε επιλεγμένους ανθρώπους πάντως πιστεύω, και θα ήθελα να με πιστεύουν και εκείνοι
Ζητώ κάτι μεμπτό, δεν πιστεύουμε σε θεό, άρα κάθε πίστη απαγορεύεται

Πολιτικοί και κληρικοί κάνουν άδειες υποσχέσεις. Οι μεν για την ζωή πριν το θάνατο, οι δε για μετά.
(Να μην χρησιμοποιώ πιά το no gods, no masters, που είναι σύνθημα του anarchos, σκέφτηκα κάτι δικό μου)

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Οκτ 2016 23:38
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Οκτ 2016 23:38 
Χωρίς σύνδεση

Ειμαι αγορακι που φοραει φουστανακια και παιζει με κουκλες και εχω φιλο χωρις φυλο.(απο αναρχοξερωγω συνθηματα σε τοιχους).

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 51 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: