Συντονισμός φόρουμ

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
βλάξ
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010 18:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Εν τόπω χλοερό

Αυτόν λες;

Μην τα ξαναλέμε ρε μάστορα. Διαφωνούμε στην βάση, δεν θα βγάλουμε άκρη αν δεν μιλήσουμε πρώτα γι' αυτην. Αλλα δεν έχω όρεξη να το κάνω προς το παρόν.
Την πέρασα την φάση σου και δεν παίζει να επιστρέψω γιατί την απέριψα.
Το δικό σου, το δικό μου, το δικό του, το δικό της, το δικό τους, το δικό σας, δεν υπήρχε γιατί υπήρχε το δικό μας!

«Η θανατική ποινή είναι λάθος θεραπεία για το έγκλημα, όπως η φιλανθρωπία είναι λάθος θεραπεία για τη φτώχεια».
Χένρι Φορντ
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Όχι, κυρίως εννοώ τα επιχειρήματα οπου «δημιουργείς» μια θέση (έναν «αχυράνθρωπο») και τελικά τσακώνεσαι με αυτήν.
Όπως εσύ τσακώνεσαι με τη «θέση» ότι ο Panos δεν είναι μέλος της κοινωνίας, παρόλο που εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.
Εγώ είπα ότι στο εσωτερικό μιας κοινωνίας πρέπει να τηρούνται κάποιοι κανόνες προκειμένου να μην γίνει μπάχαλο.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
βλάξ
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010 18:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Εν τόπω χλοερό

Προφανώς και δεν εννοούσες αυτόν τον αχυράνθρωπο..

Δεν είπα οτι εχεις πεί κάτι τέτοιο. Δεν κατάλαβες τι είπα και δεν εχω ορεξη να το ξεκαθαρίσω. Θα το κουράζουμαι πολύ ακόμα;
Προσωπικά όχι, οπότε και δεν θα απαντήσω σε τυχόν επόμενο ποστ σου σχετικό με τα όσα είπαμε.

Ασχετο:
"Ποτέ μην λες ποτε μου λες, μα τώρα μόλις το πες!
Γιαυτό και το ποτε που λες, λέγε το ποτε ποτε!"
Το δικό σου, το δικό μου, το δικό του, το δικό της, το δικό τους, το δικό σας, δεν υπήρχε γιατί υπήρχε το δικό μας!

«Η θανατική ποινή είναι λάθος θεραπεία για το έγκλημα, όπως η φιλανθρωπία είναι λάθος θεραπεία για τη φτώχεια».
Χένρι Φορντ
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Γιατί κάνετε όλοι σα βλαμμένα?
:think:
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

μεγάλα παιδιά είμαστε, όταν παίρνεις προειδοποίηση να το κόψεις και συνεχιζεις, αναλαμβανεις και τις ευθύνες σου.
Λυπάμαι πολύ που έφυγε έτσι ο Πάνος, τον θεωρώ ιδιαίτερα αξιόλογο μέλος του φορουμ, αλλά κάπου ξέφυγε από το όριο.

Όμως, πρέπει να σημειωθεί ο τρόπος συμπεριφοράς του χρήστη apeleytheros, ο οποιος κανει καταχρηση του κανονα "δεν βριζω τον ανθρωπο αλλα τις αποψεις του". Πραγματικά, εκνευρίζομαι και που τον διαβαζω. Είναι ο ηθικός αυτουργός του εγκλήματος, άρχισε πρώτος τις προκλήσεις(βεβαια και ο Πανος συνεχισε και τελικα εγινε βρογχος με μικροφωνο και μεγαφωνο), αλλα το χειρότερο για μένα...
όταν κάποιος είναι μπαναρισμένος για κακη συμπεριφορα στην οποία συμμετείχες και εσύ,
και αρχίζεις αναρτησεις με ξυδακια κλπ,
τότε νομιζω ότι στοχεύεις συνειδητά στην αδυναμία του άλλου και έχεις σκοπό να προκαλεσεις και όχι να προάγεις τη κουβεντα.

Και επειδη το τεμπελόσκυλο έγραψε κατι σωστο για το σκοπο του φορουμ, μάλλον δεν προάγεται ουτε έτσι.

Επαναλαμβανω όμως, αν καποιος δεν ειναι αρκετα ώριμος ώστε να συγκρατηθει απέναντι σε προκλήσεις στα όρια της "νομιμότητας", του αξίζει η "τιμωρία", αν μη τι άλλο, σαν ευκαιρία προσωπικού απολογισμού και αυτοκριτικής.

Πάνο, κοίτα να ηρεμήσεις, δεν αξίζει να χαλιέσαι και να δίνεις δικαιώματα.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
βλάξ
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010 18:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Εν τόπω χλοερό

noxteryn έγραψε:Γιατί κάνετε όλοι σα βλαμμένα?
:think:
Αχ ο μπουμπουκάκος μας αχ αχ τον κάναμε να απορεί και του χαλάσαμε την ησυχία.. Άχου το μωρέ..
Το καημένο το παιδί απορεί γιατί κάνουμε ετσι.. Αφου δεν έγινε και τίποτα.. αχ αχ
Το δικό σου, το δικό μου, το δικό του, το δικό της, το δικό τους, το δικό σας, δεν υπήρχε γιατί υπήρχε το δικό μας!

«Η θανατική ποινή είναι λάθος θεραπεία για το έγκλημα, όπως η φιλανθρωπία είναι λάθος θεραπεία για τη φτώχεια».
Χένρι Φορντ
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

βλάξ έγραψε:Αχ ο μπουμπουκάκος μας αχ αχ τον κάναμε να απορεί και του χαλάσαμε την ησυχία.. Άχου το μωρέ..
Το καημένο το παιδί απορεί γιατί κάνουμε ετσι.. Αφου δεν έγινε και τίποτα.. αχ αχ
Εχεις σκοπό να προκαλεσεις και όχι να προάγεις τη κουβεντα.

Αυτό ακριβώς έλεγε ο kapages. Εσύ προκαλείς, ο νόξ μπορεί να σου πετάξει ένα μπινελίκι, και να φάει μπάν.
Και εσύ θα είσαι ο ηθικός αυτουργός.
Μαζέψου λίγο, γιατί και αυτή η συμπεριφορά τιμωρείται.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

kapages έγραψε:Όμως, πρέπει να σημειωθεί ο τρόπος συμπεριφοράς του χρήστη apeleytheros, ο οποιος κανει καταχρηση του κανονα "δεν βριζω τον ανθρωπο αλλα τις αποψεις του". Πραγματικά, εκνευρίζομαι και που τον διαβαζω. Είναι ο ηθικός αυτουργός του εγκλήματος, άρχισε πρώτος τις προκλήσεις(βεβαια και ο Πανος συνεχισε και τελικα εγινε βρογχος με μικροφωνο και μεγαφωνο), αλλα το χειρότερο για μένα...
όταν κάποιος είναι μπαναρισμένος για κακη συμπεριφορα στην οποία συμμετείχες και εσύ, και αρχίζεις αναρτησεις με ξυδακια κλπ,
τότε νομιζω ότι στοχεύεις συνειδητά στην αδυναμία του άλλου και έχεις σκοπό να προκαλεσεις και όχι να προάγεις τη κουβεντα.
Ζητώ συγνώμη αν εμφανίστηκα εκνευριστικός σε οποιονδήποτε άλλο, δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση. Δεν μπορώ να πω ότι δεν έχω μερίδιο ευθύνης μιας και αντέδρασα στο χαρακτηρισμό «ανεγκέφαλος» «αχαρακτήριστος» κλπ. Προσωπικά έγινα έξω φρενών όταν διάβασα την απάντηση του (το αν θα έπρεπε η δεν θα έπρεπε είναι άλλη κουβέντα, άσχετη με το παρόν), ειδικά όταν παραθέτω τις πηγές του που δεν συμφωνούν με αυτά που ισχυρίζεται και εισπράττω χαρακτηρισμούς αυτού του επιπέδου.
Είναι το ίδιο με το να τσακώνεσαι με ένα θρήσκο ο οποίος ισχυρίζεται ότι η βίβλος (η οτιδήποτε άλλο) δεν αναφέρει βάρβαρες σκηνές, και όταν του παραθέτεις τα σχετικά εδάφια σε λέει «ανεγκέφαλο». Τις παραθέσεις τις έκανα 3 η 4 φορές, όχι 1 που θα ήταν αρκετό. (εδώ βέβαια θα μου πείτε τι ασχολείσαι...)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
βλάξ
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010 18:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Εν τόπω χλοερό

Χα! Μπινελίκι δεν πρόκειται να πετάξει αλλα και να το κάνει, ban δεν θα φάει. Μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας! Αν εγώ ήμουν αυτός και αυτός εγώ τότε μπορεί να έτρωγα ban αν πετούσα μπινελίκι.
Τις μεροληψίες σας που κάνουνε μπαμ δεν γίνεται να τις κρύψετε :D

Και τώρα που το σκέφτομαι, η δική του δήλωση προς όλους που κάνουν σαν βλαμμένα, πού ακριβώς προάγει την κουβέντα και σε ποιό σημείο δεν έχει σκοπό να προκαλέσει;

Δεν κρύβονται οι συμπάθειες και οι εμπάθειες Κόμητα :D
Το δικό σου, το δικό μου, το δικό του, το δικό της, το δικό τους, το δικό σας, δεν υπήρχε γιατί υπήρχε το δικό μας!

«Η θανατική ποινή είναι λάθος θεραπεία για το έγκλημα, όπως η φιλανθρωπία είναι λάθος θεραπεία για τη φτώχεια».
Χένρι Φορντ
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Οχι βλάξ, ο Νοξ έχει φάει μπάν για απρεπή συμπεριφορά, και προς τιμήν του δέχθηκε το λάθος του και δεν σχολίασε καθόλου αρνητικά το γεγονός.
Αυτό που είπε δεν προάγει την κουβέντα, αλλά δεν είναι για μπάν, όπως δεν είναι και το δικό σου πόστ για μπάν. Αλλά αν αυτό το πόστ προκαλέσει την έκρηξη και το μπανάρισμα κάποιου άλλου, τότε το ξανακοιτάμε με αυστηρότερη ματιά. Ελπίζω να είναι κατανοητό το τι λέω.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
βλάξ
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010 18:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Εν τόπω χλοερό

Βρε κομητούλη! Σε λένε πολλοί Κόμητα και δεν με κατάλαβες; P

Συγνωμή παιδιά αλλα ήμουν στον ξάδερφο σήμερα και μου είπε για το μπαν και δεν άντεξα να μην απαντήσω προσωπικά στην εξυπνάδα του μπουλούκου.

Απ' ότι βλέπω πάντως στα ίδια είστε οπότε δεν χάνω και τίποτα τόσο καιρό που δεν πατάω στο κατάστημά σας :P

ΥΓ: Κόμη αυτά που λες παραπάνω είναι άσχετα με αυτά που είπα αλλα τεσπα :P
Το δικό σου, το δικό μου, το δικό του, το δικό της, το δικό τους, το δικό σας, δεν υπήρχε γιατί υπήρχε το δικό μας!

«Η θανατική ποινή είναι λάθος θεραπεία για το έγκλημα, όπως η φιλανθρωπία είναι λάθος θεραπεία για τη φτώχεια».
Χένρι Φορντ
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

kapages έγραψε:Είναι ο ηθικός αυτουργός του εγκλήματος, άρχισε πρώτος τις προκλήσεις(βεβαια και ο Πανος συνεχισε και τελικα εγινε βρογχος με μικροφωνο και μεγαφωνο)
Μάλλον είσαι καινούριος στην παρέα...
Ας πούμε ότι ο Πάνος δεν έχει και τόσα πολλά "like" εδώ μέσα και στην πλειονότητα δε θα έλεγα οτι έφταιγαν οι άλλοι γι' αυτό. Βέβαια, η θέση μου είναι προφανώς πολωμένη, αλλά αυτό νομίζω ότι συνέβη σχεδόν με όλους όσους δεν "εντυπωσιάστηκαν" από τη θεωρία του και την εκπληκτική της ικανότητα να εμφανίζεται σε κάθε νήμα. Ούτε - όπως προσπάθησα να του εξηγήσω πολλάκις - βοήθησε σε αυτό η μόνιμα εριστική του στάση ακόμα κι όταν ο "αντίπαλος" κρατούσε χαμηλό προφίλ (π.χ. Vagelford). Δε θα πω περισσότερα εφόσον ο Πάνος δεν είναι παρών (εκτός κι αν προκύψει νέο multi-personality αλά Ορθό-διαβολάκι*).

Στο γενικότερο θέμα τώρα: Προσωπικά δε μου αρέσει η λογοκρισία, αλλά δεν έχω κάνει ποτέ και συντονιστής φόρουμ για να δω τη γλύκα... Εξάλλου, από τη στιγμή που αποδέχομαι τους όρους χρήσης και τους συντονιστές αυτών, δε μου πέφτει κανένας λόγος. Όποιος δε συμφωνεί δεν υποχρεούται να συμμετέχει. End of line.
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
αμόρφωτη γκόμενα
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010 02:35
Όνομα Ιστότοπου: -

βλάξ έγραψε: «Η θανατική ποινή είναι λάθος θεραπεία για το έγκλημα, όπως η φιλανθρωπία είναι λάθος θεραπεία για τη φτώχεια».
Χένρι Φορντ
Tί γνώμη έχεις για τη θανατική ποινή ως θεραπεία για την ηλιθιότητα, όμως?
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

βλάξ, ομολογώ ότι μοιάζεις υπερβολικά στον ξάδερφό σου...

Anyway, η ερώτησή μου ήταν εμφανώς ρητορική, και έκρυβε το statement ότι όλη αυτή η συζήτηση είναι ηλίθια και χωρίς νόημα. Αν έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με το πώς λειτουργεί το forum, να φύγετε. After all, όλοι είμαστε φιλοξενούμενοι εδώ, και δεν ξέρω κατά πόσο κάποιοι είναι μαζόχες, αλλά όταν εγώ είμαι φιλοξενούμενος κάπου και αισθάνομαι ότι δε με σέβονται ή με αδικούν, σηκώνομαι και φεύγω, δεν κάθομαι να γκρινιάζω και να κλαίγομαι σα γκομενίτσα. Have some pride.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

noxteryn έγραψε:Γιατί κάνετε όλοι... ?
noxteryn έγραψε:Αν έχετε ....
noxteryn έγραψε:γκομενίτσα
noxteryn έγραψε:have some...
Πολλές γενικεύσεις κάνεις μπούλη .
Σύνελθε .


Παρεμπιπτόντως ρίξε μια ματιά στην γκομενίτσα παρακάτω
noxteryn έγραψε:ρε παιδιά έλεος με τα μπαν
και συμπτωματικά για αποκλεισμό που απευθύνονταν στον Πάνο.

Και κάτι τελευταίο σχετικά με την περηφάνια που ανέφερες .

Χωρίς να λογαριάζω το ότι κατα καιρούς σε έχουν ξεφτιλίσει διάφοροι στο φορουμ , το τελευταίο που είπες (τα αγγλικά) μου θυμίζει μια ιστορία από ένα σόου στην τηλεόραση.

Μια επιτροπή σχολίαζε την ένδυση κάποιων ανδρών καθώς αυτοί περνούσαν διαδοχικά από μπροστά της . Πόζαραν και ακολουθούσε σχολιασμός .
Οι νέοι ήταν ντυμένοι σαν αδερφές (κολλητά μπλουζάκια , χειλάκια πετροκέρασα , ξυρισμένοι , γυαλισμένοι κτλ) ως επι τω πλείστον , και στην επιτροπή υπήρχε απαραίτητα και μια αδερφή φυσικά .
Σε κάποια φάση ήρθε ένα παιδί που φορούσε τα εξής : μπλε τζιν παντελόνι και μια μπλούζα μακρυμάνικη . Κλασικό ντύσιμο .

Και να ποια ήταν τα σχόλια της αδερφής από την επιτροπή , προς το παιδί (με την ανάλογη προφορά) :

Γιατί ντύθηκες έτσι ? Μήπως έχεις ανασφάλεια με το σώμα σου ? γιατί όλο αυτό μου βγάζει ένα άτομο ανασφαλές με κόμπλεξ για την εμφάνισή του ......


Ένα παράδειγμα απόπειρας διαστροφής της πραγματικότητας από έναν ξεφτιλισμένο , απόπειρα διαστροφής μια πράξης , σε μια άλλη που είναι προσβλητική για τον πράττοντα .

Κλείνει η άσχετη παρένθεση και ερχόμαστε σε αυτά που είπες εσύ .

Το να γίνει μια ενέργεια από τους συντονιστές που είναι εξόφθαλμα υπερβολική , και να το επισημάνω με τρόπο αξιοπρεπή και χωρίς ηττοπάθεια δεν έχει καμιά σχέση με τους χαρακτηρισμούς σου . Εγώ δεν κλαίγομαι ούτε γκρινιάζω .

Υ.Γ.

Αλλά δικαιολογημένα εξανίστασαι . Όταν τα καταφέρνεις με το να γλείφεστε αναμεταξύ σας είναι κουραστικό ο άλλος να προσπαθεί να βρει το δίκιο του διαφορετικά ή έστω να εκφράζει την άποψή του διαφορετικά .
noxteryn έγραψε:Άρη μπλα μπλα ....

Apologies, Τεμπελόσκυλο, αλλά δε μπόρεσα να απαντήσω αλλιώς
"
τεμπελόσκυλο έγραψε:δεν πειράζει ρε σιγά,
φιλαράκια δεν είμαστε ? ;)
"

Υ.Γ.
Προς την συντονιστική ομάδα
Το
να βρει το δίκιο του....
δεν αναφερόταν σε μένα παρά γενικά μιλώντας . Και η άποψή μου , με μια γενική επισκόπηση , είναι ότι οι όποιες αδικίες και η όποια ελαστικότητα που επιδείξατε κατα καιρούς προς εμένα τείνουν να αλληλοαναιρούνται και ότι δεν νιώθω οτι με αδικήσατε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stratos την 06 Ιαν 2011 13:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

noxteryn έγραψε:βλάξ, ομολογώ ότι μοιάζεις υπερβολικά στον ξάδερφό σου...

Anyway, η ερώτησή μου ήταν εμφανώς ρητορική, και έκρυβε το statement ότι όλη αυτή η συζήτηση είναι ηλίθια και χωρίς νόημα. Αν έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με το πώς λειτουργεί το forum, να φύγετε. After all, όλοι είμαστε φιλοξενούμενοι εδώ, και δεν ξέρω κατά πόσο κάποιοι είναι μαζόχες, αλλά όταν εγώ είμαι φιλοξενούμενος κάπου και αισθάνομαι ότι δε με σέβονται ή με αδικούν, σηκώνομαι και φεύγω, δεν κάθομαι να γκρινιάζω και να κλαίγομαι σα γκομενίτσα. Have some pride.
θεωρεις οτι γενικοτερα ολες οι γκομενιτσες γκρινιάζουν και κλαίγονται και δεν έχουν αξιοπρέπεια; Κρινεις απο τις δικες σου γκομενιτσες;

Δεν τα ξερεις καλα τα παραγματα. Δεν ειμαστε φιλοξενουμενοι εδω μεσα. Ειμαστε συνενοικιαστες του χωρου, και κανουμε χρηση συμφωνα με τους κανονισμους πληρωνοντας με προσωπικο μας χρονο και την οποια φαια ουσια χρησιμοποιησουμε για να γραψουμε. Χωρις εμας, τους "φιλοξενουμενους", δεν υπαρχει φορουμ. Υπαρχει ενα αδειο κελυφος.
Αν εσυ αισθανεσαι φιλοξενουμενος, και θεωρεις αυτονοητο δικαιωμα του ιδιοκτητη να αυθαιρετει, απορω γιατι δεν εχεις φυγει ακομα!
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
βλάξ
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010 18:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Εν τόπω χλοερό

noxteryn έγραψε:βλάξ, ομολογώ ότι μοιάζεις υπερβολικά στον ξάδερφό σου...
O ξαδερφός μου απάντησε σε εσένα μέσω του λογαριασμού μου, όχι εγώ. Εγώ απλά σε αγνοώ :) Έπρεπε να σημειωσει οτι μιλάει αυτος, αλλα δεν το κάναμε.
αμόρφωτη γκόμενα έγραψε:Tί γνώμη έχεις για τη θανατική ποινή ως θεραπεία για την ηλιθιότητα, όμως?
Η θανατική ποινή είναι ηλιθιότητα. Οι έξυπνοι προσπαθούν να μορφώσουν τον ηλίθιο, όχι να τον εξαφανίσουν. Έτσι θα έχουν άλλον ένα έξυπνο.
Το δικό σου, το δικό μου, το δικό του, το δικό της, το δικό τους, το δικό σας, δεν υπήρχε γιατί υπήρχε το δικό μας!

«Η θανατική ποινή είναι λάθος θεραπεία για το έγκλημα, όπως η φιλανθρωπία είναι λάθος θεραπεία για τη φτώχεια».
Χένρι Φορντ
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Ευθυμη,
Σαν ΠΑΟΚτζης μου τα λες πολυ καλα και ισως τωρα αρχιζουμε να επικοινωναμε.
Θελω να σου γραψω μονο συμβουλευτικα ,οχι οτι ξερω καλλιτερα αλλα την εχω παθει εγω!
Οταν σε δυο αντιμαχωμενα δικαιωνεις το ενα και καταδικαζεις το αλλο σε 50-50%,εχεις κανει το μεγαλητερο λαθος σαν διαιτητης.
Διοτι ο κερδιζων περνει πολυ θαρρος.
Και συνεχιζει ακαθετος, το ειδες?
Σκεψουτο.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

kapages, σου συνιστώ να διαβάσεις το user agreement, σε περίπτωση που δεν το διάβασες κατά την εγγραφή σου.

stratos, διάβασε. Αν δε γνωρίζεις το context, καλύτερα να σιωπείς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος noxteryn την 06 Ιαν 2011 14:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Ευθύμη,

τωρα διαβασ αολο το σεντονι και κοιτα τι προκαλεσατε.
Αν ηθελα να κα νω μπαμ και μπνμ δεν ξερω πως τα λετε δεν με ενδιαφερει θα εβαζα σε πολλους!
Εχει αλωθει καταφορα το νοημα των ορων που θεσατε απο πολλους αλλα δεν πειραζει ρε φιλε ασε τον κοσμο να ξεσπασει.
Αυτο ομως που με εσκεισε ηταν η συγνωμη του πιστου.
Δηλαδη σας βριζω ολους , ......... μετα ζηταω σηγνωμη και δεν τρεχει τιποτα !!!

ρε σεις αθεοι με δουλευεται

Γεια σου Βλαξ και παλι συγκλινουν οι αποψεις μας!
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Απάντηση