ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΝΘΕΟ

Συζητήσεις γύρω απ' την αθεΐα, και γενικά τη ζωή χωρίς θρησκεία, θεούς, και δεισιδαιμονίες.
Απάντηση
John
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 08 Ιουν 2013 22:15
Όνομα Ιστότοπου: -

To νήμα απλά δεν υπάρχει,

είναι η αποθέωση του σουρεαλισμού.

Κορυφή. :lol:

Τελικά υπάρχουν και πιο καθυστερημένοι από τους Έλληνες θρησκόληπτους.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

John έγραψε:To νήμα απλά δεν υπάρχει,

είναι η αποθέωση του σουρεαλισμού.

Κορυφή. :lol:

Τελικά υπάρχουν και πιο καθυστερημένοι από τους Έλληνες θρησκόληπτους.
Καθυστερημένος είσαι εσύ! Είμαστε διαφορετικοί από τους Ελληνες!Οι Ελληνες πάνε εκκλησία μια φορά το χρόνο!
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Rafael Atesyan έγραψε:"τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι Αρμένιοι επιστρέφουν στον Χριστιανισμό και την εθνική τους ταυτότητα"!Αρα Χριστιανισμός=εθνική ταυτότητα για τους Αρμένιους!
Στα παιδιά αρέσει το παγωτό και το ποδόσφαιρο. Άρα παγωτό = ποδόσφαιρο.

Υ.Γ. Δεν είμαι ο Θεός.
Υ.Γ. 2 Είχα σκοπό να το τραβήξω το θέμα με τα συνεχόμενα ποσταρίσματα, αλλά διαπιστώνω ότι περισσότερες πιθανότητες έχω να μου δώσει σημασία ο τοίχος.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Rafael Atesyan έγραψε:Δεν θέλω να κάνω σεξ!
Αυτό προσωπικά το θεωρώ το μεγαλύτερο ψέμα που μπορεί ν' ακούσει κανείς από έναν άντρα.

[youtube]MNngSDPNqDQ&feature=youtu.be[/youtube]
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
John
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 08 Ιουν 2013 22:15
Όνομα Ιστότοπου: -

truleysi έγραψε:Ελληνοαρμενικό χριστιανικό ξύλο σε ουδέτερο γήπεδο (Ισραήλ).

[youtube]C4kn-453wjY[/youtube]
Χριστιανική αγάπη,... είναι και πολλά τα λεφτά truleysi.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

John έγραψε:
truleysi έγραψε:Ελληνοαρμενικό χριστιανικό ξύλο σε ουδέτερο γήπεδο (Ισραήλ).

[youtube]C4kn-453wjY[/youtube]
Χριστιανική αγάπη,... είναι και πολλά τα λεφτά truleysi.
Επαναλαμβάνω:ή δώστε πιο πολλά από εμάς τους Αρμένιους για το Αγιο Φως ή σταματήστε να μας τα πρηζετε!
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Rafael Atesyan έγραψε:"τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι Αρμένιοι επιστρέφουν στον Χριστιανισμό και την εθνική τους ταυτότητα"!Αρα Χριστιανισμός=εθνική ταυτότητα για τους Αρμένιους!
Στα παιδιά αρέσει το παγωτό και το ποδόσφαιρο. Άρα παγωτό = ποδόσφαιρο.

Υ.Γ. Δεν είμαι ο Θεός.
Υ.Γ. 2 Είχα σκοπό να το τραβήξω το θέμα με τα συνεχόμενα ποσταρίσματα, αλλά διαπιστώνω ότι περισσότερες πιθανότητες έχω να μου δώσει σημασία ο τοίχος.
Οταν παψεις να προκαλείς τότε θα ακούσω αυτά που λες!
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:
Rafael Atesyan έγραψε:Δεν θέλω να κάνω σεξ!
Αυτό προσωπικά το θεωρώ το μεγαλύτερο ψέμα που μπορεί ν' ακούσει κανείς από έναν άντρα.

[youtube]MNngSDPNqDQ&feature=youtu.be[/youtube]
Δεν εννοώ αυτό που καταλάβειμς σαφώς θέλω να κάνω σεξ αλλά κρατιεμαι με αυτή την έννοια! Πρωκτικός σεξ ίσως κάνουμε αρκεί να ρωτησω κάτι φίλους μου(γιατί ντρέπομαι να ρωτησω ιερέα) αν το επιτρέπει η θρησκεία γιατί θέλω να σιγιυρευτω!
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Rafael Atesyan έγραψε:Επαναλαμβάνω:ή δώστε πιο πολλά από εμάς τους Αρμένιους για το Αγιο Φως ή σταματήστε να μας τα πρηζετε!
Φυσικά, γιατί όλοι όσοι σου μιλάνε στο παρόν φόρουμ
Off Topic
(άντε, ίσως με εξαίρεση τον Κούρο)
θέλουν να έρχεται η λαμπάδα πρώτα στην Ελλάδα. Χελόου...
Off Topic
Btw, Κούρε, μπράβο για την απάντησή σου κάτι σελίδες πριν. Αλλά στο βρόντο θα πάει όπως το βλέπω...
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Rafael Atesyan έγραψε:Πρωκτικό σεξ ίσως κάνουμε...
Το θέμα λοιπόν δεν είναι το σεξ αλλά η μη ρήξη του παρθενικού υμένα... Αλήθεια, είσαι σίγουρος ότι η κοπέλα σου είναι παρθένα; Για 20άρα και παρθένα, είναι λίγο κάπως...
...και βέβαια πρέπει να θέλει και εκείνη, άσε που μπορεί να έχει ραγάδες και αιμορροΐδες... Και υφίσταται και ο κίνδυνος να αηδιάσεις την πράξη όταν δεις το λίνγκαμ σου πασαλειμμένο με το περιεχόμενο του εντέρου της...
Υπάρχει πάντα η λύση (για την περιφρούρηση της παρθενίας - εάν υφίσταται παρθενία όπως προείπα) του στοματικού σεξ... Αιδοιολειξία - πεολειχία εκ περιτροπής ή και ταυτόχρονα... και χωρίς τον κίνδυνο να βουτηχτείτε στα σκατά... Πρόσεχε όμως. Μη χώσεις πολύ βαθειά κανένα δαχτυλάκι... Πολλές γυναίκες χάνουν την παρθενιά τους με το τίποτα...
Off Topic
Βρε τι κάθομαι και γράφω!!!
Αλλά, κατά πως φαίνεται ο Ραφαήλ είναι παρθένος γενικώς... Μήπως ξελαμπικάρει το παιδί και κόψει και λίγο την μαλακία...
Ό,τι σε φωτίσει Ραφαήλ...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Μπροστα την τιμημενη παρθενια τι ειναι λιγη ακρατεια κοπρανων μαζι με την αδυναμια εκτελεσης με ανεση σωματικων κινησεων.Την εχεις σαν χανουμακι κλειδαμπαρωμενη στον οντα μονιμως ξαπλα και κανεις την δουλεια σου.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Μαζευτείτεεεεε...
It is by will alone I set my mind in motion.
nik_korosis
Δημοσιεύσεις: 395
Εγγραφή: 23 Απρ 2014 09:39
Όνομα Ιστότοπου: -

φερτε πισω τον Ιμπραημ
αμφισβητηση των παντων, αμφιβολια για τιποτα
ο σωστος αθεος ειναι ανορθολογιστης
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:
Rafael Atesyan έγραψε:Πρωκτικό σεξ ίσως κάνουμε...
Το θέμα λοιπόν δεν είναι το σεξ αλλά η μη ρήξη του παρθενικού υμένα... Αλήθεια, είσαι σίγουρος ότι η κοπέλα σου είναι παρθένα; Για 20άρα και παρθένα, είναι λίγο κάπως...
...και βέβαια πρέπει να θέλει και εκείνη, άσε που μπορεί να έχει ραγάδες και αιμορροΐδες... Και υφίσταται και ο κίνδυνος να αηδιάσεις την πράξη όταν δεις το λίνγκαμ σου πασαλειμμένο με το περιεχόμενο του εντέρου της...
Υπάρχει πάντα η λύση (για την περιφρούρηση της παρθενίας - εάν υφίσταται παρθενία όπως προείπα) του στοματικού σεξ... Αιδοιολειξία - πεολειχία εκ περιτροπής ή και ταυτόχρονα... και χωρίς τον κίνδυνο να βουτηχτείτε στα σκατά... Πρόσεχε όμως. Μη χώσεις πολύ βαθειά κανένα δαχτυλάκι... Πολλές γυναίκες χάνουν την παρθενιά τους με το τίποτα...
Off Topic
Βρε τι κάθομαι και γράφω!!!
Αλλά, κατά πως φαίνεται ο Ραφαήλ είναι παρθένος γενικώς... Μήπως ξελαμπικάρει το παιδί και κόψει και λίγο την μαλακία...
Ό,τι σε φωτίσει Ραφαήλ...
Η ανώτερη παιδεία σου και το λεξιλόγιο σου είναι εμφανές! Η κοπέλα μου ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΑ δεν την ρωτησα δεν με απασχολεί! Αλλά οι Αρμένιοι δεν είμαστε μαμουχαλοι κάνουμε σχέσεις αλλά ουσιαστικές σχέσεις! Αυτοί που δεν κάνουν σχέσεις είναι οι μάρτυρες του Ιεχωβά και τα μουσλιμια!Και τέλος: ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ!
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Τελικά όντως οι πιο πολλοί άθεοι δεν έχουν ηθικές αρχές! Δυστυχώς και οι Ελληνες που πιστεύουν τέτοιο λεξιλόγιο χρησιμοποιούν! Οι ηθικές αρχές είναι κατά πως φαίνεται για τους πιο πολλούς άθεους και νεοέλληνες γενικότερα πράγμα άγνωστο! Συνεχίστε... Εχετε υπόψιν σας όμως ότι και γυναίκες βλέπουν τις συζητήσεις και το λεξιλόγιο σας πουλάκια μου!
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Το έχω ξαναγράψει και παλαιότερα, Ραφαήλ, αλλά είσαι νέος εδώ....
«Κακές» λέξεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
Ο πούτσος, το μουνί, ο κώλος, το γαμίσι, το τσιμπούκι, η πουτάνα, ο πούστης, και άλλες πολλές, είναι χυδαίες λέξεις... αλλά...
...το πέος, το αιδοίο, ο πρωκτός, η συνουσία, η πεολειχία, η πόρνη, ο κίναιδος... είναι ευπρεπείς... αν και έχουν ακριβώς την ίδια έννοια με τις χυδαίες τοιαύτες...
ΔΕΝ υπάρχουν «κακές» λέξεις, Ραφαήλ. Άρρωστα μυαλά υπάρχουν.

Και το ότι παρακολουθούν και διαβάζουν και γυναίκες, τι σημαίνει; Οι γυναίκες είναι κάτι το διαφορετικό από τους άντρες; Ή λες να κοκκινίζουν όταν διαβάζουν «κακές» λέξεις;
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Αλλη μια πράξη βαρβαρότητας των τζιχαντιστων: http://www.pronews.gr/portal/item/συρία ... λης-κεσάμπ http://www.tovima.gr/world/article/?aid=469747 και εδώ τα ίδια! Να γιατί οι Αρμένιοι θεωρούνται το πρώτο χριστιανικό έθνος!
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Το έχω ξαναγράψει και παλαιότερα, Ραφαήλ, αλλά είσαι νέος εδώ....
«Κακές» λέξεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
Ο πούτσος, το μουνί, ο κώλος, το γαμίσι, το τσιμπούκι, η πουτάνα, ο πούστης, και άλλες πολλές, είναι χυδαίες λέξεις... αλλά...
...το πέος, το αιδοίο, ο πρωκτός, η συνουσία, η πεολειχία, η πόρνη, ο κίναιδος... είναι ευπρεπείς... αν και έχουν ακριβώς την ίδια έννοια με τις χυδαίες τοιαύτες...
ΔΕΝ υπάρχουν «κακές» λέξεις, Ραφαήλ. Άρρωστα μυαλά υπάρχουν.

Και το ότι παρακολουθούν και διαβάζουν και γυναίκες, τι σημαίνει; Οι γυναίκες είναι κάτι το διαφορετικό από τους άντρες; Ή λες να κοκκινίζουν όταν διαβάζουν «κακές» λέξεις;
Οταν τα διαβάζουν αυτά οι γυναίκες σχηματίζουν την εικόνα του σεξομανή άντρα !Αρνητική εντύπωση γενικότερα!
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Rafael Atesyan έγραψε:Οταν τα διαβάζουν αυτά οι γυναίκες σχηματίζουν την εικόνα του σεξομανή άντρα !Αρνητική εντύπωση γενικότερα!
Λογικό... Όπως και εσύ... Αλλά γιατί;
Διότι κάποιοι έβαλαν την ιδέα του αισχρού, του χυδαίου, στον κοσμάκη... και ειδικότερα στα κορίτσια, που κρατούν, υποτίθεται, την τιμή της οικογένειας.
Και τι αντιλαμβάνονται ως αισχρό, ως χυδαίο; Τον πούτσο, όχι το πέος... Το γαμίσι, όχι την συνουσία...
Και πολύ περισσότερο την φυσιολογικότατη ερωτική πράξη...Ναι το γαμίσι, Ραφαήλ. Τι πιο φυσικό για ένα ζευγάρι που έχει ο ένας τον άλλον. Πόσο μεγαλύτερο και ολοκληρωμένο είναι το δέσιμο μεταξύ τους όταν «εἰσίν οι δύο εις σάρκαν μίαν»... κυριολεκτικά όμως, όχι νοητά... Όταν ακριβώς, «δένονται» σαρκικά και η ηδονή κατακλύζει τα σώματά τους. ...Τότε θα καταλάβεις εάν η αγάπη σου για την κοπέλα σου είναι αληθινή...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Απάντηση