ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΝΘΕΟ

Συζητήσεις γύρω απ' την αθεΐα, και γενικά τη ζωή χωρίς θρησκεία, θεούς, και δεισιδαιμονίες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Ραφαελ, ετοιμασε καμια φανουροπιτα για καλο και για κακο...αν καμια μερα βρεις στη κασα της πορτας θα ειναι αργα...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:Ραφαελ, ετοιμασε καμια φανουροπιτα για καλο και για κακο...αν καμια μερα βρεις στη κασα της πορτας θα ειναι αργα...
Πολύ αστείο.Ας μην σχολιάσω καλύτερα άθεε....
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

τελικά δεν μας είπες χριστιανε, μέχρι ποιό τόνο απόχρωσης δέρματος φτάνουν οι αληθινοί Αρμενιοι; Ειπες οτι η Καρντασιαν ειναι πολυ σκουρα για να ειναι Αρμενια, αλλα ποσο πιο σκουρα απο το επιτρεπτο γονιδιακο σας προφιλ;

δωσε μας ενα παραδειγμα πανω στο οριο, να ξερουμε και εμεις και να μην σας προσβαλλουμε...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:τελικά δεν μας είπες χριστιανε, μέχρι ποιό τόνο απόχρωσης δέρματος φτάνουν οι αληθινοί Αρμενιοι; Ειπες οτι η Καρντασιαν ειναι πολυ σκουρα για να ειναι Αρμενια, αλλα ποσο πιο σκουρα απο το επιτρεπτο γονιδιακο σας προφιλ;

δωσε μας ενα παραδειγμα πανω στο οριο, να ξερουμε και εμεις και να μην σας προσβαλλουμε...
Η Καρντσιαν είναι σκουρόχρωμη αλλά αποτελεί μέλος της Αρμενικής ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ εκκλησίας! Οι πιο πολλοί Αρμένιοι ανήκουν στην Αρνενικη Ορθόδοξη Εκκλησία αλλά υπάρχουν και Καθολικοί και Προτεστάντες Αρμένιοι! Ομως η εθνική μας εκκλησία είναι η Αρμενική Ορθόδοξη! Οι Καθολικοί και οι Προτεσταντες Αρμένιοι δεν έχουν υψηλό θρησκευτικό αίσθημα! Οι Αρμένιοι Ορθόδοξοι που είμαστε το 90% των Αρμενίων είμαστε οι πραγματικά θρησκευόμενοι! Κατανοητά αθεε;

Ασε που οι Καθολικοί Αρμένιοι και οι Προτεστάντες δεν είναι 100% Αρμένιοι! Εχουνε ανανειχτει με άλλους λαούς! Οι καθαροί Αρμένιοι είμαστε οι Ορθόδοξοι Αρμένιοι! Η Καρντασιαν είναι Καθολική Αρμενισα ΑΝ είναι Αρμενισα!
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Άλλο πάλι τούτο... Η θρησκεία να ορίζει την εθνικότητα... Δηλαδή βρε φίλε, εάν ένας χριστιανός ορθόδοξος Αρμένης αλλαξοπιστήσει, θα πάψει να είναι Αρμένης;
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Όχι πάλι... :doh:
It is by will alone I set my mind in motion.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Άλλο πάλι τούτο... Η θρησκεία να ορίζει την εθνικότητα... Δηλαδή βρε φίλε, εάν ένας χριστιανός ορθόδοξος Αρμένης αλλαξοπιστήσει, θα πάψει να είναι Αρμένης;
Δηλαση αν είναι Μουσουλμάνος(εξισλαμιστεί) θα είναι ακόμα Αρμένιος; Καλώς η κακώς σε δοσμένου ότι οι πιο πολλοί Αρμένιο της διασποράς δε μιλάμε τα Αρμενικά μόνο η θρησκεία μένει να μας ενώνει! Για εμάς τους Αρμένιους ισχύει αυτό! Εσύ είσαι Ελληνας και βλέπεις την εθνική ταυτότητα από τη δική σου σκοπιά!Ενας Ελληνας μπορεί να είναι χριστιανός, άθεος, μουσουλμάνος! Για να είναι κάποιος Αρμένιος πρέπει να είναι Χριστιανός! Αν όχι Ορθόδοξος όπως είναι το 90% των Αρμενίων έστω Καθολικός ή διαμαρτυρόμενος (το υπόλοιπο 10%)!Δεν είναι τυχαίο ότι όλες οι Αρμενικές οργανώσει και υπηρεσίες λειτουργούν από την Αρμενική εκκλησία! Σχολεία, ιδρύματα τα πάντα! Και τα θύματα της Αρμενική Γενοκτονίας είναι άγιοι της Αρμενικής εκκλησίας! Πως να το κάνουμε δηλαδή! Το πρώτο Χριστιανικο έθνος είμαστε!


Να τι ισχύει για τους Αρμένιους κρυπτοχριστιανούς της Τουρκίας...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Δηλαδή; του παίρνουν το διαβατήριο εάν γίνει μουσουλμάνος;
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Kαι τι έγινε δηλαδή,Ραφαήλ που είσαστε το πρώτο;
Αν ήσασταν το δεύτερο,ποια η διαφορά;
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Δηλαδή; του παίρνουν το διαβατήριο εάν γίνει μουσουλμάνος;
Δεν παίζει ρόλο το διαβατήριο! Αν γίνει Μουσουλμάνος συντάσσεται με τους Τούρκους! Και η Αρμενία δεν έχει σχέσεις διπλωματικές με Τουρκία οπότε χάνει την Αρμενική υπηκοότητα! Ολες τις οργανώσεις των Αρμενίων της διασποράς η Αρμενική εκκλησία τις λειτουργεί! Οι κρυπτοαρνενιοι για παράδειγμα παριστάνουν τους Τούρκους!
stelios8 έγραψε:Kαι τι έγινε δηλαδή,Ραφαήλ που είσαστε το πρώτο;
Αν ήσασταν το δεύτερο,ποια η διαφορά;
Είμαστε σαν έθνος αποκλειστικά δεμένοι με την Χριστιανική θρησκεία! Κ;ι είμαστε σαν Αρμενία το δεύτερο πιο θρήσκο κράτος του κόσμου και το πρώτο μεταξύ των Χριστιανικών κρατών! Δεν είμαστε χριστιανική της καφετέριας όπως ας πούμε οι Ελληνες και οι Βούλγαροι!

Επιπλέον η Αρμενία είναι η μόνη χριστιανική χώρα που δεν έχει αθεϊστική οργάνωση την στιγμή που ακόμα και το Ιράν έχει μία που εδρεύει στην Ευρώπη! Αυτό κάτι λέει!
Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Όχι πάλι... :doh:
Τεμπελοσκυλο συγχαρητήρια! Χάρις σε εσένα τώρα πρέπει να εξηγήσω την ιστορία μου με τις πεποιθήσεις της κοπέλας μου στους άλλους Αρμένιους! Σκόπευα να τι κάνω μετά από κάνα μήνα αλλά χάρη σε εσένα τώρα θα το κάνω νωρίτερα!
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Το θρησκευμα καθοριζε την καταγωγη μεσα σε μεγαλες πολυεθνικες αυτοκρατοριες οπου δεν υπηρχε η εννοια του εθνικου κρατος.Ολα αυτα τοτε.Τωρα οσοι τα πιστευουν αυτα ζουνε μεσα σε δικο τους κοσμο και δεν εχουν καμμια απολυτως επαφη και συναφεια ουτε με τον πολιτισμο,ουτε με το μερος οπου ζουν.

Προφανως και οι συγκεκριμενοι Αρμενιοι θα περιμενουν εναν πολυ μεγαλο βασιλια που θα δοξασει το ηδη ενδοξο εθνος τους και θα τους κανει κι ολα τους τα υπολοιπα χατηρια.Ακριβως οπως ολοι οι γραφικοι θρησκοπληκτοι σε καθε γωνια του πλανητη.

Η Κιμ Καρντασιαν παντως εχει παθος σε τροπαιοφορους με μεγαλη ρομφαια.
--------------------------------------------ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΙΣ-----------------------------------------------
Το αρμενικο εθνος ειναι το πρωτο που εκχριστιανιστηκε,πας μη χριστιανος δεν ειναι αρμενιος οπως ουτε και πας μη χριστιανος ορθοδοξος,οι αρμενιοι πληρωνουν λεφτα για να παιρνουν πρωτοι το αγιο φως στα ιεροσολυμα,το σολαριουμ ειναι αντιχριστιανικο γιατι αλλοιωνει την αποχρωση του δερματος κι ετσι δεν ξεχωριζει ενας αρμενιος οπως η Κιμ Καρντασιαν κι αυτο ειναι πληγμα στην θρησκεια,δεν υπαρχει ουτε ενας αθεος αρμενιος,οι αρμενιοι δεν κανουν προγαμιαιο σεξ αλλα θελουν να εχουν κοπελες και τελος δεν υπαρχει η εννοια του κερατωματος γιατι το σεξ ειναι χυδαιο και προστυχο και δεν ταιριαζει διολου με την λεπτοτητα κι ευγενεια των αρμενιων.Ομως ολα αυτα τα λες εσυ που ισως να μην εκπροσωπεις καν ουτε τον εαυτο σου,οχι ενα ολακερο εθνος.

Συγχαρητηρια και μπραβο σας,αλλα βασικα ποτε δεν ενδιεφερε κανενα απολυτως εαν ενας λαος δεν εχει μπορεσει να αφησει τα ιχνη του στην ιστορια κι ακομα εξακολουθει να παιδευεται μεσα απο την θρησκεια και τον εθνικισμο μηπως τυχον κι ακουστει λιγο.Σαν τα μικρα παιδακια που κοκορευονται με τα ψεμματα και λενε εμενα ο θειος μου ειναι πυροσβεστης κι εμενα ο θειος μου ειναι αστυνομος,δηλαδη ανοητα παιδιαρισματα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος επικουρειος την 30 Σεπ 2016 23:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Ραφαήλ, συμμάζεψα λίγο τις δημοσιεύσεις σου και θα σε ξαναπαρακαλέσω να μην κάνεις καινούργια δημοσίευση κάθε δύο λεπτά αλλά να κάνεις επεξεργασία την προηγούμενη αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.
Rafael Atesyan έγραψε:
Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Όχι πάλι... :doh:
Τεμπελοσκυλο συγχαρητήρια! Χάρις σε εσένα τώρα πρέπει να εξηγήσω την ιστορία μου με τις πεποιθήσεις της κοπέλας μου στους άλλους Αρμένιους! Σκόπευα να τι κάνω μετά από κάνα μήνα αλλά χάρη σε εσένα τώρα θα το κάνω νωρίτερα!
Φχαριστώ, αλλά τι σχέση έχω εγώ με αυτό; Ούτε εσένα ξέρω, ούτε την γκόμενά σου, ούτε τους φίλους σου.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Τεμπελόσκυλο έγραψε:... ούτε την γκόμενά σου....
Δείξε λίγο σεβασμό... Τι λεξιλόγιο είναι αυτό. Εδώ πρόκειται για αγνή σχέση... Άκου γκόμενα!!!
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Άλλο πάλι τούτο... Η θρησκεία να ορίζει την εθνικότητα... Δηλαδή βρε φίλε, εάν ένας χριστιανός ορθόδοξος Αρμένης αλλαξοπιστήσει, θα πάψει να είναι Αρμένης;
Εννοείται! Μη σου πω ότι θα σκουρύνει και το δέρμα του...
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Ραφαήλ, συμμάζεψα λίγο τις δημοσιεύσεις σου και θα σε ξαναπαρακαλέσω να μην κάνεις καινούργια δημοσίευση κάθε δύο λεπτά αλλά να κάνεις επεξεργασία την προηγούμενη αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.
Rafael Atesyan έγραψε:
Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Όχι πάλι... :doh:
Τεμπελοσκυλο συγχαρητήρια! Χάρις σε εσένα τώρα πρέπει να εξηγήσω την ιστορία μου με τις πεποιθήσεις της κοπέλας μου στους άλλους Αρμένιους! Σκόπευα να τι κάνω μετά από κάνα μήνα αλλά χάρη σε εσένα τώρα θα το κάνω νωρίτερα!
Φχαριστώ, αλλά τι σχέση έχω εγώ με αυτό; Ούτε εσένα ξέρω, ούτε την γκόμενά σου, ούτε τους φίλους σου.
Με τις αναρτήσεις σου στα διάφορα εκκλησιαστικά σάιτ με το προσωνύμιο "ΘΕΟΣ" έτυχε μπήκε ένας φίλος μου Αρμένιος και είδε και μετά βρήκε (δε ξέρω πως) το φόρουμ και τώρα πρέπει να τους το πω πρωωρα!
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Και εκεί που περιμένεις να έχει πεθάνει το φόρουμ, τσουπ, εμφανίζεται ένας χριστιανός και το ανασταίνει!
Rafael Atesyan έγραψε:Λοιπόν μπαίνω κατευθείαν στο ψητό.Με λένε Ραφαήλ Ατεσιάν και είμαι Έλληνας πολίτης Αρμενικής καταγωγής 20 χρονών η ηλικία μου.Οι Αρμένιοι είμαστε το πρώτο χριστιανικό έθνος και είμαστε περήφανοι για αυτό.Ακόμα και οι νέοι όπως εγώ είμαστε βαθιά θρησκευόμενοι σε αντίθεση με τους νέους Έλληνες που είναι θρησκευτικά αδιάφοροι.Οι Αρμενικές εκκλησίες παντού στον κόσμο είτε στην Αρμενία είτε στην Αρμενική διασπορά είναι γεμάτες από νεαρό ηλικιακά κόσμο και γενικότερα επειδή η θρησκεία και η Αρμενική εκκλησία είναι το πιο σημαντικό κομμάτι για εμάς και χωρίς αυτήν δε θεωρείσαι Αρμένιος γιατί μπορεί να βρεις Αρμένιους που δεν μιλάνε τα Αρμενικα αλλά αν δεν έχεις την θρησκεία δεν είσαι Αρμένιος.Επιπλέον χάρη στην Αρμενική εκκλησία αναγεννηθήκαμε από την Αρμενική γενοκτονία.Άσε που στην εκκλησία συναντιόμαστε είναι δηλ. τόπος συνάντησης.Λοιπόν τα έχω με μία κοπέλα Ελληνίδα συνομίλικη μου(κανουμε και εμείς οι Αρμένιοισχέσεις αλλά όχι σεξ μόνο αγάπη,φιλιά αγκαλιές ουσιαστική αγάπη δηλαδή) η οποία με αγαπά και με φροντίζει αλλά έχω σαφείς ενδείξεις ότι είναι άθεη.Δεν την ρωτώ γιατί φοβάμαι ότι αν μου πει ναι θα την χωρίσω.
Φίλε Ραφαήλ, μια χαρά είσαι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Είσαι πολύ τυχερός που η κοπέλα σε αγαπά πραγματικά και για να μην σε στεναχωρήσει "κρύβεται".
Το πρόβλημά σου είσαι εσύ και όχι η κοπέλα. Και μάλλον το πρόβλημα και των δυο σας είσαι εσύ.
Διάβασε λίγο προσεκτικά τα παρακάτω:
Γεννήθηκα και μεγάλωσα μέσα σε αθεϊστικό έως αντιθεϊστικό περιβάλλον.
Ερωτεύτηκα μια γυναίκα η οποία επίσης ήταν θρησκευτικά αδιάφορη και όποτε μιλούσαμε για θρησκευτικά θέματα ήταν για να τα χώσουμε από κοινού σε παπάδες και σκάνδαλα της εκκλησίας.
Κοντά στα 35 μου μου συνέβησαν προσωπικά μια σειρά από συγκλονιστικά γεγονότα τα οποία με έπεισαν αμετάκλητα ότι υπάρχει Θεός.
Άρχισε το ταξίδι μου στην Ορθοδοξία. Μόνος διότι η γυναίκα μου δεν είχε ούτε την θέληση, την διάθεση, ή αν θέλεις το σθένος για να με ακολουθήσει. Στην αρχή με πείραζε, αλλά όσο μαθήτευα στην Ορθοδοξία, τόσο συνειδητοποιούσα ότι ο πραγματικός λόγος που με ενοχλούσε ήταν ο εγωισμός μου και όχι η γυναίκα μου. Για πολλά χρόνια πήγαινα κάθε Κυριακή μόνος στην εκκλησία. Η γυναίκα μου στην αρχή αντιδρούσε αρνητικά, αλλά δεν έδινα δικαίωμα, ήμουν όσο μπορούσα εντάξει μέσα στην οικογένεια και η αντίδραση σταματούσε στο πείραγμα. Με τον καιρό άρχισε και η γυναίκα μου να αλλάζει, χωρίς να χρειαστεί να προσπαθήσω να την πείσω για τίποτα. Μάλιστα, έχω παρατηρήσει ότι όσο προσπαθείς να πείσεις κάποιον, τόσο χειρότερα αποτελέσματα φέρνεις. Και να μην άλλαζε η γυναίκα μου, το ίδιο ευτυχισμένος θα ήμουνα, το ίδιο καλή οικογένεια θα είχαμε.
Συμπέρασμα: Είσαι πολύ τυχερός αν έχεις βρει μια κοπέλα που σε αγαπά, διότι σήμερα οι άνθρωποι έχουμε γίνει εαυτούληδες και μπερδεύουμε την αγάπη με την ανταλλαγή συναισθημάτων, με μια ψυχολογικού τύπου δοσοληψία. Δεν ξέρω όμως πόσο τυχερή είναι και η κοπέλα με σένα.
Η πίστη είναι η προσωπική (και όχι η συλλογική) σχέση μας με τον Θεό. Η σχέση σου με τον Θεό, δεν αφορά κανέναν άλλον, ούτε την κοπέλα σου, ούτε τους γονείς σου. Είσαι εσύ και ο Θεός. Και αυτό αφορά τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά. Σκέψου λοιπόν καλά ποιος είσαι και τι πραγματικά θέλεις, σκέψου αν αξίζεις τελικά αυτήν την αγάπη, και αν όχι απάλλαξε σήμερα κιόλας την κοπέλα από ένα μελλοντικό μαρτύριο.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

επικουρειος έγραψε:Το θρησκευμα καθοριζε την καταγωγη μεσα σε μεγαλες πολυεθνικες αυτοκρατοριες οπου δεν υπηρχε η εννοια του εθνικου κρατος.Ολα αυτα τοτε.Τωρα οσοι τα πιστευουν αυτα ζουνε μεσα σε δικο τους κοσμο και δεν εχουν καμμια απολυτως επαφη και συναφεια ουτε με τον πολιτισμο,ουτε με το μερος οπου ζουν.

Προφανως και οι συγκεκριμενοι Αρμενιοι θα περιμενουν εναν πολυ μεγαλο βασιλια που θα δοξασει το ηδη ενδοξο εθνος τους και θα τους κανει κι ολα τους τα υπολοιπα χατηρια.Ακριβως οπως ολοι οι γραφικοι θρησκοπληκτοι σε καθε γωνια του πλανητη.

Η Κιμ Καρντασιαν παντως εχει παθος σε τροπαιοφορους με μεγαλη ρομφαια.
--------------------------------------------ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΙΣ-----------------------------------------------
Το αρμενικο εθνος ειναι το πρωτο που εκχριστιανιστηκε,πας μη χριστιανος δεν ειναι αρμενιος οπως ουτε και πας μη χριστιανος ορθοδοξος,οι αρμενιοι πληρωνουν λεφτα για να παιρνουν πρωτοι το αγιο φως στα ιεροσολυμα,το σολαριουμ ειναι αντιχριστιανικο γιατι αλλοιωνει την αποχρωση του δερματος κι ετσι δεν ξεχωριζει ενας αρμενιος οπως η Κιμ Καρντασιαν κι αυτο ειναι πληγμα στην θρησκεια,δεν υπαρχει ουτε ενας αθεος αρμενιος,οι αρμενιοι δεν κανουν προγαμιαιο σεξ αλλα θελουν να εχουν κοπελες και τελος δεν υπαρχει η εννοια του κερατωματος γιατι το σεξ ειναι χυδαιο και προστυχο και δεν ταιριαζει διολου με την λεπτοτητα κι ευγενεια των αρμενιων.Ομως ολα αυτα τα λες εσυ που ισως να μην εκπροσωπεις καν ουτε τον εαυτο σου,οχι ενα ολακερο εθνος.

Συγχαρητηρια και μπραβο σας,αλλα βασικα ποτε δεν ενδιεφερε κανενα απολυτως εαν ενας λαος δεν εχει μπορεσει να αφησει τα ιχνη του στην ιστορια κι ακομα εξακολουθει να παιδευεται μεσα απο την θρησκεια και τον εθνικισμο μηπως τυχον κι ακουστει λιγο.Σαν τα μικρα παιδακια που κοκορευονται με τα ψεμματα και λενε εμενα ο θειος μου ειναι πυροσβεστης κι εμενα ο θειος μου ειναι αστυνομος,δηλαδη ανοητα παιδιαρισματα.
Εγραψα ότι η Καρντασιαν ανήκει στην Καθολική Αρμενική εκκλησία! Και δε θα μας υποδείξεις εσύ πως θα ζούμε!
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Και εγώ είμαι Ορθόδοξος Αρμενιος όπως είναι το 90% των Αρμενίων!Οι υπόλοιποι 10% είναι μη Ορθόδοξοι μεν αλλά Χριστιανοί δε!Δεν είναι τυχαίο που οι Τούρκοι μόλις θέλουν να χτυπήσουν τους Αρμένιους διαλέγουν και χτυπούν τις εκκλησίες!
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Αυτοι που υποδεικνυουνε τα παντα στους παντες δεν δεχονται υποδειξεις απο κανεναν.Λες και κανενας πηρε κι εψαξε να τους βρει.Μοναχοι τους εμφανιζονται,ακαλεστοι κι απροσκλητοι και πιανουν πρωτη θεση χωρις καμμια ευγενεια,κι αν πει κανεις το παραμικρο μυγιαζονται κι απο πανω.

Ειναι οι γνωστοι σε ολους θρησκοληπτοι,κυκλοφορουν σε πολλες μαρκες με διαφορετικες εκδοσεις λειτουργικου η καθε μια.Οι διαφορες θρησκειες μαζι με τις αιρεσεις τους ειναι περισσοτερες απο ολα τα μοντελα υπολογιστων κι εκδοσεις λειτουργικων που κυκλοφορησαν εως τωρα.

Αλλα μακραν προκειται για την κορυφαια μορφη αυτοματισμου που υπηρξε ποτε,κι αυτο οφειλω να το αναγνωρισω.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Απάντηση