ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΝΘΕΟ

Συζητήσεις γύρω απ' την αθεΐα, και γενικά τη ζωή χωρίς θρησκεία, θεούς, και δεισιδαιμονίες.
Απάντηση
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

όπως ΦΑΊΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΌ ΤΟΝ ΒΕΣΙΝΤ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΊ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΉ ΘΡΗΣΚΕΊΑς ΣΤΗΝ ΑΡΜΕΝΊΑ...ΆΡΑ ΠΆΛΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΩ....
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Rafael Atesyan έγραψε:Πάτα Armenian αναρχικέ και δές...
Ραφαήλ, ξεκόλλα από αυτά που σου πουλάνε και σου πιπιλίζουν το μυαλό...
Κανείς δεν πάει φυλακή στην Αρμενία επειδή αλλαξοπίστησε.
Δεν είναι οι Αρμένιοι ο περιούσιος λαός επειδή έγιναν πρώτοι χριστιανοί και παραμένουν σε μεγάλο ποσοστό τους χριστιανοί. Κι αν πιστεύεις το αντίθετο, με γεια σου με χαρά σου... Υπάρχουν κι άλλοι τέτοιοι λαοί, κολλημένοι σαν εσάς...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Ραφαήλ, αγγλικά ξέρεις;
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

δΙΆΒΑΣΕ ΤΟ ΆΡΘΡΟ...λΈΕΙ ΌΤΙ ΟΙ ΜΆΡΥΤΡΕς ΤΟΥ ιΕΧΩΒΆ ΦΥΛΑΚΊΖΟΝΤΑΙ....ΦΥΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ ΤΗΝ ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 17 ΣΤΗΝ ΑΡΜΕΝΙΑ ΖΟΥΣΑ...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Rafael Atesyan έγραψε:δΙΆΒΑΣΕ ΤΟ ΆΡΘΡΟ...λΈΕΙ ΌΤΙ ΟΙ ΜΆΡΥΤΡΕς ΤΟΥ ιΕΧΩΒΆ ΦΥΛΑΚΊΖΟΝΤΑΙ....ΦΥΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ ΤΗΝ ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 17 ΣΤΗΝ ΑΡΜΕΝΙΑ ΖΟΥΣΑ...
Είσαι ή το παιζεις ηλίθιος;
Φυλακίζονται, λέει το άρθρο, επειδή δεν υπηρετούν στον στρατό για λόγους θρησκευτικής συνείδησης...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν είναι υποχρεωτική ησταρτιωτική θητεία στην Αρμενία..,.Ισχύει ότι και για την Ελλάδα.....μπορούν να εξαγοράσουν την θητεία τους για έργα κοινής οφέλειας
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Για άλλο λόγο φυλακίζονται.....Από Αρμενία είμαι ξέρω καλύτερα...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Σε πιστεύω... Αφού ξέρεις ότι υπάρχει θεός...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Εσύ είσαι αναξιόπιστος αφού δεν πιστεύεις στον Θεό.....
Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Rafael Atesyan
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 24 Σεπ 2016 16:00
Όνομα Ιστότοπου: -

Άκυρο αυ΄τά πήγαιναν για τον Κόπτη....
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Rafael Atesyan έγραψε:Εσύ είσαι αναξιόπιστος αφού δεν πιστεύεις στον Θεό.....
Αν είναι να είμαι στον παράδεισο μαζί μ' εσένα... καλύτερα στην κόλαση με την άθεη φίλη σου...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ

Συγχωνεύτηκε εδώ το παραλήρημα/τρολάρισμα του Ραφαήλ από το θέμα "Διαγραφή από τα αρχεία της εκκλησίας", σχετικά με την Αρμενία.
It is by will alone I set my mind in motion.
Απάντηση