Στολίζετε;

Συζητήσεις γύρω απ' την αθεΐα, και γενικά τη ζωή χωρίς θρησκεία, θεούς, και δεισιδαιμονίες.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ναι εγω δεν θα πω πολλα σε αυτο το θεμα γιατι θα τρολαραω [οτι θα ελεγα αυτην την λεξη δε το περιμενα ποτε]

φυσικα και στολιζουμε καποτε περισσοτερα τα τελευταια χρονια ετσι για το τυπικο της εποχης καποια πραγματα
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Τα χριστουγεννιατικα στολιδια στα μαγαζια δημιουργουν την αναλογη διαθεση για αγορες απο τον κοσμο.Τωρα στο σπιτι εγω προσωπικα δεν στολιζω κι ενας λογος εχει να κανει οτι τα λαμπακια που αναβοσβηνουν διαρκως μπροστα στα ματια μου τα βρισκω εξαιρετικα κουραστικα εως κι ανυποφορα εκνευριστικα,οποτε δεν.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

[youtube]kenbgMjRvlY#t=201[/youtube]
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

επικουρειος έγραψε: ενας λογος εχει να κανει οτι τα λαμπακια που αναβοσβηνουν διαρκως μπροστα στα ματια μου τα βρισκω εξαιρετικα κουραστικα εως κι ανυποφορα εκνευριστικα,οποτε δεν.
έχει και λαμπάκια σταθερά ;)
Τα περισσότερα έχουν ένα κουμπάκι που επιλέγεις αν θες να αναβοσβήνουν και με τι ρυθμό και τρόπο. Τεχνολογία λέμε. :D
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση