Τριβές με τον/ην σύντροφο λόγω αθεΐας

Συζητήσεις γύρω απ' την αθεΐα, και γενικά τη ζωή χωρίς θρησκεία, θεούς, και δεισιδαιμονίες.
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Comte de Toulouse έγραψε:
truleysi έγραψε:
aristotelis_1 έγραψε:truleysi
ελα παραδεξου οτι εχεις βιτσια με παπαδες :D τωρα ειδα οτι εισαι κοπελα για αντρα σε ειχα
Όχι ρε συ Αριστοτέλη, άντρας είμαι!
:text-lol: :text-lol: :text-lol: :text-lol: :text-lol: :text-lol:
:lol: Ο Αριστοτέλης πρέπει να μάθει να διαβάζει τα σύμβολα ( http://en.wikipedia.org/wiki/Pink_triangle )
État de siège
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ε οταν διαβαζω που λεει οτι ειδε δεσμο με εναν φοιτητη και μετα γνωρισε εναν παπα νομιζα οτι ειναι κοπελα

δεν ξερω τα ροζ τριγονα μονο τα τριγονα πανοραματος ξερω
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
αμόρφωτη γκόμενα
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010 02:35
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:δεν ξερω τα ροζ τριγονα μονο τα τριγονα πανοραματος ξερω
Ε, σιροπιαστά είναι και τα δύο.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:δεν ξερω τα ροζ τριγονα μονο τα τριγονα πανοραματος ξερω
Ωραιότατα τα τρίγωνα Πανοράματος. Δες και στη Βικιπαίδεια τι είναι το ροζ τρίγωνο το οποίο δεν είναι και τόσο σιροπιαστό!: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A1%CE% ... E%BD%CE%BF
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Αυτο λεω και εγω και το πιο ωραιο ειναι η αποψη που εχουν οταν αντιμετωπιζουν καποιον που λεει οτι ζει μονος.Και τωρα εισαι μονος πω,πω τι λες βρε παιδι μου,κακομοιρη κακο που επαθες.Μεσα στο μυαλο τους ειναι ταυτισμενο ως ενα ειδος δυστυχιας που χρειαζεται οπωσδηποτε την αυτολυπηση και την καταφρονια.Κι αν δεν μασησεις στην ψυχολογικη χειραγωγηση που επιχειρειται εις βαρος σου,ο ιδιος ανθρωπος μετα απο λιγο μιλωντας μπορει να σου πει το εντελως αντιθετο.Γιατι,τι αναγκη εχεις εσυ,μονος σου ζεις χωρις κανεναν πανω απ το κεφαλι σου και τι μπορεις να καταλαβεις.Το γυρναει δηλαδη μετα και στην περιφρονηση.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ενταξει παω πασο καταλαβα τι σημαινει το σημα σου κατι αλλο για το θεμα θα πει κανενας?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Σημερα με πιτσίλισε ενας τραγοπαπας και του πηρα απο τα χερια το βασιλοσταβρη και του την εχωσα και γω να δειτε γελια ο παπαρχιδης το φχαριστιθηκε πολυς!
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Ας επανέρθουμε στο θέμα συντρόφου.

Για εμένα αν κάποια κουβαλάει τον θανατηφόρο συνδυασμό νοοτροπίας χωριού (μικρής κοινωνίας) και χριστιανισμού.. σημαίνει τη λήξη κάθε περαιτέρω ενδιαφέροντος ή πιθανότητας σχέσης. (επειδή ξέρω πλέων τι επακολουθεί :lol: )
État de siège
Άβαταρ μέλους
aqyn
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010 00:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Όταν γνώρισα τη σύντροφό μου, δεν ήμουν ακόμη άθεος, το έψαχνα ακόμη. Εκείνη ήταν, αλλά δεν την ένοιαζε καθόλου. Και ευτυχώς που δεν την ένοιαζε, γιατί σήμερα έχουμε κι οι δυο τα ίδια μυαλά, και τα όμορφα χρόνια που περάσαμε μαζί θα τα είχαμε χάσει.

Γι' αυτό, [συμβουλή_προς_νεότερους]πριν απορρίψετε κάποιον πιθανό σύντροφο, συζητήστε το μαζί του, ή τέλος πάντων με κάποιον τρόπο προσπαθήστε να δείτε αν και κατά πόσο είναι κολλημένος. Και κυρίως, μη βιαστείτε, και μην έχετε αυτό ως μοναδικό κριτήριο.[/συμβουλή_προς_νεότερους]
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Σίμων Resurrected έγραψε:Ας επανέρθουμε στο θέμα συντρόφου.

Για εμένα αν κάποια κουβαλάει τον θανατηφόρο συνδυασμό νοοτροπίας χωριού (μικρής κοινωνίας) και χριστιανισμού.. σημαίνει τη λήξη κάθε περαιτέρω ενδιαφέροντος ή πιθανότητας σχέσης. (επειδή ξέρω πλέων τι επακολουθεί :lol: )
Off Topic
Τι υπονοεις ομαδικο κετσι.
Α! ρε..... ανωμαλιαρη Σιμων!
:clap:
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Εικόνα
État de siège
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

σιμωνα πες τωρα οτι μια εμφανισιμη κοπελα απο χωριο θρησκα σε ερωτευεται και θελει να σε παντρευτει :D
θα πεις το ιδιο που ειπε ο μεγαλος ιωαννης μεταξας?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Ποτέ δεν κατάλαβα τα επιχειρήματα της κατηγορίας "δηλαδή, αν σου καθόταν, δε θα την πήδαγες?".
Όχι, dude, δεν πηδάμε ό,τι μας κάτσει.
:doh:
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

νοξ την στιγμη που λες οτι

Ο υπολογιστής, μαζί με το internet, αποτελεί το ισχυρότερο προσωπικό εργαλείο και την πληρέστερη πηγή γνώσης

και την ιδια στιγμη οτι θελεις μονο αθεους φιλους αλλα λιγους προφανος δε θα θελεις να εχεις και γκομενα με αλλα πιστευω

δεν ειναι ομως ολοι ετσι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
L3o ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2009 22:02
Όνομα Ιστότοπου: JudgeDred13
Επικοινωνία:

noxteryn έγραψε:Ποτέ δεν κατάλαβα τα επιχειρήματα της κατηγορίας "δηλαδή, αν σου καθόταν, δε θα την πήδαγες?".
Όχι, dude, δεν πηδάμε ό,τι μας κάτσει.
:doh:
Προφανώς και το πηδάμε,απλά δεν κρατάμε και το τηλέφωνό του μετά : brrr :
"Όσο θα έχουμε έναν αφέντη στον ουρανό,θα είμαστε δούλοι στη γη" (Michail Bakunin)
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Νομιζω καλυτερα ειναι ΕνΤριβές με τον/ην σύντροφο λόγω αθεΐας :oops:
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Ποτέ δεν κατάλαβα τα επιχειρήματα της κατηγορίας "δηλαδή, αν σου καθόταν, δε θα την πήδαγες?".
Όχι, dude, δεν πηδάμε ό,τι μας κάτσει.
εγώ πάλι θα την πήδαγα
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

εφοσον αρεσε στη κοπελα μου, θα την πηδουσαμε και οι δυο μαζι. :o
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:εφοσον αρεσε στη κοπελα μου, θα την πηδουσαμε και οι δυο μαζι. :o
Αν σου είπε κοπέλα οτι της αρέσει, ή σου ελεγε ψέματα, ή δεν της πολυ αρεσεις εσυ :shhh:
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

noxteryn έγραψε:Ποτέ δεν κατάλαβα τα επιχειρήματα της κατηγορίας "δηλαδή, αν σου καθόταν, δε θα την πήδαγες?".
Όχι, dude, δεν πηδάμε ό,τι μας κάτσει.
:doh:
αναγκη, ειναι ενα σεβασμιοτατο επιχειρημα
για να ανεβουν τα στανταρ σου, να γνωρισεις, πρεπει να φας και μπαζα

στο θεμα της ανανεωσιμης συντροφου , δηλ στο προσωπικο τετ-α τετ μοναδικο, εκλεκτο και θεοποιημενο παρτεναιρ του καλυτερου σεξ yet, ειναι μια διπλη ιστορια εξέλιξης και τυχης συμβατοτητας σε οσο περισσοτερα σημεια μπορεις να βρεις.και θα αποτυχεις. και μπορει να ψαχνεις για το τελειο λουλουδι που δεν ερχεται.

εγω μετα τα 19 αποκλειεται να συνδεομουν συναισθηματικα με θρησκα/θρησκοληπτη/θεουσα.
τότε , βεβαια, δεν ηξερα και πως να συνδεθω, τα εβρισκα ακομα... κυριως σαρκικα

αρα, για αληθινα υψη σχεσεων περα απο casual ή και πληρωμενο σεξ, πρεπει να μην υπαρχουν (πολλα? κανένα) θεμελιωδη αγεφυρωτα
οσο πιό ευκολο, τόσο πιό σωστό
δεν προσπαθεις να γινεις καλυτερος ή να αλλαξει ο αλλος
απλα αποκτας εμπειρια

με τα "πεθερικά" αξιζει αλλο παραθυρο
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Απάντηση