Nα γίνουμε μέλη στη διεθνή κοινότητα;

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Είπα να γίνω μέλος εδώ: http://www.meetup.com/members/9783224/
Τι λέτε;
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

EmilofCrete έγραψε:Είπα να γίνω μέλος εδώ: http://www.meetup.com/members/9783224/
Τι λέτε;
Πολύ αμερικάνικο μου φαίνεται. Το ενδιαφέρον τους εστιάζεται στα meetups και δεν μου αρέσει και το προαιρετικό membership fee.
Εγώ είμαι ήδη γραμμένος στα Atheist Forums αλλά σπάνια παρακολουθώ. Μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει το φόρουμ του Ντώκινς αλλά και εκεί δεν συχνάζω τακτικά γιατί μεταφέρουν τα θέματα που ανοίγω στο subforum Debunking woo και αυτό με εκνευρίζει.
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Είμαι ήδη μελος τα τελευταία 8 χρόνια σε ιδιωτικό forum άθεων και αγνωστικιστών με έδρα τις ΗΠΑ. Με μέλη κυρίως γυναίκες με οικογένεια (συζύγους-παιδιά). Αυτή τη στιγμή σχεδιάζουμε να συναντηθούμε στο Vegas τον Απρίλιο του 2010.

Λόγω της ιδιωτικότητας του φόρουμ τα περισσότερα μέλη χρησιμοποιούμε τα κανονικά μας ονόματα και φωτογραφίες.

Δυστυχώς δεν είμαι moderator οπότε δεν μπορώ να προσκαλέσω κανέναν :(
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

dtango έγραψε:
EmilofCrete έγραψε:Είπα να γίνω μέλος εδώ: http://www.meetup.com/members/9783224/
Τι λέτε;
Πολύ αμερικάνικο μου φαίνεται. Το ενδιαφέρον τους εστιάζεται στα meetups και δεν μου αρέσει και το προαιρετικό membership fee.
Η απλή εγγραφή είναι δωρεάν, αν θέλεις να δημιουργήσεις γκρουπάκι, έχει συνδρομή... ;)
Choose a subscription plan:

Need to enter a coupon?


6 months for only $12/month

Save 37%


Billed in one payment of $72.00
Recommended

3 months for only $15/month

Save 21%


Billed in one payment of $45.00
Recommended

1 month for only $19/month
Recommended
30-day money-back guarantee

It's 100% risk-free with our 30-day money-back guarantee.

Subscriptions automatically renew at regular price.
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Scifimom έγραψε:Είμαι ήδη μελος τα τελευταία 8 χρόνια σε ιδιωτικό forum άθεων και αγνωστικιστών με έδρα τις ΗΠΑ. Με μέλη κυρίως γυναίκες με οικογένεια (συζύγους-παιδιά). Αυτή τη στιγμή σχεδιάζουμε να συναντηθούμε στο Vegas τον Απρίλιο του 2010.
ΟΚ...
Τι θα μας φέρεις από εκεί; :lol: :lol: :lol:
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

EmilofCrete έγραψε:
Scifimom έγραψε:Είμαι ήδη μελος τα τελευταία 8 χρόνια σε ιδιωτικό forum άθεων και αγνωστικιστών με έδρα τις ΗΠΑ. Με μέλη κυρίως γυναίκες με οικογένεια (συζύγους-παιδιά). Αυτή τη στιγμή σχεδιάζουμε να συναντηθούμε στο Vegas τον Απρίλιο του 2010.
ΟΚ...
Τι θα μας φέρεις από εκεί; :lol: :lol: :lol:
Κάτσε να βρω τα χρήματα για να πάω...
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Scifimom έγραψε:
EmilofCrete έγραψε:
Scifimom έγραψε:Είμαι ήδη μελος τα τελευταία 8 χρόνια σε ιδιωτικό forum άθεων και αγνωστικιστών με έδρα τις ΗΠΑ. Με μέλη κυρίως γυναίκες με οικογένεια (συζύγους-παιδιά). Αυτή τη στιγμή σχεδιάζουμε να συναντηθούμε στο Vegas τον Απρίλιο του 2010.
ΟΚ...
Τι θα μας φέρεις από εκεί; :lol: :lol: :lol:
Κάτσε να βρω τα χρήματα για να πάω...
Λοιπόν: Βρες τα εισιτήρια να πας, μετά παίξε στο καζίνο τα υπόλοιπα (με το γνωστό σύστημα στη ρουλέτα που κερδίζει αργά αλλά σταθερά) και άνοιξε ένα ΘΕΜΑ με παραγγελίες από συμφορουμίτες... ;)
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

EmilofCrete έγραψε:... μετά παίξε στο καζίνο τα υπόλοιπα (με το γνωστό σύστημα στη ρουλέτα που κερδίζει αργά αλλά σταθερά) ...
Πλλλλάκα με κάνεις; Ρουλέτα+αργά+κέρδος έχει πιθανότητες να κερδίσει όσο και το να υπάρχει θεός! Από στατιστική πως πάς;
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε:
EmilofCrete έγραψε:... μετά παίξε στο καζίνο τα υπόλοιπα (με το γνωστό σύστημα στη ρουλέτα που κερδίζει αργά αλλά σταθερά) ...
Πλλλλάκα με κάνεις; Ρουλέτα+αργά+κέρδος έχει πιθανότητες να κερδίσει όσο και το να υπάρχει θεός! Από στατιστική πως πάς;
Δοκιμασμένο... ;)
(Έχω σύστημα, νόμιζα πως είναι γνωστό...)
((Απλώς δεν είναι συναρπαστικό...))
(((Θεός δεν υπάρχει, αλλά αυτό δουλεύει!))) :D
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

(((Θεός δεν υπάρχει, αλλά αυτό δουλεύει!))) :D
Παλιά έπαιρναν οι γριές το λεωφορίο από το σύνταγμα νομίζω τζάμπα, πήγαιναν βουνό(τότε δεν είχει θάλασσα) έπαιζαν κόκκινο μάυρο έβγαζαν μεροκάμματο και μετά πίσω πάλι τζάμπα. Α είχε και σνακ το πρόγραμμα.
Με την ευγενή προσφορά του ΕΟΤ.
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Απάντηση