Αθεϊστικη Τζιχάντ.

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Ωραία ήταν η εκπομπή. Δυστυχώς δεν νομίζω ότι φτάνει μια εκπομπή για να καλύψετε όλα τα θέματα σχετικά με το Ισλάμ. Να ξανακάνεις κάποια στιγμή άλλη μια εκπομπή μαζί του. Σου προτείνω επίσης να βρεις ένα site όπου μπορείς να ελεγχεις το chat γιατί χτες γινόταν χαμός. Ήθελα να ρώτησω κάποια πράγματα εκείνη τη στιγμή αλλά έγραφαν τόσα πολλά στο chat που δεν νομίζω να είδατε τις ερωτήσεις. Κρίμα...
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

επειδή εγω δεν μπόρεσα να δω την εκπομπή ξέρεται αν την έχει κάπου στο youtube ή στο site του να την δω κονσέρβα?
Στο site έψαξα και δεν την βρήκα
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν ξέρω αν σκόπευε να την ανεβάσει στο κανάλι του στο youtube. Πάντος αν σκόπευε, θα αργίσει γιατί του έριξαν το κανάλι σήμερα. Nόμιζα ότι θα την είχε στο on demand στο τάπερ τιβί αλλά βλέπω ότι δεν το έχει κάνει ακόμα. Λογικά θα την ανεβάσει σε λίγες μέρες αν δεν το έχει κάνει ήδη.

ΥΓ. Urfushlaag όταν φτιάξεις νέο account sto youtube στείλε εδώ το link για να μπορέσουμε να σε βρούμε. Κρίμα για το κανάλι σου...
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Τι συνέβη με το κανάλι του ur?
Γιατί κατέβηκε;

Τι να πω για το παιδάκι που υπερασπίζεται το Ισλάμ... Δεν υπήρξε πρότασή του που να μη θέλω να σχολιάσω.
Νιώθω αηδία για όσους έχουν δηλητηριάσει το μυαλό του, αλλά δεν μπορώ να τον δικαιολογήσω. Ζει όπως όλοι μας στην εποχή της πληροφορίας, το μόνο που χρειάζεται είναι να συνειδητοποιήσει ότι αμφισβητώντας δεν αμαρτάνει, και να δει τι λένε όσοι διαφωνούν μαζί του.

Είναι φανερό ότι στην ερώτηση "τι θα σε έκανε να παραδεχτείς ότι οι απόψεις σου είναι λάθος" η απάντησή του προφανώς είναι "τίποτα".
Δεν νομίζω ότι έχει νόημα περαιτέρω συζήτηση μαζί του.
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Υπάρχουν κάποια θέματα που δεν μπορείς να συμφωνήσεις μαζί του ( ομοφυλοφιλία κτλ...) αλλά γενικά στην εκπομπή μίλησε πολύ ωραία. Έλεγε ότι επειδή πολλοί είναι αμόρφωτοι παρερμηνεύουν σημεία στο κοράνι και έτσι κάνουν αυτά που κάνουν. Γενικά στην εκπομπή ήταν πιο συζητήσιμος απ'ότι ήταν στα βίντεο. Το κανάλι το έριξαν κάποιοι δεξιοί... Είναι η δεύτερη φορά που το ρίχνουν και πάλι χωρίς λόγο...
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Είπε ότι μπορεί να ξανανεβάσει το παλιό κανάλι γιατί του το έριξαν χωρίς λόγο. Γιαυτό δεν έχει ανεβάσει ακόμα τα παλιά βίντεο.
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Απάντηση