Αθεϊστικη Τζιχάντ.

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Άβαταρ μέλους
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 20:35
Όνομα Ιστότοπου: Λιανοκλάδι
Επικοινωνία:

Έχω βρεί έναν Έλληνα μουσουλμάνο απολογητή στο ΥΤ και αποφάσισα να του κηρύξω Αθεϊστική Τζιχάντ:

[youtube]z6cKQAhIYCI[/youtube]


Το κανάλι του είναι το http://www.youtube.com/user/GreekMuslimEldin

περιμένω την απάντηση του και μόλις την ανεβάσει θα την ποστάρω σε αυτό το νήμα.

Επίσης τον κάλεσα στο κανάλι μου (http://www.taper.tv) την άλλη Πέμπτη 11 Ιουνίου στις 10:00 το βράδυ για μια ζωντανή συζήτηση για το Ισλάμ. Θα ήταν μεγάλη χαρά μου να παρακολουθήσετε ζωντανά την συζήτηση και να συνεισφέρετε στην κουβέντα.

Αν έχετε καμιά καλή ιδέα για ερωτήσεις, παρατηρήσεις κλπ γράψτε τις εδώ.



Και κάτι τελευταίο: Μόλις τελειώσω με τον Μουσουλμάνο, λέω να κηρύξω Αθεϊστική Σταυροφορία, αλλά δεν έχω βρεί χριστιανούς απολογητές στο ΥΤ, μόνο κάτι τρελάρες που δεν είναι ιδιαίτερα διαδραστικοί, είναι μάλλον αυτιστικοί-ανεβάζουν ύμνους κλπ και μόλις πας να κουβεντιάσεις απλως σε μπανάρουν. Αν βρείτε κανέναν καλό πειτε μου.
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Ιδέα δεν έχω ακόμη αλλά ΧΩΣΤΑΑΑ!!!

Σπαγγέτι ου ακμπάρ!
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν ξέρω αν θα κερδίσεις τίποτα συζητώντας μαζί του. Έχω δει κάποια βίντεο του και ενώ σε πολλά έχει επιχειρήματα , σε ορίσμενα θέματα είναι κολλημένος, ειδικά όταν δικιολογεί την θανάτωση των ομοφυλόφιλων ή όταν αναφέρεται στην θέση της γυναίκας. Ελπίζω να είναι ένας γόνιμος διάλογος :)
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
cafeeine
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: 06 Απρ 2009 16:15
Όνομα Ιστότοπου: Confused Cogitations
Τοποθεσία: Montreal (for now...)
Επικοινωνία:

Με τον ελντίν έιχα συζητήσει, και λέγμαε ακόμη και για συνάντηση, αλλά τελικά δεν είχα χρόνο.
"If you believe in forever, then life is just a one night stand,
If there's a rock 'n' roll heaven, well you know they've got a hell of a band."
Or not;)
(Righteous Brothers)
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

:lol: Φίλε Urfurs είσαι απίστευτος, κορυφαία βίντεο :clap:

Εκατοντάδες ιδέες για ερωτήσεις μπορείς να βρεις εδώ: http://skepticsannotatedbible.com/Quran/index.htm
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Tι σημαίνει απολογητής?
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

karakitsossecurity έγραψε:Tι σημαίνει απολογητής?
Κάποιος που έχει αναλάβει εργολαβικά να κάνει το άσπρο-μαύρο και την τρίχα-τριχιά για να διασώσει την αγαπημένη του φαντασίωση.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 20:35
Όνομα Ιστότοπου: Λιανοκλάδι
Επικοινωνία:

Η απάντηση του Ελντίν στην Τζιχάντ μου!! σύντομα θα ποστάρω και την δική μου ανταπάντηση.

[youtube]p7qCmsyjESk&feature=channel_page[/youtube]

[youtube]5Ea-kGq9w54&feature=channel[/youtube]
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Εχει σοβαρό πρόβλημα αυτό το παιδί.
Τι απάντησε για την πρόσκληση θα έρθει γαιτί εγώ δεν τον κόβω να έρχεται.
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Άβαταρ μέλους
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 20:35
Όνομα Ιστότοπου: Λιανοκλάδι
Επικοινωνία:

Το σοβαρό του πρόβλημα είναι πως έχει μολυνθεί από τον ιό της θρησκείας...
Μου είπε πως θα έρθει, κανονίσαμε για ζωντανή εκπομπή την άλλη Πέμπτη 11 Ιουνίου στις 10:00 το βράδυ. Θα βγάλω και σχετικό διαφημιστικό βιντεάκι.
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Τελικά είχα δίκιο ότι σε ορισμένα θέματα απλά είναι κολλημένος. Πως γίνεται το Ισλάμ να βοήθησε τον Δυτικό πολιτισμό να ξεπεράσει τον Μεσαίωνα αλλά όλες οι Ισλαμικές χώρες να είναι τόσο οπισθοδρομικές και να έχουν αντιλήψεις που υπήρχαν στον μεσαίωνα...

Αυτή την Πέμπτη θα κάνεις εκπομπή στο Ταπερ TV ; Αν ναι , τι θέμα θα έχει ;
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Δεν είναι αβάσιμο αυτό που λέει σχετικά με το μεσαίωνα. Εμπεριέχει στοιχεία αλήθειας.
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_co ... val_Europe

Πρώτη φορά το είχα διαβάσει στον "Χορό των 7 πέπλων" (Skinny legs and all) του Tom Robbins. Δεν ήξερα αν ίσχυε ή όχι, οπότε βρήκα το παραπάνω άρθρο στη wikipedia.
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 20:35
Όνομα Ιστότοπου: Λιανοκλάδι
Επικοινωνία:

Αβάσιμο είναι. Μπερδεύει έντεχνα τα επιτεύματα των Αράβων με το Ισλάμ. Δεν λέμε ποτέ πως οι δωδεκαθεϊστες ανακάλυψαν την δημοκρατία. Η πως οι χριστιανοί ανακάλυψαν τον ηλεκτρισμό κλπ. Από που και ως που οι μουσουλμάνοι ανακάλυψαν την γεωμετρία? Βοήθησε το Ισλάμ τις επιστήμες? προφανώς όχι.

Και ναι θα κάνω και αυτή την Πέμτη εκπομπή με γενική θεματολογία- είμαστε και πριν τις εκλογές. Ψιλοβαρετή θα είναι μάλλον. Αλλά ανεπιφύλακτα προτείνω την εκπομπη της επόμενης Πέμπτης.
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Τονίζεται στην αρχή του άρθρου ότι δεν αναφέρεται στον ισλαμισμό σαν θρησκεία αλλά σαν πολιτισμό (που καλώς ή κακώς χαρακτηρίζεται από τη θρησκεία του). Το Ισλάμ σαν θρησκεία δεν βοήθησε περισσότερο ή λιγότερο από άλλες θρησκείες.
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Βαρέθηκα στο 3ο λεπτό της απάντησης :?
:O
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Μπορείς να τον ρωτήσεις γιατί εφόσον η ομοφυλοφιλία είναι έγκλημα προς τον θεό, τους ομοφυλόφιλους τους σκοτώνουν και δεν αφήνουν τον θεό να τους τιμωρήσει.
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 20:35
Όνομα Ιστότοπου: Λιανοκλάδι
Επικοινωνία:

Το δεύτερο βιντεάκι μου:

[youtube]oOLtYEO6des[/youtube]



fanisoleo χρησιμοποίησα την σκέψη σου... :D
Άβαταρ μέλους
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 20:35
Όνομα Ιστότοπου: Λιανοκλάδι
Επικοινωνία:

και οι απαντήσεις του:

[youtube]_l60bBipDSk[/youtube]

[youtube]fzMJ6g_ZH-k[/youtube]

[youtube]A51H-kiwdOw[/youtube]
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Έχει καταντήσει γραφικός στο θέμα ηθικής. Θεωρεί αυτονόητο ότι οι Μουσουλμάνοι έχουν το σωστό σύστημα αξιών και ότι οι άθεοι είναι ανήθικοι. Και από αυτά που γράφει στο video info φαίνεται η μισαλοδοξία που τον διακατέχει...
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Πάντως ρε παιδιά όταν κάποιος δικαιολογεί την θανάτωση κάποιου επειδή διαφέρει από αυτόν, πως γίνεται να μιλάμε για οτιδήποτε;;;; Είναι ένας από τους λόγους που οι θρησκείες είναι επικίνδυνες, δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα...

Άσχετο, frog δεν ήταν πολύ καλό το βιβλίο; Το διάβασα τώρα και τρελάθηκα, τον έχω λατρέψει τον Robbins…
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Απάντηση