Παω να κοψω κινηση

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Θα δοκιμάσω αργότερα γιατί δεν μπορώ να παίρνω συχνές δόσεις δογματισμού, πονάει το κεφάλι μου.
:O
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Γιώργος έγραψε:Θα δοκιμάσω αργότερα γιατί δεν μπορώ να παίρνω συχνές δόσεις δογματισμού, πονάει το κεφάλι μου.
Εγώ δεν μπορώ χωρίς να έχω κάτι να γελάσω... Αλλά παίρνω αρκετές δόσεις καθημερινά από το site του Dawkins, και εσύ να δείς όχι μόνο στο subforum του δημιουργισμού αλλά στο subforum του woo (δηλαδή ότι έχει σχέση με διάφορα new age, παραψυχολογία κλπ.) να δείς τι γίνεται!

Τρελλό γέλιο, μιλάμε.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Darkchilde έγραψε:στο subforum του woo (δηλαδή ότι έχει σχέση με διάφορα new age, παραψυχολογία κλπ.) να δείς τι γίνεται!

Τρελλό γέλιο, μιλάμε.
Κάποτε (ακριβώς αφότου ξεσκάλωσα με τη θρησκεία και ήμουν ανοιχτός στα πάντα) πήγαινα λίγο σε αυτό το forum

Και παρ' ότι ήμουν ανοιχτός σε σχεδόν οτιδήποτε ήταν μερικές συζητήσεις που ακόμα και τότε μου φαίνονταν υπερβολικά γελοίες.

Ένας τύπος έλεγε ότι είχε φτερά (τα οποία είχαν και τρία χρώματα) και ρώταγε αν και κανένας άλλος είχε φτερά και τι χρώμα είναι.
:doh:

Ή όλοι αυτοί είχαν φτερά και εγώ δεν το ξέρω ή είναι εντελώς γκάγκαλοι. :doh: :doh: :doh:
:O
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Γιώργος έγραψε:
Darkchilde έγραψε:στο subforum του woo (δηλαδή ότι έχει σχέση με διάφορα new age, παραψυχολογία κλπ.) να δείς τι γίνεται!

Τρελλό γέλιο, μιλάμε.
Κάποτε (ακριβώς αφότου ξεσκάλωσα με τη θρησκεία και ήμουν ανοιχτός στα πάντα) πήγαινα λίγο σε αυτό το forum

Και παρ' ότι ήμουν ανοιχτός σε σχεδόν οτιδήποτε ήταν μερικές συζητήσεις που ακόμα και τότε μου φαίνονταν υπερβολικά γελοίες.

Ένας τύπος έλεγε ότι είχε φτερά (τα οποία είχαν και τρία χρώματα) και ρώταγε αν και κανένας άλλος είχε φτερά και τι χρώμα είναι.
:doh:

Ή όλοι αυτοί είχαν φτερά και εγώ δεν το ξέρω ή είναι εντελώς γκάγκαλοι. :doh: :doh: :doh:
Κοίταξε αυτό να δείς τι αντιμετωπίζουμε κάθε λίγο και λιγάκι με τους δημιουργιστές:
Robert Byers έγραψε:Theropod and gang.
your just wrong again about these things.
Animals are all afraid of man in the wilderness. It is not from personal contact. I suggest it needs to be provoked by something like confidence or some impression or something But not defeat by violence. They don't internalize genetically incidents. I repeat excellent nature shows and zillions of acounts of man and beast in Canada all show that all creatures flee the appearance of man. Even bells or waving arms keeps bears away. They flee nothing else but a human noise will save hikers.
This is a well known fact and usually the case is made that animals learned to fear man and it somehow sticks like the way they fear poisoness coloured snakes etc.
Polar bears are not shot away but are scared away by flares, or druming garbage cans up there. They simply get used to people like any animal but a little agression sends them flying. They would never fly from a animals.
Polar bears are scared to the point of white hair.

The author of Genesis knew his audience , which lived with lions and bears, would know a child could scare them off.
you guys are not analysising properly common data.
Ιδίως το σημείο όπου είπε
Polar bears are scared to the point of white hair.
Και το παραπάνω κείμενο δεν είναι καν τόσο γελοίο όσο μερικά άλλα που έχει γράψει, αλλά αυτό με τις πολικές αρκούδες έχει μείνει ιστορικό στα χρονικά στο συγκεκριμένο forum, όπως και η ηλιθιότητα του συγκεκριμένου ατόμου.

Αν πας στο http://www.fstdt.com και ψάξεις να διαβάσεις για Robert Byers, θα βρείς τεράστιο υλικό για γέλια... Ο P.Z. Myers πάντως τον έδιωξε λόγω ηλιθιότητας (χωρίς πλάκα τσέκαρε το ονομά του στην λίστα)
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

είδε κανένας χθές την εκπομπή Ανιχνεύσεις στην ΕΤ3;
Μιλούσε για την εξέλιξη.
Τα κατάλαβα όλα.
Πηγαίνετε και στο σάιτ για λεπτομέρεις όσοι δεν το είδατε.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Πιστός έγραψε: Μιλούσε για την εξέλιξη.
Τα κατάλαβα όλα.
Για να αλλάξεις username πρέπει να στείλεις PM στον admin του forum :D .
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Thnx Darkchilde! Ακούγεται πολύ διασκεδαστικό :D :D
Αλλά όπως είπαμε διάλειμμα. Σε μισό μήνα ίσως.
Αλλιώς τα μαλλιά μου θα γίνουν όπως της πολικής αρκούδας.
:O
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Ναι το σκέφτηκα κι εγώ, το Πιστός είναι λίγο προκλητικό.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Ναι το σκέφτηκα κι εγώ, το Πιστός είναι λίγο προκλητικό.
:think:
Προσβάλλεις την αθεΐα μας! Βλάσφημε!
Εδώ είναι αθεϊστικό forum και δεν επιτρέπεται να διαφωνείς. Ή θα απιστήσεις ή BAN!
:O
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Σφάξτε με να αγιάσω.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Πιστός έγραψε:Ναι το σκέφτηκα κι εγώ, το Πιστός είναι λίγο προκλητικό.
Δεν το το είπα γι'αυτό φυσικά :D
Απάντηση