2 "Σκεπτικιστικες" Θειστικες Θεωριες

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Freedom of Mind
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009 21:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: 6 ημιοροφος (μεταξυ 6ου και 7ου οροφου)

Αυτες η θεωριες προερχονται απο εκλεκτους φιλους μου και μονο (lol):

1)

Θανος: "Ο θεος δεν ξερουμε με σιγουρια αν υπαρχει η οχι παρολα αυτα εγω δεν βρισκω λογο να μην πιστευω μια και ο θεος ισως προερχεται απο καποια αλλη διασταση και με καποιο τροπο να ερχεται εδω."

Παναγιωτης (εγω- :D ) "Δηλαδη το ολο συμπαν που μας περιβαλει, που ειναι ενας τεραστιος χωρος, ειναι...φτιαγμενος για μας; Δεν ειναι οτι ειναι λιγο εγωιστικο και ανθρωποκεντρικο αυτο; Γιατι ο θεος σου εφτιαξε αυτον τον τεραστιο χωρο; Μπορεις να μου το εξηγησεις;

Θ: "Δεν ξερω, κανεις δεν ξερει. Θεος ειναι οτι θελει κανει.(!) Που ξερουμε εμεις τι μπορει να εχει στο νου του;"

Π: "Το Big Bang;

Θ: "Ισως ο θεος να ειναι η κινητηριος ενεργεια που προκαλεσε αυτην την εκρηξη."

..................................................

Π: "Ξαφνικο αναμα κεριου......"

Θ: "Δεν ξερω,.....θαυμα"

Π: "Και ομως...(και του παραθεσα ολα οσα διαβασα για το κιτρινο φωσφορο)"

Θ: ".........."


~Θανος Α' Λυκειου, παει για θετικη κατευθυνση, μεγαλο ενδιαφερον για το αστρα.(!!!!!)~

Και διαβαστε και αυτο:

.................................................

Παναγιωτης: "Για πες τι εννοεις;"

Γιωργος: "Εχω μια θεωρια. Ο θεος ειναι εξωγηινο πλασμα το ιδιο και οι αγγελοι. Δαιμονες ειναι καποια διεφθαρμενα εξωγηινα οντα τα οποια εχουν κεραιες που φαινονται για κερατα. Ο θεος θα ερθει να μας παρει με διαστημοπλοιο και θα μας παει σε εναν αλλο πλανητη καταπρασινο οπου εχουν δαμασει το χρονο και θα ζουμε αρμονικα εκει περα μεχρι την αιωνιοτητα".

Π: "Ναι, αλλα το συμπαν θα καταστραφει οπως και καθε συμπαν. Αλλα εσυ αν θυμαμαι καλα ειπες για αιωνιοτητα......."

Γ: "..........."

Γιωργος Α' Λυκειου, παει για τεχνολογικη.
I have fell in love with Sandra Nurmsalu the leading singer of the estonian Urban Sympony who played in Eurovision 2009.

Seriously.....

http://www.naistemaailm.ee/img/art/cc41f42fd92b126.jpg
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

"Δεν ξερω, κανεις δεν ξερει. Θεος ειναι οτι θελει κανει.(!) Που ξερουμε εμεις τι μπορει να εχει στο νου του;"
συνηθισμένη απάντηση για να αποφίγουν απαντήσεις που δεν ξέρουν.
Αυτό με τους εξωγήινους το πιστεύει και ο πατέρας μου που πιστεύει όποιον βγεί στην τηλεόραση και πεί μια βλακεία. Δυστιχώς δεν με ακούει και τα λεει και στους φίλους του
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Ίσως σ'αυτή την άλλη διάσταση να κρύβονται και οι νεράϊδες,οι καλικάντζαρέοι,τα Αϊνούρ και ο Θώρ με τη σφυρούκλα του και την αγιαστούρα του.Άρα δεν βρίσκω τον λόγο να μην πιστεύω και σ'αυτούς.Επιπλέον αυτή η άλλη διάσταση μπορεί να χωράει τα πάντα oπότενες δεν βρίσκω(;) το λόγο να μην πιστεύω στα πάντα . :roll:
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Λουκρητία
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 21:17
Όνομα Ιστότοπου: -

Freedom of Mind έγραψε:Αυτες η θεωριες προερχονται απο εκλεκτους φιλους μου και μονο (lol):

1)

Θανος: "Ο θεος δεν ξερουμε με σιγουρια αν υπαρχει η οχι παρολα αυτα εγω δεν βρισκω λογο να μην πιστευω μια και ο θεος ισως προερχεται απο καποια αλλη διασταση και με καποιο τροπο να ερχεται εδω."

Παναγιωτης (εγω- :D ) "Δηλαδη το ολο συμπαν που μας περιβαλει, που ειναι ενας τεραστιος χωρος, ειναι...φτιαγμενος για μας; Δεν ειναι οτι ειναι λιγο εγωιστικο και ανθρωποκεντρικο αυτο; Γιατι ο θεος σου εφτιαξε αυτον τον τεραστιο χωρο; Μπορεις να μου το εξηγησεις;

Θ: "Δεν ξερω, κανεις δεν ξερει. Θεος ειναι οτι θελει κανει.(!) Που ξερουμε εμεις τι μπορει να εχει στο νου του;"

Π: "Το Big Bang;

Θ: "Ισως ο θεος να ειναι η κινητηριος ενεργεια που προκαλεσε αυτην την εκρηξη."

..................................................

Π: "Ξαφνικο αναμα κεριου......"

Θ: "Δεν ξερω,.....θαυμα"

Π: "Και ομως...(και του παραθεσα ολα οσα διαβασα για το κιτρινο φωσφορο)"

Θ: ".........."


~Θανος Α' Λυκειου, παει για θετικη κατευθυνση, μεγαλο ενδιαφερον για το αστρα.(!!!!!)~

Και διαβαστε και αυτο:

.................................................

Παναγιωτης: "Για πες τι εννοεις;"

Γιωργος: "Εχω μια θεωρια. Ο θεος ειναι εξωγηινο πλασμα το ιδιο και οι αγγελοι. Δαιμονες ειναι καποια διεφθαρμενα εξωγηινα οντα τα οποια εχουν κεραιες που φαινονται για κερατα. Ο θεος θα ερθει να μας παρει με διαστημοπλοιο και θα μας παει σε εναν αλλο πλανητη καταπρασινο οπου εχουν δαμασει το χρονο και θα ζουμε αρμονικα εκει περα μεχρι την αιωνιοτητα".

Π: "Ναι, αλλα το συμπαν θα καταστραφει οπως και καθε συμπαν. Αλλα εσυ αν θυμαμαι καλα ειπες για αιωνιοτητα......."

Γ: "..........."

Γιωργος Α' Λυκειου, παει για τεχνολογικη.
Kάτι τέτοια ακούω και εκνευρίζομαι, οι περισσότεροι δεν ξέρουν πού παν τα τέσσερα, και η στάση που διατηρούν είναι επιεικώς ηλίθια :P
The world holds two classes of men,intelligent men without religion, and religious men without intelligence--Abu Ala Al-Ma'arri
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Γιατρος Του Ικα έγραψε:τα πάντα
Έλιωσα... :lol: :lol: :lol: Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα... :lol: :lol: :lol:
Απάντηση