Ατομικη Αθεϊστικη Εκστρατεια

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

Και όμως! Δεν υπάρχει κατά τη γνώμη μου καλύτερη απάντηση στους θεούσους (τους πολεμάει με τα ίδια τους τα όπλα) από το μνημειώδες:
- Είμαι άθεος γιατί ο θεός μου είπε ότι δεν υπάρχει! :clap:
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

batcic έγραψε:Και όμως! Δεν υπάρχει κατά τη γνώμη μου καλύτερη απάντηση στους θεούσους (τους πολεμάει με τα ίδια τους τα όπλα) από το μνημειώδες:
- Είμαι άθεος γιατί ο θεός μου είπε ότι δεν υπάρχει! :clap:
κάτι σαν την "υπογραφή" που χρησημοποιώ:
"god made me an atheist, who are you to question his wisdom??"
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Ρε συ kavatzas7,άσε μη το τρέχουν το παλικάρι σα την Έφη Θώδη.Για να είσαι παλαβός και να σε σέβονται (σαν τον Παΐσιο ένα πράμα) πρέπει να έχεις την άδεια της Ιεράς Συνόδου.
Τρελλός ο Παΐσιος ;;; Πιπέρι !!!
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
DeadSouL141
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 18 Μάιος 2009 13:54
Όνομα Ιστότοπου: -

Παντως πρεπει να εχει πολυ γελιο η συνομιλια με παπαδες με θεμα την υπαρξη ή οχι θεου και για θεματα "γραφών" .
Προσωπικα δεν εχω μιλησει με καποιον αλλα εβαλα την μητερα μου να μεταφερει καποιες ερωτησεις μου στον παπα της ενοριας. Τις παρουσιασε ως δικες της. Αυτες οι ερωτισεις ειχαν να κανουν με θεματα οπως οι πρωτοπλαστοι , τα ,γραμμενα και επιλεγμενα απο ανθρωπους, 4 ευαγγελια, το γιατι οι χριστιανοι δεν πρεπει να κανουν "αμαρτιες" αφου ο Ιησους σταυρωθηκε για να συγχωρισει ολες της αμαρτιες της ανθρωποτητας παλαιοτερες και νεες, γιατι η "Θεία Κοινωνία" ειναι μια εμμεσα κανιβαλικη πραξη κ.α.

Οι απαντησεις που ελαβε ηταν του στυλ ο θεος σου βαζει αυτες της ερωτησεις στο μυαλο για να δοκιμασει την πιστη σου και χτυπουσα το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν πηγα και εγω μαζι για να τον πιεσω να απαντισει με καποια ποιο απτα επιχειρηματα και να τον βλεπω να κοκκινιζει καθως δεν θα εβρισκε κατι.
The trouble with having an open mind is that people will insist on coming along and trying to put things in it
aneraidistos
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 19 Μάιος 2009 21:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Πάντα τρωγόμουνα να μάθω πως εφόσον λένε ότι υπάρχει θεός τότε ποιος τον δημιούργησε?Υπήρχε από πάντα?Τότε πως του ήρθε στο μυαλό να φτιάξει τον κόσμο όπως λένε οι πιστοί?Εκεί που καθόταν και δεν είχε τι να κάνει είπε ας φτιάξω αυτά τα παλιόπαιδα να ασχολούμε?Μια μέρα θα ρωτήσω έναν παπά να δω τι θα πει αν και ξέρω πως δε θα βγάλω άκρη.
Άβαταρ μέλους
Freedom of Mind
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009 21:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: 6 ημιοροφος (μεταξυ 6ου και 7ου οροφου)

Εντωμεταξει, η μανα μου επιστρεφει στο δευτερο μερος της τριλογιας με τα συγκλονιστικα επιχειρηματα του στυλ, δεν περιμενα να γινεις ετσι και ο πνευματικος της ενοριας τα συζητησουσε αυτα τα προβληματα και οτι με παιρνει ο αντιχριστος :twisted: χωρις να το καταλαβω ωραια και ομαλα κλπ κλπ κλπ.

Παιδια συγνωμη αλλα θελω να σας πω για το "προσωπικο δραμα" :D που παιρνω και θελω να τα πω καπου.

sorry again. :hand:
I have fell in love with Sandra Nurmsalu the leading singer of the estonian Urban Sympony who played in Eurovision 2009.

Seriously.....

http://www.naistemaailm.ee/img/art/cc41f42fd92b126.jpg
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Freedom of Mind έγραψε:Παιδια συγνωμη αλλα θελω να σας πω για το "προσωπικο δραμα" :D που παιρνω και θελω να τα πω καπου.

sorry again. :hand:
Γαμώ! Έχει μεγαλώσει η αγορά και δεν τους προλαβαίνω όλους. :(

FoM, απλά θέλω να πω ότι σε καταλαβαίνω και με το (πολύ) παραπάνω. Εγώ είμαι περικυκλωμένος από πανίβλακες Χ.Ο.
Είμαι σαν την κατσαρίδα μες το γάλα. Και δεν τους λέω πανίβλακες επειδή είναι Χ.Ο. Τους λέω πανίβλακες επειδή προσπαθούν συνέχεια (και ακόμα...) να με πείσουν ότι κάνω λάθος, ότι έχω πλανηθεί και ότι κάποτε θα καταλάβω ότι είχαν δίκιο ενώ εγώ ποτέ δεν ασχολήθηκα μαζί τους.

Εσύ έχεις τη μάνα σου, εγώ έχω τον πατέρα μου, τη μάνα μου, τις δύο γιαγιάδες και τον έναν παππού μου, τη θεία μου που λέει σε όλους ότι αν πεθάνει τώρα η γιαγιά (γιατί είναι απρόσεκτη και άτσαλη και στήνει ρεκόρ στο ζάχαρο) το τελειωτικό χτύπημα της το έχω δώσει εγώ που της είπα ότι δεν πιστεύω όταν με ρώτησε....

Οπότε, αν αυτό σε παρηγορεί :think: , ξέρε ότι δεν είσαι μόνο εσύ που σου τα κάνουν τσουρέκια.

Τώρα σχετικά με την προσωπική σου εκστρατεία, κάνε πραγματικά ότι σε ευχαριστεί. Ίσως να το έχεις καταλάβει και χωρίς να το πω εγώ αλλά, μην περιμένεις να πείσεις κανέναν ή να τους κάνεις να σκεφτούν. Τώρα αν θες να τους ταπεινώσεις, πάλι λίγο δύσκολο. Τα λέω αυτά μόνο και μόνο επειδή εγώ δεν έχω καταφέρει να συζητήσω λογικά με κανέναν από τους συγγενείς μου, ή την οικογένειά μου. Δεν το λέω αυτό για να σε αποθαρρύνω. Αντιθέτως όπως είπα και πριν, κάνε αυτό που σε εκφράζει.

Και μην νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που θες "να τα πεις κάπου".
:O
Απάντηση