O Joss Whedon για τον Ουμανισμό στο Harvard

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Πρόσφατα ο Joss Whedon, ο δημιουργός του Buffy:The Vampire Slayer, Angel, Firefly και τελευταία του Dollhouse, βραβεύτηκε με το βραβείο: Outstanding Lifetime Achievement Award in Cultural Humanism και το παρακάτω video είναι από τον λόγο που έδωσε όταν πήρε το βραβείο.

[youtube]dTY8-XPhTzQ[/youtube]

Λατρεύω την δουλειά του Joss Whedon, και νομίζω ότι από τις καλύτερες σειρές (και κρίμα που την κόψανε) ήταν το Firefly.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
emily
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 11 Απρ 2009 15:39
Όνομα Ιστότοπου: -

:clap: Πωπω τρομερος ο Joss, δεν ηξερα οτι ηταν αθεος :dance: αλλα τον λατρευω απο μικρη οταν πρωτοειδα την buffy.
Οσο παω τον θαυμαζω περισσοτερο....

Και ναι συμφωνω το firefly ηταν τρομερη σειρα, και θυμωσα παρα πολυ που την εκοψαν :x ασε που δεν προκειται ποτε να μαθουμε και για τον shepard book.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
JustAnotherGoneOff
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 17 Μαρ 2009 23:32
Όνομα Ιστότοπου: Λαπούτα
Επικοινωνία:

Darkchilde έγραψε: Λατρεύω την δουλειά του Joss Whedon, και νομίζω ότι από τις καλύτερες σειρές (και κρίμα που την κόψανε) ήταν το Firefly.
Στα βιντεοκλάμπ μπορείτε να βρείτε την ταινία που βασίστηκε στη σειρά Firefly, το Serenity. Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και με συνεντεύξεις του Γουέντον στα extras.
http://www.imdb.com/title/tt0379786/
Άβαταρ μέλους
emily
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 11 Απρ 2009 15:39
Όνομα Ιστότοπου: -

την εχω :oops: μαζι με ολη την buffy, angel & firefly. Γενικα λατρευω οτιδηποτε κανει αυτος ο ανθρωπος.
Εικόνα
Απάντηση