blog.atheia.gr

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Απάντηση
mirni
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 12 Μαρ 2009 15:05

Μήπως να μπει μία δημοσίευση στις Ανακοινώσεις; Sticky, να υπάρχει μαζί μ'ένα εισαγωγικό σημείωμα.

Επίσης, χωρίς να ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο μέρος για να κάνω την παρατήρησή μου, απ'ότι είδα, δεν υπάρχουν σχόλια. Νομίζω πως θα έπρεπε. Οι τυχόν επισκέπτες θα εκτιμούσαν πιθανώς μια συνέχεια, αντί να γυρνάνε στο blog του κάθε ενός χωριστά για να γράψουν (ή απλά να διαβάσουν) δυο σχόλια.

Όπως προσωπικά θα εκτιμούσα και να φαίνεται ο αρθρογράφος αντί για ένα γενικό "Συντακτική Ομάδα".

-m-
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Μίρνι, ο αρθρογράφος φαίνεται στο τέλος κάθε άρθρου.
[διόρθωση: από τώρα και στο εξής ο αρθρογράφος φαίνεται στην αρχή, και στο τέλος φαίνεται το ιστολόγιο όπου δημοσιεύεται το άρθρο].

Προτιμήσαμε να γίνεται ο σχολιασμός στα ιστολόγια των αρθρογράφων ώστε να μην φεύγει κίνηση από εκεί, για την περίπτωση που αυτό αποτελέσει αποτρεπτικό στοιχείο για την συμμετοχή κάποιου αρθρογράφου. Στην ουσία αναδημοσιεύουμε τα άρθρα που ούτως ή άλλως γράφουμε και δημοσιεύουμε και στα προσωπικά μας ιστολόγια. Δεν θα θέλαμε να πάψουμε να γράφουμε στα δικά μας για να γράφουμε στο "αθεΐα". Από την άλλη, αν αφήναμε ανοιχτό σχολιασμό και στο "αθεΐα" και στα προσωπικά ιστολόγια, θα έσπαζε η συζήτηση στα δύο, δεν θα υπήρχε συνέχεια, και θα ήταν κουραστικό.

Στην πράξη το "αθεΐα" συγκεντρώνει απλώς αθεϊστικά άρθρα από διάφορα ιστολόγια.

επεξεργασία 10-1-09. Να προσθέσω ακόμη, ότι το γεγονός πως ξεκινήσαμε με αυτό το σύστημα δεν σημαίνει ότι θα συνεχίσουμε αναγκαστικά έτσι. Αν στην πορεία δούμε ότι είναι καλύτερα να ανοίξουμε τα σχόλια, μπορεί να το κάνουμε.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση