Ήσασταν πάντα άθεοι;

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

err έγραψε:τον μεσιε με την εικονα του τζιζους ρωτησα αν τρολλαρει, οχι εσενα...οσο για εσενα καλυτερα αγνωστικιστης παρα θρησκος το μονο σιγουρο ;ρ
εδώ μεσιέ με την εικόνα του τζίζους…
Tην οποία εικόνα έχω φτιάξει στο Photoshop για να αποδείξω ακριβώς αυτό… ότι αυτό που φαίνεται δεν είναι αυτό που είναι και θα πρέπει να είμαστε πιο προσεχτικοί όταν βγάζουμε συμπεράσματα.

Τι ακριβώς λοιπόν δεν κατάλαβες από την προηγούμενη δημοσίευση μου;

Και για να σε βοηθήσω να σου πω ότι το γεγονός ότι δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν υπάρχει ένα πλυντήριο ΠΙΤΣΟΣ σε τροχιά γύρω από τον Gliese 581 δεν σημαίνει ότι θα μπορούσε και να υπάρχει…
Άβαταρ μέλους
err
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 20:48
Όνομα Ιστότοπου: -

χαχαχαχ..οοοκ γκοτ ιτ! αλλα η αληθεια ειναι οτι δν εδωσα κ ιδιαιτερη σημασια στον τζιζους, απλα τον ειδα κ ειδα που τον προετρεψες να ξαναγινει θρησκος -που απ τη μια μεταξυ μας κατι τετοιο σκεφτομουν κ εγω- αλλα οποτε λεω ωχ,για κατσε να ρωτησω για σιγουρια..αλλα οκ...οσο περι πιτσος, εγω μαζι σου ειμαι, δεν υπηρξα ποτε μ αγνωστικιστης, απο ενθεος(δυστυχως..) πηγα κατευθειαν σε αθεος..απλα νομιζω πως ειναι καλυτερο καποιος να ειναι αγνωστικιστης απ το να ειναι θρησκος..βεβαια ετσι οπως μας τα λεει ο παιχτης μας κ με τις κωλοτουμπες που εχει κανει τον βλεπω να βρισκει καποια αλλη θρησκεια που αυτοι που την εκπροσωπουν δεν θα ειναι σαν τους τραγοπαπες οποτε να μας την κανει παλι.. : brrr :
to err is human
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Δες με ποιο δάχτυλο ευλογεί ο Τζίζας... :mrgreen:
It is by will alone I set my mind in motion.
Azor Ahai
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 10:56
Όνομα Ιστότοπου: -

βεβαια ετσι οπως μας τα λεει ο παιχτης μας κ με τις κωλοτουμπες που εχει κανει τον βλεπω να βρισκει καποια αλλη θρησκεια που αυτοι που την εκπροσωπουν δεν θα ειναι σαν τους τραγοπαπες οποτε να μας την κανει παλι.. : brrr :[/quote]Υπάρχει τέτοια θρησκεία;;;;;;Αλληλούιιιιιιααααααα :lol:
Άβαταρ μέλους
err
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 10 Μάιος 2016 20:48
Όνομα Ιστότοπου: -

κοιτα, υπαρχουν κατι χιλιαδες θρησκειες ε καποια απ αυτη θα χει "σωστους" ιερεις :roll:
to err is human
John
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 08 Ιουν 2013 22:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Μη τον περιορίζετε τον άνθρωπο με τις ήδη υπάρχουσες θρησκείες έστω κι αν αυτές αριθμούν κάποιες χιλιάδες, υπάρχει και η εναλλακτική της δημιουργίας νέας α λα καρτ θρησκείας. Στην πραγματικότητα οι δυνατότητες είναι απεριόριστες.
Απάντηση