Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 170 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Θα πατούσατε εικόνες του Χριστού, εάν σας το ζητούσε κάποιος χριστιανός ως απόδειξη ότι είστε άθεος;
Ναι 43%  43%  [ 44 ]
Όχι 54%  54%  [ 55 ]
Δεν ξέρω 3%  3%  [ 3 ]
Σύνολο ψήφων : 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2015 08:25
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2015 08:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όνομα Ιστότοπου:
Αόρατη Μελάνη
Θα πρέπει να είσαι ΠΟΛΥ δυσκοίλιος για να προλάβεις να διαβάσεις την Αγία Γραφή μέσα στην τουαλέτα. :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2015 16:37
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2015 16:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Πρέπει, όπως κι εγώ, να εκσυγχρονιστείς. Τουαλέτα με λάπτοπ. Δεν κάνω πλάκα.

"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2015 17:48
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2015 17:48 
Χωρίς σύνδεση

δεν φτανει το καλωδιο στην πριζα και θα πρεπει να φερω μπαλαντεζα και παει πολυ!! για κακακια παω οχι για καμπινγκ.. : brrr :

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Μάιος 2016 11:17
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Μάιος 2016 11:17 
Αποκλεισμένος
Χωρίς σύνδεση

Όχι,είμαι ένας αγνωστικιστής που τείνω προς άθρησκος και δεν θέλω να επιδείξω φανατισμό....τέτοια κάνει η Ρωμαιοκαθολική εκκλησία θα είμασταν ίδιοι τότε αν το έκανα ποτέ αυτό.....Πέρα από αυτό αν και έχω αμφιβολίες για την ύπαρξη ή όχι θεού ακολουθώ πιστά τη διαφωτιστική ρήση διαφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι θέλεις με κάθε κόστος...

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2016 18:43
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2016 18:43 
Χωρίς σύνδεση

Πραγματικα δεν ξερω τη θα εκανα αν μου το ζητουσε καποιος. Βεβαια στο δωματιο παλια.... κατι εικονες που ειχαν ξεμείνει τις πεταξα στα σκουπιδια κανονικοτατα!

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2016 23:19
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 09 Ιουν 2016 23:19 
Χωρίς σύνδεση

H διαφωτιστική ρήση διαφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι θέλεις με κάθε κόστος...

Κι αυτη κι αν εκ πρωτης οψεως φαινεται ορθη παρολα αυτα ειναι εσφαλμενη γιατι ουτως η αλλως θα πει και θα κανει ο οποιοσδηποτε το οτι θελει με σκοπο να επιτυχει τους στοχους του που ειναι σκοτεινοι.Δηλαδη ο χιτλερ κι ολοι οι δυναστες,το ισλαμικο κρατος και γενικα η τρομοκρατια λες περιμενει την αδεια κανενος η την καλοπροαιρετη αποδοχη του εστω κι αν διαφωνει?

Κι ομοιως η ανηλεης διωξη των πιο λαμπρων ιδεων εγιναν σε σκοτεινες περιοδους και μαζι διωκονταν η ελευθερια του ατομου.Οποτε η ανοχη ειναι απιστευτα ετεροβαρης,παρεχεται ελευθερια στην ενδεχομενη γεννηση ενος καλου προς χιλιες αλλες ανοησιες που παρασιτικα καρπωνονται το δικαιωμα της ελευθεριας που εστω και μια τους να επικρατησει το πρωτο πραγμα που θα κανει ειναι να καταργησει την ελευθερια.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2016 16:56
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Ιουν 2016 16:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Όχι!!! Δεν θα τις πατούσα... Όπως δεν θα πατούσα σκατά... :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2016 10:43
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2016 10:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Ελπίζω κάποιος αυτοσυνεπής άθεος για λόγους ισόνομης αντιμετώπισης των μύθων να βάλει και ένα poll για το αν θα πατούσατε και τις εικόνες του Ιπτάμενου Μακαρονοτέρατος, του Σίβα, του Μεγάλου Μανιτού κ.ά...

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2016 11:24
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Ιουν 2016 11:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Βρες μου εσύ εικόνα του μεγάλου Μανιτού και στην πατάω.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Σεπ 2016 08:36
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 22 Σεπ 2016 08:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Γιατρος Του Ικα έγραψε:
Βρες μου εσύ εικόνα του μεγάλου Μανιτού και στην πατάω.

Καλά μην κάνεις έτσι!
Για εσένα και τους ομόδοξούς σου εδώ μέσα έχω το Κοράνι να πάμε να το πατήσεις σ'όποιο hotspot βρίσκεται κοντά σου και να φάτε μαζί με την Ένωση Αθέων χοιρινά ανάμεσά τους.

Όποτε βρείτε τα κουράγια με ειδοποιείτε, οκ?

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 170 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Google [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: