Ισλαμικός φονταμενταλισμός - taboo για την Ελλάδα

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Εννοείται ότι υπάρχουν βιώματα. Και μάλιστα πάρα πολλά.
Είπαμε: θεολογία χωρίς βίωμα=ιδεολογία.

Θα δώσω λοιπόν ένα προσωπικό βίωμα (εφόσον ζητήθηκε) για να κατανοήσουμε καλύτερα τι σημαίνει η φράση "συμπαρασύρω τη φύση".
Πριν μερικά χρόνια είχαμε ένα καναδέζικο θηλυκό λυκόσκυλο πολύ δυνατό και άγριο στο αγρόκτημα των γονιών μου.
Δεν υπήρχε περίπτωση να έρθει κάποιος στο κτήμα και να μην του επιτεθεί.
Για τον λόγο αυτό την ημέρα το είχαμε περιορισμένο σε ένα περιφραγμένο χώρο και το βράδυ το αφήναμε ελεύθερο έξω σε όλο το κτήμα. Ωστόσο αγρίευε πολύ άσχημα όταν πλησίαζε ο οποιοσδήποτε στο κτήμα, ακόμα και αν ήταν γνωστός και ερχότανε κάθε ημέρα.
Επί 3-5 λεπτά χαλούσε τον κόσμο με απειλητικά γρυλίσματα.
Κάποια ημέρα ήρθε για πρώτη φορά επίσκεψη μια φίλη με τα παιδιά της.
Μόλις το αμάξι της πέρασε στο κτήμα, πετάχτηκε ο σκύλος με όλη του την αγριάδα μέσα στον περιφραγμένο χώρο του.
Έτρεξα γρήγορα για να ελέγξω αν πράγματι ήταν στο "κλουβί" του και να καθησυχάσω τους επισκέπτες να μην τρομάξουν.
Βλέπω την γυναίκα να βγαίνει από το αυτοκίνητο και να κοιτά προς τον σκύλο επίμονα (κάτι που όσοι έχουν σκυλιά ξέρουν ότι τα εξοργίζει από έναν ξένο "εισβολέα") και αμέσως σε κλάσμα δευτερολέπτου, ο σκύλος αλλάζει το γαύγισμα του σε κλαψούρισμα και άρχισε να τρίβει τα πλευρά και την ράχη του πάνω στο σύρμα της περίφραξης προκαλώντας την φίλη να το χαϊδέψει.
Ο πατέρας μου και εγώ τα χάσαμε, γιατί τέτοια αντίδραση δεν την είδαμε ποτέ, ούτε με εμάς ακόμα. Δεν θυμάμαι ποτέ την Εβίτα να έκανε έτσι για τον πατέρα μου ή εμένα.
Η φίλη μου άρχισε να πλησιάζει γρήγορα προς τον σκύλο, πέρασε τα δάχτυλά της μέσα από τα σύρματα και το σκυλί κόντεψε να τρελαθεί από τη χαρά του. Και εμείς από την σαστιμάρα μας..

Λοιπόν ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα; Ας βγάλει ο καθένας το δικό του.
Εγώ να προσθέσω μόνο ότι η φίλη μου δουλεύει σε ιππικό όμιλο και αγαπά υπερβολικά τα άλογα αλλά και όλα τα ζώα.
Είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία, που σε εμένα τουλάχιστον αποδεικνύει εμπράκτως και όχι "ακαδημαϊκώς" ότι η πραγματική αγάπη που εκπέμπει ένας άνθρωπος, έχει έναν τρόπο να "αναγνωρίζεται" και να συμπαρασύρει όλο το φυσικό περιβάλλον γύρω του.

(Μάλιστα υπάρχουν πολλά τέτοια αντίστοιχα παραδείγματα ακόμα και με φυτά..)
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Κούρος έγραψε:Λοιπόν ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα; ...
Μα ποιο ηθικό δίδαγμα; Περί θαύματος πρόκειται...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Μην βλέπεις παντού θαύματα Άναρχε..

Γιατρος Του Ικα έγραψε: 1)
και επίσης ότι δεν θα δώσει σε κανέναν λογαριασμό για τις πράξεις του
Εκτός από τον νόμο, τους συνανθρώπους του, την δική του ηθική συνείδηση κλπ

2)
Διότι πρέπει να είναι κανείς πολύ εγωιστής και φαντασμένος, αν πιστεύει ότι αλήθεια είναι αυτό που υπάρχει μόνο στο μυαλό του.
Ω της ειρωνείας, κάποιος που πιστεύει ότι υπάρχει κάτι μόνο και μόνο επειδή το "βιώνει" ο ίδιος (δηλαδή βασικά στο μυαλό του) κατηγορεί ανθρώπους που για να πιστέψουν κάτι πρέπει να το επιβεβαιώσουν και να το αποδέχονται και άλλα μυαλά,μάτια κλπ ότι...πιστεύουν σε πράγματα που υπάρχουν μόνο στο μυαλό τους. Βρε Κούρε,βρε Κούρε...
1)Η συνείδηση ναι, το είπαμε. Οι νόμοι και οι συνάνθρωποι, άστο.. θα μπούμε σε πολιτική κουβέντα..

2)Και αυτό το ξεκαθαρίσαμε: Στα βιώματα συμμετέχει και ο νους και το σώμα, δηλαδή οι αισθήσεις. Και μάλιστα όταν υπάρχουν περισσότερες μαρτυρίες, οφείλουμε να είμαστε ακόμα πιο πολύ προσεκτικοί με τους χαρακτηρισμούς και τις κρίσεις μας.
Στη φαντασία (και στην ιδεολογία) συμμετέχει μόνον ο νους. Ο φαντασμένος άνθρωπος δεν έχει βιώματα, απλά επιθυμίες αυτοδικαίωσης.
Γιαυτό γίνεται και είρωνας. Η ειρωνεία είναι μια άμυνα του νου που ενεργοποιεί ο εγωισμός μας.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Κούρος έγραψε:Είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία, που σε εμένα τουλάχιστον αποδεικνύει εμπράκτως και όχι "ακαδημαϊκώς" ότι η πραγματική αγάπη που εκπέμπει ένας άνθρωπος, έχει έναν τρόπο να "αναγνωρίζεται" και να συμπαρασύρει όλο το φυσικό περιβάλλον γύρω του.
Κούρε, αντί να ρωτήσεις η να παρατηρήσεις τη φίλη σου τι κάνει ακριβώς και "σαγηνεύει" το σκυλί, αμπελοφιλοσοφείς περί εκπεμπόμενης αγάπης. Η, ίσως να παρατηρήσεις καλύτερα, τι κάνουν όλοι όσοι ο σκύλος τους συμπεριφέρεται φιλικά, μήπως μάθεις κάτι από αυτό.
Όχι μόνο δε ξέρετε κάποια θέματα, εφευρίσκετε και ολόκληρη θεωρία μέσα στο κεφάλι σας για να δικαιολογήσετε αυτή την άγνοια. Ίσως απλά να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου και να πεις "δε ξέρω πως έγινε/γίνεται το τάδε". Αυτό είναι και ωφέλιμο για το άτομο σου, η παραδοχή της άγνοιας είναι το πρώτο βήμα προς την απόκτηση γνώσης.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

:text-+1: :text-goodpost:

Άψογο…
Δηλαδή είναι τόσο καλή τοποθέτηση που αμφιβάλλω εάν γίνεται καλύτερη…
Off Topic
Δεν έρχεσαι και στο νήμα Προσηλυτισμός & βάπτιση όπου και εκεί εφευρίσκετε και ολόκληρη θεωρία μέσα στο κεφάλι σας για να δικαιολογήσετε… κλπ κλπ κλπ
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

:D καλά στα λέει βρε απελεύθερε.
Αλλωστε εγω εζησα με αυτον τον σκυλο 16 χρονια. Ταυτοχρονα ειχα και αλλα σκυλια. Και εχω.
Ξερω λοιπον πολυ καλα γιατι μιλω, για αυτο που ειδα και εζησα, για αυτο που μας εντυπωσιασε και συζητουσαμε και ακομα το κουβεντιαζουμε με συγενεις και φιλους.
Εσυ, ουτε παρων ησουν, ουτε εχεις δει ποτε την φιλη μου και τον σκυλο μου, ουτε καν ξερεις ποση εμπειρια εχω με σκυλια. Ωστοσο, αρχισες με το μυαλο σου να φτιαχνεις ανυποστατα σεναρια.
Στην περιπτωση σου λοιπον, εσυ φανταζεσαι κατι αλλο απο αυτο που συνεβη για να ικανοποιησεις τον εγωισμο σου και να φτιαξεις μια αμυντικη γραμμη στα πιστευω σου.
Εθελοτυφλεις αγαπητε.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Η μαγκιά με την επιστήμη είναι ότι δεν χρειάζεται να είσαι παρών, μπορείς να εξηγείς πράγματα από μακριά. όπως για παράδειγμα τη βαρύτητα.
Δεν υπάρχει κάποια τηλεπαθητική/μεταφυσική επικοινωνία του σκύλου με την κοπέλα, όπως αφήνεις να εννοηθεί. Οτιδήποτε φυσικό συνέβη, για να φτάσει τόσο ακαριαία στο σκύλο, είτε ήταν οπτικό, είτε ακουστικό ερέθισμα. Αν και το ακουστικό ερέθισμα που καταλαβαίνει ο σκύλος είναι λίγο δύσκολο να το αντιληφθεί ο άνθρωπος, είναι εξίσου δύσκολο να το παράγει ηθελημένα κάποιος άνθρωπος (εφόσον δεν το αντιλαμβάνεται ούτε ο ίδιος για να ελέγχει την παραγωγή του), οπότε μας μένει το οπτικό ερέθισμα, το οποίο ο άνθρωπος έχει την ικανότητα να αντιληφθεί σαφώς καλύτερα από το σκύλο.
Υπάρχουν συγκεκριμένες στάσεις του σώματος, που δείχνουν στο σκύλο υποταγή, για παράδειγμα, η κινήσεις που δεν δείχνουν απειλή για το έδαφος του. Το youtube έχει παραδείγματα από εκπαιδευτές, αν θέλει κάποιος να το μελετήσει.

Υπάρχει και η περίπτωση του οσφρητικού ερεθίσματος, πχ η κοπέλα να έχει σπίτι της σκυλί του αντίθετου φύλου και ήρθε πασαλειμμένη με τις φερομόνες του ζώου ξέρω γω, αλλά μάλλον θα το ξέρατε, και επιπλέον ανέφερες ότι συνέβη με το που την είδε, άρα πάμε στην προηγούμενη παράγραφο.

Τα περί εκπεμπόμενης αγάπης είναι μπαρμπούτσαλα, όπως και η προσωπική εμπειρία. Ένας εκπαιδευτής σκύλων, μπορεί να μην έχει ζήσει με το σκύλο σου 16 χρόνια αλλά να είναι σε θέση να τον χειριστεί καλύτερα από εσένα.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Η διαφορά ανάμεσα σε έναν μαλάκα και έναν λιγότερο μαλάκα είναι ότι ο λιγότερο μαλάκας πριν βγάλει το συμπέρασμα ότι ο σκύλος είναι θεόσταλτος θα βάλει την κυρία να πλησιάσει τον σκύλο με άλλα ρούχα, με καλυμμένη την μυρωδιά που είχε στο πρώτο περιστατικό, με καλυμμένο το πρόσωπο της, βράδυ, μεσημέρι, πρωί, πριν το φαγητό του σκύλου, μετά το φαγητό του σκύλου κλπ.

Ο μαλάκας με το που θα δει την έκλειψη ηλίου θα πει ότι ο Sköll τρώει τον ήλιο και θα αρχίζει να φωνάζει για να διώξει τον Sköll. Όταν η έκλειψη ηλίου λάβει τέλος τότε ο μαλάκας θα πιστέψει ότι όντως ο Sköll ήταν αυτός που έτρωγε τον ήλιο και όντως οι φωνές του τον έδιωξαν.
Μετά άλλοι μαλάκες που θα ακούσουν την ιστορία θα την πιστέψουν και στο τέλος όλοι οι μαλάκες μαζί θα φωνάζουν και θα ουρλιάζουν κάθε φορά που γίνεται έκλειψη ηλίου και κάθε φορά που αναγκαστικά η έκλειψη τελειώνει θα αυτοεπιβεβαιώνονται ότι οι φωνές τους έδιωξαν τον Sköll.

Με λίγα λόγια ο Sköll υπήρχε γιατί οι περισσότεροι ήταν μαλάκες και αυτοί που ήταν λιγότερο μαλάκες ήταν συντριπτική μειοψηφία.
Και εγένετο Sköll…

Κατάλαβες Κούρε;
Δεν είναι ο Sköll που τρώει τον ήλιο…
Η γη είναι…
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Μπερδευεσαι και κανεις παλι εικασιες απελευθερε.
Μου ζητησαν καποιοι να καταθεσω μια εμπειρια και αυτο εκανα.
Λυπαμαι αν δεν συμφωνει με την ιδεολογια σου.
Αυτα που αναφερεις στο διαδυκτιο αποδεικνυουν μεχρι κεραιας αυτα ακριβως που ισχυριζονται οι Ορθοδοξοι: οτι "ο ανθρωπος συμπαρασυρει τη φυση".
Ειτε ειναι εκπαιδευτες, ειτε φιλοζωοι, ειτε αδιστακτοι πλεονεκτες, οι ανθρωποι συμπαρασυρουν τη φυση προς τον χαμο ή την σωτηρια.
Αυτα που αναφερεις συνηγορουν με την Ορθοδοξια.

Οσον αφορα την επιστημη-και στο εχω ξαναγραψει, μην ξεχναμε ποτε οτι η επιστημη ειναι μια απολυτως εμπειρικη διαδικασια.
Εσυ μπορει να νομιζεις οτι μπορεις να κανεις επιστημη αν καθεσαι στον καναπε σου και απλα σκεφτεσαι, ομως εγω οταν κανω επιστημη πρωτα ασχολουμαι με το πειραμα την εμπειρια και τις παρατηρησεις και μετα με τη θεωρια.
Δεν νομιζω τωρα να συνεχιζεις να πιστευεις οτι επιστημη= μαγκια απο αποσταση..
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Ασφαλώς, η κβαντομηχανική, όλη η πυρηνική φυσική. οι μαύρες τρύπες, η σχετικότητα, οι τηλεπικοινωνίες στο μη ορατό η/μ φάσμα, η δομή του ατόμου το οποίο είναι και η βάση της σύγχρονης χημείας, όλα αυτά είναι απολύτως εμπειρικά, και δεν έχουν προέλθει από σκέψη για το πως εξηγούνται κάποια αμυδρά φαινόμενα καλύτερα*, και μετά την εφεύρεση πειραμάτων που επαληθεύουν ή απορρίπτουν τις θεωρίες που τα εξηγούν. Πρώτα τα είδαμε και μετά απλώς τα περιγράψαμε.
Τι λες άνθρωπε μου;!


*πχ μετάπτωση της τροχιάς του Ερμή κατά 5.600 δευτερόλεπτα τόξου (1,5556°) ανά αιώνα, αντί μια μετάπτωση των 5.557 δευτερόλεπτα του τόξου (1,5436 °) ανά αιώνα για τη γενική σχετικότητα, το 1900.
Διαφορά, 0,76%, ανά αιώνα.


Κάθε φορά που διαβάζεις ένα βιβλίο για επιστήμη, ο επιστήμονας που το έγραψε είναι μάγκας από απόσταση. get over it.
Ο άνθρωπος συμπαρασύρει τη φύση. αυτό κι αν είναι χαζολόγημα, πες μου ποιά φύση, που το 85-90% του πλανήτη γη και το 100% του σύμπαντος είναι ακατάλληλο για να επιβιώσει χωρίς τεχνολογικά επιτεύγματα που τα έχουν ανακαλύψει οι λεγάμενοι μάγκες από απόσταση;
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ο πιο ευφυής επιστήμονας που έζησε ποτέ στην γη, σύμφωνα πάντα με τους σύγχρονους επιστήμονες οι οποίοι έκαναν την ψηφοφορία, ήταν ένας βαθιά θρησκευόμενος χριστιανός ο Isaac Newton.

Οι ήρωες του Αϊνστάιν, φωτογραφίες των οποίων κρέμονταν στο γραφείο του, ήταν οι Isaac Newton, Michael Faraday και James Clerk Maxwell, όλοι βαθιά θρησκευόμενοι χριστιανοί. (Ίσως με μια μικρή εξαίρεση του Maxwell ο οποίος πιθανώς να μην ήταν τόσο βαθιά θρησκευόμενος όσο οι άλλοι δύο)

Επομένως η ταύτιση της επιστήμης και της ευφυΐας με την αθεΐα είναι πλήρως άστοχη και μάλλον θα έπρεπε να σταματήσει.

Η πλήρως λανθασμένη διαδικασία με την οποία ο Sköll ανακηρύχτηκε θεός ή ο σκύλος του Κούρου δέκτης κυμάτων αγάπης δεν χρειάζεται επιστήμη για να εξηγηθεί.
Χρειάζεται απλή λογική…
Πολύ απλή λογική…
Τόσο απλή που με πιάνουν πραγματικά τα γέλια βλέποντας ότι είναι απούσα…
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Yianis την 22 Απρ 2016 10:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Κούρε αν η φίλη σου βρεθεί μπροστά σε έναν ρινόκερο τι πιστεύεις ότι είναι πιθανότερο να συμβεί;
Α. Ο άνθρωπος να "συμπαρασύρει" τη φύση.
Β. Η φύση να συμπαρασύρει τον άνθρωπο.
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Παραδίνομαι.
Άνευ όρων.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

βγαλατε ακρη η ακομη?

σπασατε παντος το ρεκορ 8 ποστ ανα 2 μερες για φορουμ καλα το πατε :D
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Εδώ δεν έχετε βγάλει άκρη με τους ΠΑΟΚτζήδες ποιός είναι ο "άρχοντας της πόλης" για τα σοβαρά ζητήματα θα βγάλουμε άκρη;
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

αυτο ειδικα ητανε πολυ σοβαρο το προβλημα για τους φονταμεταλαδες πως τους λετε
αφεντικο της πολης ειναι μονο ενα χρονια τωρα βλεπε αβαταρ μου γιατρε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Φονταμενταλιστές και χεβιμεταλάδες.
Ο γιατρός σε ρώτησε για Ά εθνική (superleage) Αρίστο.
(Το ξέρεις φαντάζομαι ότι το 1985, στο Άρης-ΠΑΟΚ, τα παόκια σας πήραν την θύρα 3 μέσα στο σπίτι σας, έ; : brrr : )
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

αν και ο απελευθερος η το τεμπελοσκυλο θα με κραξουνε αλλα θα στο πω

την αγαπημενη μου δεκαετια του 80 πραγματι δεν ειχαμε παρα πολυ μεγαλη οργανοση στην κερκιδα ναι μας πηρανε και την 3 μια φορα και τι εγινε?
φαγανε οι πρωταθλητες 3 γκολ και ακομα για να το αναφερεις θα απορουνε πως τοτε χασανε απο τον ΑΡΗ
παντος στην τουμπα ειχα συνδεσμο οπως και σε ολες της ασπρομαυρες γειτονιες
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Αυτό που είπα δεν το είπα για να ξεκινήσουν οι ποδοσφαιρικές μαλακίες αλλά για να δείξω πως όταν οι άνθρωποι δεν μπορούν να βρουν άκρη σε γελοία θέματα είναι κουτό να περιμένει κανείς να βρουν άκρη στα σημαντικά και τα δύσκολα (πρέπει φαίνεται να εξηγούμε και τα αυτονόητα).
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Το καταλάβαμε από την πρώτη στιγμή γιατρέ, το καταλάβαμε. Ηρέμησε.
Πίστεψέ με, πολύ πιο σοβαρό θέμα είναι η κουβέντα με τον Αρίστο, από το να κουβεντιάζω για το αν η επιστήμη είναι μαγκιά από απόσταση.

@Αρίστος
όχι και σε όλες τις γειτονιές Αρίστο μου. Στην Νεάπολη, στις Συκιές, στην Άνω πόλη, ήσουν χωμένος σε κατακόμβη, το ξέχασες; ;)
Απάντηση