μπερδεμένος

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

λατρεμενη μελανη μου

το παραδειγμα με το αεροπλανο καταλαβες νομιζω πως το ειπα οπως ο αναστασιαδης προσευχεται για να κερδισει ο παοκ οπως ο περιπτερας να παρεις απο αυτον και οχι απο το ψιλικατσιδικο αλυσιδα την εφημεριδα το ιδιο θα προσευχεσαι και εσυ οταν ξαφνικα χασεις καθε ελπιδα και δεις πως κινδινευεις [που πραγματικα ευχομαι να μην σε συμβει ποτε σου κατι τετοιο να μην ερθεις σε τετοια θεση και ξερεις πως το ενωω]

επισης ειπα ειτε θεικη ειτε ενεργιακη ε δε μπορει ρε αδελφη ξαφνικα να εγιναν ολα μονα τους καποιος θα μεσολαβισε στην δημιουργια
πολλες λεπτομεριες δε μαθαμε πολλα ειναι αυτα που δεν ξερουμε αλλα αρκουμαστε στα βασικα

σεβαστο να αμφισβιτεις τα παντα και καλα κανεις απλα θεωρο πως ολοι μας σε μια στιγμη δυσκολη θα επικαλεστουμε η θα θελαμε να υπαρχει κατι το θεικο το ανοτερο να μας βοηθησει
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Στο συμπαν δεν υπαρχει καμμια νοημων δυναμη,μοναχα υλη και ενεργεια κι οτι δημιουργειται κι οτι καταστρεφεται ειναι αποτελεσμα φυσικων επιδρασεων.Ζωντας το παρον μας σε εναν πλανητη γεματο ζωη σχηματιζουμε ως εντυπωση ενα στιγμιοτυπο με τις γνωστες εναλλαγες των εποχων,τον ερχομο των αποδημητικων,την αλλαγη του κλιματος και νομιζουμε οτι ετσι ηταν επανω στην γη απο παντα κι οτι ολα αυτα παρεχονται απλοχερα απο ενα υψιστο δημιουργο που τα εφτιαξε αποκλειστικα για εμας.

Δηλαδη καταφωρη καπηλεια μεχρι και της φυσης,κι απο την αλλη διαστροφη καθε φυσικου νομου ωστε να υποτασσεται στο θελημα του Υψιστου,οπου ελλεψει αυτου του ιδιου αυτοπροσωπως το θελημα του του εκφραζεται απο τον καθε κουτοπονηρο που επικαλειται οποιονδηποτε θεο.

Εν ολιγοις ουτε η φυση ειναι το δημιουργημα καποιου θεου η ανθρωπου,ουτε και οι φυσικοι νομοι κανουν εξαιρεσεις στην εκφορα μαγικων και θαυματουργων λεξεων.

Οποτε τι να επικαλεστεις σε μια δυσκολη στιγμη,αμα γλιτωσεις γλιτωσες ειδαλλως οι πεθαμενοι δεν λενε ιστοριες.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:ε δε μπορει ρε αδελφη ξαφνικα να εγιναν ολα μονα τους καποιος θα μεσολαβισε στην δημιουργια
Γιατί δεν μπορεί; Βέβαια και μπορεί.
Και γιατί να μεσολάβησε κάποιος; Δεν χρειάζεται καμιά μεσολάβηση.
Ίσα ίσα η μεσολάβηση περιπλέκει τα πράματα και δεν εξηγεί απολύτως τίποτε.
aristotelis_1 έγραψε:θεωρο πως ολοι μας σε μια στιγμη δυσκολη θα επικαλεστουμε η θα θελαμε να υπαρχει κατι το θεικο το ανοτερο να μας βοηθησει
Όχι μάτια μου.
Όχι όλοι.
Πολλοί από μας δεν θα το επικαλεστούμε.
Καταλαβαίνω ότι εσύ νιώθεις διαφορετικά. Εσύ μπορείς να καταλάβεις ή έστω να δεχτείς ότι εγώ νιώθω διαφορετικά από σένα και ότι ποτέ δεν θα το έκανα;

Πολλοί θα θέλαμε να υπάρχει, αλλά αυτό δεν είναι το ίδιο με το να δεχόμαστε ότι μπορεί και να υπάρχει.
Άλλο το να θέλεις κάτι και άλλο το να νομίζεις ότι επειδή το θέλεις μπορεί και να είναι αληθινό.
Off Topic
Το δεύτερο λέγεται βολονταρισμός και είναι ακριβώς η "μαγική νοοτροπία" των ανθρώπων που πιστεύουν στο υπερφυσικό, είτε αυτό λέγεται θρησκεία, είτε κοσμική ενέργεια, είτε πνεύματα των προγόνων είτε οτιδήποτε (κατά το Κοελικό "όταν επιθυμείς κάτι πάρα πολύ, το σύμπαν συνωμοτεί για να το έχεις" - πράγμα που φυσικά δεν ισχύει όπως μπορούν να βεβαιώσουν όλοι όσοι επιθύμησαν κάτι πάρα πολύ και δεν το απέκτησαν - και δεν μιλάω για το να θέλεις να βρεις εισιτήρια για το ματς του ΠΑΟΚ αλλά για το να θέλεις να βρεις νερό στην έρημο ή να σωθείς από το πλοίο που βουλιάζει: όσοι τα θέλησαν αυτά σίγουρα τα ήθελαν πάρα πολύ)
aristotelis_1 έγραψε:το ιδιο θα προσευχεσαι και εσυ οταν ξαφνικα χασεις καθε ελπιδα και δεις πως κινδινευεις [που πραγματικα ευχομαι να μην σε συμβει ποτε σου κατι τετοιο να μην ερθεις σε τετοια θεση και ξερεις πως το ενωω]
Αγάπη μου το ξέρω ότι το εννοείς. :)
Όμως έχω βρεθεί στη θέση αυτή.
Να κινδυνεύω να πεθάνω και να έχω χάσει κάθε ελπίδα.
Και δεν επικαλέστηκα κανέναν θεό και καμιά παναγία.
Μου πέρασε από το μυαλό η σκέψη "αν πίστευα στην παναγία, τώρα θα προσευχόμουν να με σώσει" αλλά δεν πίστευα και δεν μπορούσα να προσευχηθώ. Μου ήταν αδύνατον. Αμέσως μετά σκέφτηκα "εδώ που είσαι φιλενάδα μόνον ο εαυτός σου θα σε σώσει" και έκανα μια υπερπροσπάθεια και πράγματι σώθηκα.
Αλλά δεν επικαλέστηκα κανέναν - κι όχι επειδή δεν ήθελα, αλλά επειδή δεν μου έβγαινε, επειδή δεν είχε κανένα νόημα για μένα.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Πάντως ακόμη και αν ένας άθεος σε μια τέτοια κατάσταση έλεγε: "Βοήθα με χριστούλη μου" το ΣΩΣΤΟ συμπέρασμα είναι ότι

1ον Γενικά οι άνθρωποι πανικοβάλλονται μπροστά στον κίνδυνο και τον θάνατο

και

2ον Ότι σ'αυτό τον πανικό τους λένε πράγματα που είναι συνηθισμένο να λένε οι άνθρωποι όταν πανικοβάλλονται και φοβούνται στην κοινωνία στην οποία ζουν.Οι φράσεις "Παναγίτσα μου σώσε με" και τα παρόμοια είναι περισσότερο τυποποιημένες μορφές έκφρασης του πανικού και του φόβου στην κοινωνία μας και δεν σημαίνει πως όποιος τις λέει εννοεί κυριολεκτικά αυτό που λέει.

Όπως ας πούμε η φράση "α στο διάολο" σημαίνει περισσότερο "α γαμήσου" παρά "πήγαινε να σε παραλάβει ένα υπερφυσικό ον που αντιπροσωπεύει το αιώνιο κακό για να σε βασανίσει".Ή όπως μπορεί κάποιος που η μάνα του έχει πεθάνει να πει στον πανικό του "μανούλα μου" χωρίς να πιστεύει ότι θα αναστηθεί η μάνα του να τον βοηθήσει.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρος Του Ικα έγραψε:1ον Γενικά οι άνθρωποι πανικοβάλλονται μπροστά στον κίνδυνο και τον θάνατο
Αυτό ακριβώς είναι ένα από τα κύρια συστατικά επιτυχίας των θρησκειών.
Άβαταρ μέλους
Andrameleh
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2009 23:45
Όνομα Ιστότοπου: -

ε δε μπορει ρε αδελφη ξαφνικα να εγιναν ολα μονα τους καποιος θα μεσολαβισε στην δημιουργια
Αχ βρε Αριστοτέλη , αυτή η πρόταση σου αποδεικνύει περίτρανα ότι αν κάποιος έχει μια συγκεκριμένη παγιωμένη αντίληψη για ένα ζήτημα τότε όσα επιχειρήματα και αν του εκθέσει κανείς, όσο λογικά και να είναι αυτά, όσο εμπεριστατωμένα και βασισμένα σε επιστημονικά δεδομένα και στοιχεία, είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να αλλάξει οπτική! Θα αγνοήσει τα πάντα και θα επιμείνει στην άποψη του σε πείσμα όλων των προαναφερθέντων!
Τα παραπάνω τα λέω γιατί τόσα χρόνια εδώ μέσα και μετά από σελίδες επί σελίδων αναφερόμενες ακριβώς σε αυτό το ζήτημα που θέτεις (το περιβόητο επιχείρημα του ωρολογοποιού) εσύ έρχεσαι και το θέτεις και πάλι σαν να μην προηγήθηκαν όλα αυτά ή σαν να μην ήταν αρκετά πειστικά! Είναι πραγματικά σαν να μπαίνεις για πρώτη φορά εδώ! Τι να πω, άβυσσος ο νους του ανθρώπου!
When one person suffers from a delusion, it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called religion. – Robert Pirsig

What can be asserted without proof can be dismissed without proof. - Christopher Hitchens

Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. - Seneca the Younger

A casual stroll through the lunatic asylum shows that faith does not prove anything. F.Nietzsche
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Γιατί νομίζεις ότι κάθεται να τα διαβάζει;
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ενα ειναι το μονο σιγουρο,οτι κανεις δεν ζει για παντα κι ολα τα πραγματα επανω στη γη εχουν ενα οριο ζωης συμπεριλαμβανομενου και του ανθρωπου.Η διατηρηση της ζωης του ειναι ο αυτοσκοπος καθε εμβιου οργανισμου.Κι ο ανθρωπος εχοντας συνειδηση της φθαρτοτητας του λογικο ειναι οχι μονον να φροντιζει για την διατηρηση της ζωης του κι οσων ειναι στην αρμοδιοτητα του,αλλα να αποστρεφεται και την ιδεα του θανατου ως το φρικωδεστερο κακο.

Ο φοβος του θανατου κανονικα σε εχεφρονες και απολυτως εγκεφαλικα λειτουργικους ανθρωπους μιας και ειναι αναποφευκτος θα πρεπει να οδηγει στην αγαπη για την ζωη και σε οτι συμβαλλει για την επιμηκυνση και την βελτιωση της ωστε να γινει οσο το δυνατον ευχαριστη η παρουσια του ανθρωπου πανω στη γη.

Οι θρησκειες αυτον τον φοβο τον εχουν καλλιεργησει και τον εχουν αναγαγει ΣΕ ΛΑΤΡΕΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥ υποσχομενες μια αιωνια και αφθαρτη μεταθανατια ζωη!!!.Κι οδηγουν τους ανθρωπους σε αποστροφη του κοσμου και της ζωης κανοντας την κολαση μιας και η παρουσα ζωη δεν ειναι για αυτους αλλο απο ικεσια θανατου μην τυχον κι αυτοι τον ξεγελασουν και τους χαριστει μιας κι ο καθενας τους φανταζεται τον εαυτο του ως τον εκλεκτοτερο των υπολοιπων που αυτος θα ζησει αιωνια.

Οποτε τωρα σε ποιον θεο ακριβως να κανεις επικληση για να γλιτωσεις τα χειροτερα.Σε αυτον που αναλαμβανει δραση μετα θανατον μιας κι αυτη ειναι η πραγματικη δουλεια του και του ζητας χαρες που αφορουν την ζωη,αλλα η παρουσα ζωη δεν εμπιπτει της αρμοδιοτητας του.Πεθανε ωραια ωραια φαρδυς πλατυς να ερθει μετα ο υψιστος για να σε κρινει και βασει των πεπραγμενων σε αυτην την ζωη να αποφασιστει δι εσε οντας αμετακλητως νεκρος εαν δικαιουσαι για να συνεχισεις να ζεις ως νεκρος και μετα θανατον η εαν δεν δικαιουσαι πλεον αλλη περαιτερω ζωη ως πεθαμενος οποτε κλαφτα χαραλαμπε.

Φυσικα και ολα τα ιερα κειμενα διαβαζονται στα αρχαια και στους καθολικους ακομα χειροτερα στα λατινικα και πραγματικα ολα λεγονται και δεν αποκρυπτεται τιποτα.Μοναχα που ειναι σε γλωσσα που κανεις δεν την καταλαβαινει και καταληγει να μπερδευει τις εννοιες και τελικα και τις προσδοκιες του σε σχεση με αυτο που νομιζει οτι πιστευει.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

φυσικα και διαβαζω το φορουμ γιατρε μου

AoratiMelani Γιατί δεν μπορεί; Βέβαια και μπορεί.
Και γιατί να μεσολάβησε κάποιος; Δεν χρειάζεται καμιά μεσολάβηση.

βρε αδελφη για να χτυσουμε ενα σπιτι δεν χρειαζονται χιλλια δυο πραματα? δεν μεσολαβαουνε πολλοι? ε ετσι πανω κατω δεν φτιαχτικε και ο κοσμος? λεω εγω τωρα

φυσικα και συμφωνω πως το εποιχηριμα του φοβου και του πανικου κανει τον ανθρωπο να πιστευει στο θεο και στις θρησκειες
και δυστυχως ορισμενοι τρομοκρατιουνται ευκολα και εχουνε μια δυσκολη ζωη με τον φοβο

ομως το βασικα ερωτιμα που παραμενει αναπαντητω και ακομα και αν δεν συμφωνισει κανεις σας ποτε ειναι το εξης

ο καθε ανθρωπος ΘΕΛΕΙ να υπαρχει κατι το θεικο[το μαντικο το δυναμικο πειτε το οπως θελετε εσεις] να τον βοηθησει σε μια δυσκολη ωρα καθως και στην αιωνιωτητα
ακουγεται πολυ εγωιστικο το δεν υπαρχει τιποτα δεν ελπιζω σε τιποτα δεν εχω να περιμενω τιποτα ειμαι ενα τιποτα

μπορει και ετσι να ειναι στην τελικη αλλα κανεις μας δεν θελει να το πιστεψει αυτο

απο εκει και περα ο καθε ενας εχει το δικαιωμα να κανει τους αγωνες του με οποιον τροπο εκεινος θελει

ενδιαφερων η κουβεντα σας
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατι πως αλλιως θα μπορουσε ο καθε απατεωνας να επιβληθει επανω στις αβουλες μαζες εαν δεν εκανε χρηση ενος καποιου θεου που με αυτον θα τις τρομαζε για να τις καθυποταξει.Τον θεο τον χρειαζονται οι απατεωνες για να επιβαλλουν την θεληση του επανω σε ηλιθιους.
Τα αλλα ειναι απλα αφηγημα,παραμυθιασμα για ξεκαρφωμα.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Γιατί νομίζεις ότι κάθεται να τα διαβάζει;
Όταν κανεις χιουμωρ σαγαπαω
Όταν μιλάς πολιτικά σεμισο

Ρε Αρηστωραιλη

Τελικά ο μπερδεμένος είσαι εσύ?
Εγώ νόμιζα ότι το νήμα το άνοιξε ένα παιδί 17 ετών, εσύ είσαι ένα θυμόσοφος 35?
Μας περιεργάζεσαι για να δοκιμάσεις την πίστη μας?
ή
Είσαι ο διάολος μεταμφιεσμένος?

Πίσω μου σεχω σαταν

Έχω καιρό να γράψω γιατί σας βαρέθηκα αλλά μεφκιακξε ο ντοκτορ και ναμε.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Το θέμα του νήματος με προσβάλει, για αυτό νεαρέ συνοδοιπόρε θα σου γράψω εδώ για τελευταία φορά.

Ο Ηράκλειτος έχει γράψει:
Το σύμπαν είναι αγέννητο, απέθαντο, απροσδιόριστο .......
Τα υπόλοιπα ψάχτα μόνος σου.
Οι παλαιότεροι Έλληνες έχουν γράψει για τοοοοσα πολλά θαύματα, η νεότερη επιστήμη έχει αποδείξει τοοοοοσα πολλά θαύματα.
Βέβαια με κόπο, αφιέρωση, προσήλωση, παρατήρηση, πειραματισμό και απόδειξη.
Εσύ έρχεσαι τώρα και αναφέρεις μπερδεμένος και κάποιος κάπου κάποτε.
Αγόρι μου, φαίνεσαι έξυπνο παιδί, για να είσαι εδώ ξέρεις και από αυτό που λένε μηχάνημα του διαβόλου, ψάξε λοιπόν λίγο πριν αναφέρεις την κάθε μαλακία περί θαυμάτων της μαρίνας του παστιρισιου ή και του ισιδωρου, που σου είπε ο κάθε μητσος ή η κατινα

Ένας επιστήμονας μπορεί και εβραίος όπως αυτός που ψάχνεις αν υπάρχει είπε:

Για το σύμπαν δεν ειμαι σίγουρος αν είναι άπειρο, για την ανθρώπινη βλακεια προσυπογράφω.

Αν δεν είσαι τρολατζης............
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Έχω καιρό να γράψω γιατί σας βαρέθηκα αλλά μεφκιακξε ο ντοκτορ και ναμε.
Συγγνώμη,που να το φανταστώ.It's the butterfly effect.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

επικουρασαν μην μας βαριεσαι οσο για εμενα ποιος ειμαι? αυτος που ξερεις ειμαι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Αριστοτέλη, τη θεική δύναμη που λες, ποιός την έφτιαξε;
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

αν ηξερα θα εγραφα βιβλια απελευθερε μου :)

προφανος υπαρχουν και ανθρωποι που δεν πιστευουν στον θεο και στις θρησκειες αλλα πιστευουν σε μια ανοτερη δυναμη ρωτα εκεινους
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Ρωτάω εσένα που είσαι παρών και το αναφέρεις ως σίγουρο.

Θα μου πεις τι πιστεύεις;
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

σε ειπα αν ηξερα θα εγραφα βιβλια

ρωτα εναν ειδικοτερο και ψαγμενο να σου εξυγησει τα περι επιστιμης
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Απάντηση