Σφυγμομέτρηση - Με τι κρατάει ο Μαρινάκης τον Σεραφείμ;

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Απάντηση

Με τι «κρατάει» ο Μαρινάκης τον Σεραφείμ;

Με οπτικό/ακουστικό σεξουαλικού περιεχομένου
4
22%
Με οπτικό/ακουστικό άλλου περιεχομένου
3
17%
Με στοιχεία για οικονομικό/-ά σκάνδαλο/-α
1
6%
Με τίποτα. Ο Σεραφείμ υποστηρίζει τον Μαρινάκη επειδή έχει κάνει πολλές δωρεές στη Μητρόπολη Πειραιά
3
17%
Με τίποτα. Απλά είναι συνεργάτες/συνέταιροι σε μπίζνες.
2
11%
Με τίποτα. Ο Σεραφείμ πιστεύει αυτά που λέει για τον Μαρινάκη.
1
6%
Με τίποτα. Ο Σεραφείμ πιστεύει ότι με αυτά που λέει θα φέρει πειρσσότερα γαβράκια στην Εκκλησία.
4
22%
Άλλο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 18
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Είναι να απορεί κανείς γιατί ο Πειραιώς δεν έκανε την πάπια σχετικά με τα έγγραφα που βγήκαν στα φόρα και που αναφέρουν ότι ο Μαρινάκης είναι ύποπτος για διάφορες εγκληματικές δραστηριότητες.

Κατά την ταπεινή μου άποψη ο Μαρινάκης «κρατάει» τον Σεραφείμ με κάποιον τρόπο και γι' αυτό ο τελευταίος τον υποστηρίζει τόσο ξεδιάντροπα.

Εσείς τι πιστεύετε;

(Μέχρι δύο επιλογές, το αφήνω για το ΣΚΔ)
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
snm
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Ιουν 2014 10:41
Όνομα Ιστότοπου: Άι χαβ ε φουμπου πέιτζ. Άι ιμπρές γιου;
Τοποθεσία: Γκρέτσια Μορένα. Προς το παρόν.
Επικοινωνία:

Είστε κακεντρεχείς! Επειδή δηλαδή έσπευσ- :shifty: :roll: :lol: ...ούτε να ξεκινήσω το σαρκασμό δεν κατάφερα. :dance:
"The very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views."
- The Doctor
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή ήθελα να κάνω τη σφυγμομέτρηση τελείως χιουμοριστική και είχα ετοιμάσει άλλες απαντήσεις αλλά επειδή ήμουν κουρασμένος σκέφτηκα ότι ίσως το χιούμορ μου ίσως δεν ήταν και τόσο αστείο και τελικά έβαλα αυτές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος csar την 12 Ιούλ 2014 10:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Το 'βαλα εγώ. Αλλά γιατί όριο τεσσάρων ημερών;
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Σκεφτηκα επειδή είναι θέμα της επικαιρότητας και μετά από λίγες ημέρες θα ξεφουσκώσει...

Μετά νόμισα ότι για να φανούν τα αποτελέσματα πρέπει να λήξει η προθεσμία. Χαζομάρα μου. (Ήμουν κουρασμένος.)

Αν μπορείς να το αλλάξεις, άλλαξέ το.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

OK και σ' αυτό.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ

Με την τροποποίηση που έκανα στο αρχικό ποστ, διαγράφτηκαν οι αρχικές ψήφοι. Συγγνώμη, κάνετε αν θέλετε ένα κόπο να ξαναψηφίσετε όσοι διαπιστώσετε ότι χάθηκε η ψήφος σας. :oops: :(
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση