Η μικρή Λυδία δεν θέλει να βαπτιστεί…

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Off Topic
αχ καλέ στράτο, σε παρεξήγησα, που είσαι διαλλακτικός και συζητήσιμος.

Στο μήνυμα σου χρησιμοποιείς επαλειμμένα τη λέξη δικαιολογία. Αν δεν ήταν βασανιστήριο το βάπτισμα δεν θα χρειαζόταν.

Τίμια η προσέγγιση του kapages, 3 μπλούμ και μισή ώρα περιφορά πέρα δώθε, δεν είναι κλειτορειδοεκτομή, κυρίως γιατί δεν αφήνει μόνιμα αποτελέσματα, (εκτός από τα 2 βρέφη που πνίγηκαν...)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

διαφωνουμε προφανως ως προς την εννοια του βασανιστηριου.
Εφοσον θεωρεις αυτα σαν βασανιστηριο, καλως και μπραβο που εισαι υπερ της απαγορευσης των βαπτισεων.
Και εγω αν κατι το θεωρω βασανιστηριο , ειμαι υπερ της απαγορευσης του, και αγνοω το γονικο δικαιωμα (πχ κλειτοριδεκτομη).
Και 'γω διαφωνώ με την βάφτιση αλλά δεν την θεωρώ άξια τέτοιου χαρακτηρισμού .

Κapages για πες μου εσύ , αυτό που γίνεται στην νηστεία https://www.google.gr/search?q=%CE%BD%C ... 24&bih=643 είναι βασανιστήριο ? Ασχέτως ατόμου και οπτικής , είναι βασανιστήριο ? Άμα είναι να διαστρέφουμε έτσι τους όρους ζήτω που καήκαμε .
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

βασικά αυτη η κουβεντα αρχιζει να γινεται βασανιστηριο...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Κάτι σαν κι αυτό που βιώνει ο apeleytheros όταν μαθαίνει πως έχει φακή για μεσημεριανό ? Τόσο σκληρό κι απάνθρωπο ? :D
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

"όχι ακριβώς έτσι" και στα 2 σημεία strato. Αφ' ενός όταν έλεγαν νηστεία οι ταλιμπάν πoυ έχω υπόψι μου θεωρούν είτε πλήρη αποχή από το φαγητό είτε νερόβραστα επίτηδες για να είναι άνοστα (γιατί η διδασκαλία που έχουν υπόψι τους έλεγε ότι «ο Χ ερημήτης έτρωγε μια μέρα φακή και του άρεσε, και μόλις το συνειδητοποίησε έριξε μια χούφτα στάχτη μέσα να πικρίσει γιατί ο σκοπός είναι να υποφέρεις όπως υπέφερε ο Κύριος») , αφ ετέρου, η φακή είναι το αγαπημένο μου όσπριο (όχι νερόβραστη βέβαια).
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Απάντηση