Ισλάμ

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

svoin έγραψε:...μπορούν να μεγαλώσουν και αυτά μονο με το ένα φύλο στην οικογένεια τους...
Μπορούν, ναι. Αυτό δεν είναι επιχείρημα για να υιοθετούνται παιδιά από ανώμαλους.
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

Scifimom έγραψε:...Εγώ έχω... τον αδελφο μου. Πρόσφατα παντρευτηκε το αγορι του στη Μ Βρεττανία. ...καμαρωνω εγω τον υπέροχο αδελφο μου.
Άντε και στα παιδιά σου :clap:
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Κοίταξε, για τους μη μουσουλμάνους (και θα τολμούσα να πω ακόμα και για αρκετούς μουσουλμάνους) και αυτά που λες εσύ ανωμαλίες φαίνονται.
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

arcadius έγραψε:...ο αλ τζιχαντουλης που θεωρει θεοσταλτο δικαιωμα του να σκοτωνει απιστους...
Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

xarxar έγραψε:...και θα τολμούσα να πω ακόμα και για αρκετούς μουσουλμάνους..
Για αιρετικούς δηλαδή, άρα για μη σωστούς μουσουλμάνους
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Και εσύ, για κάποιους άλλους, αιρετικός είσαι.
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Τσ τσ τσ ...Δεν κάνει ..μας ακούει και ο Αλαχ

Ο Σουλεϊμάν Ιμπν Σάρντ είπε: « καθόμουν με τον Προφήτη (ειρήνη και ευλογία σε αυτόν) και ήταν δυο άντρες που ο ένας έβριζε τον άλλον. Ο ένας από τους δυο είχε κοκκινίσει το πρόσωπο του και οι φλέβες του λαιμού του φαινόντουσαν. Ο Προφήτης (ειρήνη και ευλογία σε αυτόν) είπε: « Γνωρίζω μια πρόταση οπου αν την έλεγε ο θύμος θα τον εγκατέλειπε. Αν έλεγε -A’oodhu billaahi min al-shaytaan ( αναζητώ καταφύγιο στον ΑΛΛΑΧ από τον σατανά)- ο θύμος θα τον άφηνε.»(Bukhari, al-Fath, 6/377)

Ο Προφήτης (ειρήνη και ευλογία σε αυτόν) επίσης είπε: «Όταν κάποιος θυμώνει και λέει -A’oodhu billaahi min al-shaytaan ( αναζητώ καταφύγιο στον ΑΛΛΑΧ από τον σατανά)- ο θυμός του θα σταματήσει» (Saheeh al-Jaami’ al-Sagheer, νούμερο. 695)

PS: :mrgreen:
État de siège
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

:lol:
Ali al-Yunani έγραψε:Μέχρι τώρα μιλούσα ευγενικά, με ρωτούσατε και απαντούσα αλλά ούτε έβρισα ούτε απείλησα κανέναν σας
Νομιζω ότι οι περισσότεροι εδώ θα διαφωνήσουν στο ζήτημα της απειλής τουλάχιστον.
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Ρε Αλή, το να λες σε κάποιον στα ίσια ότι ο μόνος λόγος που ζεί είναι επειδή έλαχε σε άλλη χώρα στην οποία δεν έχεις την εξουσία, και να υποστηρίζεις δημοσίως την ορθότητα αυτής της πρακτικής, είναι χειρότερο από το να βρίσεις τον άλλον. Το βρίσιμο δεν πειράζει κανέναν, εκτός από την ιδέα που έχει για τον εαυτό του. Οι απειλές κατά ζωής είναι εντελώς άλλο επίπεδο.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
HELLADISTAN
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 14 Οκτ 2012 10:55
Όνομα Ιστότοπου: atheismingreece.tumblr.com
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Ali al-Yunani έγραψε:
tasos_didymoteicho έγραψε:...Σου εύχομαι ολόψυχα τα παιδιά σου να βγουν ομοφυλόφιλα και να κληθείς να τα θανατώσεις ο ίδιος.
Και γω ΚΑΘΙΚΙ σου εύχομαι να πας στον Διάολο...
Δε ξερω τι θα απαντησει ο Τασος αλλα εγω σου ευχομαι να εισαι ευτυχισμενος και να ζησεις πολλα χρονια...εισαι ζωντανη αποδειξη για το ποσο κακο κανει η θρησκεια στον ανθρωπο και αναμφιβολα θα βοηθησεις πολλους ανθρωπους στο να δουν το ποσο ανοητο ειναι να πιστευουν στον Κωλομπαραχ η στο Γιαχβε η σε αλλα φανταστικα προσωπα.

Επισης για εναν αθεο, ο διαολος ειναι τοσο μεγαλο φοβητρο οσο ο Σρεντερ απο τα χελωνονιντζακια. Πρεπει να αναβαθμισεις το υβρεολογιο σου...
Την εν πολλαις αμαρτιαιας περιπεσουσα βουλη γεροντα Εφραιμ ευλογησον...
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Έπρεπε ο Ali al-Αunani να είχε γνωρίσει από κοντά τον παππούλη Στάλιν να δεις για πότε θα του έφευγαν οι Σαρίες και οι λοιπές μαλακίες :mrgreen:
État de siège
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

HELLADISTAN έγραψε:......εισαι ζωντανη αποδειξη για το ποσο κακο κανει η θρησκεια στον ανθρωπο...
Είμαι η ζωντανή απόδειξη του μαλάκα, που κάθομαι να με βρίζετε και να με ειρωνεύεστε και δεν σας απαντάω...
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Ali al-Yunani έγραψε:...Είμαι η ζωντανή απόδειξη του μαλάκα...
Άργησες λίγο, αλλά τελικώς το κατάλαβες...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Ali al-Yunani έγραψε:
svoin έγραψε:...μπορούν να μεγαλώσουν και αυτά μονο με το ένα φύλο στην οικογένεια τους...
Μπορούν, ναι. Αυτό δεν είναι επιχείρημα για να υιοθετούνται παιδιά από ανώμαλους.
Αποτελεί επιχείρημα για το γεγονός ότι επειδή θα έχει μονο το 1 φύλο στην άμεση οικογένεια του (γονείς) δεν σημαίνει ότι θα μεγαλώσει με προβλήματα, αφού υπάρχουν εκεί έξω δεκάδες παιδιά που μεγαλώνουν μονο με 1 γονιό καθώς ήταν θέλημα θεού να χάσουν τον άλλον και να μην τον γνωρίσουν ποτε.

Αυτό το λέω επειδή είπες ότι πιον θα λέει μαμά και ποιον μπαμπά. Όλα αυτά τα παιδιά από μονογονιακες οικογένειες λένε μονο μπαμπά η μονο μαμά αφού η το άλλο μισό τις οικογενειας δεν το γνώρισαν ποτε.

Σου αναφέρω μονο τις περίπτωσις που ήταν θέλημα θεού να μην γνωρίσει το παιδί κάποιον από τους γονείς του (πχ θάνατος) και όχι της ανομαλες πόρνες (lol) που κάνουν παιδιά εκτος γάμου και πανε με τον εναν και τον αλον
Μόνο μαζί σου καθίκι. Ε ηλίθιο κατασκεύασμα..
Συνειδητοποιείς ότι τον προσκάλεσες σε ομοφυλοφιλική ερωτική πράξη ?
Μέχρι τώρα μιλούσα ευγενικά, με ρωτούσατε και απαντούσα αλλά ούτε έβρισα ούτε απείλησα κανέναν σας
Τα περί θανάτωσης μας εάν είχες την δυνατότητα και εξουσία συνιστούν απειλές
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

HELLADISTAN έγραψε:...σου ευχομαι να εισαι ευτυχισμενος και να ζησεις πολλα χρονια...
Παρομοίως.
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

svoin έγραψε:..Όλα αυτά τα παιδιά από μονογονιακες οικογένειες λένε μονο μπαμπά η μονο μαμά αφού η το άλλο μισό τις οικογενειας δεν το γνώρισαν ποτε....
Όλα αυτά τα παιδιά όμως γεννήθηκαν από άντρα και γυναίκα
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Ali διαβάζεις τι σου γράφω ?
Αυτό το λέω επειδή είπες ότι πιον θα λέει μαμά και ποιον μπαμπά. Όλα αυτά τα παιδιά από μονογονιακες οικογένειες λένε μονο μπαμπά η μονο μαμά αφού η το άλλο μισό τις οικογενειας δεν το γνώρισαν ποτε.
Από το παράδειγμα μου προκύπτει ότι αν λέει μονο μπαμπά η μονο μαμά η εάν έχει γνωρίσει μονο μπαμπά η μονο μαμά δεν θα έχει πρόβλημα

Αλλα και παλι εισε λαθος αφου και τα παιδιά στις ομοφυλοφιλικές οικογένειες από άντρα και γυναικα γεννήθηκαν. Απλά δεν γνώρισαν ποτε τον άντρα η την γυναικα τις εξίσωσης, όπως τα παιδιά από μονογονεϊκές οικογένειες του παραδείγματος μας.

Οποτε στο ζητούμενο εάν θα έχουν ψυχολογικά πρόβλημα και δεν ξέρω εγώ τι άλλο επειδή έχουν 2 ομοφυλόφιλους γονείς, προκύπτει ότι εχής άδικο.

Εξάλλου σου είπα είδη ότι αυτό συμβαίνει σε κάποιες χώρες και τα παιδιά δεν παρατηρήθηκε ότι έχουν προβλήματα. Το ότι θα επηρεαστούν και θα γίνουν ομοφυλόφιλα είναι άκυρο αφού τότε δεν θα υπήρχαν ομοφυλόφιλοι αφού η περισσότερη προκύπτουν από ετερόφυλα ζευγάρια

Εχεις κάποιο αντεπιχείρημα στα λεγόμενα μου ?
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ

Προειδοποίηση προς το μέλος: Ali al-Yunani
Links: viewtopic.php?f=50&t=7321#p144061, viewtopic.php?f=50&t=7321#p144071, viewtopic.php?f=50&t=7321#p144060
Αιτία: Ύβρεις σε άλλα μέλη, επαναλαμβανόμενη εριστική συμπεριφορά.
Ενέργεια: μεταφορά σχετικών δημοσιεύσεων στις Γραφικότητες
Στην επόμενη προειδοποίηση: Αποκλεισμός για μία μέρα
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
HELLADISTAN
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 14 Οκτ 2012 10:55
Όνομα Ιστότοπου: atheismingreece.tumblr.com
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Ali al-Yunani έγραψε:
HELLADISTAN έγραψε:......εισαι ζωντανη αποδειξη για το ποσο κακο κανει η θρησκεια στον ανθρωπο...
Είμαι η ζωντανή απόδειξη του μαλάκα...
Συ ειπας...περασες απο τη φαση του 'καλου μουσουλμανου' στη σαδιστικη φαση του ΄τζιχαντιστη' που απειλει με καταρες και θανατους και τελος τωρα περνας στη μαζοχιστικη φαση του 'εγω ειμαι το θυμα'

Ηρθες εδω, φορεσες ενα προσωπειο 'α τι καλος μουσουλμανος ειμαι', εξεφρασες αστειες αποψεις (νερα ζαμζαμ, φασισμος, μυσογυνισμος, μισαλλοδοξια κτλ κτλ), αυτες ακολουθως τιναχθηκαν στον αερα, αυτο σου προκαλεσε ενα πνευματικο διχασμο, θυμωσες, απειλησες με θανατωσεις, εβρισες...

Εδω ολοι σχεδον σε σεβαστηκαν μεχρι που αρχισες να μιλας για θανατωσεις και να μη σεβεσαι το δικαιωμα του αλλου στην ελευθερια, στη σεξουαλικοτητα, στην ισοτητα. Το οτι σου δινεται η ελευθερια αποψης δε σημαινει οτι και η αποψη σου εχει ασυλια απο τη κριτικη.

Οταν εκθετεις τις αποψεις σου (ο καθενας μας, οχι μονο εσυ) προς κριτικη τοτε πρεπει να εισαι και ετοιμος για τις συνεπειες. Εφτασες και σε σημειο να μην απαντας σε γυναικες, να ευχεσαι θανατο στους ομοφυλοφιλους και σε ολους μας γενικα. Τετοιες αποψεις σαφως και ειναι αξιες χλευασμου και γελοιοποιησης. Ιδιως οταν αυτος ο χλευασμος ειναι τεκμηριωμενος με στοιχεια (κατι το οποιο τα νερα ζαμζαμ και τα κατουρλια καμηλας δεν περιεχουν)

Το αν εσυ ταυτιζεσαι με τις αποψεις σου (κατι το οποιο ειναι μηχανισμος αμυνας οταν οι αποψεις δεν...τραβανε και πολυ) και το βλεπεις αυτο ως προσωπικη λεκτικη επιθεση ειναι αλλο θεμα. Αλλα ειναι δικο σου θεμα.

Νομιζω οτι οφειλεις μια συγνωμη σε αρκετο κοσμο. Εγω πραγματικα θα ηθελα να μεινεις εδω αν και εφ' οσον εισαι κοσμιος. Αν δε μπορεις να λειτουργησεις σε ενα φορουμ οπου οι αποψεις σου θα επιδεχονται κριτικης τοτε το προβλημα το εχουν οι αποψεις σου. Υπαρχουν δεκαδες ισλαμικα φορουμ στα οποιο μπορεις να πας να ευλογησεις τα γενεια σου. Εκει κανεις δε θα σ' ενοχλει.
Την εν πολλαις αμαρτιαιας περιπεσουσα βουλη γεροντα Εφραιμ ευλογησον...
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ

Προειδοποίηση προς το μέλος: arcadius
Links: viewtopic.php?f=50&t=7321#p144026
Αιτία: Ύβρεις
Ενέργεια: μεταφορά σχετικών δημοσιεύσεων στις Γραφικότητες
Στην επόμενη προειδοποίηση: Αποκλεισμός για μία μέρα
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Απάντηση