Πόσες πλευρές έχει ο άντρας και πόσες η γυναίκα;

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Απάντηση
Vasiliki Dove
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013 03:35
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Αθήνα

κυριακη μεσημερι κ τρωμε οικογενειακα στο εξοχικο. Η γιαγια πιστη ορθοδοξη κ ο μπαμπας πιστος γιαχωβας. Γενικα δεν τα πηγαινουν καλα μεταξυ τους γι' αυτο αποφευγονται οι θρησκευτικες συζητησεις μεταξυ τους.....εκτος... Οταν ο κοινος εχθρος (εγω δηλαδη) παρισταται! Ο πατερας μου πιανει αοριστη συζητηση τυπου ''τα λεω στην πεθερα για να τα ακουσει η νυφη..'':
Πατερας: Ειδες τι σοφα εφτιαξε ο θεος την γυναικα απ το πλευρο του αντρα! Ειδες ποσο τελεια τον συμπληρωνει! Γιαυτο λεει στην γενεση στο 2ο κεφαλαιο: θα ονομαστεις ανδρις γιατι απο τον ανδρα παρθηκες
Γιαγια: φυσικα, πριν 2-3 βδομαδες μας μιλησε και ο παπα-αλεκος γι'αυτο. Μας ελεγε οτι ο αντρας εχει ενα πλευρο λιγοτερο επειδη πλαστηκε απο κει η γυναικα.
(Συνηθως δεν μιλαω αλλα ειλικρινα μου εφυγε η μπουκια απ το στομα..)
εγω: ποιος καθεται και λεει τετοιες μαλακιες μωρε? Ποιος εχει λιγοτερες πλευρες?
Πατερας: γιατι φωναζεις; η αγ.γραφη το λεει.
Γιαγια: ποτε θα σταματησεις να εισαι βλασφημη? Ολοκληρο κηρυγμα εκανε ο παππουλης λες να μην ηξερε τι ελεγε?
Εγω: προφανως και δεν ηξερε γιατι σας ελεγε μαλακιες. Εννοειται πως και οι δυο εχουν τις ιδιες πλευρες.
(Για να μην μακρυγορω γινομαστε λιγο μυλος λεγοντας με δαιμονισμενη και βλασφημη συνεχιζω μπαινοντας εν εξαλλω στο σπιτι κ ψαχνοντας βιβλια ανατομιας και ακτινογραφιες. Σιγουρη οτι ακομα κι αν δεν μετρουσε η επιστημονικη μου ιδιοτητα εναντιον του κηρυγματος του παπα θα πιστευαν αν μη τι αλλο στα ματια τους! ...αμ δε... Βγαινω εξω με τον netter και τις ακτινογραφιες του πατερα μου και της γιαγιας ανα χειρας. Τις κολλαω στο παραθυρο και τους προκαλω να μετρησουν! Και η απαντηση ερχεται καταπελτης!!!!)
αφου εχει κλεισει τα ματια σαν 3χρονο ο πατερας μου: φυγε ο σατανας σε εχει στειλει για να μας πλανεψεις!
Γιαγια: ολα τα περιμενα αλλα οτι θα λες τετοια σατανικα ....ποτε!
Εγω: ρε πατε καλα? Εγω δε σας δε σας ειπα να πιστεψετε τιποτα. Μην πιστευετε εμενα, πιστεψτε τα ματια σας!!!
Πατερας: πιστευουμε στο θεο και σε αυτον εμπιστευομαστε!
FUCK!!! ΠΙΣΤΗ(ή παρανοια αν προτιματε) vs ΛΟΓΙΚΗ : 1-0
Adults with imaginary friends are stupid
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Τράτζικ. :facepalm:

Αχ Βασιλική μου, τρως μεγάλο πακέτο. Κρίμα γιατί χαλάς τη διάθεσή σου και αποτέλεσμα δεν βγαίνει.

Όταν ο συνομιλητής σου είναι πίστη-λογική 1-0, δεν υπάρχει κοινό έδαφος συζήτησης, οπότε δεν έχει νόημα να προσπαθείς να συζητήσεις. Αν θες πράγματι να τους πείσεις (ηράκλειος άθλος), σκέψου το καλά, πολύ καλά, και μόνο αν είσαι απόλυτα σίγουρη, κατάστρωσε σχέδιο και επιχειρήματα, άντλησε ψυχραιμία, βεβαιώσου ότι μπορείς να το κάνεις με σεβασμό προς το συνομιλητή σου (αν όχι προς τις απόψεις που εκφράζει, τουλάχιστον προς τον ίδιον ως άτομο), διότι αν φωνάζεις και νευριάζεις χάνεις και το δίκιο που έχεις, και προετοιμάσου για πολύ μεγάλο λούκι.

Διαφορετικά ξέχνα τον αποπροσηλυτισμό και απόλαυσε το φαγητό της γιαγιάς. Και όταν τρώτε το αρνί του πάσχα, μπορείς να σχολιάζεις "Μπα για κοίτα, αρσενικό θα είναι! Έχει ζυγά πλευρά!"
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Vasiliki Dove
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013 03:35
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Αθήνα

AoratiMelani έγραψε:Τράτζικ. :facepalm:

Αχ Βασιλική μου, τρως μεγάλο πακέτο. Κρίμα γιατί χαλάς τη διάθεσή σου και αποτέλεσμα δεν βγαίνει.

Όταν ο συνομιλητής σου είναι πίστη-λογική 1-0, δεν υπάρχει κοινό έδαφος συζήτησης, οπότε δεν έχει νόημα να προσπαθείς να συζητήσεις. Αν θες πράγματι να τους πείσεις (ηράκλειος άθλος), σκέψου το καλά, πολύ καλά, και μόνο αν είσαι απόλυτα σίγουρη, κατάστρωσε σχέδιο και επιχειρήματα, άντλησε ψυχραιμία, βεβαιώσου ότι μπορείς να το κάνεις με σεβασμό προς το συνομιλητή σου
Αφενος δεν σεβομαι κανεναν αν δεν με πεισει οτι ο ιδιος σεβεται τον εαυτο του! Ειναι βασικη προυποθεση για μενα.
Αφετερου ετσι κι αλλιως δεν μπαινω σε συζητησεις τετοιες με προθεση να εκλογικευσω εναν πιστο. Δεν θυμωνω κ δεν φωναζω παρα σπανια επειδη τις περισσοτερες φορες ειρωνευομαι και βγαζω γουστα. Να σημειωθει αλλωστε οτι η οικογενεια μου δε μου μιλαει...(γνωριζετε τις κυρωσεις για πρωην μαρτυρες;).
Αλλα ρε γαμωτο αυτη τη φορα στ'αληθεια ξεγελαστηκα! Νομιζα οτι το 'χα!
Adults with imaginary friends are stupid
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Από το πλευρό του Αδάμ; Κι όμως όχι! Η επιστήμη απαντά!

viewtopic.php?f=26&t=4514&hilit=baculum

Ενα χρονο μετα και ακομα το σκεφτομαι και γελαω!! :D
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Σκέφτομαι καμιά φορά τι θα έκανα αν είχα διοριστεί καθηγήτρια βιολογίας σε γυμνάσιο ή λύκειο και με ρωτούσε κανένα παιδί αν ο θεός δημιούργησε τον άνθρωπο ή κάτι τέτοιο. Πολύ φοβάμαι πως θα του έλεγα την αλήθεια, οπότε μάλλον καλύτερα που δεν διορίστηκα, αφού έτσι κι αλλιώς θα την έχανα τη δουλειά στο πιτς φιτίλι.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Έλα, υπερβάλλεις και το ξέρεις. Γιατί, δεν υπάρχουν άλλοι που λένε την επιστημονική αλήθεια; Και ποιος θα τολμήσει να σε/τους διώξει γι' αυτό; Εδώ δεν διώχνονται άλλοι γι' άλλα κι άλλα...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Off Topic
θα συμφωνήσω με τον Τάσο. Είχα καθηγητή με ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα αλκοολισμού, μπουκάλι στο γραφείο, μονίμως τρέκλιζε, πέταγε έξω από την τάξη όποιον να ταν (δεν μπορούσε να καταλάβει από που ερχόταν το μουρμουρητό, οπότε έτρωγαν τις αποβολές όποιοι νόμιζε ότι μίλαγαν). και πολλά άλλα τραγικά, ο οποίος έμεινε στη θέση του παρά ακόμα και το γεγονός ότι έλειπε κάποιες φορές για μήνες συνεχόμενους.
Spoiler: Εμφάνιση
κάπου εκεί στη Β γυμνασίου έχασα την πίστη μου στο δημόσιο.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Off Topic
Αυτά που λες δεν είναι τίποτα, είναι πταίσματα. Ας έλεγε ο καθηγητής αυτός ότι δεν υπάρχει ο χριστιανικός θεός, και θα σου πω εγώ αν θα έμενε στη θέση του. Η πείρα μου ως μητέρα από το σύλλογο γονέων δείχνει ότι κανείς δεν κινητοποιείται για ουσιαστικά θέματα, αλλά όλοι κινητοποιούνται αν θιχτεί η καθεστηκυία τάξη: Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια.

Είδατε τι έγινε και με τη δασκάλα που τους έβαλε να ακούσουν τον Κεμάλ του Χατζιδάκι.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

ευτυχώς δεν είμαι στη θέση σου
έτσι είναι οι φανατικοί, πιστεύουν αυτό που πισεύουν και τους έχουν μάθει να μην κοιτάνε τις αποδείξεις. Είναι όλα του "σατανά"
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Θεόφιλος
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

σπάνιες οικογενειακές στιγμές που τις χαλά η άποψη, πως νομίζει ο καθένας πως έχει το δίκιο με το μέρος του. φυσικά και έχουν άδικο η γιαγιά και ο πατέρας, αλλά βρε παιδί μου είναι ανάγκη να τους το υπενθυμίζεις παραθέτοντας ατράνταχτα στοιχεία, δεν καταλαβαίνεις πως θα αντιδράσουν αρνητικά υποστηρίζοντας όλα αυτά που θεωρούν αυτοι αυθεντία;
στην διαμάχη αυτήν δεν βλέπω τυφλό θρησκευτικό φανατισμό αλλά μάλλον άκρατο εγωισμό πως η άποψη της αγίας γραφής είναι πιο σωστή σαν κυριολεξία και όχι σαν μεταφορά από τις ακτινογραφίες
εγώ πάλι το βλέπω μεταφορικά δηλαδή πως ένα μέλος απαραίτητο για τον άνδρα γίνεται η αιτία να κερδίσει ο άνδρας μια σύντροφο που με την συνένωση του όχι μόνο βρίσκει το χαμένο μέλος αλλά και το ίδιο το νόημα της ύπαρξης του γιατί μετά την συνένωση μιλάμε για μια σάρκα πλέον και όχι για δύο.
Vasiliki Dove
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013 03:35
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Αθήνα

Θεόφιλος έγραψε:σπάνιες οικογενειακές στιγμές που τις χαλά η άποψη, πως νομίζει ο καθένας πως έχει το δίκιο με το μέρος του. φυσικά και έχουν άδικο η γιαγιά και ο πατέρας, αλλά βρε παιδί μου είναι ανάγκη να τους το υπενθυμίζεις παραθέτοντας ατράνταχτα στοιχεία, δεν καταλαβαίνεις πως θα αντιδράσουν αρνητικά υποστηρίζοντας όλα αυτά που θεωρούν αυτοι αυθεντία;
στην διαμάχη αυτήν δεν βλέπω τυφλό θρησκευτικό φανατισμό αλλά μάλλον άκρατο εγωισμό πως η άποψη της αγίας γραφής είναι πιο σωστή σαν κυριολεξία και όχι σαν μεταφορά από τις ακτινογραφίες
εγώ πάλι το βλέπω μεταφορικά δηλαδή πως ένα μέλος απαραίτητο για τον άνδρα γίνεται η αιτία να κερδίσει ο άνδρας μια σύντροφο που με την συνένωση του όχι μόνο βρίσκει το χαμένο μέλος αλλά και το ίδιο το νόημα της ύπαρξης του γιατί μετά την συνένωση μιλάμε για μια σάρκα πλέον και όχι για δύο.
Πολυ ρομαντικη προσεγγιση, κατι σαν τη θεωρηση του Πλατωνα για τον ερωτα.. :P
Οσο για την πολυαγαπημενη-κουλη μου φαμιλια, σαφεστατα και μιλαμε για τυφλο φανατισμο,αλλα οχι μεταφορικα, στην κυριολεξια.... ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ 3ΧΡΟΝΑ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΛΟΞΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ!!! : brrr : : brrr : : brrr : : brrr : : brrr :
Adults with imaginary friends are stupid
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
AoratiMelani έγραψε:Είδατε τι έγινε και με τη δασκάλα που τους έβαλε να ακούσουν τον Κεμάλ του Χατζιδάκι.
Απολύτως τίποτα, κτγμ, εκτός της δημοσιότητας. Αμφιβάλλω τα μάλα αν ο όποιος προϊστάμενός της ήταν/είναι τόσο ηλίθιος ώστε να ενεργήσει ΕΔΕ και να γίνει και ρόμπα.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Πολύ φοβάμαι πως θα του έλεγα την αλήθεια, οπότε μάλλον καλύτερα που δεν διορίστηκα, αφού έτσι κι αλλιώς θα την έχανα τη δουλειά στο πιτς φιτίλι.
εντελώς ηττοπαθής στάση για μπροστάρης της Ένωσης..... Προβληματίζομαι ... πολύ .....

Βασιλική, τέλεια ιστορία. Πολύ αστεία.... Προσωπικά θέλω και άλλες.

απο την αφήγησή σου, βλέπω οτι δεν μασάς και αυτό ειναι βασικό νομίζω, εφόσον έχεις ένα πόλεμο απο την οικογένεια...

Και οχι , δεν ξέρουμε τι επιφυλάσσει η μοίρα σε πρώην μάρτυρες, τουλάχιστον εγώ δλδ.
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Αναστασία
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Οκτ 2013 13:12
Όνομα Ιστότοπου: -

Vasiliki Dove έγραψε:
Θεόφιλος έγραψε:σπάνιες οικογενειακές στιγμές που τις χαλά η άποψη, πως νομίζει ο καθένας πως έχει το δίκιο με το μέρος του. φυσικά και έχουν άδικο η γιαγιά και ο πατέρας, αλλά βρε παιδί μου είναι ανάγκη να τους το υπενθυμίζεις παραθέτοντας ατράνταχτα στοιχεία, δεν καταλαβαίνεις πως θα αντιδράσουν αρνητικά υποστηρίζοντας όλα αυτά που θεωρούν αυτοι αυθεντία;
στην διαμάχη αυτήν δεν βλέπω τυφλό θρησκευτικό φανατισμό αλλά μάλλον άκρατο εγωισμό πως η άποψη της αγίας γραφής είναι πιο σωστή σαν κυριολεξία και όχι σαν μεταφορά από τις ακτινογραφίες
εγώ πάλι το βλέπω μεταφορικά δηλαδή πως ένα μέλος απαραίτητο για τον άνδρα γίνεται η αιτία να κερδίσει ο άνδρας μια σύντροφο που με την συνένωση του όχι μόνο βρίσκει το χαμένο μέλος αλλά και το ίδιο το νόημα της ύπαρξης του γιατί μετά την συνένωση μιλάμε για μια σάρκα πλέον και όχι για δύο.
Πολυ ρομαντικη προσεγγιση, κατι σαν τη θεωρηση του Πλατωνα για τον ερωτα.. :P
Οσο για την πολυαγαπημενη-κουλη μου φαμιλια, σαφεστατα και μιλαμε για τυφλο φανατισμο,αλλα οχι μεταφορικα, στην κυριολεξια.... ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ 3ΧΡΟΝΑ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΛΟΞΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ!!! : brrr : : brrr : : brrr : : brrr : : brrr :
:lol: :lol: :lol: :lol:
χαζολογάω εδώ μέσα να σας γνωρίσω, πολύ γέλιο !
Κοπελιά χαράς το κουράγιο σου !
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Σιγά το δύσκολο. Ο άντρας στην αρχή είχε ν+1 πλευρά (ούτε ξέρω πόσα :oops: ), ο θεός πήρε το ένα κι έφτιαξε το γυναίκα με ν πλευρά, έτσι και οι δύο έχουν ίδιο αριθμό πλευρών αλλά από τον άντρα λείπει ένα. Χριστιανοί - άθεοι 1-0.

:banana-stoner: :obscene-drinkingcheers:
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:
Off Topic
θα συμφωνήσω με τον Τάσο. Είχα καθηγητή με ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα αλκοολισμού, μπουκάλι στο γραφείο, μονίμως τρέκλιζε, πέταγε έξω από την τάξη όποιον να ταν (δεν μπορούσε να καταλάβει από που ερχόταν το μουρμουρητό, οπότε έτρωγαν τις αποβολές όποιοι νόμιζε ότι μίλαγαν). και πολλά άλλα τραγικά, ο οποίος έμεινε στη θέση του παρά ακόμα και το γεγονός ότι έλειπε κάποιες φορές για μήνες συνεχόμενους.
Spoiler: Εμφάνιση
κάπου εκεί στη Β γυμνασίου έχασα την πίστη μου στο δημόσιο.
Spoiler: Εμφάνιση
πέμπτη δημοτικού, ίδιο περιστατικό + ρατσιστικά σχόλια στο μονο μαυρο παιδι της ταξης. επαυξάνω το χάσιμο πίστης στο δημόσιο από έκτη δημοτικού/πρώτη γυμνασίου
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

@ Ευθύμης

mind blowing!!
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Vasiliki Dove
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013 03:35
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Αθήνα

Leo21 έγραψε:
Πολύ φοβάμαι πως θα του έλεγα την αλήθεια, οπότε μάλλον καλύτερα που δεν διορίστηκα, αφού έτσι κι αλλιώς θα την έχανα τη δουλειά στο πιτς φιτίλι.
εντελώς ηττοπαθής στάση για μπροστάρης της Ένωσης..... Προβληματίζομαι ... πολύ .....

Βασιλική, τέλεια ιστορία. Πολύ αστεία.... Προσωπικά θέλω και άλλες.

απο την αφήγησή σου, βλέπω οτι δεν μασάς και αυτό ειναι βασικό νομίζω, εφόσον έχεις ένα πόλεμο απο την οικογένεια...

Και οχι , δεν ξέρουμε τι επιφυλάσσει η μοίρα σε πρώην μάρτυρες, τουλάχιστον εγώ δλδ.
Adults with imaginary friends are stupid
Άβαταρ μέλους
sugoruyo
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013 02:56
Όνομα Ιστότοπου: -

Έχω ακούσει διάφορα, από παιδιά που είχαμε στη σχολή μου και σταμάτησαν να πιστεύουν ξέρω μια περίπτωση που διώξανε 17χρονο από το σπίτι.
“The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be.” ― Douglas Adams.
Απάντηση