Σεραφείμ Πειραιώς για το στοματικό σεξ

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Ου--- τσιμπουκοθείς, ου--- τσιμπουκόσεις, ου-ου-ουυυυυ----- Τώρα η εκκλησία εκτός από τη ψυχή σας, ασχολείται και με το πουλί σας.

:angelic-whiteflying:
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

xrhstaras333 έγραψε: ανακοίνωσαν οτι όντως προκαλεί καρκίνο αν καπνίσεις αφού έχεις κάνει στοματικό έρωτα
Αν καπνίσεις προκαλεί καρκίνο, είτε έχεις κάνεις στοματικό έρωτα είτε όχι. Οπότε... :mrgreen:
ktinos έγραψε:τώρα η εκκλησία εκτός από τη ψυχή σας, ασχολείται και με το πουλί σας.
Γιατί πριν δεν ασχολιότανε;
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Εικόνα
copyright helm
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Με πρόλαβες, υπάρχει και εδώ:
http://www.ierovima.gr/pages/article.aspx?id=2996
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Iσως η αρxιεπισκοπη πειραια θα μπορουσε να αρχισει προγραμματα εμβολιασμου HPV :mrgreen:
που αυτη την στιγμη θεωρειται οτι θα εξαλειψει τον ιο συντομα ;)
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
HELLADISTAN
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 14 Οκτ 2012 10:55
Όνομα Ιστότοπου: atheismingreece.tumblr.com
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Βρε Σεραφειμαρε μου...

Αν το στοματικο σεξ εφερνε καρκινο τα μοναστηρια θα ηταν γεματα καρκινοπαθεις βρε πασα μου. Εκτος και αν το στοματικο σεξ εντος των κολπων της ιερης υμων εκκλησιας ειναι ευλογημενο απο το θεο.

:facepalm:
Την εν πολλαις αμαρτιαιας περιπεσουσα βουλη γεροντα Εφραιμ ευλογησον...
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Μεταλαβαίνουν μετά και η θεία κοινωνία σκοτώνει τα μικρόβια (είναι και το αργυρό κουταλάκι ντε...)
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
mixalakis
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012 10:27
Όνομα Ιστότοπου: http://ta-neura-mou.blogspot.com/

AoratiMelani έγραψε:Και πού ξέρει ο Σεραφείμ ότι υπάρχει στοματικό σεξ; πα πα πα ντροπή....
Είμαι σίγουρος ότι ξέρει πολύ καλύτερα από όλους μας...
Μάλιστα ξέρει σίγουρα πολύ καλύτερα από όλους μας και για την "λάθος" χρήση των σωματικών οργάνων...
erzebet
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 06 Ιουν 2012 05:23
Όνομα Ιστότοπου: -

είδα στην εκπομπή της στεφανίδου κάποιες προτεστάντισσες, μέλη μιας ένωσης για την πνευματική ανόρθωση ή κάτι τέτοιο που υποστηρίζουν την παρθενία και την αποχή από το σεξ πριν το γάμο. η θέση της παρουσιάστριας ήταν ότι οι ορμές είναι θεόσταλτες (!) και ο δημιουργός μας (!!) δεν μας τις έδωσε για να μας τιμωρήσει οπότε είναι θεμιτό να κάνουμε σεξ πριν το γάμο για να διαπιστώσουμε αν ταιριάζουμε σεξουαλικά με τον μελλοντικό μας σύντροφο για να μη δυστυχήσουμε. για πίπες δεν είπαν κάτι συγκεκριμένο, αναφέρθηκε όμως ότι η ορθοδοξία το έχει υπ'όψιν και δεν επιμένει για την παρθενία. έχω χάσει κάποιο επεισόδιο?

η χρυσή στιγμή της εκπομπής ήταν η αναφορά από τις προτεστάντισσες ότι το σεξ είναι διαθήκη και επέρχεται ανταλλαγή αίματος άρα και σημαντικών πληροφοριών που μπορούν να μας αλλοιώσουν πνευματικά-αναρωτιέμαι πραγματικά τι είδους σεξ έχουν υπόψιν... το ορθόδοξο στρατόπεδο δεν έμεινε πίσω, αναφέρθηκαν επιστημονικές έρευνες που υπογραμμίζουν τη βαρύτητα του σεξ στην επιτυχημένη συμβίωση, ο θεός των ελλήνων στην πρωτοπορία για ακόμη μια φορά
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

μακαρι να ανανεωθει το ορθοδοξο δογμα, και να ελευθερωσει το σεξ, γιατι εχω υποψιν μου τουλαιστον 2 αγαμητες χριστιανες που ..
ηλιθιες και γεματες κομπλεξ, ενοχες και καβλα απο την αγαμια καθως ηταν, πηγαν και παντρευτηκαν το πρωτο μαλακα που βρηκαν και τωρα χτυπανε το κεφαλι τους...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

@erzebet
είδα στην εκπομπή της στεφανίδου κάποιες προτεστάντισσες, μέλη μιας ένωσης για την πνευματική ανόρθωση ή κάτι τέτοιο που υποστηρίζουν την παρθενία και την αποχή από το σεξ πριν το γάμο. η θέση της παρουσιάστριας ήταν ότι οι ορμές είναι θεόσταλτες (!) και ο δημιουργός μας (!!) δεν μας τις έδωσε για να μας τιμωρήσει οπότε είναι θεμιτό να κάνουμε σεξ πριν το γάμο για να διαπιστώσουμε αν ταιριάζουμε σεξουαλικά με τον μελλοντικό μας σύντροφο για να μη δυστυχήσουμε.
Έκανε τέτοιο τρολάρισμα η Τατιάνα; Θ' αρχίσω να τη βλέπω με άλλο μάτι.
η χρυσή στιγμή της εκπομπής ήταν η αναφορά από τις προτεστάντισσες ότι το σεξ είναι διαθήκη και επέρχεται ανταλλαγή αίματος άρα και σημαντικών πληροφοριών που μπορούν να μας αλλοιώσουν πνευματικά-αναρωτιέμαι πραγματικά τι είδους σεξ έχουν υπόψιν
:lol: :lol:

"Μία σταγόνα σπέρματος, σαράντα σταγόνες αίματος" που λέει και το Πηδάλιον. Μιας και μιλάμε για πληροφορία, αυτό σημαίνει ότι το σπέρμα ενσωματώνει πολύ ανώτερη τεχνολογία πχ αν μια σταγόνα αίματος κουβαλά μισό MB, μία σταγόνα σπέρματος κουβαλά είκοσι. Μεγάλη υπόθεση.

Προσωπικά δε μ' απασχολεί αν η εκκλησία συμφιλιωθεί με το εκτός θρησκευτικού γάμου σεξ, άσε που το βρίσκω δύσκολο: το να δεχτούν ότι υπάρχει σεξ που δεν είναι εντός γάμου και δεν είναι αμαρτία τούς κάνει να χάνουν το μονοπώλιο της ευλογίας της σεξουαλικής πράξης και της τεκνοποίησης. Ακόμα και να κάνουν τέτοια στροφή όμως, δεν είναι λόγος για να αλλάξει η γνώμη του οποιουδήποτε για την εκκλησία. Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία προσαρμογή θα είναι στο δόγμα τους.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Ευθύμης έγραψε:Έκανε τέτοιο τρολάρισμα η Τατιάνα; Θ' αρχίσω να τη βλέπω με άλλο μάτι.
Δεν ξέρω αν ήταν τρολάρισμα... Αρκετοί άνθρωποι τα εκλογικεύουν έτσι αυτά γιατί δεν μπορούν να μην κάνουν σεξ πριν τον γάμο αλλά δε θέλουν να είναι και "αμαρτωλοί". Είναι τραγικό να υπάρχει τέτοια σύγκρουση μέσα σου και μπορεί να δημιουργήσει πολύ έντονα ψυχολογικά προβλήματα αν δεν το εκλογικεύσεις.
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
erzebet
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 06 Ιουν 2012 05:23
Όνομα Ιστότοπου: -

τρολλάρισμα ήταν και μάλιστα από τα λίγα. το συγκεκριμένο απόσπασμα ήταν σφήνα στα βασικά θέματα τις εκπομπής, οι τύπισσες δεν ανέφεραν κανένα στοιχείο για τους εαυτούς τους ή για το σύλλογο που υποτίθεται εκπροσωπούσαν. είπαν το ποίημα για τα προτερήματα της αποχής και άρχισε η Τατιάνα τα δικά της για την σωστή επιλογή συζύγου που πρέπει αναγκαστικά να περιλαμβάνει σεξ παρά τις παλαιότερες αντιρρήσεις της εκκλησίας.

και τα τεκμήρια της επικής τρολλιάς, μετά το 0:24

[youtube]401Ozwsy3vE[/youtube]
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

sory αλλά θα την πω την κακία μου αλλά και εμένα αν δεν με πήδαγε κανεις/καμιά δεν έχει σημασία τέτοια θα έλεγα.
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Language_of_Reality
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: 18 Οκτ 2012 10:17
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν τον βλέπω να έχει ανάλογη ευαισθησία με το πώς διαχειριζόμαστε τις τρύπες μας, με το τι τρύπες προκαλούν στον εγκέφαλό μας οι σκοταδισμοί της θρησκείας εκ μέρους της οποίας μιλάει, ενώ σίγουρα ΔΕΝ μιλάει για τη ζημιά που προκαλεί το φύτεμα πλαστών φόβων στην κατά τ'άλλα "θαυμαστή λειτουργία και αλληλοεπίδραση της υποφύσεως, του υποθαλάμου, των επινεφριδίων και των γεννητικών αδένων" του σώματός μας. Στους γεννητικούς μου αδένες λοιπόν. Α, και στην θαυμαστή μου υπόφυση. :P
Do you want to know to what an extend we love the beautiful things that you revere?
Know then that we love them so much that we are both angry and tired at seeing them hanging,
out of reach, from your idealistic sky.
Mikhail Bakunin
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

είναι θεμιτό να κάνουμε σεξ πριν το γάμο για να διαπιστώσουμε αν ταιριάζουμε σεξουαλικά με τον μελλοντικό μας σύντροφο για να μη δυστυχήσουμε.
Πόσα τεστ ντράιβ ανά υποψήφιο σύντροφο επιτρέπονται πριν το γάμο; Νομίζω ότι η εκκλησία πρέπει επειγόντως να λάβει θέση στο φλέγον αυτό ζήτημα.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

δε ξέρω, αλλά έχω υπόψιν μου κάτι ζευγάρια που κάνουν τεστ ντράιβ αρκετές φορές την εβδομάδα για καμιά δεκαετία και δεν έχουν αποφασίσει ακόμα :)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Τα test drive να ειναι free :) με το νουμερο των υποψηφιων, να βαλουμε ενα πλαφον :mrgreen:
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

ενας ορθοδοξος φιλος μου μου εριξε τη τελευταια εκδοση (beta version, δεν εχει κυκλοφορησει επισημα) στο ορθοδοξο δογμα :

Δεν ειναι το ιδιο το σεξ αμαρτωλο, αλλα η κακη προθεση της χρησης του. Αν υπαρχει ειλικρινης προθεση να ερθεις κοντυτερα με τον φιλο σου, με απωτερο σκοπο το γαμο, οταν ωριμασουν οι συνθηκες, οχι μονο δεν ειναι αμαρτια, αλλα ειναι ευλογια.
Αντιθετα, αν χρησιμοποιεις το σεξ σε μικρες σχεσεις τις οποιες εκ των προτερων εχεις καταταξει σε εφημερη κατηγορια, και ειλικρινα μεσα σου δεν βλεπεις καποια προοπτικη γαμου, τοτε αμαρτανεις.


Τελικα η ορθοδοξια ειναι σαν το Linux. Ελευθερο λογισμικο, ο καθενας προγραμματιζει κατα το δοκουν!
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Απάντηση