Η γνώμη σας για τον Χριστόδουλο

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

"σωστός και τίμιος" όσο ο πανούργος αρχηγός κάθε θρησκευτικής ληστοσυμμορίας.

Ο Αλ Καπόνε με ράσα.
État de siège
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

ktinos έγραψε:Ο Χριστόδουλος ήταν και κοινωνικός και συμπαθητικός, μη τρελαθούμε κι όλας.
Μα φυσικά! Ήταν "κοινωνικός και συμπαθητικός" επειδή έτσι πετύχαινε τους σκοπούς του. Ήταν μεγάλος showman, από τους μεγαλύτερους. Γι' αυτό και διάλεξε αυτήν την καριέρα: την απόλυτη show business, και γι' αυτό είχε τόση επιτυχία.

Εγώ τον ευγνωμονώ τον Χριστόδουλο, διότι χωρίς αυτόν δεν θα είχα γίνει μαχητική άθεη.

Μέχρι τότε ήμουν μεν άθεη, αλλά χλιαρή: θεωρούσα ότι δεν υπάρχει λόγος να το συζητώ ούτε να το κάνω θέμα, ότι καλύτερα είναι να δίνω τόπο στην οργή και να μην πικραίνω κανέναν, να τηρώ τα έθιμα, και λοιπά και λοιπά. Έγινα μάλιστα και κουμπάρα σε θρησκευτικό γάμο καθώς και νονά σε βάφτιση - ήμουν αυτό που λέει ένας φίλος μου "ορθοδόξως άθεη".

Επί Χριστόδουλου όμως, βλέποντας όλη εκείνη την υποκρισία, την κενότητα, την χειραγώγηση, την απληστία, την ασυνειδησία, δεν άντεξα άλλο και είπα όχι, φτάνει πια! Έχει και παραέχει σημασία το τι πιστεύουμε, έχει και παραέχει σημασία το να ζούμε σύμφωνα με τα πιστεύω μας, έχει και παραέχει σημασία να είμαστε συνεπείς με τις πεποιθήσεις μας, να μιλάμε, να εκδηλωνόμαστε, να αφήσουμε πίσω μας τα ανούσια έθιμα και παραδόσεις που με την συνέχισή τους συμβάλουν στη διαιώνιση της εξουσίας ενός σάπιου ιερατείου.

Και όλα αυτά τα συνειδητοποίησα χάρη στον Χριστόδουλο, που έκανε την υποκρισία τέχνη, σαν σωστός ηθοποιός, που δεν αρκέστηκε να παίξει διακριτικά το ρόλο του αλλά θέλησε να γίνει ντίβα.

Ευχαριστώ, μακαριότατε!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

αντε εσυ καλη μου μελανη το ειχες μεσα σου απο παλια ψαχνοσουν αλλαξες εγινες αθεη

αρκετοι παντος δεν νομιζω να ηταν ετσι δηλαδη δε νομιζω καποιος πιστος να αλλαξε λογο του συγκεκριμενου

κομτε λες μια γνωμη αλλα δεν απαντας στα υπολοιπα δε παραδεχεσαι οτι ο λογος που κραζανε τον χριστοδουλο ακομα και μετα θανατων ηταν για της εθνικες του θεσεις?

κατι περισσοτερο δεν μπορω να πω βασικα
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Μελάνη, και εγώ που νόμιζα πως είσαι ειρηνόφιλη. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

αρίστο, για ποιούς μιλάς συνεχώς? Μιλάμε για μας για δικές μας απόψεις όχι την 'κοινή γνώμη' εκείνου του καιρού! Ειδικά εδώ μέσα, κάποιοι απο μας επιχειρούμε να διαφοροποιηθούμε απο τις στάσεις της κοινής γνώμης που τόσο πολύ επικαλείσαι όταν 'επιχειρηματολογείς', ακριβώς επειδή βλέπουμε οτι η κοινή γνώμη, η σιωπηλή πλειοψηφία και άλλες τέτοιες προβατοειδείς μπούρδες μας φέραν εδώ που μας φέραν.

Πρέπει επίσης να συμπληρώσω οτι Οι Στίχοιμα φάγανε μήνυση για αυτό το κομμάτι γιατι καθύβριζε πρόσωπο- σύμβολο της θρησκείας. Είχε γίνει το σχετικό σούσουρο τότε.

http://www.hiphop.gr/page/529

[youtube]R5P37clQZGw[/youtube]

ωραίο κομματάκι, ωραίο στίχοι
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

αχ λεο μου αχ περιμενες δηλαδη εσυ τωρα να βγαζανε ενα τετοιο τραγουδι και να ηταν ολα μια χαρα?


για ολους μιλαω και για ολα και τονιζω τους λογους που εγινε αντιπαθεις καποιος στην συγκεκριμενη περιπτοση ο χριστοδουλος
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Και μετα θανατον του καποια παλιοπαιδα εγραψαν σε αφισες "Σ ευχαριστουμε cancer που σαπισες τον πατερ".
Τοσο πολυ αγαπητος ηταν.Αλλα ο δολιος θελει να γινεται παντοτε αρεστος,λειτουργωντας αποκλειστικα για το σκοπο του αγνοει ακομα και τη στοιχειωδη αξιοπρεπεια του ιδιου του ατομου του,πεφτει στον εσχατο βαθμο αυτοεξευτελισμου και χρησιμοποιει ολα τα μεσα προκειμενου να τον επιτυχει.
Ολα τα υπολοιπα,μιντια,πιστοι,ακολουθοι,υπουργοι-γλειφτες,εκδοτες καναλαρχες,μεγαλα και μικρα συμφεροντα που περιμεναν να ωφεληθουν,φερουν τη μεγαλυτερη ευθυνη αλλα μονο σαν εκφραστες ενος εφημερου και τυφλου αισθηματος μιας προβληματικης κοινωνιας η οποια μια ζωη παραπαιει.
Το παρον ειχε αυστηρα προδιαγεγραφει σαν την τροχια μιας φωτοβολιδας και μη μου πει καποιος οτι κανεις οτι δεν φταιει για αυτο.Ολοι φταιμε.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε: ενας ανθελληνας φανατικος αθεος [δηλαδη το αντιθετο του χριστιανοταλιμπαν οπως λετε] θα εβρισκε λαθος τα οσα ελεγε ο μακαριστος και θα χαρηκε με το θανατο του [θυμασαι μεχρι και πορεια κανανε καποιοι]
εΔΩ ΑΡΙΣΤΟ ΚΑΝΕΙς μεγαλο ΦΑΟΥΛ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ οποιον εβρισκε λαθη σε αυτα που ελεγε ο χριστοδουλος ή χαρικε που χριστοδουλος πεθανε (λες και δεν θα γινοταν αυτο και αλλωστε γιατι να μην χαρουμε που θα βρει ο ανθρωπος τον δημιουργο του και θα παει στο παραδεισο.... γιατι να μην χαρουμε.... που εγινε αγιος????? που βρισκετε σε αιωνια νιρβανα και ακουει τις μουσικες των αγγελων ο πρωιν εκπροσωπος του θεουουυυυυυ
πχ ο Ιερωνιμακης χαρηκε παρα πολυ με το θανατο του χριστοδουλου αφου εγινε αυτος αρχιεπισκοπος, οπως επισης καποιοι που ηταν αντιθετοι με την Baby blance ή Αλικη(κατα χριστιανους χριστοδουλο).επισης θα πρεπει να καταλαβεις οτι ο ελληνισμος (ακομα και ο χριστιανικος ορθοδοξος ελληνισμος) δεν εχει καμια σχεση με το μορφωμα το προτεσταντικο που εχει καταληξει η ελληνοορθοδοξια σημερα. εγω σου λεω οτι και δεν ειμαι ανθελληνας και δεν ειμαι φανατικος και δεν ειμαι αθεος αλλα χαρηκα πολυ με το θανατο του υπεροπτη Χριστοδουλο που δεν καταφερε παρολες τις επεμβασεις να νικησει αυτο που θα λαβουμε ολοι.
Και αυτες τις γενικευσεις να τις σταματησεις γιατι πολυ ευκολα μπορω να πω οτι μονο απλοικοι και βλακες θα μπορουσαν να γυρισουν στην εκκλησια λογω χριστοδουλου.... και απο οτι καταλαβενω εσυ εισαι ενας απο αυτους που πιστευουν και ψηφιζουν χριστοδουλο. Και δεν με νοιαζει και χριστινος να εισαι και να κοινωνας και να νηστευεις και να κανεις προσευχη πριν κοιμηθεις μοναχα μην μας λες οτι εμεις ειμαστε οι κακοι που δεν το κανουμε

ενας απλος απλοικος στην σκεψη ομως θρησκευομενος που ειχε εγκαταλιψει την εκκλησια και τα θρησκευτικα εξετιας του χριστοδουλο ξανα βρηκε την πιστη του και γυρισε στην εκκλησια γιατι ουσιαστικα ελεγε τα λογια της θρησκειας του
ελατε οπως ειστε τι ποιο απλο? (μαζι με τα λεφτα σας φυσικα να μην ξεχνιομαστε)
αντε μου θυμισες τον μαλακα που βγηκε στο συνταγμα και σηκωσε το λαβαρο(ντεμεκ λαβαρο) της επαναστασης του 21 για τις ταυτοτητες
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Εγώ πάντως σε αυτήν την περίπτωση διαφωνώ στο να εστιάζουμε την κριτική μας σε άτομα ...

Το πρόβλημα είναι ο αποκαλούμενος "θεσμός" .
Η εκκλησία είναι μια αρχαία (βυζαντινή) θρησκευτική συμμορία που ιδρύθηκε* από έναν αυτοκράτορα μαζί με την παρασιτική θρησκεία του σαδομαζοχισμού που ευαγγελίζεται.

Η μαφία είναι μαφία , ανεξάρτητα από το ποιος είναι ο Boss.


--
*Για να είμαι δίκαιος με τον Κωνσταντίνο δεν ίδρυσε την συμμορία, αλλά επειδή ο πόλεμος μεταξύ των χριστιανικών συμμοριών αποτελούσε ένα από τα πιο σοβαρά προβλήματα, σαν πανούργος πολιτικός τους αναδιοργάνωσε και επέβαλε την χριστιανική συμμορία με το δικό του καταστατικό......
Μια πολύ έξυπνη κίνηση που συνδυάζει την πολιτική και την θρησκευτική εξουσία με τον έλεγχο του μέχρι τότε ανεξέλεγκτου πολέμου μεταξύ των χριστιανικών συμμοριών ( καιγόντουσαν πόλεις , αιματοχυσίες...σφαγές ..δολοφονίες ..και όλα για το ποια χριστιανική συμμορία θα υπερισχύσει και θα ελέγχει την περιοχή -- τυπικό πρόβλημα με τις συμμορίες όπως και σήμερα)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σίμων Resurrected την 14 Φεβ 2012 00:53, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
État de siège
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ρε μπαμια ξανα διαβασε προσεχτικα τι ειπα απο την αρχη και χαλαροσε λιγο γιατι ο τροπος και ο τονος σου ειναι εντελος ακυρος

ποιο σε προτοπειραξε εσενα το ανθελληνας?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

μια χαρά είναι ο τόνος του.

Που σαι ρε μπάμια ψυχή? μου έλλειψες ωρέ μασκαρά!
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

παροτι και εγω λογω Χριστοδουλου ειχα γινει αντιορθοδοξος για τους γνωστους λογους, δεν μπορω να μην σκεφτω οτι την εποχη των ταυτοτητων, των ανεκδοτων κλπ, οικοδομηθηκε απο τους "εχθρους" του Χριστοδουλου, η νεα Ελλαδα του ευρω, του χρηματιστηριου, των Ολυμπιακων αγωνων, των συμβασεων κλπ.
και τελικα, ασχοληθηκα στα νιατα μου με τις μαλακιες του χριστοδουλου και οχι με τους πραγματικους εχθρους μου.
θα μου πεις, γιατι δεν εκανες και τα δυο;
γιατι ειχε φτιαχτει ενα πολυ ωραιο διπολο, απο τη μια οι εκσυγχρονιστες, με το Ευρω, με τις φρεσκες ιδεες με την αναπτυξη κλπ, και απο την αλλη η συντηρηση με τα λαβαρα και τις ελληνοταλιμπαν αηδιες.
ταυτοτητες ο Χριστοδουλος; Αρχη Προστασιας Προσωπικων δεδομενων εμεις.
να ελεγχεται απο τη Βουλη η Αρχη ελεγε ο Χριστοδουλος; Ανεξαρτητη λεγαμε εμεις.
Σημερα ομως που η ανεξαρτητη καλυψε και καλυπτει ολους τους απατεωνες της Ελλαδας, μουντζωνω τον εαυτο μου.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
tyxkatmal
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009 14:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Λαϊκιστής, με φιλοδοξίες για να παίξει και πολιτικό ρόλο. αλλά βλέπεις η καταραμένη η δημοκρατία δεν σου αφήνει και πολλά περιθώρια, αχ, που είναι εκείνες οι χρυσές εποχές των συνταγματαρχών;
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:ρε μπαμια ξανα διαβασε προσεχτικα τι ειπα απο την αρχη και χαλαροσε λιγο γιατι ο τροπος και ο τονος σου ειναι εντελος ακυρος

ποιο σε προτοπειραξε εσενα το ανθελληνας?
aRISTO ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι ο τονος μου (αλλωστε ατονικο ακολουθω οπου θελεις βαζεις τονους)
Δεν με πειραξε το ανθελληνας αφου ξερω οτι εσυ αναφερεσε στον νεοελληνισμο. το φανατικος και το αθεος με πειραξε οπως επισης καμια φορα με ενοχλει και η βλακεια.

Εσενα παλι τι σε πειραξε στο τονο μου???? το οτι ειπα μπορει να ανηκεις στο funclub του? το οτι απειλησα να ονομασω βλακες και απλοικους αυτους τους πιστους που τραβηξε πισο ο χριστοδουλος(μαζι με τα λεφτα τους) ή μηπως πισω απο ολα αυτα κρυβεται η δική σου οδυσεια(ενος πιστου ) που απομακρυνθηκες απο το μανδρί και ο καλος ποιμένας σε τράβηξε πισω
Off Topic
για να σε σφαξει
για να σε σωσει.
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ολα οσα λες ειναι ακυρα και ο τροπος που τα λες βγαζεις εναν ακυρο θυμο

δε μιλαμε ουτε για εμενα τωρα ουτε για εσενα τωρα

εγινε μια αναφορα σε καποιον ειπα την γνωμη μου ειπα απο την αρχη οτι δεν εχω διαθεση να ανοιξω ουτε τοπικ ουτε να αλλαξω τα μυαλα τα δικα σας

θελεις περισσοτερα?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:ολα οσα λες ειναι ακυρα(πολυ πιθανον δεν ειμαι παντα εγκυρος) και ο τροπος που τα λες βγαζεις εναν ακυρο θυμο (θυμο ναι, ακυρο οχι κατε εμε)

δε μιλαμε ουτε για εμενα τωρα ουτε για εσενα τωρα (οχι για μας μιλαμε απο την στιγμη που ειπες οτι οποιος χαρηκε ειναι αυτο και αυτο)

εγινε μια αναφορα σε καποιον ειπα την γνωμη μου ειπα απο την αρχη οτι δεν εχω διαθεση να ανοιξω ουτε τοπικ ουτε να αλλαξω τα μυαλα τα δικα σας (δεν ειπες την γνωμη σου αλλα τον υπερασπιζεσε σθεναρα) οποτε εγω εντεχνως μετατοπισα την συζητηση απο το προσωπο του χριστοδουλου στα προβατα.διοτι εμενα δεν μου φταιει ενας χριστοδουλος, ενας καραμανλης και ενας παπανδρεου..... εγω τα βαζω με τα αλλα τα βοδια των funclub.... και φυσικα εκνευριζομαι οταν ενα νεο παιδι σαν και σενα με προσβαση στο ιντερνετ και παραστασεις απο την συγχονη ζωη να εχεις τις ιδιες ιδέες με την γιαγια μου που ειναι 85 χρονων

θελεις περισσοτερα?
οχι οχι με νικησες.... ελπιζω ο μεγαλοδυναμος θεος να με συγχωρεσει για τις ψευτιες και τα ακυρα λογια μου κατα του χριστοδουλου.... Πραγματικα ψυχολογικα μετατοπιζω δικα μου προβληματα με θυμο εναντιαςς σε νεκρους ή σε πρωσοπα απομακρυσμενα απο το φυσικο μου περιβαλλον.... σχεδον οτι κανεις εσυ με τον ζωντανο Θεος σου ΑΡΗ στο γήπεδο.....δηλαδη... θα ηταν πολυ καλυτερα αν πλακωνομασταν (ακομα και αν με εδερνες) για να εκφρασω τα προτογονα ενστικτα μου εγω ο HOMO-ELECTRONICUS και να ξελαφρωσω λιγο πραγματικα
Αλλωστε Αριστο καταφερε κανενας, εδω μεσα, να σου αλλαξει τις πεποιθησεις????
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

:roll:
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

συγχιζεσαι και θα σε ανεβει η πιεση μπαμια

ειπα φανατικους και ανθελληνες οποιους χαρηκαν για τον θανατο του κακο ειναι?

εσυ οταν ακους χριστιανους να λενε για τους λαθρομεταναστες οτι πρεπει να τους βουλιαζουν τα πλοια οπως κανανε οι ιταλοι δεν τους θεωρεις φανατικους χριστιανοταλιμπαν?

πιες ενα τσαι τωρα και θα συνελθεις
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Κάποιοι για να είναι αποδεκτοί στη κοινωνία απορρίπτουν των εαυτό τους και υιοθετούν αρεστά πρότυπα καταπιέζοντας και απορρίπτοντας της εκφράσεις τους. Το αποτέλεσμα είναι καρκίνος.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

είμαι σίγουρος οτι αστρολογικές ερμηνείες του ουρανού τώρα δικαιολογούν την προσωρινή αδιαλλαξία του Αρίστου. ΣΥνήθως δεν είναι έτσι. Νομίζω οτι περνάει μια φάση!

:D πλακίτσα κάνουμε Αρίστο.

τώρα ζήτα απο το παιδί συγγνώμη.

χαχαχα καλέ τι λέω. είμαι απίθανός τύπος τελικά.

[πιωμένος είναι πάλι]
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Απάντηση