Όργανο του Σιωνισμού και ο Χίτλερ

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
Βέρα
Δημοσιεύσεις: 777
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2010 11:04
Όνομα Ιστότοπου: -

E-Lawyer σε άρθρο για το hate speech έγραψε: Ο λόγος που καλλιεργεί το μίσος (hate speech) καταδικάζεται από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο των Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, ακόμη και όταν η ποινικοποίησή του δεν έχει συντελεστεί νομοθετικά σε χώρες του Συμβουλίου της Ευρώπης. Όχι βέβαια αυτοτελώς, αλλά πάντοτε ως ένα από τα χαρακτηριστικά που περιστοιχίζουν μία υπόθεση, λ.χ. μία υπόθεση εξύβρισης ή δυσφήμισης. Αποτελεί επιβαρυντικό στοιχείο που μερικές φορές "κρίνει" προς τα που θα γύρει το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.
Το Συμβούλιο της Ευρώπης κατά καιρούς έχει ταχθεί υπέρ της λήψης μέτρων για τον περιορισμό του hate speech.
[quote="Κυβερνητικός εκπρόσωπος για τις δηλώσεις Σεραφείμ περί "διεθνούς σιωνισμού""]
Σχολιάζοντας τις δηλώσεις του, ο Γ. Πεταλωτής ανέφερε ότι είναι υποχρέωση της κυβέρνησης "να καταδικάζει τη γλώσσα του μίσους από όποιον κι εάν εκφέρεται", καθώς "και να στιγματίζει ως απαράδεκτη τη γλώσσα που αρνείται το Ολοκαύτωμα, το μεγαλύτερο έγκλημα κατά της ανθρωπότητας".[/quote]
------
antrikos έγραψε:Κι ύστερα ντράπηκα ακόμη περισσότερο με τη συντονισμένη επέμβαση στα εσωτερικά της χώρας μου...
antriko όση οργή εκφράζεις είναι δικαιολογημένη και δεν πρέπει να την κατευθύνεις σε λάθος πρόσωπα (τους θιγμένους στην περίπτωσή μας) αλλά σ' αυτόν που τους έθιξε, γράφοντας στα παλιά του τα παπούτσια τις συνέπειες για τη χώρα μας.
Ν. Μπακογιάννη σε ανακοίνωσή της έγραψε:Με τις δηλώσεις του όμως ο Πειραιώς Σεραφείμ, αγνοώντας επί πλέον και το γεγονός ότι η Εκκλησία της Ελλάδος συνδέεται άμεσα με το κράτος, παρέβη και τον ποινικό νόμο της Ελλάδας, ο οποίος και απαγορεύει και τιμωρεί αυστηρά, όσους υποκινούν φυλετικά μίση και πάθη.
Και πώς θα τους κανονίσουμε εμείς, πες μου σε παρακαλώ. Όπως κανονίσαμε τον Άνθιμο που ναι μεν ψηφίσαμε τον Μπουτάρη, αλλά αυτός είπε πως την κοινωνική προσφορά της Δημαρχίας θα την δώσει στην Εκκλησία αντί στους άπορους; Όπως κανονίσαμε τον Γιοσάκη και τον Εφραίμ; Ή όπως κανονίσαμε παιδεραστές που το χειρότερο που τους συνέβη είναι ότι πήγαν σε άλλη Μητρόπολη και ενίοτε λειτουργούν κι όλας;

Κάνε πρόταση για δράση λέω εγώ και μη θυμώνεις με αυτούς που δικαιολογημένα διαμαρτύρονται - έστω κι αν είναι lobby. Όπως είπε και ο Comte όταν το χειμώνα που πέρασε δεχτήκαμε όλη τη λάσπη κυρίως από γερμανικές φυλλάδες κι εμείς κάποια αντίστοιχα lobby είχαμε να μας υπερασπιστούν, τόσο στην Ευρώπη, όσο και την Αμερική.
«Η μόνη επαφή της ελληνικής εκκλησίας με το πνεύμα, τα τελευταία εκατό χρόνια, ήσαν οι αφορισμοί του Ροΐδη, του Λασκαράτου και του Καζαντζάκη.» (Νίκος Δήμου)
Άβαταρ μέλους
antrikos
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 10 Οκτ 2010 11:28
Όνομα Ιστότοπου: Για το σοσιαλισμό στον 21ο αιώνα
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε:Και εμείς όταν βγήκαν και είπαν ότι συμπεριφερθήκαμε σαν τον άσωτο υιό με τα δανεικά, πέσαμε να τους φάμε.
Δεν κατάλαβα, αν κάποιος τρίτος σε θίγει δεν θα βγεις να διαμαρτυρηθείς; Και αν σε διασύρει ο Χ, δεν θα πας στον προϊστάμενο του Χ να τον βάλει στην θέση του; Τι δεν έχω καταλάβει καλά εδώ πέρα;
Οι διεθνείς σχέσεις είναι διαφορετικό πράμα απ' όταν θίγει κάποιος το πρόσωπό σου. Σχετίζονται άμεσα με την κυριαρχία της κρατικής βίας. Όταν με θίγει κάποιος προσωπικά δεν θίγει την κυριαρχία μου, όπως θίγεται η κυριαρχία του κράτους, αλλά την τιμή, υπόληψη κλπ. Γι' αυτό και στο διεθνές δίκαιο θεωρείται παράνομη πρακτική η επέμβαση στις εσωτερικές υποθέσεις ενός κράτους. Εθεωρείτο, τέλος πάντων, μέχρι τις ανοιχτές επεμβάσεις των ΗΠΑ σε Σομαλία, Γιουγκοσλαβία, Αφγανιστάν, Ιράκ. Για τις όποιες διεθνείς διαφορές υπάρχουν τα διεθνή δικαστήρια, τα οποία όμως πρέπει να ξέρετε ότι δεν δικάζουν νομικά αλλά πολιτικά, δηλ. με βάση τους συσχετισμούς δύναμης.
Εφόσον η όποια οργάνωση - λόμπι θίγεται, έχει τη δυνατότητα να καταθέσει μήνυση κατά του Σεραφείμ και να ζητήσει την τιμωρία του για την αναζωπύρωση του φυλετικού μίσους και να μη κάνει παρεμβάσεις τύπου νταβατζή. Όχι ότι θα τιμωρηθεί ο Σεραφείμ, όπως δεν τιμωρήθηκε ο Πλεύρης αλλά εν πάση περιπτώσει ας προσφύγει μετά και στο ΕΔΔΑ. Το ίδιο μπορείτε να κάνετε και σεις, δεν πρέπει όμως να ξεχνάτε ότι ο Σεραφείμ είναι δικομανής και τρέφεται από τέτοιες τις υποθέσεις.

Για μένα το ζήτημα λύνεται πολιτικά και όχι νομικά, δηλαδή όχι με τιμωρία αλλά με πολιτικές ενέργειες από τα πάνω αλλά κυρίως από τα κάτω. Μια απ' αυτές είναι ο χωρισμός εκκλησίας - κράτους. Άλλη ενέργεια είναι η μαζική διαμαρτυρία είτε με e-mail είτε διά ζώσης. Άλλη, θα ήταν η ανάρτηση πανό απέναντι από τα γραφεία της μητρόπολης. Ακόμη μια θα ήταν και η παράνομη επίθεση στο site της μητρόπολης Πειραιά. Τα γκαζάκια δεν τα εγκρίνω. Πάντως, όσο το θρησκευτικό συναίσθημα του Νεοέλληνα είναι ισχυρό, τόσο θα γεννιούνται απόψεις σαν του Σεραφείμ, που επιδιώκουν να συσπειρώσουν τα πρόβατά τους. Πρόκειται για λερναία Ύδρα. Ο Σεραφείμ κι ο κάθε Σεραφείμ πρέπει να καταντήσει γελοιογραφική φιγούρα και όχι να του δίνεται αξία αντιστασιακού.




Βέρα έγραψε:
E-Lawyer σε άρθρο για το hate speech έγραψε: Ο λόγος που καλλιεργεί το μίσος (hate speech) καταδικάζεται από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο των Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, ακόμη και όταν η ποινικοποίησή του δεν έχει συντελεστεί νομοθετικά σε χώρες του Συμβουλίου της Ευρώπης. Όχι βέβαια αυτοτελώς, αλλά πάντοτε ως ένα από τα χαρακτηριστικά που περιστοιχίζουν μία υπόθεση, λ.χ. μία υπόθεση εξύβρισης ή δυσφήμισης. Αποτελεί επιβαρυντικό στοιχείο που μερικές φορές "κρίνει" προς τα που θα γύρει το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.
Το Συμβούλιο της Ευρώπης κατά καιρούς έχει ταχθεί υπέρ της λήψης μέτρων για τον περιορισμό του hate speech.
Η πρόσκληση σε ταξικό πόλεμο είναι hate speech?? Η άποψη ότι η αστική τάξη είναι εκμεταλλεύτρια και παρασιτική και πρέπει να καταργηθεί η ιδιοκτησία της με επαναστατική βία είναι hate speech?? Καταλαβαίνετε, πόσο επικίνδυνα είναι τα μέτρα για τον περιορισμό της ελευθερίας του λόγου, ακόμη και του ναζί; Δεν είναι παρά η αρχή. Στην πραγματικότητα δεν στρέφονται κατά των ναζί. Οι ναζοί αποτελούν την εφεδρεία του καπιταλισμού όταν αυτός κλονίζεται. Στις βαλτικές χώρες έχουν ανεγείρει αδριάντες για τους εκεί ταγματασφαλίτες που ο δολοφόνος Στάλιν τους παρέβλεψε και συνεχίζουν να υπάρχουν. Επομένως η τυχόν αφαίρεση της ελευθερίας του λόγου απ' τους ναζούς είναι προσχηματική και πάντα έτσι γίνεται: ξεκινά από μια ομάδα μισητή για να συμφωνήσει η κοινωνία, από ναζούς ή φορτηγατζήδες ή ΔΕΚΟ ή εργατοπατέρες, ώστε για να καταλήξει σε σένα και σε μένα.
Βέρα έγραψε:
antrikos έγραψε:Κι ύστερα ντράπηκα ακόμη περισσότερο με τη συντονισμένη επέμβαση στα εσωτερικά της χώρας μου...
antriko όση οργή εκφράζεις είναι δικαιολογημένη και δεν πρέπει να την κατευθύνεις σε λάθος πρόσωπα (τους θιγμένους στην περίπτωσή μας) αλλά σ' αυτόν που τους έθιξε, γράφοντας στα παλιά του τα παπούτσια τις συνέπειες για τη χώρα μας.
..........
Κάνε πρόταση για δράση λέω εγώ και μη θυμώνεις με αυτούς που δικαιολογημένα διαμαρτύρονται - έστω κι αν είναι lobby. Όπως είπε και ο Comte όταν το χειμώνα που πέρασε δεχτήκαμε όλη τη λάσπη κυρίως από γερμανικές φυλλάδες κι εμείς κάποια αντίστοιχα lobby είχαμε να μας υπερασπιστούν, τόσο στην Ευρώπη, όσο και την Αμερική.
Την έχω κάνει ήδη. Μαζικές διαμαρτυρίες κατά του παπαρδέλα, επίθεση στο site της μητρόπολης κλπ. Δυστυχώς όμως είμαστε επαναστάτες του καναπέ και εσχάτως και του πληκτρολογίου. Και δεν αναφέρομαι σε σας, τολμώ να πω ούτε και σε μένα που έχω εκτεθεί στη μικρή κοινωνία που ζω, αλλά σε μας ως σύνολο, ως δυνατότητα να κινητοποιήσουμε τους διπλανούς μας.

Τα παίρνω στο κρανίο όταν βλέπω πόσους μαζεύει ο παπάς τη Μ. Παρασκευή και τους προβατίζει και δεν μπορώ να το κάνω εγώ κι εσύ.
Χάρη και στο linux θα γίνει κατανοητή η αντικοινωνική φύση της εμπορευματικής παραγωγής
Γιατί ο Θεός έφτιαξε τους ιούς, βακτήρια, μικρόβια, βάκιλλους; Ε; Γιατί; Από αγάπη για τον άνθρωπο; Έτσι ε;
Άβαταρ μέλους
Βέρα
Δημοσιεύσεις: 777
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2010 11:04
Όνομα Ιστότοπου: -

I hear you. Στην ουσία δεν διαφωνώ. Ας απαντήσουν κι άλλοι και συνεχίζουμε σε δράσεις - αν υπάρχει συμφωνία.
«Η μόνη επαφή της ελληνικής εκκλησίας με το πνεύμα, τα τελευταία εκατό χρόνια, ήσαν οι αφορισμοί του Ροΐδη, του Λασκαράτου και του Καζαντζάκη.» (Νίκος Δήμου)
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Οι Χριστιανοί έχουν ψύχωση με τους Εβραίους επειδή κατά βάθος είναι μια εβραϊκή αίρεση :mrgreen:
État de siège
Άβαταρ μέλους
Βέρα
Δημοσιεύσεις: 777
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2010 11:04
Όνομα Ιστότοπου: -

Ερώτηση κρίσεως και για προσεχείς χρήσεις:
Πώς προσφωνεί ένας άθεος έναν Μητροπολίτη ή τον αρχιεπίσκοπο;
Π.χ. - Αξιότιμε κύριε - είναι προσβολή;
- Σεβασμιότατε - μα... δεδομένου ότι σεβόμαστε όλους τους ανθρώπους (ως υπάρξεις) πώς θα ακολουθήσεις μία προσφώνηση βασισμένη σε κάτι που δεν αναγνωρίζεις;
«Η μόνη επαφή της ελληνικής εκκλησίας με το πνεύμα, τα τελευταία εκατό χρόνια, ήσαν οι αφορισμοί του Ροΐδη, του Λασκαράτου και του Καζαντζάκη.» (Νίκος Δήμου)
Άβαταρ μέλους
Αγησίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2009 11:11
Όνομα Ιστότοπου: Αγησίας
Τοποθεσία: Κως, Δωδεκάνησα
Επικοινωνία:

Πάάάάάρα πολύ καλή ερώτηση, Βέρα! Πάρα πολύ καλή.
Άβαταρ μέλους
Panos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 12 Απρ 2010 11:33
Όνομα Ιστότοπου: -

Βέρα έγραψε:Ερώτηση κρίσεως και για προσεχείς χρήσεις:
Πώς προσφωνεί ένας άθεος έναν Μητροπολίτη ή τον αρχιεπίσκοπο;
Ψιτ, κολλητέ.. ναι εσύ με τα μούσια και το φορεματάκι..
In the beginning it was Plasma.... H. Alfven
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Βέρα έγραψε: Πώς προσφωνεί ένας άθεος έναν Μητροπολίτη ή τον αρχιεπίσκοπο;

:think:

"Σεβαστέ Αρχιαπατεώνα! " :mrgreen:
État de siège
Άβαταρ μέλους
Panos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 12 Απρ 2010 11:33
Όνομα Ιστότοπου: -

Και σχετικά με το θέμα μας.. εμένα προσωπικά παρότι δεν έχω τίποτα με τους Εβραίους (και έχοντας πάει και δυο φορές στο Ισραήλ μπορώ να πω ότι τους συμπαθώ κιόλας) αυτή η όλη στάση τους πάνω στο θέμα του αντισημιτισμού με ενοχλεί αφάνταστα..

Και δεν με ενοχλεί τόσο το θέμα παρέμβασης σε δηλώσεις κάποιου εναντίον των Εβραίων όσο το θέμα ποινικοποίησης της άρνησης του ολοκαυτώματος.. από πότε δηλαδή ποινικοποιείται η ιστορία ή η άποψη πάνω στην ιστορία; Αν δηλαδή εγώ πω ότι δεν έγινε επανάσταση το 21 θα πρέπει να πάω φυλακή; Γιατί να πάω αν πω ότι δεν έγινε ολοκαύτωμα;

Η όλη στάση τους πάνω σε αυτό το θέμα και η απαγόρευση όχι μόνο έρευνας αλλά και απλής αναφοράς εμένα και δεν μου αρέσει και με κάνει καχύποπτο.. γιατί καθαρός ουρανός δεν έχει ανάγκη από απαγορεύσεις και αν έχεις στοιχεία τα πετάς στην μούρη του άλλου και τον γελοιοποιείς, δεν τον κλείνεις φυλακή..
In the beginning it was Plasma.... H. Alfven
Άβαταρ μέλους
apostaths
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 23:01
Όνομα Ιστότοπου: -

Βέρα έγραψε:Πώς προσφωνεί ένας άθεος έναν Μητροπολίτη ή τον αρχιεπίσκοπο;
"Ψιτ κοπελιάααα! Εσύ με το μαύρο το ριχτόόό!" :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Επικό :lol:

BTW, το βίντεο της συνέντευξης:

[youtube]BLAUJCOGE1o&[/youtube]
orck
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2009 08:48
Όνομα Ιστότοπου: -

apostaths έγραψε:
Βέρα έγραψε:Πώς προσφωνεί ένας άθεος έναν Μητροπολίτη ή τον αρχιεπίσκοπο;
"Ψιτ κοπελιάααα! Εσύ με το μαύρο το ριχτόόό!" :lol:
Ο Πανουσης αποκαλει τον εκαστοτε συνομιλητη του "παναθλιοτατε". Νομιζω οτι ειναι πολυ ευστοχο.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

antrikos έγραψε: Ραγιάδες οι της εκκλησίας, τόσους αιώνες θεράποντες της εξουσίας...
Ραγιάδες κι οι πρόθυμοι σύμμαχοι.

Ακούστε παλιο@@@@

Τους δικούς μας θα τους κανονίσουμε εμείς, δε σας χρειαζόμαστε, όπως οι σύντροφοι ιταλοί θα κανονίσουν τον πάπα και την κουρία του.

Συγχύστηκα πάλι! Μω τις θρησκείες σας. Ολονών σας.
συμφωνω μαζι σου αλλα δεν το ποιανω αυτο που λες οτι τους δικους μας θα τους κανονισουμε εμεις εδω. Δηλαδη το ελληνικο κρατος θα τον απολυσει για τις δηλωσεις του? θα τον δειρουμε, θα τον κουρεψουμε και θα τον περιφερουμε στο δρομο? τι?
μαλλον δεν θα κανουμε τιποτα και για αυτο οι λομπιστε οι εβραιοι που ξερουν τι κωλοχανιο ειμαστε λενε και λενε και λενε μπας και κανενας πολιτικος ή προισταμενος του του τραβηξει λιγο το αφτί

κατα τα αλλα οι αντιδρασεις των εβραιων επιβεβαιωνει τον σεραφημ οτι ειναι πολυ δυνατοι
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Μετέφρασα το βίντεο, και ανέβηκε στο Atheist Media Blog! Γουστάρω να τον βλέπω να ξεφτιλίζεται διεθνώς!

:piano:
Άβαταρ μέλους
Βέρα
Δημοσιεύσεις: 777
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2010 11:04
Όνομα Ιστότοπου: -

Μπράβο Σίσσυφε, καλά του 'ξηγήθηκες :clap: :clap: :clap:
*Ελπίζω να το συνόδευσες με κάποιο σχόλιο του τύπου "αυτές οι απόψεις εκφράζουν τον συνεντευξιαζόμενο και όχι το σύνολο του ελλήνων".*
«Η μόνη επαφή της ελληνικής εκκλησίας με το πνεύμα, τα τελευταία εκατό χρόνια, ήσαν οι αφορισμοί του Ροΐδη, του Λασκαράτου και του Καζαντζάκη.» (Νίκος Δήμου)
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Βέρα έγραψε:Μπράβο Σίσσυφε, καλά του 'ξηγήθηκες :clap: :clap: :clap:
*Ελπίζω να το συνόδευσες με κάποιο σχόλιο του τύπου "αυτές οι απόψεις εκφράζουν τον συνεντευξιαζόμενο και όχι το σύνολο του ελλήνων".*
Ευχαριστώ :) !

Όσο για το συνοδευτικό σχόλιο, όχι δεν έραψα τίποτα σχετικό, νομίζω πως είναι αυτονόητο από το video και από την περιγραφή πως πρόκειται για δικές του απόψεις (ή απόψεις της ελληνικής Εκκλησίας - ας πρόσεχε :twisted: ). Εξάλλου θα ήταν και πάλι λάθος να έκανε κάποιος τέτοιες γενικεύσεις.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Αρθρο στο Βήμα για τον Εβραιοφάγο με τίτλο: Ο εξορκιστής των απίστων
Εδώ να παρατηρήσω ότι το λίνκ της πρώτης σελίδας του Βήματος για αυτό το άρθρο έχει τίτλο "Μητροπολίτης Σεραφείμ: Ενας Ταλιμπάν στον Πειραιά [ 31/12/2010 ]"
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Globetrotter
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010 23:32
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Panos έγραψε:Και σχετικά με το θέμα μας.. εμένα προσωπικά παρότι δεν έχω τίποτα με τους Εβραίους (και έχοντας πάει και δυο φορές στο Ισραήλ μπορώ να πω ότι τους συμπαθώ κιόλας) αυτή η όλη στάση τους πάνω στο θέμα του αντισημιτισμού με ενοχλεί αφάνταστα..

Και δεν με ενοχλεί τόσο το θέμα παρέμβασης σε δηλώσεις κάποιου εναντίον των Εβραίων όσο το θέμα ποινικοποίησης της άρνησης του ολοκαυτώματος.. από πότε δηλαδή ποινικοποιείται η ιστορία ή η άποψη πάνω στην ιστορία; Αν δηλαδή εγώ πω ότι δεν έγινε επανάσταση το 21 θα πρέπει να πάω φυλακή; Γιατί να πάω αν πω ότι δεν έγινε ολοκαύτωμα;

Η όλη στάση τους πάνω σε αυτό το θέμα και η απαγόρευση όχι μόνο έρευνας αλλά και απλής αναφοράς εμένα και δεν μου αρέσει και με κάνει καχύποπτο.. γιατί καθαρός ουρανός δεν έχει ανάγκη από απαγορεύσεις και αν έχεις στοιχεία τα πετάς στην μούρη του άλλου και τον γελοιοποιείς, δεν τον κλείνεις φυλακή..
+1 :clap:
Άβαταρ μέλους
Κόκκινη Τζιχάντ
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: 28 Ιουν 2009 18:30
Όνομα Ιστότοπου: -

Μη σας εκπλήσσει η σχιζοφρενής δήλωση περί Χίτλερ. Είναι χαρακτηριστικό του αντισημιτισμού που φτάνει στα όρια της παράνοιας και βλέπει παντού "σιωνιστικό δάκτυλο". Έτσι και αντιχιτλερικός εμφανίζεται και το διψασμένο για εβραϊκό αίμα κοινό του ικανοποιεί...

Παλαιότερα ο Μιχαλολιάκος της Χρυσής Αυγής είχε αποχωρήσει από την ηγεσία της νεολαίας ΕΠΕΝ (του κόμματος που ίδρυσαν οι χουντικοί από τη φυλακή) επειδή διέβλεψε και εκεί δάκτυλο των σιωνιστών! :roll: :doh:
Ξύπνησαν πάλι οι άθλιες σκουριασμένες ορδές / λυσσασμένες θρησκείες πατρίδες οικογένειες / σκούζουν και σφάζονται για ένα καλύτερο χθες / μα οι σημαίες τους ανεμίζουν βρωμερές και νικημένες
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Πάντως και εμένα μου φαίνεται περίεργη η ποινικοποίηση της άρνησης του ολοκαυτώματος.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Απάντηση