ΞΟΥ ΞΟΥ ΞΟΥ 666 666 666!

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Γκρινιάρης

Comte de Toulouse έγραψε:[...]να μην ξέρει το κράτος ότι αγόρασα πατατάκια και οι πάντες να φοροδιαφεύγουν[...]
Διότι όπως είναι γνωστό πήγαμε κατά διαόλου γιατί δεν πλήρωναν φόρους αυτοί που πουλούσαν πατατάκια! : brrr :
Και αυτό το «δίχτυ» είναι φτιαγμένο για τα μικρά ψαράκια... Οι μάστορες της νομοθετικής κολοτούμπας θα τα κανονίσουν ώστε τα φιλαράκια τους (και αυτοί), να συνεχίσουν αμέριμνα τα μπανάκια τους στις ιδιόκτητες πισίνες...οπς λάθος, στα πηγάδια τους ήθελα να πω...
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε: Να ξέρει το κράτος ότι αγόρασα πατατάκια και να μαζέψει καλύτερα τους φόρους του,
ή να μην ξέρει το κράτος ότι αγόρασα πατατάκια και οι πάντες να φοροδιαφεύγουν
,
μπορείς να φανταστείς τι θα προτιμήσω?
και τωρα θα κανω τον δικηγορο του διαβολου :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

κομη εγω μπορει να εχω προσβαση σε αυτη την καρτα και εκτος απο προσβαση στο τι αγορασες να φας θα εχω και στο τι αγορασες να φορεσεις (οπως τα δερματινα στρινγκακια) και τι αγορασες να καλλιεργισεις (οπως οι σποροι παπαρουνας οπιου) και τι αγορασες ή ενοικιασες να δεις (Με λενε Μητσο αλλα τα βραδια Μητση η ρουφιχτρα). Και φυσικα θα τα βγαλω ολα στην φορα (η στο φορουμ) :twisted: :twisted: :twisted:
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

H Google στον δρόμο του σατανά:

Κινητό τηλέφωνο-πορτοφόλι made by Google
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Θωμάς
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 13 Μαρ 2010 20:52
Όνομα Ιστότοπου: -

[youtube]j1Aqz62nzbE[/youtube]

ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΕΙΤΕ ΡΕ ΑΣΧΕΤΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ!
:big-band:


Σημ. Διαχειριστή: Διορθώθηκε το βίντεο. Μπορείτε να δείτε πώς ενσωματώνουμε βίντεο εδώ.
Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.
Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Ετη φωτός μπροστά, όχι μαλακίες...

666.jpg
666.jpg (188.79 KiB) Προβλήθηκε 565 φορές
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
RaspK
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 14:06
Όνομα Ιστότοπου: -

SinneR έγραψε:το χρήμα μπορεί να μήν έχει αντικειμενική αξία, αλλά μπορείς να κάνεις μια συναλλαγή χωρίς να παρεμβαίνουν τρίτοι.
Εδώ κάνεις ένα οικτρό σφάλμα λογικής, όμως: από τη στιγμή που το χρήμα δεν έχει αντικειμενική αξία, εξ ορισμού είναι το άμεσο αποτέλεσμα η παρέμβαση τρίτων, αφού, ακριβώς, το είδος της συναλλαγής εμπόρευμα-χρήμα δεν έχει αντίκρισμα... Αντιθέτως, αναγκάζεσαι να βασιστείς στην παρέμβαση τρίτου για τη συνεχή λειτουργία, σταθερότητα, και, ει δυνατόν, βελτίωση του οικονομικού δυναμικού του συναλλάγματος που χρησιμοποιείς.

Η παρέμβαση δεν είναι τόσο άμεσα αντιληπτή, σύμφωνοι, ούτε εδράζει σε κάθε κίνηση, αλλά τις επηρεάζει όλες εξίσου.

Όσον αφορά, πάντως, το θέμα εν συνόλω, όχι μόνο έχω δει τα χάλια των συγκεκριμένων «πολιτών,» που μοιράζουν κιόλα νοστιμότατα φυλλάδια (μου είχαν δώσει ένα, φυσικά σε πολυτονικό!), αλλά πρέπει να το δείτε συνολικά το θέμα: δεν είναι κατάσταση αυτή, χωρίς μηχανοργάνωση και μηχανισμούς διασφάλισης. Μπορώ να βεβαιώσω ότι κάηκαν, καίγονται, και θα συνεχίσουν να καίγονται και χλωρά, αλλά όποιος απατάται με το να νομίζει ότι δεν έχουν καεί και ξερά, ή ότι δεν έχει την όποια αξία αυτά τα ξερά που κάηκαν, είναι απλά γελασμένος. Και όσοι λένε ότι δεν έχει νόημα να καούν μερικά ξερά, αφού τα μεγάλα κούτσουρα θα μείνουν άκαυστα, πολύ θα ήθελα να το στηρίξει λογικά...

Όχι, το θέμα δεν είναι ότι δε θα καούν τα μεγάλα κούτσουρα, αλλά το τσουρούφλισμα που νιώθουμε όλοι, αφού πολλά χλωρά, όπως είπαμε, καίγονται. Ας φροντίσουμε να καούν λιγότερο χλωρά, όπως και να μη ρίχνουμε βενζίνη (μύζες) επεδή κάποιοι γκρινιάζουν ότι δεν έχει αρπάξει καλά η φωτιά (π.χ. το ηλεκτρονικό σύστημα ελέγχου των ιατρικών συνταγών, μου έχει πει γνωστός μου που είναι «μέσα,» έχει χρηματοδωτηθεί άλλες 3-4 φορές, αλλά μόλις τώρα μπήκε μπροστά, και η γυναίκα μου μού είπε ότι το υπουργείο, λίγο καιρό αφότου μπήκε μπροστά αυτό το σύστημα, έστησε ένα άλλο, χειρότερο σύστημα για να γίνει ηλεκτρονική συνταγογράφηση εξ αρχής σε κάποια ταμεία — πράγμα που μπορούσε τελικά να γίνει εξ αρχής και να τελείωνε η δουλειά καλύτερα και σωστότερα, αλλά και σε όλα τα ταμεία)!

Ειδικά οι γιατροί έχουν καταντήσει απαράδεκτοι: μου έλεγε η γυναίκα μου ότι μία γιατρός αρνούταν να δεχθεί την πλέον πρόσφατη εγκύκλιο, ακόμα και με fax που ήθελαν να την στείλουν σ' αυτήν, αφού δεν μπορούσαν να δώσουν κάποιο φάρμακο χωρίς μια επιπλέον σφραγίδα που ήταν απαραίτητο να βάλει εκείνη βάσει της νέας εγκυκλίου!

Τώρα, να πω για γιατρούς που έχουν βγάλει έγκυους φαντάρους; Για ένα γιατρό που δεν ήθελε να γράψει τα φάρμακα σε μία επιληπτική επειδή, είπε, είχε κουραστεί το χέρι του; Για να είμαι και δίκαιος, όμως, ξέρω και περιπτώσεις άλλων σε δημόσιους κλάδους, όπως υπάλληλο του ΟΑΣΑ που έπρεπε να βάλει και μια δεύτερη σφραγίδα και παραλίγο να μην την βάλει, επειδή ξαφνικά είδε το ρολόι του και είπε: «Α, σχόλασα...» :evil:

Δεν έχω τίποτα με τους εργαζομένους του Δημοσίου τομέα... Με τους χαραμοφάηδες του Δημοσίου, όμως, έχω!
“Wisdom, love, is mostly awareness.”
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

εΥΤΥΧΩς ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΔΕΡΦΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ξενυχτανε βλεποντας τσοντες και εντοπιζουν την παγκοσμια συνομοσια:
http://hellas-orthodoxy.blogspot.com/2011/02/666.html
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apeleytheros την 08 Μαρ 2011 16:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: εφτιαξα το link σου.
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

πρέπει να είναι ο μόνος που το πρόσεξε...
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
RaspK
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 14:06
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:πρέπει να είναι ο μόνος που το πρόσεξε...
Me gawd! :lol:
“Wisdom, love, is mostly awareness.”
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

με επεισε τωρα, θα παω να αγωρασο το δευτερο ντιβιτι της τζουλιας να το δω για να καταλαβω τι εστι αυτο μιας και δεν εχω παρει ακομα την ταινια

υ,γ, στην καρτα του πολιτη λεω και εγω οχι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Παλιοοοό, ρε Μπαμιατζή!
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
Εlite
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: 20 Φεβ 2011 11:21
Όνομα Ιστότοπου: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 9964557620

Θρησκεια + Πυθαγορειος αριθμοσοφια + Ελευθερη ωρα (για χασιμο) = http://newsagent.gossip-tv.gr/newsimage ... /08/78.jpg
For my ally is the Force, and a powerful ally it is. -Yoda
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Μου θυμίζεις τη διαφήμιση του 11880 (Τυχαίο; Δε νομίζω.) :lol: Όλοι οι λεξάριθμοι εκεί καταλήγουν...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

xarxar έγραψε:Παλιοοοό, ρε Μπαμιατζή!
καλα μην βαρας
Αργησα να δω την τσοντα αργησα να δω και την συνομοσια.... το γραψατε και εσεις??? δεν το ειδα μαλλον
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Απάντηση